Harrastukset

Näyttelyt

    > Kalenteri
    > Tulokset
        - Psk
        - Pkk
        - Ksk
        - Kkk
Juoksu
    > Maastojuoksu
    > Ratajuoksu
    > Kalenteri
    > Tulokset
Agility
    > Kalenteri
    > Tulokset
Toko
Muut harrastukset








Näyttelytulokset


PIENET KARKEAKARVAISET PORTUGALINPODENGOT

2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | Ryhmäsijoitukset

VUOSI 2003

Käytetyt lyhenteet:
ERI = erinomainen, EH = erittäin hyvä, H = hyvä, T= tyydyttävä, HYL = hylätty, EVA = ei voida arvostella
PEK = pentuluokka, JUN = junioriluokka, NUO = nuorten luokka,
AVO = avoin luokka, VAL = valioluokka, KÄY = käyttöluokka, VET = veteraaniluokka
PU = paras uros, PN = paras narttu, KP = kunniapalkinto, SERT = sertifikaatti,
CACIB = kans.välinen sertifikaatti, ROP = rotunsa paras, VSP = vastakkaisen sukupuolen paras.

Aika, paikka, tuomari, (ilm.urokset+nartut) Tulos: Koiran nimi (+ sukupuoli)
5.1. Kajaani
Jukka Kuusisto (1+0)
JUN ERI-1, SERT, PU, ROP Marella Acucar (uros)
     
19.1. Lahti, pentunäyttely
Harri Lehkonen
PEK 1, KP, ROP-pentu Kirmix Fama (narttu)
     
26.1. Turku KV (2+3) NUO ERI-1, SERT Diamante de Viamonte (uros)
Marianne Baden, Tanska VAL ERI-1, PU, CACIB, ROP Marella Marinheiro (uros)
  NUO ERI-1, SERT, VACA Marella Acacia (narttu)
  VAL ERI-1, PN, CACIB, VSP Hirsituvan Kanerva (narttu)
     
2.2. Eno, ryhmänäyttely
Antti Aarnio (1+0)
JUN ERI-1, SERT, PU, ROP Marella Acucar (uros)
     
9.2. Tallinna KV, Viro
Lilian Hanniste, Viro (0+1)
VAL ERI-1, PN, CACIB, ROP, KANS MVA Hirsituvan Kanerva (narttu)
     
15.2. Imatra KV (4+4) VAL ERI-1, PU,  CACIB, ROP Marella Marinheiro (uros)
Elina Haapaniemi PEK 1, KP, ROP-pentu Kirmix Fama (narttu)
  (poissa 4 koiraa)  
     
2.3. Helsinki, pentunäyttely
Kirsti Lummelampi
PEK 1, KP, ROP-pentu Kirmix Flora (narttu)
     
8.3. Vilna, Liettua KV 'Winner-03' (1+1) VAL ERI-1, PU, SERT, CACIB, ROP, Ltu MVA, LtuW-03 Marella Marinheiro (uros)
Zivile Povilaitiene, Liettua VAL ERI-1, PN, SERT, CACIB, VSP, Ltu MVA, LtuW-03 Marella Violino (narttu)
     
9.3. Vilna, Liettua KV (1+1) VAL ERI-1, PU, SERT, CACIB, ROP Marella Marinheiro (uros)
Istvan Chepai, Unkari VAL ERI-1, PN, SERT, CACIB, VSP Marella Violino (narttu)
     
15.3. Tampere KV (3+3) PEK 1, KP, ROP-pentu Belmex Belisco (uros)
Kirsi Laamanen PEK 1, KP, VSP-pentu Belmex Bolota (narttu)
  VAL ERI-1, PU, CACIB, ROP Marella Marinheiro (uros)
  VAL ERI-1, PN, CACIB, VSP Hirsituvan Kanerva (narttu)
  VAL ERI-2, VACA Marella Jarra (narttu)
     
6.4. Hyvinkää, pentunäyttely  (0+3) PEK 1, KP, ROP-pentu Sandeisan Laranja (narttu)
Säde Hohteri    
     
13.4. Köyliö, ryhmät 5&6   (0+2) PEK 1, KP, ROP-pentu Sandeisan Lambisca (narttu)
Per-Erik Wallin, Ruotsi VAL ERI-1, PN, ROP Hirsituvan Kanerva (narttu)
     
26.4. Lahti KV   (2+2) PEK 1, KP, ROP-pentu Sandeisan Lambisca (narttu)
Kari Salminen JUN ERI-1, SERT Belmex Belisco (uros)
  VAL ERI-1, PU, CACIB, ROP Marella Marinheiro (uros)
  VAL ERI-1, PN, CACIB, VSP Hirsituvan Kanerva (narttu)
     
4.5. Pöytyä, ryhmänäyttely
Anders Cederström, Ruotsi (0+3)
VAL ERI-1, PN, ROP Hirsituvan Kanerva (narttu)
     
10.5. Kullaa, ryhmänäyttely (1+2) NUO ERI-1, PU, SERT, ROP Marella Acordeao (uros)
Janiki Steinbock, Israel VAL ERI-1 , PN, VSP Marella Violino (narttu)
     
17.5. Hamina (2+1) JUN ERI-1, SERT Belmex Belisco (uros)
Åke Cronander, Ruotsi VAL ERI-1, PU, ROP Marella Marinheiro (uros)
     
18.5. Leppävirta
Rita van Mechelen, Belgia (1+1)
VAL ERI-1, PN, ROP Marella Jarra (narttu)
     
18.5. Riika, Latvia
Kurt Nilsson, Ruotsi (0+1)
(EI ROP-KOIRAA)  
     
24.5. Helsinki
Elsbeth Clerc, Sveitsi (0+1)
JUN ERI-1, PN, SERT, ROP Kirmix Fama (narttu)
     
25.5. Joensuu
Luis Pinto Teixeira, Portugali (1+0)
NUO ERI-1, PU, SERT, ROP Marella Acucar (uros)
     
29.5. Dortmund, Saksa (4+8) JUN ERI-1, JUN MV-03 Belmex Belisco (uros)
'Maailman Voittaja -03' AVO ERI-1, PU, SERT, CACIB, MV-03 Diamante de Viamonte (uros)
Norman Huidobro Corbett, Espanja PEK 1 (erittäin lupaava) Ciganita do Vale Negro (narttu)
  JUN ERI-1, JUN MV-03 Sandeisan Lambisca (narttu)
  AVO ERI-1, PN, SERT, CACIB, ROP, MV-03 Elvira do Vale Negro (narttu Italiasta)
     
7.6. Mänttä
Tuula Savolainen (0+2)
(EI ROP KOIRAA)  
     
8.6. Salo
Kari Salminen (0+2)
JUN ERI-1, PN, SERT, ROP Sandeisan Lambisca (narttu)
     
14.6. Laukaa (0+2) PEK 1, KP, ROP-pentu Ciganita do Vale Negro (narttu)
Paavo Mattila VAL ERI-1, PN, ROP Marella Jarra (narttu)
     
15.6. Helsinki, pentunäyttely (0+2)
Matti Tuominen (myös ryhmätuomari)
PEK 1, KP, ROP-pentu, RYP -4 Ciganita do Vale Negro (narttu)
     
28.6. Ulvila (0+3) JUN ERI-1, SERT Sandeisan Lambisca (narttu)
Lena Ståhlhandske, Ruotsi JUN ERI-2, vara-SERT Sandeisan Laranja (narttu)
  VAL ERI-1, PN, ROP Hirsituvan Kanerva (narttu)
     
29.6. Pieksämäki
Mona K.Selbach, Norja (0+2)
PEK 1, KP, ROP-pentu Ciganita do Vale Negro (narttu)
     
12.7. Jyväskylä, SVKL:n ja podengojen PEK 1, KP, ROP-pentu, BIS-2 pentu Ciganita do Vale Negro (narttu)
päänäyttely (4+5) JUN ERI-1, PU, SERT,  VSP Belmex Belisco (uros)
Anita Gielisse, Hollanti JUN ERI-1, SERT Sandeisan Lambisca (narttu)
(ryhmätuomari Helmut Nigl, Itävalta) VAL ERI-1, PN, ROP, RYP-4 Marella Jarra (narttu)
     
13.7. Hyvinkää
Kirsi Laamanen (1)
(EI ROP-KOIRAA)  
     
19.7. Helsinki, SVKL:n rodut
Arne Foss, Norja (1+0)
VAL ERI-1, PU, ROP, RYP-2 Marella Marinheiro (uros)
     
20.7. Forssa (1+4) PEK 1, KP, ROP-pentu Caipirinha do Vale Negro (narttu)
Jukka Kuusisto JUN ERI-1, PN, SERT, ROP Marella Toranja (narttu)
     
26.7. Helsinki
Moa Persson, Ruotsi (1)
(EI ROP -KOIRAA)  
     
27.7. Mikkeli KV (2+2) PEK 1, KP, ROP-pentu Ciganita do Vale Negro (narttu)
Unto Timonen VAL ERI-1, CACIB, PN, ROP Marella Jarra (narttu)
     
10.8. Kuopio (1+2) AVO ERI-1, PU, SERT, ROP Marella Acucar (uros)
Saija Juutilainen JUN ERI-1, SERT Ciganita do Vale Negro (narttu)
  VAL ERI-1, PN, VSP Marella Jarra (narttu)
     
16.8. Aura
Jan Nesvabda, Sveitsi (0+1)
JUN ERI-1, PN, SERT, ROP Sandeisan Laranja (narttu)
     
17.8. Joensuu
Leni Nousiainen (1+0)
AVO ERI-1, PU, SERT, ROP Marella Acucar (uros)
     
23.8. Kouvola (0+4) JUN ERI-1, vara-SERT Marella Toranja (narttu)
Arne Foss, Norja NUO ERI-1, PN, SERT, ROP Marella Acacia (narttu)
     
23.8. Tallinna, Viro, "Baltian Voittaja -03,
Matti Tuominen (0+1)
VAL ERI-1, PN, SERT, CACIB, ROP, BaltV-03 Marella Jarra (narttu)
     
24.8. Heinola (1+5) JUN ERI-1, PU, SERT, VSP Belmex Belisco (uros)
Joao Vieira Lisboa, Portugali JUN ERI-1, PN, SERT, ROP, RYP-3 Ciganita do Vale Negro (narttu)
  JUN ERI-2, vara-SERT Marella Toranja (narttu)
     
30.8. Helsinki
Tomasz Borkowski, Puola (0+1)
JUN ERI-1, PN, SERT, ROP Kirmix Fama (narttu)
     
13.9. Porvoo
Agnes Ganami-Kertes, Israel (1+1)
(EI ROP -KOIRAA)  
     
14.9. Äetsä, ryhmänäyttely
Jukka Kuusisto (0+1)
(EI ROP -KOIRAA)  
     
28.9. Fredrikstad KV, Norja
Espen Engh, Norja (0+1)
VAL ERI-1, PN, SERT, CACIB, ROP, N MVA Hirsituvan Kanerva (narttu)
     
3.10. Bratislava KV, Slovakia (1+2) VAL ERI-1, PU, SERT, CACIB, ROP, EurV-03 Marella Marinheiro (uros)
"Euroopan Voittaja -03" JUN ERI-1, JUN SERT, EurJV-03 Ciganita do Vale Negro (narttu)
Hans Wiblishauser, Saksa VAL ERI-1, SERT, CACIB, EurV-03, KANS MVA Marella Violino (narttu)
     
4.10. Bratislava, Slovakia (1+2) VAL ERI-1, PU, SERT, Svk MVA Marella Marinheiro (uros)
Erikoisnäyttely (ryhmä 10 + osa 5) JUN ERI-1, PN, JUN SERT, ROP, JUN BIS-2 & BIS-2 Ciganita do Vale Negro (narttu)
Liliane de Ridder-Onghena, Belgia VAL ERI-1, SERT, Svk MVA Marella Violino (narttu)
     
5.10. Tampere, ryhmänäyttely
Paavo Mattila (0+2)
(EI ROP -KOIRAA)  
     
19.10. Tråmsö KV, Norja (1+1) AVO  ERI-1, PU, SERT, CACIB, ROP Diamante de Viamonte (uros)
Conny Byström, Ruotsi VAL  ERI-1, PN, SERT, CACIB, VSP, N MVA Marella Manha (narttu)
     
19.10. Oulu KV
Kurt Nilsson, Ruotsi (1+2)
VAL ERI-1, PU, CACIB, ROP Marella Videira (uros)
     
25.10. Seinäjoki (0+6) JUN ERI-1, SERT Marella Toranja (narttu)
Rainer Vuorinen AVO ERI-1, vara-SERT Marella Acacia (narttu)
  VAL ERI-1, PN, ROP Marella Jarra (narttu)
     
26.10. Seinäjoki (0+7) JUN ERI-1, vara-SERT Ciganita do Vale Negro (narttu)
Manuel Loureiro Borges, Portugali AVO ERI-1, SERT, FIN MVA Marella Acacia (narttu)
  VAL ERI-1, PN, ROP Marella Jarra (narttu)
     
26.10. Lahti, pentunäyttely (1+1) PEK 1, KP, ROP-pentu Belmex Cambalhota (narttu)
Eeva Resko PEK 1, KP, VSP-pentu Belmex Chinfrim (uros)
     
1.11. Espoo, pentunäyttely
Keijo Alén (0+1)
PEK 1, KP, ROP-pentu Belmex Diabrura (narttu)
     
16.11. Jyväskylä KV (2+6) AVO ERI-1, PU, SERT, CACIB, ROP, KANS&FIN MVA Diamante de Viamonte (uros)
Rüdi Brandt, Tanska AVO ERI-1, vara-SERT, vara-CACIB Marella Acucar (uros)
  JUN ERI-1, SERT Ciganita do Vale Negro (narttu)
  JUN ERI-2, vara-SERT Marella Toranja (narttu)
  VAL ERI-1, PN, CACIB, VSP Marella Jarra (narttu)
  VAL ERI-2, vara-CACIB Hirsituvan Kanerva (narttu)
     
6.12. Helsinki KV (2+5), 'Voittaja 2003' VAL ERI-1, PU, CACIB, ROP, V-03 Marella Marinheiro (uros)
Jarmo Vuorinen JUN ERI-1, SERT, JV-03 Ciganita do Vale Negro (narttu)
  VAL ERI-1, PN, CACIB, VSP, V-03 Marella Jarra (narttu)
  VAL ERI-2, vara-CACIB Hirsituvan Kanerva (narttu)
     
13.12. Pietari KV, Venäjä (0+2) JUN ERI-1, ROP-juniori Ciganita do Vale Negro (narttu)
Marina Gerasimova, Venäjä VAL ERI-1, PN, SERT, CACIB, ROP, RUS MVA Marella Jarra (narttu)
     
14.12. Tukholma KV, Ruotsi 'PMV-03'
Agneta Karlsson, Ruotsi (0+1)
VAL ERI-1, PN, CACIB, ROP, PMV-03 Hirsituvan Kanerva (narttu)

VALIONARVOT JA VOITTAJATITTELIT 2003

KANS & N MVA, PMV-03 Hirsituvan Kanerva
Ltu & Svk MVA, LtuV-03, EurV-03, V-03 Marella Marinheiro
Ltu & KANS & Svk MVA, LtuV-03, EurV-03 Marella Violino
MV-03, KANS & FIN & N & EST MVA Diamante de Viamonte
JUN MV-03 Belmex Belisco
JUN MV-03 Sandeisan Lambisca
BaltV-03, V-03, RUS MVA Marella Jarra
EurJV-03, JV-03 Ciganita do Vale Negro
N MVA Marella Manha
FIN MVA Marella Acacia

Takaisin ylös | Takaisin näyttelytuloksiin