Harrastukset

Näyttelyt

    > Kalenteri
    > Tulokset
        - Psk
        - Pkk
        - Ksk
        - Kkk
Juoksu
    > Maastojuoksu
    > Ratajuoksu
    > Kalenteri
    > Tulokset
Agility
    > Kalenteri
    > Tulokset
Toko
Muut harrastukset








Näyttelytulokset


KESKIKOKOISET KARKEAKARVAISET PORTUGALINPODENGOT

2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | Ryhmäsijoitukset

VUOSI 2006


Käytetyt lyhenteet:
ERI = erinomainen, EH = erittäin hyvä, H = hyvä, T= tyydyttävä, HYL = hylätty, EVA = ei voida arvostella
PEK = pentuluokka, JUN = junioriluokka, NUO = nuorten luokka,
AVO = avoin luokka, VAL = valioluokka, KÄY = käyttöluokka, VET = veteraaniluokka
PU = paras uros, PN = paras narttu, KP = kunniapalkinto, SERT = sertifikaatti,
CACIB = kans.välinen sertifikaatti, ROP = rotunsa paras, VSP = vastakkaisen sukupuolen paras.


Aika, paikka, tuomari, (ilm.urokset+nartut) Tulos: Koiran nimi (+ sukupuoli)
10.12. Helsinki KV, Voittaja2006 JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP, JV-06, V-06 Vehkakallion Caringo (uros)
Matti Tuominen (6+4) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP, JV-06, V-06 Vehkakallion Caja (narttu)
  VET ERI-1, ROP-vet Pinoqui de Veiros (uros)
  JUN ERI-2 Vehkakallion Carlos (uros)
  AVO ERI-1, PU2, CACIB, vara-SERT Alexandra's Heritage Aguaceiro (uros)
  VAL ERI-1, PU3, vara-CACIB Vehkakallion Bemvindo (uros)
  VAL ERI-2, PU4 Vehkakallion Asterix (uros)
  VAL ERI-1, PN2, vara-CACIB Vehkakallion Alexandra (narttu)
  JUN ERI-2, PN3, vara-SERT Vehkakallion Charlotta (narttu)
  POISSA Vehkakallion Berta (narttu)
  ROP-kasvattaja Vehkakallion kennel
     
18.11. Jyväskylä KV JUN ERI-1, PU1, SERT,
ROP-jun, ROP
Vehkakallion Carlos (uros)
Tanja Ahlman-Stockamari (3+2) VAL ERI-1, PN1, VSP Vehkakallion Berta (narttu)
  AVO ERI-1, PU2, CACIB Alexandra's Heritage Aguaceiro (uros)
  JUN EH-2 Classy Jazzy Destino Doli (uros)
  JUN poissa Vehkakallion Charlotta (narttu)
     
9.11. Puola, Poznan, MV-06 VAL ERI-1, PU1, SERT, CACIB,ROP, PL MVA, MV-06 Bolero van de Kleiheuvel (uros)
Javier Sanches, Espanja (4+3) VAL ERI-1, SERT, CACIB, PN1, PL MVA, MV-06 Vehkakallion Berta (narttu)
  JUN ERI-1, ROP-jun, JMV-06 Vehkakallion Carlos (uros)
  JUN ERI-1, JMV-06 Vehkakallion Caja (narttu)
  JUN ERI-2 Helios van de Kleiheuvel (uros)
  VAL ERI-2, vara-CACIB Vehkakallion Bemvindo (uros)
  VAL ERI-2, vara-CACIB Vehkakallion Alexandra (narttu)
  ROP-kasvattajaryhmä Vehkakallion kennel
     
7.10. Oulu KV
Javier Sanchez, Espanja (1+0)
JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP, RYP-4 Vehkakallion Caringo (uros)
     
17.9. Hyvinkää 4/6 & 5 JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Vehkakallion Carlos (uros)
Maija Mäkinen (1+2) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP Vehkakallion Charlotta (narttu)
  JUN ERI-2, PN2, vara-SERT Vehkakallion Caja (narttu)
     
10.9. Porvoo
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (0+1)
JUN ERI-1, PN1, SERT,
ROP-jun, ROP
Vehkakallion Charlotta (narttu)
     
3.9. Helsinki JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP-jun, ROP Vehkakallion Charlotta (narttu)
Claudio de Giuliani, Italia (1+1) JUN ERI-1, PU1, SERT, VSP Vehkakallion Carlos (uros)
     
26.8. Hämeenlinna KV NUO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP Alexandra’s Heritage Aguaceiro (uros)
Kari Järvinen (2+0) JUN ERI-1, PU2, vara-SERT Vehkakallion Carlos (uros)
     
19.8. Kouvola,
Laszlo Erdös, Unkari (0+1)
VAL ERI-1, PN1, ROP Espora de Veiros (narttu)
     
12.8. Raisio JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP Vehkakallion Candida (narttu)
Luis Catalan, Portugali (1+2) JUN ERI-1, PU1, SERT, VSP Alexandra’s Heritage Avalanche (uros)
  JUN ERI-2, PN2, vara-SERT Vehkakallion Charlotta (narttu)
     
5.8. Helsinki, pentunäyttely,
Kari Salminen (0+1)
PEK-1, KP,
ROP-pentu, RYP-3
Vehkakallion Charlotta (narttu)
     
30.7. Mikkeli KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Vehkakallion Bemvindo (uros)
Unto Timonen (2+2) NUO ERI-1, PU2, SERT, vara-CACIB Alexandra's Heritage Aguaceiro (uros)
  VET ERI-1, PU3, ROP-vet Pinoqui de Veiros (uros)
  PEK-1, KP, ROP-pentu Vehkakallion Carlos (uros)
     
16.7. Helsinki, Antti Aarnio (0+1) PEK-1, KP, ROP-pentu Vehkakallion Charlotta (narttu)
     
2.7. Mustiala 5&10 VAL ERI-1, PU1, ROP Vehkakallion Asterix
Bitte Ahrens, Ruotsi (1+2) PEK-1, KP, ROP-pentu Vehkakallion Candida
     
1.7. Mustiala SVKL:n päänäyttely VAL ERI-1, PN1, ROP, RYP-1, BIS-2, BIS-podengo Espora de Veiros (narttu)
Vitor Veiga, Portugal (6+4) VET ERI-1, PU1,
VSP, ROP-vet
Pinoqui de Veiros (uros)
  PEK 1, KP,
ROP-pentu, BIS-3 pentu
Vehkakallion Charlotta (narttu)
  PEK 1, KP, VSP-pentu Vehkakallion Caringo (uros)
  PEK 2, KP Vehkakallion Carlos (uros)
  PEK 2, KP Vehkakallion Candida (narttu)
  VAL ERI-1, PU2 Vehkakallion Bemvindo (uros)
  VAL ERI-2, PU3 Vehkakallion Asterix (uros)
  JUN ERI-1, PU4, SERT Alexandra’s Heritage Aguaceiro (uros)
  VAL ERI-2, PN2 Vehkakallion Alexandra (narttu)
     
18.6. Forssa
Markku Kipinä (1+0)
JUN EH-1 Alexandra’s Heritage Avalanche (uros)
     
17.6. Tuuri PEK-1, KP, ROP-pentu Vehkakallion Carlos (uros)
Pekka Teini (2+0) JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Alexandra's Heritage Aguaceiro (uros)
     
10.6. Helsinki 'Euroopan Voittaja -06' PEK-1, KP, ROP-pentu Vehkakallion Charlotta (narttu)
Luis Pinto Texeira, Portugal (5+3) PEK-1, KP, VSP-pentu Vehkakallion Carlos (uros)
  VAL ERI-1, PU, CACIB, ROP, EurV-06 Vehkakallion Bemvindo (uros)
  VAL ERI-1, PN, CACIB,
EurV-06
Vehkakallion Alexandra (narttu)
  JUN ERI-1, SERT, EurJV-06 Alexandra’s Heritage Aguaceiro (uros)
  VET ERI-1, ROP-vet,
EurVV-06
Pinoqui de Veiros (uros)
  VAL ERI-2 Vehkakallion Asterix (uros)
  VAL ERI-2, vara-CACIB Espora de Veiros (narttu)
     
27.5.06 Joensuu VAL ERI-1, PU1, ROP, RYP-3 Vehkakallion Bemvindo (uros)
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (1+2) VET ERI-1, PU2, ROP-vet Pinoqui de Veiros (uros)
  VAL ERI-1, PN1, VSP Espora de Veiros (narttu)
     
21.5.06 Rauma
Hanne Laine Jensen, Tanska (1+0)
JUN EH-1 Alexandra’s Heritage Avalanche (uros)
     
20.5. Tampere pentunäyttely
Juha Lehtinen (0+1)
PEK-1, KP, ROP-pentu,
RYP-2
Vehkakallion Candida (narttu)
     
20.5. Helsinki KV
Leila Kärkäs (1+0)
JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Alexandra's Heritage Aguaceiro (uros)
     
23.4. Lahti KV
Lotte Jörgensen, Tanska (1+0)
JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Alexandra's Heritage Aguaceiro (uros)
     
15.4. Lappeenranta KV JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Alexandra's Heritage Aguaceiro (uros)
Saija Juutilainen (2+0) VET ERI-1, PU2, ROP-vet Pinoqui de Veiros (uros)
     
1.4. Polvijärvi 1 & 5 VET ERI-1, PU1,
ROP, ROP-vet
Pinoqui de Veiros (uros)
Soile Bister (1+1) AVO ERI-1, PN1, VSP Espora de Veiros (narttu)
     
18.3. Tampere KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Vehkakallion Bemvindo (uros)
Filipe Constant, Portugali (5+2) VAL ERI-1, PN1, CACIB, VSP Vehkakallion Alexandra (narttu)
  VET ERI-1, PU2, ROP-vet Pinoqui de Veiros (uros)
  JUN ERI-1, PU3, SERT Alexandra’s Heritage Aguaceiro (uros)
  JUN EH-2 Alexandra’s Heritage Amado (uros)
  JUN H Alexandra’s Heritage Avalanche (uros)
  VAL EH-2 Vehkakallion Berta (narttu)
     
12.3. Liettua, Vilna
Maciej Kozber, Puola (1+0)
VAL ERI-1, PU 1, ROP,
VILNA CUP-VOITTAJA -06
Vehkakallion Bemvindo (uros)
     
11.3. Liettua, Vilna
'Liettuan Voittaja -05'
Marija Kavcic, Slovenia (1+0)
VAL ERI-1, PU 1,
ROP, LTU MVA, LTU V-06
Vehkakallion Bemvindo (uros)
     
19.2. Eno 5 & 9
Saija Juutilainen (3+0)
JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Alexandra's Heritage Aguaceiro (uros)
  VAL ERI-1, PU2 Vehkakallion Bemvindo (uros)
  VET ERI-1, PU3, ROP-VET Pinoqui de Veiros (uros)
     
18.2. Tuusniemi 5 & 7/8
Marja Talvitie (1+0)
JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP, RYP-4 Alexandra's Heritage Aguaceiro (uros)
     
22.1. Turku KV
Hans Lehtinen (2+0)
JUN EH-1 Alexandra's Heritage Avalanche (uros)
  JUN poissa Alexandra's Heritage Aguaceiro (uros)

VALIONARVOT JA VOITTAJATITTELIT 2006

LTU MVA, LtuV-06, EurV-06 Vehkakallion Bemvindo
EurV-06 Vehkakallion Alexandra
EurJV-06 Alexandra’s Heritage Aguaceiro
EurVV-06 Pinoqui de Veiros
PL MVA, MV-06 Vehkakallion Berta
JMV-06 Vehkakallion Carlos
JMV-06, JV-06, V-06 Vehkakallion Caja
JV-06, V-06 Vehkakallion Caringo

 


Takaisin ylös | Takaisin näyttelytuloksiin