Näyttelytulokset
PIENET KARKEAKARVAISET PORTUGALINPODENGOT
2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | Ryhmäsijoitukset
VUOSI 2011
Käytetyt lyhenteet:
ERI = erinomainen, EH = erittäin hyvä, H = hyvä, T= tyydyttävä, HYL = hylätty, EVA = ei voida arvostella
PEK = pentuluokka,
JUN = junioriluokka, NUO = nuorten luokka,
AVO = avoin luokka, VAL = valioluokka, KÄY = käyttöluokka, VET = veteraaniluokka
PU = paras uros, PN = paras narttu, KP = kunniapalkinto, SERT = sertifikaatti, SA = Sertifikaatin arvoinen
CACIB = kans.välinen sertifikaatti, ROP = rotunsa paras, VSP = vastakkaisen sukupuolen paras.
|
|||||||||||
10.12.2011 Tukholma, Ruotsi. POHJ V-11 Knut Blutecher; Norja (4+7) |
|||||||||||
VET ERI-1, SA, PN-1, ROP, ROP-veteraani, POHJ V-11, POHJ-veteraani V-11 JUN ERI-1, SA, PU-1, VSP, POHJ V-11, POHJ-juniori V-11 VAL ERI-1, SA, PU-2, CACIB JUN ERI-2 JUN ERI-3 JUN ERI-1 NUO ERI-1 NUO ERI-2 AVO ERI-1, SA, PN-3, vara-CACIB AVO ERI-2, SA, PN-4 VAL ERI-1, SA, PN-2, CACIB |
Marella Acacia (n) Smaughterers Boreas (u) Marella Bombom (u) Querubim de Viamonte (u) Plushcourt Maestro (u) Engahojdens Proud Mary (n) Smaugterers Artemis (n) Irezumi Vinho Branco (n) Pride N Joys Be-Bee (n) Krullets Cayenne (n) Krullets Cajsa (n) |
||||||||||
04.12.2011 Helsinki, Voittaja 2011 Rafael de Santiago, Puerto Rico (8+5) |
|||||||||||
VET ERI-1, SA, PU-1, ROP, ROP-veteraani, V-11 VAL ERI-1, SA, PN-1, CACIB VSP, V-11 VET ERI-1, SA, PN-4, VSP-veteraani PEK 1, KP, ROP-pentu VAL ERI-1, SA, PU-2, CACIB VAL ERI-2, SA, PU-3 Poissa poissa JUN ERI-1, SA, PU-4, SERT, V-11 JUN ERI-2 NUO ERI-1, SA, PN-2, SERT, vara-CACIB AVO ERI-1, SA, PN-3, vara-SERT VET ERI-2 |
Faidros Honesto (u) Marcela (n) Marella Acacia (n) Penni do Vale do Juiz (u) Mimoso do Vale do Juiz (u) Marella Bombom (u) Leite Creme do vale do poco (u) Gerseme's Caramelon Carlito (u) Soberano de Viamonte (u) Smaughterer's Boreas (u) Irezumi Vinho Branco Irezumi Vinho Verde Hirsituvan Kanerva |
||||||||||
03.12.2011 Helsinki, Helsinki Winner 2011 Elina Tan-Hietalahti (5+4) |
|||||||||||
NUO ERI-1, SA, PN-1, SERT, CACIB ROP, HeW-11 VET ERI-1, SA, PU-1, VSP, ROP-veteraani, HeW-11 ä PEK 1, KP, ROP-pentu VAL ERI-1, SA, PU-2, CACIB JUN ERI-1 AVO ERI-1 AVO ERI-1, SA, PN-2, vara-SERT, vara-CACIB VAL ERI-1, SA, PN-3 VET EH |
Irezumi Vinho Branco (n) Faidros Honesto (u) Penni do Vale do Juiz (u) Mimoso do Vale do Juiz (u) Smaughterers Boreas (u) Gerseme's Caramelon Carlito (u) Irezumi Vinho Verde (n) Marcela (n) Hirsituvan Kanerva |
||||||||||
20.11.2011, Jyväskylä KV Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (2+4) |
|||||||||||
NUO ERI-1, SA, SERT, CACIB, PU-1, ROP VET ERI-1, SA, PN-1, VSP, ROP-veteraani VAL ERI-1, SA, vara-CACIB, PU-2 JUN EH NUO EH VAL ERI-1, SA, CACIB, PN-2 |
Gerseme's Caramelon Carlito (u) Marella Acacia (n) Hulmility King of Chaos (u) Snow Igloos Unikuva Kultainen (n) Falcaos Zarina (n) Chucha do Vale Negro (n) |
||||||||||
19.11.2011 Jyväskylä, KV Tino Pehar, Kroatia (2+5) |
|||||||||||
VAL ERI-1, SA, CACIB, PN-1, ROP
AVO ERI-1, SA, SERT, CACIB, PU-1, VSP, FI MVA VET ERI-1, SA, PN-2, ROP-veteraani NUO ERI-1, SA, vara-SERT, vara-CACIB, PU-2 NUO ERI-1 VAL ERI-2, SA, PN-3 VET ERI-2, SA, PN-4 |
Chucha do Vale Negro (n)
Hulmility King of Chaos (u) Marella Acacia (n) Gerseme's Caramelon Carlito (u) Falcaos Zarina (n) Marcela (n) Hirsityvan Kanerva (n) |
||||||||||
26.10.2011 Seinäjoki KV Karin Hedberg, Ruotsi (1+4) |
|||||||||||
JUN ERI-1, SA, PU-1, SERT, ROP NUO ERI-1, SA, PN-1, SERT, CACIB, VSP VET ERI-1, SA, PN-2,ROP-veteraani VET ERI-1 poissa |
Smaughterers Boreas (u) Smaughterers Artemis (n) Marella Acacia (n) Marella Violino (n) Belmex Opra-Prima (n) |
||||||||||
25.09.2011 Eckero, KV Nils Molin, Ruotsi (1+2) |
|||||||||||
VET ERI-1, SA, PN-1, ROP, ROP-veteraani pois AVO H |
Marella Acacia (n) Leite Creme do Vale do Poco (u) Sandeisan Gira Marella (n) |
||||||||||
18.09.2011 Tampere, erikoisnäyttely Joa de Paula Bessa, Portugal (16+15) |
|||||||||||
NUO ERI-1, SA, PU1, SERT, ROP, RYP-4
VET ERI-1, SA, PN-1, VSP, ROP-veteraani, BIS-4 veteraani JUN ERI-1 JUN ERI-2 JUN pois NUO EH NUO EH AVO pois KäY ERI-1 VAL ERI-1, SA, PU-2 VAL ERI-2, SA, PU-3 VAL ERI-3 VAL ERI-4 VAL ERI VAL H VAL EH VAL ERI JUN ERI-1 JUN EH NUO ERI-1, SA, PN-4, SERT NUO ERI-2, SA, vara-SERT NUO ERI-3 NUO ERI-4 NUO EH AVO ERI-1, SA VAL ERI-1, SA, PN2 VAL ERI-2, SA, PN3 VAL ERI-3 VAL ERI-4 VAL ERI VAL ERI VAL ERI KP, ROP-kasvattajarymä ei esitetty |
Gerseme's Caramelon Carlito (u)
Hirsituvan Kanerva (n) ä Smaughterers Boreas (u) Snow Igloos Halinalle Hunajainen (u) Sandeisan Herdeiro (u) Hirsituvan Komea Kullervo (u) Hirsituvan Risto Räppääjä (u) Belmex Namorisco (u) Sandeisan Erudito (u) Faidros Honesto (u) Marella Bombom (u) Mimoso do Vale do Juiz (u) Irezumi Nascer do Sol (u) Hirsituvan Hassunhauska (u) Hirsituvan Syysmyrsky (u) Irezumi Abrigo de Vento (u) Leite Creme do Vale do Poco (u) Snow Igloos Unikuva Kultainen (n) Hirsituvan Tirlittan (n) Irezumi Vinho Branco (n) Smaughterers Artemis (n) Hirsituvan Vilttitossu (n) Falcaos Zarina (n) Hirsituvan Heinähattu (n) Irezumi Vinho Verde (n) Marcela (n) Hirsituvan Ruskaretki (n) Sandeisan Gengibre (n) Chucha do Vale Negro (n) Favorita do Vale do Cutileiro (n) Belmex Obra-Prima (n) Kirmix Conchita (n) Kennel Hirsituvan Kennel Irezumi |
||||||||||
17.09.2011 Hyvinkää, rn Vija Klucniece, Latvia (1+3) |
|||||||||||
VAL ERI-1, SA, PN-1, ROP
VAL ERI-1, SA, PU-1, VSP AVO EH AVO EH |
Marella Acacia (n)
Leite Creme do Vale do Poco (u) Krumme Furche Alegria (n) Sandeisan Gira Marella (n) |
||||||||||
11.09.2011 Targu Mures, Romania Tamas Jakkel, Unkari |
|||||||||||
VAL H | Charope do Vale Negro (u) | ||||||||||
10.09.2011 Targu Mures, Romania Molnar Zsolt, Romania |
|||||||||||
VAL ERI-1, CAC, CACIB, ROP, RO MVA | Charope do Vale Negro (u) | ||||||||||
10.09.2011 Targu Mures, Romania Dagmar Klein, Romania |
|||||||||||
VAL ERI-1, CAC, ROP | Charope do Vale Negro (u) | ||||||||||
04.09.2011 Vantaa Gerard Cox, Irlanti (1+1) |
|||||||||||
VAL ERI-1, SA, PU1, ROP
NUO ERI-1, SA, PN-1, SERT, VSP |
Mimoso do Vale do Juiz (u)
Belmex Risadinha (n) |
||||||||||
04.09.2011 Sastamala, ryhmä Jurate Butkiene, Liettua (0+1) |
|||||||||||
VET ERI-1, SA, PN-1, ROP, ROP-veteraani, RYP-4, BIS-3 veteraani | Marella Acacia (n) | ||||||||||
27.08.11 Tervakoski, KV Säde Hohteri (3+3) |
|||||||||||
AVO ERI-1, SA, PU1, SERT, CACIB ROP, FI & EE MVA
AVO ERI-1, SA, PN-1, SERT, CACIB VSP, FI MVA VET ERI-1, SA, PN-2 ROP-veteraani JUN ERI-1, SA, PU-2, vara-SERT AVO ERI-2, SA, PU-3, vara-CACIB PEN pois JUN pois |
Leite Creme do Vale do Poco (u)
Favorita do Vale do Cutileiro (n) Hirsituvan Kanerva (n) Smaughterer's Boreas (u) Rebucado de Viamonte (u) Rodizio do Vale Negro (u) Quadrilha do Vale Negro (n) |
||||||||||
20.08.11 Norrkoping, Ruotsi KV SE V-11 Stefan Sinko, Slovenia (2+9) |
|||||||||||
VET ERI-1, SA, PN-1, SE V-11 ROP, ROP-veteraani
JUN ERI-1, SA, PU-1, SERT, SE V-11 VSP VAL ERI-1, SA, PU-2, CACIB JUN ERI (myähästyi) JUN ERI-1, SA NUO ERI-1, SA, PN-3, SERT, vara-CACIB poissa NUO ERI-2 AVO ERI-1, SA VAL ERI-1, SA, PN-2, CACIB VAL ERI-2, SA, PN-4 |
Marella Acacia (n)
Plushcourt Maestro (u) Marella Bombom (u) Engahojdens Proud Mary (n) Smaughterer`s Artemis (n) Irezumi Vinho Branco (n) Myhrelen`s Fama Feminino (n) Pride-N-Joys`s Be-Bee (n) Belmex Obra-Prima (n) Faidros Madalena (n) Gersemes Adorable Periita (n) |
||||||||||
13.08.11 Turku Johan Juslin (0+1) |
|||||||||||
JUN ERI-1 | Jahanian Ela Morena (n) | ||||||||||
13.8.11 Siikajoki rn. Rainer Vuorinen (0+1) |
|||||||||||
AVO ERI-1, SA, PN1, SERT, ROP, RYP-1, BIS | Irezumi Vinho Verde (n) | ||||||||||
7.8.11 Kuopio KV Ekaterina Senashenko, Venäjä (3+4) |
|||||||||||
AVO ERI-1, SA, PN1, SERT, CACIB, ROP VAL ERI-1, SA, PU1, CACIB, VSP VET ERI-1, SA, PN2, ROP-veteraani JUN ERI ROP-jun NUO EH VAL ERI-2, SA, PU2, vara-CACIB NUO ERI ei esitetty |
Irezumi Vinho Verde (n) Faidros Honesto (u) Marella Jarra (n) Hirsituvan Tirlittan (n) Hirsituvan Risto Räppääjä (u) Hirsituvan Hassunhauska (u) Hirsituvan Heinähattu (n) Kennel Hirsituvan |
||||||||||
1.8.2011 Pori KV Outi Piisi-Putta (0+2) |
|||||||||||
VAL ERI-1, SA, PN1, CACIB, ROP VET ERI-1, SA, PN2, ROP-vet |
Chucha do Vale Negro (n) Marella Acacia (n) |
||||||||||
23.07.11 Tornio, KV Lars Adeheimer, Ruotsi (0+1) |
|||||||||||
NUO ERI-1 | Irezumi Vinho Verde (n) | ||||||||||
17.07.2011 Oulu KV Soile Bister (1+2) |
|||||||||||
NUO ERI-1, SA, PN1, SERT, CACIB, ROP
VAL ERI-1, SA, PU1, CACIB, VSP VET ERI-1, SA, PN2, ROP-veteraani |
Irezumi Vinho Verde (n) Faidros Honesto (u) Marella Jarra (n) |
||||||||||
16.07.2011 Oulu KV Raisa Savander (1+2) |
|||||||||||
VAL ERI-1, SA, PU1, CACIB, ROP
NUO ERI-1, SA, PN1, SERT, CACIB, VSP VET ERI-1, SA, PN2, ROP-veteraani |
Faidros Honesto (u) Irezumi Vinho Verde (n) Marella Jarra (n) |
||||||||||
16.07.11 Poytyä Outi Piisi-Putta (1+0) |
|||||||||||
JUN H | Tigris (u) | ||||||||||
16.07.2011 Piteå KV, Ruotsi John Muldoon, Irlanti (1+0) |
|||||||||||
VAL ERI-1, SA, PU1, SERT, CACIB, ROP, SE MVA, C.I.B. | Irezumi Moinho de Vento (u) | ||||||||||
15.07.2011 Liiminka ryhmänäyttely Jo Schepers, Alankomaat (1+1) |
|||||||||||
NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP
NUO ERI1 SA PN1 SERT VSP |
Hirsituvan Risto Räppääjä (u) Hirsituvan Heinähattu (n) |
||||||||||
10.07.2011 Lammi ryhmänäyttely Roberto Schill, Romania (1+4) |
|||||||||||
VET ERI-1, SA, ROP, ROP-veteraani PEK-1, KP ROP-pentu PEK-1, KP VSP-pentu AVO EH VAL ERI-1, PN2 |
Marella Acacia (n) Snow Igloo`s Halinalle Hunajainen (u) Snow Igloo`s Unikuva Kultainen (n) Sandeisan Gira Marella (n) Hirsituvan Ruskaretki (n) |
||||||||||
09.07.2011 Pariisi, Ranska maailmanvoittaja Carla Molinari (13+17) |
|||||||||||
VAL ERI-1, CACIB, ROP |
Querida de Viamonte (n) Zoran do Vale do Juiz (u) Arranbourne Delicia at Stormwitch (n) Hirsituvan Kanerva (n) Arranbourne Douraro at Stormwitch (u) Plushcourt Maestro (u) Soberano de Viamonte (u) Tudu do Vale do Cutileiro (u) Pikas do Vale do Juiz (u) Henrique van de Niwo (u) Leite Creme do Vale do Poco (u) Mimoso do Vale do Juiz (u) Plushcourt Bandido (u) Plushcourt Bullet (u) Plushcourt Hell's Angel (u) Sandeisan Erudito (u) Vale do Vale do Cutileiro da Arranbourne (n) Caramelon Here I Am Dixon (n) Ichta of Great Promise (n) Tourada de Viamonte (n) Conchita do Vale do Juiz (n) Favorita do Vale do Cutileiro (n) Hiva Van de Niwo (n) sabela do Vale do Juiz (n) Nabucca do Vale do Juiz (n) Plushcourt Bunny Girl (n) Plushcourt Camundongo (n) Plushcourt Celebrity (n) Nashnall Aldina at Caldermist (n) Plushcourt Bandade (n) |
||||||||||
03.07.11 Karjaa Per Lundstrom, Ruotsi (0+1) |
|||||||||||
NUO ERI-1 | Irezumi Vinho Branco (n) | ||||||||||
03.07.11 Juva Paavo Mattila (3+1) |
|||||||||||
JUN ERI-1 SA PU1 SERT ROP
JUN ERI-1 SA PN1 VSP VAL ERI-1 SA PU2 JUN ERI-2 |
Hirsituvan Komea Kullervo (u) Hirsituvan Vilttitossu (n) Hirsituvan Hassunhauska (u) Hirsituvan Risto Räppääjä (u) |
||||||||||
2.7.2011 Tuusula Maria Teresa Durando, Italia (0+1) |
|||||||||||
NUO ERI-1 SA PU1 SERT ROP |
Belmex Risadinha (n) | ||||||||||
26.6.11 Rovaniemi KV Lessi Chistyakova, Venäjä (2+2) |
|||||||||||
VAL ERI-1, SA, PU1, CACIB, ROP NUO ERI-1, SA, PN1, SERT, CACIB, VSP VET ERI-1, SA, PN2, ROP-veteraani VAL EH |
Faidros Honesto (u) Irezumi Vinho Verde (n) Marella Jarra (n) Charope do Vale Negro (u) |
||||||||||
19.06.2011 Pärnu, Viro KV Tanya Ahlman - Stockmari (1+2) |
|||||||||||
AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP
AVO ERI-1, PN1,SERT, CACIB, VSP, EE MVA NUO ERI-1, PN2, VARA-CACIB |
Leite Creme do Vale do Poco (u) Sandeisan Gira Marella (n) Irezumi Vinho Branco (n) |
||||||||||
18.06.2011 Pärnu, Viro KV Jussi Liimatainen (1+2) |
|||||||||||
NUO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, VSP AVO EH-1 |
Irezumi Vinho Branco (n) Leite Creme do Vale do Poco (u) Sandeisan Gira Marella (n) |
||||||||||
18.06.2011 Kotka KV Loureiro Borges Manuel (1+1) |
|||||||||||
VAL ERI-1, PN1, SA, CACIB, ROP VAL ERI-1, PU1, SA, VSP |
Chucha do Vale Negro (n) Charope do Vale Negro (u) |
||||||||||
12.06.11 Aura, ryhmä Pekka Teini (2+0) |
|||||||||||
VAL ERI-1, SA, PU-1 ROP
VAL ERI-2 |
Mimoso do Vale do Juiz (u)
Hirsituvan Elosalama (u) |
||||||||||
11.6.2011 Pieksämäki Leila Kärkäs 2+3 |
|||||||||||
JUN ERI-1 SA PU1 SERT ROP
JUN H JUN EH JUN EH AVO H |
Hirsituvan Komea Kullervo (u) Hirsituvan Risto Räppääjä (u) Hirsituvan Heinähattu (n) Hirsituvan Vilttitossu (n) Harpa da Terra de Montoito (n) |
||||||||||
28.5.2011 Varkaus Jean-Louis Grunheid, Ranska 1+5 |
|||||||||||
VAL ERI1 SA PN1 ROP
JUN ERI1 SA PU1 SERT VSP VET ERI1 SA PN3 ROP-VET JUN ERI1 SA PN2 SERT JUN ERI2 SA PN4 Vara-SERT VAL ERI2 SA |
Irezumi Calor do Sol (n) Hirsituvan Risto Räppääjä (u) Marella Ramalhete (n) HiIrsituvan Heinähattu (n) Piriquita de Viamonte (n) Sandeisan Encanta (n) |
||||||||||
28.5.2011 Ruovesi Soile Bister (0+1) |
|||||||||||
VAL ERI1 SA PN1 ROP | Hirsituvan Ruskaretki (n) | ||||||||||
22.5.2011 Helsinki KV Unto Timonen (1+3) |
|||||||||||
VAL ER-1, SA, CACIB, ROP
NUO ERI-1, SA, SERT, CACIB, VSP JUN T poissa |
Mimoso do Vale do Juiz (u) Irezumi Vinho Branco (n) Caramelon All About Me (n) Belmex Risadinha (n) |
||||||||||
21.5.2011 Hamina KV Robert Blümel (3+1) |
|||||||||||
JUN ERI-1, SA, SERT, ROP
JUN EH JUN EH poissa |
Falcao's Zarina (n) Dixon Akira (u) Gerseme's Caramelon Carlito (u) Hulmility King of Chaos (u) |
||||||||||
14.5.2011 Rauma Esko Numijärvi (1+1) |
|||||||||||
VAL ERI-1, SA, PU1, ROP JUN ERI-1 |
Hirsituvan Elosalama (u) Jahanian Ela Morena (n) |
||||||||||
14.5.2011 Äännekoski rn. Leila Kärkäs (1+3) |
|||||||||||
VAL ERI-1, SA, PU1, ROP
NUO ERI-1, SA, PN1, SERT, VSP VET ERI-1, ROP-vet JUN EH |
Faidros Honesto (u) Irezumi Vinho Verde (n) Marella Jarra (n) Piriquita de Viamonte (n) |
||||||||||
7.5.2011 Tampere Vitor Vega, Portugali (4+6) |
|||||||||||
JUN ERI-1, SA, PN1, ROP AVO ERI-1, SA, PU1, CACIB, VSP, FI MVA VET ERI-1, SA, ROP-vet AVO ERI-2 VAL EH VAL EH JUN ERI-2, SA, PN4 JUN ERI-3 AVO ERI-1, SA, PN3, vara-SERT, vara-CACIB VAL ERI-1, SA, PN2, CACIB |
Smaughter's Artemis (n) Faz Figura do Vale Negro (u) Hirsituvan Kanerva (n) Belmex Namorisco (u) Sandeisan Erudito (u) Hirsituvan Syysmyrsky (u) Jahanian Ela Morena (n) Caramelon All About Me (n) Favorita do Vale do Cutileiro (n) Belmex Obraprima (n) |
||||||||||
7.5.2011 Dortmund, Saksa Wilfriede Schwerm-Hahne, Saksa ( 5+6 ) |
|||||||||||
AVO ERI-1, PU1, CAC, CACIB, ROP, Eurosieger 2011 JUN ERI-2 |
Mimoso do Vale do Juiz (u) Caramelon Here I Am Dixon (n) |
||||||||||
7.5.2011 Tohmajärvi rn Paavo Mattila ( 2+2 ) |
|||||||||||
VAL ERI-1 SA PU1 ROP JUN ERI-1 SA PN1 SERT VSP VET ERI-1 SA PN2 ROP-VET JUN ERI-1 SA PU2 SERT |
Hirsituvan Hassunhauska (u) Hirsituvan Vilttitossu (n) Marella Ramalhete (n) Hirsituvan Komea Kullervo (u) |
||||||||||
6.5.2011 Dortmund, Saksa Rui Oliveira, Portugali ( 5+6 ) |
|||||||||||
AVO ERI-1, PU1, CAC, CACIB, Jahrhundertsieger 2011 JUN ERI-2 |
Mimoso do Vale do Juiz (u) Caramelon Here I Am Dixon (n) |
||||||||||
1.5.2011 Lahti rn Luis Garjao-Henriques( 3+5 ) |
|||||||||||
VAL ERI-1 SA PU1 ROP
JUN ERI-1 SA PN1 SERT VSP VET ERI-1 ROP-VET JUN ERI-1 SA PU2 SERT JUN ERI-2 SA PU3 Vara-SERT JUN ERI-2 VAL ERI-1 SA PN2 JUN EH |
Mimoso do Vale do Juiz (u) |
||||||||||
25.04.2011 Ruovesi rn Pekka Teini ( 0+1 ) |
|||||||||||
VAL ERI-1 SA PN1 ROP | Hirsituvan Ruskaretki (n) | ||||||||||
23.04.2011 Lappeenranta KV Leni Finne ( 2+2 ) |
|||||||||||
VAL ERI-1, SA, PU1, CACIB, ROP JUH H JUN EH JUH H |
Irezumi Abrigo de Vento (u) Hirsituvan Komea Kullervo (u) Smaughterer's Artemis (n) Hirsituvan Vilttitossu (n) |
||||||||||
23.04.2011 Harjavalta rn Tuula Savolainen ( 0+2 ) |
|||||||||||
VET ERI-1, SA, PN-1, ROP, ROP-vet, BIS-2 vet
VET ERI-2 |
Marella Acacia (n) Marella Violino (n) |
||||||||||
22.04.2011 Lahti KV Ludmila Fintorova, SK (2+3) |
|||||||||||
NUO ERI-1, SA, PN1, SERT, CACIB, ROP VAL ERI-1, SA, PU1, CACIB, VSP AVO ERI-1, SA, PU2, SERT, vara-CACIB, FI MVA poissa NUO EH |
Irezumi Vinho Branco (n) Mimoso do Vale do Juiz (u) Hirsituvan Syysmyrsky (u) Smaraughterer's Artemis (n) Belmex Risadinha (n) |
||||||||||
17.04.2011 Västerås kr, Ruotsi Tino Pehar, Kroatia (1+1) |
|||||||||||
VET ERI-1, SA, PN-1, SERT, ROP, ROP-vet, S MVA, POHJ MVA poissa |
Marella Acacia (n) Krullets David (u) |
||||||||||
17.04.2011 Ukraina Johan Juslin: (1+0) |
|||||||||||
VAL EH | Charope do Vale Negro (u) | ||||||||||
16.04.2011 Ukraina Jörgen Hindse (1+0) |
|||||||||||
Cacib, ROP, UA MVA | Charope do Vale Negro (u) | ||||||||||
9.4.2011 Vaasa KV Tapio Eerola (1+1) |
|||||||||||
AVO poissa VET poissa |
Leite Creme do Vale do Poco (m) Marella Acacia (b) |
||||||||||
2.4.2011 Kokemäki rn. Pekka Teini (0+2) |
|||||||||||
VET ERI-1, SA, PN1, ROP, ROP-vet
VET ERI-2 |
Marella Acacia (n) Marella Violino (n) |
||||||||||
26.03.2011 Moskova, Venäjä Vlasto Vojtek, Slovakia (1+3) |
|||||||||||
VAL ERI-1, CAC, CACIB, ROP VAL ERI-1, CAC, CACIB JUN ERI-1, JUN-CAC, BEST of JUNIOR, RU J MVA NUO ERI-1, CAC, V-CACIB, RU MVA |
Ximena do Vale Negro (n) Mimoso do Vale do Juiz (u) Caramelon Here I Am Dixon (n) Iberia do Vale Negro (n) |
||||||||||
26.03.2011 Moskova, Venäjä Eva Nielsen, Ruotsi (1+3) |
|||||||||||
VAL ERI-1, CAC, CACIB, ROP, RU MVA, EAURASIA WINNER -11 JUN ERI-1, JUN-CAC, BEST of JUNIOR VAL ERI-1, CAC, CACIB RU MVA, EAURASIA WINNER -11 NUO ERI-1, CAC |
Mimoso do Vale do Juiz (u) Caramelon Here I Am Dixon (n) Ximena do Vale Negro (n) Iberia do Vale Negro (n) |
||||||||||
27.3.Korpilahti Riitta Lahtovaara (2+2) |
|||||||||||
AVO ERI1 PN1 SERT ROP FI MVA JUN H AVO T JUN H |
Hirsituvan Ruskaretki (n) Hirsituvan Komea Kullervo (u) Harpa da Terra de Montoito (u) Hirsituvan Vilttitossu (n) |
||||||||||
12.03 2011 LVW-11 Riga Latvia Stafberg Carl Gunnar (2+1)) |
|||||||||||
VAL ERI PU1 SERT CACIB ROP LVW-11 LV MVA JUN ERI JSERT VSP LVJW-11 AVO ERI PU2 vara-CACIB |
Reawald Ronaldo (u) Smaughterer´s Artemis (n) Tagarela do Vale Negro (u) |
||||||||||
6.3.2011 Eura Per Kristian Andersen, Norja (3+4) |
|||||||||||
PEK-1 PEK-1 PEK-2 AVO EH AVO ERI AVO EH VET EH |
Sandeisan Habil (u) Jahanian Ela Morena (n) Sandeisan Heroina (n) Leite Cereme do Vale do Poco (u) Hirsituvan Syysmyrsky (u) Favorita do Vale do Cutileiro (n) Hirsituvan Kanerva (n) |
||||||||||
5.3.2011 Juuka, ryhmänäyttely Harto Stockmari (1+3) |
|||||||||||
KÄY ERI-1, SA, PU1, ROP JUN ERI-1, SA, PN1, SERT, VSP VET ERI-1, SA, PN2, ROP-veteraani AVO EH |
Faidros Honesto (u) Irezumi Vinho Verde (n) Marella Jarra (n) Harpa da Terra de Montoito (n) |
||||||||||
20.2.2011 Panevezys Liettua Elzbieta Augustyniak Puola (1+1) |
|||||||||||
VAL ERI1 PU1 ROP SERT LT MVA JUN ERI1 PN1 VSP JSERT LT JMVA BALT JMVA |
Mimoso do Vale do Juiz (u) Iberia do Vale Negro (n) |
||||||||||
19.2 2011
Valmiera Latvia Ludmila Nikitina, Venäjä (1+1) |
|||||||||||
JUN ERI1 PN1 ROP JSERT LV JMVA VAL ERI1 PU1 VSP SERT LV MVA |
Iberia do Vale Negro (n) Mimoso do Vale do Juiz (u) |
||||||||||
19.2 2011 Lieto, pentunäyttely Säde Hohteri (1+0) |
|||||||||||
PEK-1, KP, ROP-pentu | Jahanian Ele Escuro(u) | ||||||||||
19.2 2011 Tuusniemi rn. Tina Permo (1+1) |
|||||||||||
JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP |
Hirsituvan Komea Kullervo (u) Hirsituvan Vilttitossu (n) |
||||||||||
13.2 2011 Tallina KV Karl-Erik Johansson, Ruotsi (1+1) |
|||||||||||
VAL ERI/1, PU1, SERT, CACIB, ROP, EE MVA, C.I.B. JUN ERI/1, JUN-SERT, JUN-ROP, PN1, VSP, EE JMVA |
Irezumi Nascer do Sol (u) Iberia do Vale Negro (n) |
||||||||||
6.2.2011 Brno, Tsekki Marie Maruskov 1+0 |
|||||||||||
CAC, Cacib, ROP | Charope do Vale Negro (u) | ||||||||||
5.6.2011 Brno, Tsekki Sas'a Kitanovic 1+0 |
|||||||||||
CAC, Cacib, ROP, Cz MVA | Charope do Vale Negro (u) | ||||||||||
5.2.2011 Parkano rn Paavo Mattila (1+1) |
|||||||||||
JUN EH
JUN T |
Hirsituvan Risto Räppääjä (u) Hirsituvan Heinähattu (n) |
||||||||||
22.01.2011 TURKU KV Hanne Laine Jensen, Tanska (4+4) |
|||||||||||
NUO ERI-1, SA, PU1, CACIB, ROP VET ERI-1, SA, PN1, VSP, ROP-vet AVO ERI-1 AVO H VAL ERI-1, SA, PU2, vara-CACIB JUN ERI1 VET ERI-3 VET ERI-2 |
Faz Figura do Vale Negro (u) Marella Acacia (n) Hirsituvan Syysmyrsky (u) Leite Creme do Vale do Poco (u) Marella Bombom (u) Irezumi Vinho Branco (n) Hirsituvan Kanerva (n) Marella Violino (n) |
||||||||||
16.1.2011 Ilomantsi rn Soile Bister (1+1) |
|||||||||||
JUN T JUN H |
Hirsituvan Komea Kullervo (u) Hirsituvan Vilttitossu (n) |
||||||||||
9.1.2011 Kajaani Jarmo Vuorinen (3 + 2) |
|||||||||||
VAL ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP, KANS MVA JUN ERI1, SA, PU2, SERT, JUN-ROP JUN EH JUN ERI1 JUN ERI2 KASV1 KP ROP-KASV |
Hirsituvan Hassunhauska (u) Hirsituvan Komea Kullervo (u) Hirsituvan Risto Räppääjä (u) HIrsituvan Heinähattu (n) Hirsituvan Vilttitossu (n) Kennel Hirsituvan |
||||||||||
VALIONARVOT JA VOITTAJATITTELIT 2011
Caramelon Here I Am Dixon | RU J MVA |
Charope do Vale Negro | CZ MVA, UA MVA, RO MVA |
Faidros Honesto | HeW-11, V-11 |
Favorita do Vale do Cutileiro | FI MVA |
Faz Figura do Vale Negro | FI MVA |
Hirsituvan Hassunhauska | C.I.B |
Hirsituvan Ruskaretki | FI MVA |
Hirsituvan Syysmyrsky | FI MVA |
Iberia do Vale Negro | EE JMVA, LV JMVA, LT JMVA, BALT JMVA, RU MVA |
Irezumi Moinho de Vento | SE MVA, C.I.B. |
Irezumi Nascer do Sol |
EE MVA, CIB |
Irezumi Vinho Branco |
HeW-11 |
Leite Creme do Vale do Poco | FI MVA, EE MVA |
Marcela | V-11 |
Marella Acacia | SE MVA, POHJ MVA, SE V-11, POHJ V-11, POHJ VetV-11, |
Mimoso do Vale do Juiz |
CIB, SE MVA, POHJ MVA, EE MVA, LT MVA, LV MVA, RU MVA, EAURASIA WINNER -11, Jahrhundertsieger 2011, EUROSIEGER 2011, RKF V-11, EE V-11, FR V-11 |
Reawald Ronaldo |
LVW-11 LV MVA |
Sandeisan Gira Marella | EE MVA |
Smaughterer´s Artemis |
LVJW-11 |
Smaughterer´s Boreas |
POHJ V-11, POHJ JV-11 |
Ximena Do Vale Negro | RU MVA, EAURASIA WINNER -11 |