Suomen Portugalinpodengot ry
Header

Open Show 2016 Tulokset

20-vuotisjuhla Open Show 11.6.2016 Helsinki

Open Show 11.06.2016 Kuva Anna Räsänen

Open Show 11.06.2016
Kuva Anna Räsänen

 

NÄYTTELYLUOKAT, tuomari Säde Hohteri

Portugalinpodengo, pieni, sileäkarvainen

Nartut – Pentuset 5kk – alle 9kk

1 KP Bellomis As You Like It – ROP-PENTU
Om. Eija Tammi & Ulla & Cizzy Andersin, Espo

Urokset – Melkein aikuiset 9kk – alle 18kk

1 KP Feuer Frei Iron Sky
PU2 Om. Anna Räsänen & Eija Tammi, Perttula
2 KP Feuer Frei Ironic
PU4 Om. Eija Tammi, Prunkila
3 KP Sinacria Dirty Window
Om. Hanni Poijärvi, Terälahti
4 Sinacria Devil’s Dance
Om. Petra Nieminen, Koria
5 Kohah`s Iivari
Om. Virpi ja Heikki Hahko, Koski TL

Urokset – Avoin luokka 18kk – alle 8v

1 KP Feuer Frei Hero
PU3 Om. Eija Tammi, Prunkila

Urokset – Veteraaniluokka 8v –

1 KP Tähtitaivaan Häksätin – ROP, ROP-vet
PU1 Om. Eija Tammi, Prunkila
2 Tähtitaivaan Daniel
Om. Maija Kuoppasalmi, Vantaa

Nartut – Avoin luokka 18kk – alle 8v

1 KP Feuer Frei Geisha
PN4 Om. Laiho Nina ja Thomé Pöffi, Marttila
2 KP Sinacria Always Run To You
Om. Hanni Poijärvi, Terälahti
3 Sinacria Burning Love
Om. Hanni Poijärvi, Terälahti
4 Blanco Estrella Corazon
Om. Päivi Jauhola, Helsinki

Nartut – Valioluokka muotovalioille

1 KP Encautom’s Spot On – VSP
PN1 Om. Hanni Poijärvi, Terälahti
2 KP Divertidos Bianca
PN2 Om. Päivi Jauhola, Helsinki
3 KP Pizon’s Hilda Haksatina FF
PN3 Om. Laiho Nina ja Tammi Eija, Marttila
4 KP Encautom’s Fennica
Om. Kirsi Luukka, Vantaa
5 Feuer Frei Berlin’s Lucky Dixon
Om. Kirsi Luukka, Vantaa
6 Kohah`s Fiona
Om. Virpi ja Heikki Hahko, Koski TL

Nartut – Veteraaniluokka 8v –

1 Lill Jägaren’s Belinda – VSP VET
Om. Päivi Maunola, Hautjärvi

Portugalinpodengo, pieni, karkeakarvainen

Urokset – Avoin luokka 18kk – alle 8v

1 KP Crossoak Pastel de Belem
PU2 Om. Eija Sandholm, Marke Kärkkäinen, Anna Koskinen & Kirsti Helje, Jokela
2 Gladystones Sensational Star 
Om. Jenna Rahja, Ylivieska

Urokset – Valioluokka muotovalioille

1 KP Piri-Piri do Vale Negro  – VSP
PU1 Om. Kirsti Helje, Jokela
2 KP Hirsituvan Syysmyrsky 
PU4 Om. Anna Räsänen, Perttula

Urokset – Veteraaniluokka 8v –

1 KP Charope do Vale Negro – ROP VET
PU3 Om. Kirsti Helje, Jokela

Nartut – Melkein aikuiset 9kk – alle 18kk

1 KP Hirsituvan Kukas-Muu
PN4 Om. Marke Kärkkäinen & Sari Harlamow, Ahvensalmi
2 Fedina’s Castanha
Om. Katri Spear & Riitta Pesonen, Vantaa

Nartut – Avoin luokka 18kk – alle 8v

1 KP Sandeisan Joia
PN2 Om. Tarja Kokkonen, Kerava
2 KP Bonk’s Bombon Bailando
PN3 Om. Marke Kärkkäinen & Anna Koskinen, Ahvensalmi
3 Sandeisan Indomita
Om. Josefiina Viitamäki, Helsinki
4 Sandeisan Kefera
Om. Enna Simola, Turku
5 Flora do Vale do Juiz
Om. Riitta Pesonen, Vantaa
6 Smaughterer´s Comtes
Om. Sari Nokireki ja Virve Pajuharju, Riihimäki

Nartut – Valioluokka muotovalioille

1 KP Malagueta do Vale Negro – ROP
PN1 Om. Kirsti Helje, Jokela

Nartut – Veteraaniluokka 8v –

1 KP Sandeisan Encanta – VSP VET
Om. Marke Kärkkäinen, Ahvensalmi

Portugalinpodengo, keskikokoinen, sileäkarvainen

Urokset – Valioluokka muotovalioille

1 KP Blue Chips PPM Don Vasco – ROP
PU1 Om. Eija Tammi, Prunkila

Nartut – Valioluokka muotovalioille

1 KP NeveCereja – VSP
PN1 Om. Jenna Lonka-Salminen, Nastola

Portugalinpodengo, keskikokoinen, karkeakarvainen

Urokset – Valioluokka muotovalioille

1 KP Stagedog Pisteiro Adriano – ROP
PU1 Om. Anna Räsänen & Eero Lylykorpi, Perttula

LEMMIKKILUOKAT, tuomari Säde Hohteri

Portugalinpodengo, pieni, sileäkarvainen

Urokset – Avoin luokka 18kk – alle 8v

1 KP Kohah’s Herpertti – VSP LEMMIKKI
PU1 Om. Riitta Laine & Mika Laine, Somero
2 KP Feuer Frei Capone
PU2 Om. Eija Tammi ja Laura Siimesvaara, Prunkila

Urokset – Veteraaniluokka 8v –

1 KP Cosmo – VSP VET LEMMIKKI
PU3 Om. Anna Räsänen, Perttula

Nartut – Avoin luokka 18kk – alle 8v

1 Smaughterer´s Margarita
Om. Sari Nokireki ja Virve Pajuharju, Riihimäki

Nartut – Veteraaniluokka 8v –

1 KP Tähtitaivaan Helmi – ROP LEMMIKKI, ROP VET LEMMIKKI
PN1 Om. Maaret Ridanpää

LISÄLUOKAT, tuomari Säde Hohteri

Paras uroksen pää Feuer Frei Capone

Paras nartun pää NeveCereja

Parhaat liikkeet Tähtitaivaan Häksätin

LAPSI JA KOIRA, tuomari Marke Kärkkäinen

1. Iiris ja pkk Martta

2. Janina ja psk Hilda

PARAS KASVATTAJA, tuomari Säde Hohteri

1. KP Feuer Frei, psk

2. KP Sinacria, psk

3. KP Sandeisan, pkk