Harrastukset

Näyttelyt

    > Kalenteri
    > Tulokset
        - Psk
        - Pkk
        - Ksk
        - Kkk
Juoksu
    > Maastojuoksu
    > Ratajuoksu
    > Kalenteri
    > Tulokset
Agility
    > Kalenteri
    > Tulokset
Toko
Muut harrastukset








Näyttelytulokset


KESKIKOKOISET KARKEAKARVAISET PORTUGALINPODENGOT

2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | Ryhmäsijoitukset

VUOSI 2003


Käytetyt lyhenteet:
ERI = erinomainen, EH = erittäin hyvä, H = hyvä, T= tyydyttävä, HYL = hylätty, EVA = ei voida arvostella
PEK = pentuluokka, JUN = junioriluokka, NUO = nuorten luokka,
AVO = avoin luokka, VAL = valioluokka, KÄY = käyttöluokka, VET = veteraaniluokka
PU = paras uros, PN = paras narttu, KP = kunniapalkinto, SERT = sertifikaatti,
CACIB = kans.välinen sertifikaatti, ROP = rotunsa paras, VSP = vastakkaisen sukupuolen paras.


Aika, paikka, tuomari, (ilm.urokset+nartut) Tulos: Koiran nimi (+ sukupuoli)
26.1. Turku KV (1+2) VAL ERI-1, PU,  CACIB, ROP Pinoqui de Veiros (uros)
Marianne Baden, Tanska    
     
15.2. Imatra KV (3+0) VAL ERI-1, PU,  CACIB, ROP Pinoqui de Veiros (uros)
Elina Haapaniemi VAL ERI-2, VACA Vehkakallion Asterix (uros)
     
15.3. Tampere KV (1+2) PEK 1, KP, ROP-pentu Vehkakallion Bemvindo (uros)
Kirsi Laamanen PEK 1, KP, VSP-pentu Vehkakallion Berta (narttu)
  VAL ERI-1, PN, CACIB, ROP Vehkakallion Amor (narttu)
     
6.4. Hyvinkää, pentunäyttely
Säde Hohteri (1+0)
 PEK 1, KP, ROP-pentu, RYP 5-pentu  Vehkakallion Banjo (uros)
     
26.4. Lahti KV (1+1) PEK 1, KP, ROP-pentu Vehkakallion Berta (narttu)
Kari Salminen PEK 1, KP, VSP-pentu Vehkakallion Banjo (uros)
     
11.5. Oulu
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
VAL ERI-1, PU, ROP Vehkakallion Asterix (uros)
     
25.5. Joensuu JUN ERI-1, SERT Vehkakallion Bemvinho (uros)
Luis Pinto Teixeira, Portugali JUN ERI-2, vara-SERT Vehkakallion Ben (uros)
  VAL ERI-1, PU, ROP Pinoqui de Veiros (uros)
  VAL ERI-1, PN, VSP Vehkakallion Amor (narttu)
     
29.5. Dortmund, Saksa  (2+4) VAL ERI-1, PU, SERT, CACIB, MV-03 Vehkakallion Asterix (uros)
'Maailman Voittaja -03'  JUN ERI-1, JUN MV-03 Mc Gavin's Wish (uros Hollannista)
Norman Huidobro Corbett, Espanja JUN ERI-1, JUN MV-03 Vehkakallion Bella (narttu, viety Hollantiin)
  AVO ERI-1, PN, SERT, CACIB, ROP, MV-03 Fareone Fionnmae (narttu Hollannista)
     
5.7. Tuusula
Esko Nummijärvi (1+0)
JUN ERI-1, PU, SERT, ROP Vehkakallion Banjo (uros)
     
12.7. Jyväskylä, SVKL:n ja podengojen JUN ERI-1, PU, SERT, ROP Vehkakallion Bemvindo (uros)
päänäyttely (4+3)  JUN ERI-2, vara-SERT  Vehkakallion Ben (uros)
Anita Gielisse, Hollanti JUN ERI-1, PN, SERT, VSP Vehkakallion Berta (narttu)
  KP, ROP-kasvattajaryhmä Kennel Vehkakallion
     
20.7. Forssa
Jukka Kuusisto (1+0)
(EI ROP-KOIRAA)  
     
26.7. Muhos, ryhmänäyttely
Paavo Mattila (1+0)
VAL ERI-1, PU, ROP Vehkakallion Asterix (uros)
     
26.7. Helsinki
Moa Persson, Ruotsi (1+0)
(EI ROP -KOIRAA)  
     
27.7. Mikkeli KV (3+1) JUN ERI-1, PU, SERT, ROP Vehkakallion Bemvindo (uros)
Unto Timonen JUN ERI-2, vara-SERT Vehkakallion Ben (uros)
  VAL ERI-1, CACIB Pinoqui de Veiros (uros)
     
2.8. Tornio KV
Leni Nousiainen (1+0)
VAL ERI-1, PU, CACIB, ROP Vehkakallion Asterix (uros)
     
17.8. Vaasa KV
Mona K.Selbach, Norja (1+0)
VAL ERI-1, PU, CACIB, ROP Vehkakallion Asterix (uros)
     
23.8. Kouvola
Arne Foss, Norja (0+1)
JUN ERI-1, PN, SERT, ROP Vehkakallion Berta (narttu)
     
24.8. Heinola (2+1) JUN ERI-1, PU, SERT, VSP Vehkakallion Bemvindo (uros)
Joao Vieira Lisboa, Portugali JUN ERI-1, PN, SERT, ROP Vehkakallion Berta (narttu)
     
30.8. Helsinki (1+1) JUN ERI-1, PU, SERT, VSP Vehkakallion Banjo (uros)
Tomasz Borkowski, Puola JUN ERI-1, PN, SERT, ROP Vehkakallion Berta (narttu)
     
13.9. Porvoo
Agnes Ganami-Kertes, Israel (0+1)
JUN ERI-1, PN, SERT, ROP Vehkakallion Berta (narttu)
     
19.10. Oulu KV (1+1) VAL ERI-1, PU, CACIB, ROP Vehkakallion Asterix (uros)
Kurt Nilsson, Ruotsi VAL ERI-1, PN, CACIB, VSP Vehkakallion Angelica (narttu)
     
25.10. Seinäjoki
Rainer Vuorinen (2+2)
VAL ERI-1, PU, ROP Vehkakallion Asterix (uros)
     
26.10. Seinäjoki
Manuel Loureiro Borges, Portugali (3+3)
AVO ERI-1, PU, SERT, ROP, FIN MVA Vehkakallion Amiraali (uros)
     
16.11. Jyväskylä KV (2+3) PEK 1, KP, ROP-pentu Espora de Veiros (narttu)
Rüdi Brandt, Tanska NUO ERI-1, PU, SERT, CACIB, ROP Vehkakallion Bemvindo (uros)
  VAL ERI-1, vara-CACIB Vehkakallion Asterix (uros)
  NUO ERI-1, PN, SERT, CACIB, VSP Vehkakallion Berta (narttu)
     
6.12. Helsinki KV (2+3) JUN ERI-1, PU, SERT, ROP, JV-03, V-03 Vehkakallion Banjo (uros)
'Voittaja 2003' NUO ERI-1, vara-SERT, CACIB Vehkakallion Bemvindo (uros)
Jarmo Vuorinen JUN ERI-1, SERT, JV-03 Espora de Veiros (narttu)
  VAL ERI-1, PN, CACIB, VSP, V-03 Vehkakallion Alexandra (narttu)
  VAL ERI-2, vara-CACIB Vehkakallion Angelica (narttu)
     
14.12. Tukholma KV, Ruotsi 'PMV-03' (2+2) VAL ERI-1, PU, CACIB, ROP, PMV-03 Vehkakallion Asterix (uros)
Agneta Karlsson, Ruotsi  NUO ERI-1, PN, SERT, CACIB, VSP, PMV-03 Vehkakallion Berta (narttu)

VALIONARVOT JA VOITTAJATITTELIT 2003

EST MVA, V-03 Vehkakallion Alexandra
KANS MVA, MV-03, PMV-03 Vehkakallion Asterix
FIN MVA Vehkakallion Amiraali
JV-03, V-03 Vehkakallion Banjo
JV-03 Espora de Veiros
PMV-03 Vehkakallion Berta


Takaisin ylös | Takaisin näyttelytuloksiin