Harrastukset

Näyttelyt

    > Kalenteri
    > Tulokset
        - Psk
        - Pkk
        - Ksk
        - Kkk
Juoksu
    > Maastojuoksu
    > Ratajuoksu
    > Kalenteri
    > Tulokset
Agility
    > Kalenteri
    > Tulokset
Toko
Muut harrastukset








Näyttelytulokset


KESKIKOKOISET SILEÄKARVAISET PORTUGALINPODENGOT

2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | Ryhmäsijoitukset


VUOSI 2009

Käytetyt lyhenteet:
ERI = erinomainen, EH = erittäin hyvä, H = hyvä, T= tyydyttävä, HYL = hylätty, EVA = ei voida arvostella
PEK = pentuluokka, JUN = junioriluokka, NUO = nuorten luokka,
AVO = avoin luokka, VAL = valioluokka, KÄY = käyttöluokka, VET = veteraaniluokka
PU = paras uros, PN = paras narttu, KP = kunniapalkinto, SERT = sertifikaatti,
CACIB = kans.välinen sertifikaatti, ROP = rotunsa paras, VSP = vastakkaisen sukupuolen paras.


Aika, paikka, tuomari, (ilm.urokset+nartut) Tulos: Koiran nimi (+ sukupuoli)
 
13.12.09 Helsinki, Pohjoismaiden Voittaja 2009
Espen Engh, Norja (3+2)
VAL ERI-1, PN1, CACIB, ROP, PMV-09
VAL ERI-1, PU1, CACIB, VSP, PMV-09

JUN T
NUO EH-1

VAL EH-2
Maria de Abrantorto (n)
Caramelo (u)

Desordeiro (u)
Figo do Vale do Linhos (u)

Ghaia da Flôr d'Esteva (n)
 
12.12.09 Helsinki KV
Voittaja 2009

Gabriela Veiga, Portugali (12+12)
AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP, FIN MVA, V-09
NUO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, VSP, V-09

VAL ERI-1, PU2, vara-CACIB
JUN EVA

VAL ERI-1, PN2, vara-CACIB.
Ghaia da Flôr D'Esteva (n)
Figo do Vale do Linhos (u)

Caramelo (u)
Desordeiro (u)

Maria de Abrantorto (n)
 
22.11.09 Jyväskylä
Fernando Madeira Rodriques (1+0)
NUO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP  Figo Do Vale De Linhos  (u) 
     
15.8.2009 Podengojen päänäyttely, Mustiala
Rui Oliveira (4+3)
JUN ERI-1 PN1 SERT ROP RYP-4
AVO ERI-1 PU1 SERT VSP FI MVA

poissa
JUN EH-1
VAL ERI-1 PU2

AVO ERI-1 PN3 vara-SERT
VAL ERI-1 PN2.
Cerejaa (n)
Caramelo (u)

Desordeiro (u)
Figo do Vale do Linhos (u)
Imperador (u)

Ghaia da Flôr d'Esteva (n)
Maria de Abrantorto (n)
 
19.7.09 Oulu KV
Piotr Krol, Puola (2+0)
JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP
   JUN ERI-2, PU2, vara-SERT
Desordeiro (uros)
Figo do Vale de Linhos (uros)
 
18.7.09 Oulu KV
Jens Ramsing, Tanska (2+0)
JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP
   JUN EH-2
Figo do Vale de Linhos (uros)
Desordeiro (uros)
 
7.6.09 Tuuri kr
Pirkko Konttinen (1+1)
   AVO EH-1
   JUN EH-1
Caramelo (uros)
Cerejaa (narttu)
 
24.5.09 Aptus KV Helsinki
Markku Mähönen (1+0)
   AVO EH-1 Caramelo (uros)
 
24.5.09 Aptus KV Helsinki
Markku Mähönen (1+0)
   AVO EH-1 Caramelo (uros)
 
16.5.09 Varkaus kr
Kim Vigsö Nielsen, Tanska (0+1)
JUN ERI-1 PN1 SERT ROP Cerejaa (narttu)
 
26.4.09 Lahti
Kirsi Laamanen (1+0)
AVO ERI-1, PU1, SERT, ROP, FI MVA Imperador (uros)
 
11.4.09 Lappeenranta KV
 Marija Kavcic, Slovenia (1+2)
AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP FI MVA
    NUO ERI-1, PN2, vara-SERT, vara-      CACIB
   AVO EH-1
Maria de Abrantorto (narttu)
Ghaia da Flôr d'Esteva (narttu)
Caramelo (uros)
 
10.1.09 Kajaani KV
Hannu Talvi (0+1)
   AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP Maria de Abrantorto (narttu)
 

VALIONARVOT JA VOITTAJATITTELIT 2009

FI MVA, PMV-09 Maria de Abrantorto
FI MVA, PMV-09 Caramelo
FI MVA Imperador
FI MVA, V-09 Ghaia da Flôr D'Esteva
V-09 Figo do Vale do Linhos

Takaisin ylös | Takaisin näyttelytuloksiin