Harrastukset

Näyttelyt

    > Kalenteri
    > Tulokset
        - Psk
        - Pkk
        - Ksk
        - Kkk
Juoksu
    > Maastojuoksu
    > Ratajuoksu
    > Kalenteri
    > Tulokset
Agility
    > Kalenteri
    > Tulokset
Toko
Muut harrastukset








Näyttelytulokset


KESKIKOKOISET KARKEAKARVAISET PORTUGALINPODENGOT

2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | Ryhmäsijoitukset

VUOSI 2004


Käytetyt lyhenteet:
ERI = erinomainen, EH = erittäin hyvä, H = hyvä, T= tyydyttävä, HYL = hylätty, EVA = ei voida arvostella
PEK = pentuluokka, JUN = junioriluokka, NUO = nuorten luokka,
AVO = avoin luokka, VAL = valioluokka, KÄY = käyttöluokka, VET = veteraaniluokka
PU = paras uros, PN = paras narttu, KP = kunniapalkinto, SERT = sertifikaatti,
CACIB = kans.välinen sertifikaatti, ROP = rotunsa paras, VSP = vastakkaisen sukupuolen paras.


Aika, paikka, tuomari, (ilm.urokset+nartut) Tulos: Koiran nimi (+ sukupuoli)
11.12. Tukholma KV,  Ruotsi. Ruotsin Voittaja -04  VAL 1 / 1 Vehkakallion Berta (narttu)
Agnes Ganami-Kertes, Israel  (0+1)    
     
5.12. Helsinki KV, Voittaja -04 VAL ERI-1, PN 1, CACIB, ROP, V-04 Vehkakallion Alexandra (narttu)
Luis Gorjao Henriques, Portugali (4+2) VAL ERI-1, PU 1, CACIB, VSP, V-04 Pinoqui de Veiros (uros)
  VAL ERI-2, PU 2, vara-CACIB Vehkakallion Asterix (uros)
  VAL ERI-3, PU 3 Vehkakalllion Banjo (uros)
  VAL ERI-4, PU 4 Vehkakallion Bemvindo (uros)
  VAL ERI-2, PN 2, vara-CACIB Vehkakallion Berta (narttu)
  KASV. 1, KP, ROP-kasvattaja Kennel Vehkakallion
     
20.11. Jyväskylä KV.  Leila Kärkäs  (0+1) VAL ERI-1, PN 1, CACIB, ROP, KANS MVA Vehkakallion Berta (narttu)
     
14.11. Riika KV, Latvia. 'Baltian Voittaja -04' VAL ERI-1, PU 1, SERT, CACIB, ROP, LV MVA, BaltV-04 Vehkakallion Banjo (uros)
Libuse Ubrova, Tsekki  (1+0)    
     
24.10. Seinäjoki.  Moa Persson, Ruotsi  (1+0) VAL poissa Vehkakallion Asterix  (uros)
     
23.10. Seinäjoki KV. Libuse Ubrova, Tsekki (1+0) VAL poissa Vehkakallion Asterix  (uros)
     
2.10. Oulu KV. Torbjörn Skaar, Ruotsi (1+0) VAL ERI-1, PU 1, CACIB, ROP Vehkakallion Asterix (uros)
     
12.9. Tampere, SVKL:n ja podengojen päänäyttely. VAL ERI-1, PU 1, ROP, RYP-4 Vehkakallion Asterix (uros)
Lotta Brun, Norja  (1+1) VAL ERI-1, PN 1, VSP Vehkakallion Berta (narttu)
     
12.9. Tampere, ryhmät 2 & 5. VAL ERI-1, PU 1, ROP Vehkakallion Asterix (uros)
Mario Knoll, Brasilia  (1+0)    
     
11.9. Porvoo. Erwin Deutscher, Itävalta  (1+0)  AVO ERI-1, PU 1, SERT, ROP, FIN MVA  Vehkakallion Banjo (uros)
     
29.8. Heinola.  Zlatko Kraljic, Kroatia  (0+1) VAL ERI-1, PN 1,  ROP Vehkakallion Berta (narttu)
     
28.8. Kouvola.  Laszlo Erdös, Unkari  (0+1) VAL ERI-1, PN 1, ROP Vehkakallion Berta (narttu)
     
21.8. Tervakoski. VAL ERI-1, PN 1, ROP Vehkakallion Berta (narttu)
Agneta Kappers, Ruotsi (0+1)    
     
15.8. Raisio.  Eli-Marie Klepp, Norja  (1+2) AVO ERI-1, PU 1, SERT, ROP, FIN MVA Vehkakallion Bemvindo (uros)
  AVO ERI-1, PN 1, SERT, VSP, FIN & N MVA Vehkakallion Berta (narttu)
  NUO ERI-1, PN 2, vara-SERT Espora de Veiros (narttu)
     
8.8. Kuopio KV.  Ritva Raita  (2+2) VAL ERI-1, PU 1, CACIB, ROP Vehkakallion Asterix (uros)
  NUO ERI-1, PN 1, SERT, CACIB, VSP Espora de Veiros (narttu)
  AVO ERI-1, PU 2, vara-SERT, vara-CACIB Vehkakallion Bemvindo (uros)
  AVO EH-1 Vehkakallion Berta (narttu)
     
7.8. Kuopio.  Leni Nousiainen  (0+1) NUO H Vehkakallion Berta (narttu)
     
31.7. Pori KV.  NUO ERI-1, PN 1, SERT, CACIB, ROP Vehkakallion Berta (narttu)
Pedro Sanches Delerue, Portugali  (0+1)    
     
18.7. Ylivieska. Marjatta Pylvänäinen-Suorsa  (1+0) NUO ERI-1, PU 1, SERT, ROP Vehkakallion Bemvindo (uros)
     
11.7. Haukipudas ryhmät 5 & 7/8. VAL ERI-1, PU 1, ROP Vehkakallion Asterix (uros)
Hannu Talvi  (1+0)    
     
20.6. Kotka KV. NUO ERI-1, PU 1, SERT, CACIB, ROP Vehkakallion Bemvindo (uros)
Anatoly Zhuk, Valko-Venäjä  (1+1) NUO ERI-1, PN 1, SERT, CACIB, VSP Espora de Veiros (narttu)
     
19.6. Rovaniemi KV.  Unto Timonen  (1+0) VAL ERI-1, PU 1, CACIB, ROP Vehkakallion Asterix (uros)
     
6.6. Virpiniemi ryhmät 5&8.  VAL ERI-1, PU 1, ROP Vehkakallion Asterix (uros)
Paavo Mattila (1+0)    
     
29.5. Tallinna KV, Viro.  Marja Talvitie  (1+0) AVO ERI-1, PU 1, SERT, CACIB, ROP, ESTV-04 Vehkakallion Banjo (uros)
     
23.5. Joensuu.  Petru Muntean, Romania (1+1) NUO ERI-1, PU 1, SERT, ROP Vehkakallion Bemvindo (uros)
  JUN ERI-1, PN 1, SERT, VSP Espora de Veiros (narttu)
     
22.5. Helsinki KV.  Säde Hohteri (0+1) NUO ERI-1, PN 1, SERT, CACIB, ROP Vehkakallion Berta (narttu)
     
8.5. Oulu.  Markku Mähönen (1+1)  VAL ERI-1, PU 1, ROP Vehkakallion Asterix (uros)
  NUO EH-1 Vehkakallion Berta (narttu)
     
25.4. Lahti KV.  Pekka Teini  (0+1) NUO ERI-1, PN 1, SERT, CACIB, ROP Vehkakallion Berta (narttu)
     
17.4. Narvik KV, Norja.  NUO ERI-1, PN 1, SERT, CACIB, ROP Vehkakallion Berta (narttu)
Tore Fossum, Norja (0+1)    
     
20.3. Tampere KV.  Matti Tuominen (0+1) NUO EH-1 Vehkakallion Berta (narttu)
     
7.2. Kaavi ryhmät 5 & 7/8.   NUO ERI-1, PU 1, SERT, ROP Vehkakallion Bemvindo (uros)
Matti Tuominen  (1+1) JUN ERI-1, PN 1, SERT, VSP Espora de Veiros (narttu)
     
1.2. Eno ryhmät 7/8 & 5.   JUN ERI-1, PN 1, SERT, ROP Espora de Veiros (narttu)
Leni Nousiainen  (0+1)    
     
24.1. Turku KV.   Marja Talvitie   (0+1) NUO ERI-1, PN 1, SERT, CACIB, ROP Vehkakallion Berta (narttu)

VALIONARVOT JA VOITTAJATITTELIT 2004

EST V-04, FIN MVA, LV MVA, BaltW-04 Vehkakallion Banjo
FIN MVA Vehkakallion Bemvindo
FIN & N MVA, KANS MVA Vehkakallion Berta
V-04 Pinoqui de Veiros
V-04 Vehkakallion Alexandra


Takaisin ylös | Takaisin näyttelytuloksiin