Harrastukset

Näyttelyt

    > Kalenteri
    > Tulokset
        - Psk
        - Pkk
        - Ksk
        - Kkk
Juoksu
    > Maastojuoksu
    > Ratajuoksu
    > Kalenteri
    > Tulokset
Agility
    > Kalenteri
    > Tulokset
Toko
Muut harrastukset








Näyttelytulokset


PIENET KARKEAKARVAISET PORTUGALINPODENGOT

2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | Ryhmäsijoitukset

VUOSI 2012

Käytetyt lyhenteet:
ERI = erinomainen, EH = erittäin hyvä, H = hyvä, T= tyydyttävä, HYL = hylätty, EVA = ei voida arvostella
PEK = pentuluokka, JUN = junioriluokka, NUO = nuorten luokka,
AVO = avoin luokka, VAL = valioluokka, KÄY = käyttöluokka, VET = veteraaniluokka
PU = paras uros, PN = paras narttu, KP = kunniapalkinto, SERT = sertifikaatti, SA = Sertifikaatin arvoinen
CACIB = kans.välinen sertifikaatti, ROP = rotunsa paras, VSP = vastakkaisen sukupuolen paras.


Aika, Paikka,
Tuomari
(ilm. urokset + nartut)
  Tulos: Koiran nimi (+ sukupuoli)  
09.12.2012 Voittaja 2012, Helsinki KV
Tuomari Gunnel Holm ( 6 + 8 ), veteraanit Kirsi Honkanen ( 2 + 0)
  VAL ERI-1, SA, PN1, CACIB, ROP, V-12
VAL ERI-1, SA, PU1, CACIB, VSP, V-12
VET ERI-1, SA, PU3, ROP-veteraani, VET V-12

NUO ERI-2
NUO ERI-1
NUO EH-4
NUO ERI-3
NUO ERI-2, SA, PU2, VARA-CACIB
VET EH-2

JUN ERI-1, SA, PN3, SERT, FI JV-12
JUN EH-3
JUN ERI-2, SA, PN4, VARA-SERT
VAL ERI-2, SA, PN2, VARA-CACIB
VAL ERI-4
VAL ERI-3
VAL EH

KASV 1.
Irezumi Vinho Branco (n)
Smaughterer's Boreas (u)
Faidros Honesto (u)

Marella Lago (u)
Penni do Vale do Juiz
Irezumi Abrigo de Vento
Irezumi Nascer do Sol
Mimoso do Vale do Juiz
Sandeisan Caramelo

Malagueta do Vale Negro (n)
Smaughterer's Revolution
Olimpia do Vale Negro
Caramelon Here I Am Dixon
Irezumi Vinho Verde
Smaugherer's Artemis
Ximena do Vale Negro

Kennel Irezumi
 

08.12.2012 Helsinki Voittaja 2012, Helsinki KV
Tuomari Irina Poletaeva (9+15)
  VAL ERI-1, SA, PN1, CACIB, ROP, HeW-12
VAL ERI-1, SA, PU1, CACIB, VSP, HeW-12
VET ERI-1, SA, ROP-veteraani, Vet HeW-12
VET ERI-1, SA, VSP-veteraani, Vet HeW-12

JUN ERI-1, SA, HeJW-12
NUO ERI-1, SA, PU4, VARA-CACIB
NUO ERI-2, SA
NUO EH-3
AVO ERI-1, SA, PU2, SERT, VARA-CACIB, FI MVA
VAL ERI-2, SA, PU3
VET ERI-2

JUN ERI-1, SA, SERT, PN2, HeJW-12
JUN EH-4
JUN ERI-2
JUN EH-3
NUO ERI-1
AVO ERI-2, SA
AVO ERI-1, SA, VARA-SERT
VAL ERI
VAL ERI-3, SA, PN4
POIS
VAL ERI-2, SA, PN3, VARA-CACIB
VAL ERI
VAL ERI-4, SA
Irezumi Vinho Branco (n)
Gerseme's Caramelon Carlito (u)
Hirsituvan Kanerva (n)
Faidros Honesto (u)

Hirsituvan Kulkuri (u)
Beoline Leopardo
Marella Lago
Penni do Vale do Juiz
Smaughterer's Boreas
Mimoso do Vale do Juiz
Sandeisan Caramelo

Malagueta do Vale Negro (n)
Sandeisan Indomita
Smaughterer's Revolution
Olimpia do Vale Negro
Sandeisan Iguaria
Caramelon All About Me
Jahanian Ela Morena
Caramelon Here I Am Dixon
Irezumi Vinho Verde
Sandeisan Encanta
Smaughterer's Artemis
Ximena do Vale Negro
Quadrilha do Vale Negro
 

11.11.2012 Jyväskylä KV
Tuomari Paavo Mattila (5+9)
  VAL ERI-1, SA, PN1, CACIB, ROP
VET ERI-1, SA, PU1, VSP, VET ROP
VET ERI, VET VSP

JUN ERI-1
JUN ERI-2
VAL EH-1
VAL H

JUN H
JUN POISSA
NUO ERI-1
AVO EH-2
AVO ERI-1, SA, PN2, SERT, FI MVA
VAL EH-3
VAL ERI-2, SA, PN3
Irezumi Vinho Branco (n)
Faidros Honesto (u)
Hirsituvan Kanerva

Beoline Leopardo (u)
Marella Lago
Hirsituvan Komea Kullervo
Hirsituvan Risto Räppääjä

Marella Laponia (n)
Malagueta do Vale Negro
Sandeisan Indomita
Falcao's Zarina
Quadrilha do Vale Negro
Hirsituvan Vilttitossu
Irezumi Vinho Verde
 

28.10.2012 Lahti Pentunäyttely
Tuomari Esa Ruotsalainen (1+1)
  PEK-1, KP, ROP-pentu
PEK-1
Hirsituvan Ässä Hatusta (u)
Krumme Furche Ginja (n)
 

27.10.2012 Seinäjoki KV
Tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (1+1)
  Sandeisan Iguaria NUO ERI-1, SA, PN1, SERT, CACIB, ROP
JUN EH
Sandeisan Iguaria (n)
Marella Lago (u)
 

20.10.2012 Turku KV
Tuomari Margaret Martin, Irlanti (4+5)
  JUN ERI-1, SA, PN1, SERT, ROP
AVO ERI-1, SA, PU1, SERT, CACIB, VSP
KASV-1, KP, ROP-kasvattaja

AVO EH-2
VAL EH-1
VAL EH-2

AVO ERI-1, SA, PN3, VARA-SERT, VARA-CACIB
VAL ERI-1, SA, PN2, CACIB
VAL ERI-2, SA, PN4
VET EH-1
Olimpia do Vale Negro (n)
Smaughterer's Boreas (u)
Kennel Hirsituvan

Jahanian Ele Escuro (u)
Hirsituvan Risto Räppääjä
Hirsituvan Komea Kullervo

Jahanian Morena (n)
Irezumi Vinho Branco
Hirsituvan Vilttitossu
Hirsituvan Kanerva
 

13.10.2012 Sundsvall KV, Ruotsi
Tuomari Luis Gorjao-Henriques(1+2)
  AVO ERI-1, SA, PU1, SERT, CACIB, ROP, S MVA, C.I.B
JUN ERI-1, SA, PN1, SERT, VSP

AVO EH
Leite Creme do Vale do Poco (u)
Olimpia do Vale Negro (n)

Favorita do Vale do Cutileiro
 

06.10.2012 Hämeenlinna RN
Tuomari Unto Timonen (2+0)
  JUN ERI-1, SA, PU1, SERT, ROP

NUO ERI-1
Hirsituvan Kulkuri (u)

Beoline Leao
 

29.09.2012 Eckerö KV
Tuomari Tapio Eerola (1+1)
  AVO ERI-1
JUN EH-1
Plushcourt Maestro (u)
Olimpia do Vale Negro (n)
 

16.09.2012 Hyvinkää RN
Tuomari Lars Adeheimer (2+0)
  JUN EH-1
AVO H
Beolinen Leao (u)
Xupaxupa do Vale Negro
 

08.09.2012 Porvoo KR
Tuomari Marija Kavcic (1+3)
  JUN ERI-1, SA, PN1, SERT, ROP

NUO ERI-1, SA, PN2, VARA-SERT
AVO ERI-1

NUO ERI-1
Malagueta do Vale Negro (n)

Quadrilha do Vale Negro (n)
Belmex Risadinha

Beoline Leao (u)
 

01.09.2012 Helsinki KR
Tuomari Christian Jouanchicot (2+3)
  VAL ERI-1, SA, PN1, ROP
VAL ERI-1, SA, PU1, VSP

JUN ERI-1

JUN ERI-1, SA, PN2, SERT
AVO EH-1
Irezumi Vinho Branco (n)
Mimoso do Vale do Juiz (u)

Penni do Vale do Juiz (u)

Malagueta do Vale Negro (n)
Belmex Risadinha
 

01.09.2012 Köyliö RN
Tuomari Pirjo Aaltonen (0+2)
  VET ERI-1, VET ROP
JUN EH-1
Hirsituvan Kanerva (n)
Sandeisan Indomita
 

26.08.2012 Luumäki RN
Tuomari Jaana Hartus (3+5)
  AVO ERI-1, SA, PU1, SERT, ROP
VAL ERI-1, SA, PN1, VSP

NUO ERI-1, SA, PU3, VARA-SERT
VAL ERI-1, SA, PU2

AVO ERI-1, SA, PN2, SERT
AVO EH-2
VAL ERI-2
VAL ERI-3
Dixon Akira (u)
Caramelon Here I Am Dixon (n)

Penni do Vale do Juiz (u)
Mimoso do Vale do Juiz

Dixon Adele (n)
Iberia do Vale Negro
Irezumi do Calor do Sol
Ximena do Vale Negro
 

11.08.2012 Raisio
Tuomari Salijevic Zorica(1+1)
  VAL ERI-1, SA, PU1, ROP
AVO ERI-1, SA, PN1, VSP, SERT
Faz Figura do Vale Negro (u)
Jahanian Ela Morena (n)
 

28.07.2012 Pori KV
Tuomari Unto Timonen (2+4)
  AVO ERI-1, SA, PU1, SERT, CACIB, ROP
JUN ERI-1, SA, PN1, SERT, VSP
VET ERI-1, SA, PN2, ROP-vet

VAL ERI-1, SA, PU2, vara-CACIB
VET ERI-2
JUN EH-2
Smaughterer's Boreas (u)
Sandeisan Iguaria (n)
Marella Acacia

Marella Bombom (u)
Hirsituvan Kanerva (n)
Belmex Toupeira
 

22.07.2012 Helsinki, Vinttikoiraliiton Erikoisnäyttely, Portugalinpodengojen Päänäyttely
Tuomari György Tesics (13+14)
  VAL ERI-1, SA, PN1, ROP
AVO ERI-1, PU1, SA, SERT, VSP
VET ERI-1, SA, PN3, VET ROP

KASV-1, ROP-kasvattaja

JUN ERI-1, SA, PU4, vara-SERT
JUN ERI-2, SA
JUN ERI-3
NUO ERI-1, SA
NUO ERI-2, SA
AVO ERI-2, SA
KÄY EH-1
VAL ERI-1, SA, PU2
VAL ERI-2, SA, PU3
VAL ERI-3, SA
VAL ERI-4, SA
VAL ERI

JUN ERI-1, SA, PN2, SERT
JUN ERI-2, SA
JUN ERI-3
JUN ERI-4
JUN ERI
AVO ERI-1, SA, PN4, vara-SERT
VAL ERI-2, SA
VAL ERI-3
VAL ERI-4
VAL ERI
VAL ERI
VAL ERI

KASV-2, KP
Irezumi Vinho Branco (n)
Smaughrerer's Boreas (u)
Hirsituvan Kanerva (n)

Kennel Hirsituvan

Hirsituvan Kulkuri (u)
Penni do Vale do Juiz
Caramelon Must Be Magic
Dixon Akira
Soberano de Viamonte
Gerseme's Caramelon Carlito
Sandeisan Erudito
Irezumi Nascer do Sol
Mimoso do Vale do Juiz
Hulmility King of Chaos
Hirsituvan Komea Kullervo
Hirsituvan Syysmyrsky

Malagueta do Vale Negro (n)
Marella Laponia
Belmex Toupeira
Smaughterer's Revolution
Sandeisan Indomita
Falcao's Zarina
Sandeisan Gengibre
Hirsituvan Vilttitossu
Chucha do Vale Negro
Favorita do Vale do Cutileiro
Sandeisan Delicia
Sandeisan Encanta

Kennel Sandeisan
 

15.07.2012 Oulu KV
Tuomari Pirjo Aaltonen (1+1)
  VET ERI-1, SA, PU1, ROP, ROP-veteraani
VET ERI-1, VSP-veteraani
Faidros Honesto (u)
Marella Jarra (n)
 

17.06.2012 Kiikoinen RN
Tuomari Tuula Savolainen (0+2)
  VET ERI-1, SA, PN1, ROP, ROP-veteraani

JUN EH-1
Marella Acacia (n)

Belmex Toupeira
 

10.06.2012 Kangasniemi KR
Tuomari Harto Stockmari (1+2)
  VAL ERI-1, SA, PN1, ROP

NUO ERI-1
H
Hirsituvan Ruskaretki (n)

Snow Igloo's Unikuva Kultainen (n)
Snow Igloo's Halinalle Hunajainen (u)
 

10.06.2012 Tuuri RN
Tuomari Matti Tuominen (2+2)
  VAL ERI-1, SA, PN1, ROP
VET ERI-1, SA, PU1, VSP, ROP-veteraani
VET ERI-1, SA, PN2, VSP-veteraani

JUN ERI-1, SA, PU2, SERT
Irezumi Vinho Verde
Faidros Honesto
Marella Jarra

Marella Lago
 

09.06.2012 Salo KR
Tuomari Tuula Savolainen (0+2)
  VAL ERI-1, SA, PU1, ROP
AVO ERI-1, SA, PN1, SERT, VSP

NUO ERI-1, SA, PN2, VASERT
JUN ERI-1, SA, PU2, SERT
JUN ERI-2
JUN EH
Mimoso do Vale do Juiz (u)
Caramelon Here I Am Dixon (n)

Quadrilha do Vale Negro (n)
Beoline Leopardo (u)
Pudim Flan do Vale Negro
Penni do Vale do Juiz
 


09.06.2012 Iitti RN
Tuomari Esko Nummijärvi (2+2)
  VAL ERI-1, SA, PN1, ROP
AVO ERI-1, SA, PU1, SERT, VSP, FI MVA

VAL ERI-1, SA, PU2
AVO ERI-1, SA, PN2, SERT, FI MVA

KASV-1, KP, BIS KASV-2
Hirsituvan Vilttitossu (n)
Hirsituvan Risto Räppääjä (u)

Hirsituvan Komea Kullervo (u)
Hirsituvan Heinähattu (n)

Kennel Hirsituvan 
 

03.06.2012 Mänttä-Vilppula KR
Tuomari Markku Mähönen (0+1)
  JUN EH Marella Lago (u)  

26.05.2012 Oulainen RN
Tuomari Karel Horak, Tsekki (2+1)
  VAL ERI-1, SA, PN1, ROP
JUN ERI-1, SA, PU1, SERT, VSP

JUN EH-2
Hirsituvan Vilttitossu (n)
Marella Lago (u)

Hirsituvan Hurmuri (u)
 

26.05.2012 Kemiö RN
Tuomari Leila Kärkäs (1+1)
  VET ERI-1, SA, PN1, ROP, ROP-veteraani, BIS-4 veteraani
VAL ERI-1, SA, PU1, VSP
Marella Acacia (n)
Marella Bombom (u)
 

20.05.2012 Pori RN
Tuomari Theo Leenen, Belgia (0+2)
  JUN ERI-1, SA, PN1, SERT, ROP
VET ERI-1, SA, PN2, ROP-veteraani
Sandeisan Iguaria (n)
Marella Acacia
 

17.05.2012 Kyröskoski RN
Tuomari Harto Stockmari (0+1)
  VET ERI-1, SA, PN1, ROP, ROP-veteraani, RYP-3, BIS-2 veteraani Marella Acacia (n)  

13.05.2012 Tampere KV
Tuomari Juha Putkonen (1+4)
  VAL ERI-1, SA, PN1, CACIB, ROP, C.I.B

JUN ERI-1, SA, PN1, SERT
AVO ERI-1, SA, PN3, vara-SERT, vara-CACIB
VAL EH
KÄY ERI-1
Irezumi Vinho Branco (n)

Malagueta do Vale Negro (n)
Caramelon Here I Am Dixon
Ximena do Vale Negro
Sandeisan Erudito (u)
 

12.05.2012 Hamina KV
Tuomari Harto Stockmari (1+1)
  JUN ERI-1, SA, PU1, SERT, ROP

AVO EH-1
Pudim Flan do Vale Negro (u)

Caramelon Here I Am Dixon (n)
 

06.05.2012 Lahti RN
Tuomari Fernando Quilis Bonet (4+4)
  VAL ERI-1, SA, PU1, ROP
AVO ERI-1, SA, PN1, SERT, VSP

VAL ERI-2, SA, PU2
JUN ERI-1, SA, PU3, SERT
JUN ERI-1
AVO ERI-2
VAL ERI-2
POIS
Rebucado de Viamonte (u)
Caramelon Here I Am Dixon (n)

Mimoso do Vale do Juiz
Penni do Vale do Juiz
Smaughterer's Revolution
Piriquita de Viamonte
Ximena do Vale Negro
Biscoito Manuel de Vila Cardilio
 

06.05.2012 Pöytyä RN
Tuomari Harto Stockmari (1+2)
  AVO ERI Acacia do Vale do Juiz (n)  

05.05.2012 Posio RN
Tuomari Markku Mähönen (1+2)
  VET ERI-1, SA, PU1, ROP, ROP-veteraani, BIS-2 veteraani
VAL ERI-1, SA, PN1, VSP

VET ERI-1, VSP-veteraani
Faidros Honesto (u)
Irezumi Vinho Verde (n)

Marella Jarra (n)
 

05.05.2012 Lieksa RN
Tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (1+1)
  AVO ERI-1, SA, PN1, SERT, ROP, FI MVA

AVO EH-1
Hirsituvan Vilttitossu (n)

Hirsituvan Risto Räppääjä (u)
 


05.05.2012 Jämsä RN
Tuomari Anneli Sutela (1+1)
  VAL ERI-1, SA, PU1, ROP
JUN ERI-1, SA, PN1, SERT, VSP
Rebucado de Viamonte
Smaughterer's Revolution
 

01.05.2012 Hollola RN
Tuomari Saija Juutilainen (4+4)
  JUN ERI-1, SA, PU1, SERT, ROP
JUN ERI-1, SA, PN1, SERT, VSP

JUN ERI-2, SA, PU2, VARA-SERT
JUN ERI-3
JUN EH
VAL ERI-1
NUO EH
AVO H
Pudim Flan do Vale Negro (u)
Smaughterer's Revolution (n)

Smaughterer's Revolver (u)
Beoline Leopardo
Beoline Leao
Ximena do Vale Negro (n)
Quadrilha do Vale Negro
Caramelon Here I Am Dixon
 

28.04.2012 Lahti KV
Tuomari Säde Hohteri (3+2)
  AVO ERI-1, SA, PN1, SERT, CACIB, ROP
AVO ERI-1, SA, PU1, SERT, CACIB, VSP, FI MVA

JUN ERI-1, SA, PU2, VARA-SERT
AVO ERI-2
JUN EH
Smaughterer's Artemis (n)
Rebucado de Viamonte (u)

Biscoito Manuel de Vila Cardili (u)
Piriquita de Viamonte (n)
Caramelon Must Be Magic (u)
 

21.04.2012 Joensuu (Pyhäselkä) RN
Tuomari Markku Mähönen (1+1)
  JUN ERI-1, SA, PU1, SERT, ROP

AVO HYL
Biscoito Manuel de Vila Cardilio (u)

Piriquita de Viamonte
 


14.04.2012 Tallinnan Voittaja 2012
Tuomari Krystyna Opara, Puola (3+2)
  VAL ERI-1, PN1, CACIB, ROP, TLN W-12
AVO ERI-1, PU1, CACIB, VSP, TLN W-12

VAL ERI-1, PU2, vara-CACIB
AVO ERI-1, PU3
AVO ERI-1, PN2, SERT, vara-CACIB
Favorita do Vale do Cutileiro (n)
Smaughterer's Boreas (u)

Sandeisan Erudito (u)
Hirsituvan Syysmyrsky
Smaughterer's Artemis (n)
 

14.04.2012 Vaasa KV
Tuomari Jarmo Vuorinen (2+2)
  VET ERI-1, SA, PN1, ROP, ROP-vet
VAL ERI-1, SA, PU1, CACIB, VSP

JUN ERI-1, PU2, SERT
VAL ERI-1, SA, PN2, CACIB

KASV-1, KP, ROP-kasvattaja
Marella Acacia (n)
Marella Bombom (u)

Marella Lago (u)
Marella Fada (n)

Kennel Marella
 

09.04.2012 Ruovesi RN
Tuomari Esko Nummijärvi (1+1)
  VAL ERI-1, SA, PU1, ROP
VET ERI-1, SA, PN1, VSP, ROP-vet
Marella Bombom
Marella Acacia
 

01.04.2012 Korpilahti RN
Tuomari Markku Kipinä (4+3)
  AVO ERI-1, SA, PU1, SERT, ROP

JUN ERI-1
VAL ERI-1
JUN H
AVO ERI-1
JUN EH-1
NUO HYL
Gerseme's Caramelon Carlito (u)

Biscoito Manuel De Vila Cardilio (u)
Sandeisan Caramelo
Snow Igloo's Halinalle Hunajainen
Falcao's Zarina (n)
Snow Igloo's Unikuva Kultainen
Piriquita de Viamonte
 

01.04.2012 Rakvere, Viro
Tuomari Rita Kadine-Skadina, Latvia ( + )
  AVO ERI-1, PN1, SERT, ROP
VAL ERI-1, PN2
Caramelon Here I Am Dixon (n)
Ximena do Vale Negro (n)
 

31.03.2012 Rakvere, Viro
Tuomari Markku Mähönen ( + )
  VAL ERI-1, PN1, ROP
AVO EH-1
Ximena do Vale Negro (n)
Caramelon Here I Am Dixon (n)
 

24.03.2012 Kerimäki RN
Tuomari Paavo Mattila (2+2)

  AVO ERI-1, SA, PU1, SERT, ROP, FI MVA
AVO ERI-1, SA, SERT, VSP

AVO ERI-2, SA, PN2, VARA-SERT
AVO ERI-2
Hirsituvan Komea Kullervo (u)
Hirsituvan Vilttitossu (n)

Caramelon Here I Am Dixon (n)
Hirsituvan Risto Räppääjä (u)
 

18.03.2012 Riika, Latvia
Tuomari Rita Kadine-Skadina, Latvia (2+2)

  VET ERI-1, SA, PN1, ROP, ROP-VET, LV V W-12
NUO ERI-1, SA, PU1, SERT, CACIB, VSP, LV W-12

NUO ERI-1, SA, PN2, SERT, CACIB, LV W-12
VAL ERI-1, SA, PU2, vara-CACIB
Marella Acacia (n)
Smaughterer's Boreas (u)

Smaughterer's Artemis (n)
Marella Bombom (u)
 

10.03.2012 Vilna, Liettua
Tuomari Olga Dolejsova (1+1)

  AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP, LTUW-12
NUO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, LTUW-12
Smaughterer's Artemis (n)
Smaughterer's Boreas (u)
 

26.02.2012 Tuusniemi RN
Tuomari Cristian Stefanescu (1+2)

  JUN ERI-1, SA, PU1, SERT, ROP
NUO ERI-1, SA, PN1,SERT, VSP

AVO ERI-1, SA, PN2, VARA-SERT
Penni do Vale do Juiz (u)
Caramelon Here I Am Dixon (n)

Harpa da Terra de Montoito
 

12.02.2012 Tallinna KV
Tuomari John Walsh, Irlanti (0+1)

  VAL ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP, EE MVA

Favorita do Vale do Cutileiro

 

05.02.2012 Keuruu
Tuomari Tanya Ahlman - Stockmari (1+1)

  JUN ERI-1, SA, PU1, SERT, ROP
VAL ERI-1, SA, PN1, VSP
Snow Igloo´s Halinalle Hunajainen (u)
Hirsituvan Ruskaretki (n)
 

05.02.2012 Lohja, pentunäyttely
Tuomari Kirsi Honkanen (1+4)

  PEK-1, KP, ROP-Pentu
PEK-1, KP, VSP-Pentu

PEK-2, KP
PEK-3
Poissa

Caramelon Must Be Magic (u)
Sandeisan Iguaria (n)

Sandeisan Indomita
Marella Laponia
Malagueta do Vale Negro

 

21.01.2012 Turku KV
Tuomari Annika Ulltveit-Moe, Ruotsi (4+7)

  VAL ERI-1, SA, PU1, CACIB, ROP
VET ERI-1, SA, PN1, VSP, ROP VET

PEK-1

JUN H
VAL EH-2
VAL EH-3

JUN EH-1
NUO ERI-1
NUO EH-2
AVO ERI-1, SA, PN2, SERT, CACIB, FI MVA, SE MVA
VET EH-2
Marella Bombom
Marella Acacia

Malagueta do Vale do Negro (n)

Penni do Vale do Juiz (u)
Faz Figura do Vale do Negro
Mimoso do Vale do Juiz

Snow Igloo's Unikuva Kultainen (n)
Caramelon Here I Am Dixon
Jahanian Ela Morena
Irezumi Vinho Branco
Hirsituvan Kanerva
 

21.01.2012 Kokkola RN
Tuomari Maija Mäkinen (1+2)

  VET ERI-1, SA, PU1, ROP, ROP-veteraani
VAL ERI-1, SA, PN1, VSP
VET ERI-1, SA, PN2, VSP-veteraani
Faidros Honesto
Irezumi Vinho Verde
Marella Jarra
 

15.01.2012 Kajaani KV
Tuomari Harri Lehkonen (1+2)

  AVO ERI-1, SA, PN1, SERT, CACIB, ROP, FI MVA
VAL Poissa
VET Poissa
Irezumi Vinho Verde
Marella Bombom
Marella Acacia
 

15.01.2012 Ljubljana, Slovenia
Tuomari Igor Selimovig, Unkari (1+0)

  VAL EH Charpope do Vale Negro  

14.01.2012 Ljubljana, Slovenia
Tuomari Miroslaw Redlicki, Puola (1+0)

  VAL ERI-1, SERT, CACIB, ROP, SLO V-12, SLO MVA Charpope do Vale Negro  



VALIONARVOT JA VOITTAJATITTELIT 2012

Irezumi Vinho Verde FI MVA
Charope do Vale Negro SI MVA
Irezumi Vinho Branco FI MVA, SE MVA, C.I.B.
Favorita do Vale do Cutileiro EE MVA, TLN W-12
Marella Acacia LV V W-12
Smaughterer's Boreas LV W-12, LTUW-12, TLN W-12
Smaughterer's Artemis LV W-12, LTUW-12
Hirsituvan Komea Kullervo FI MVA
Rebucado de Viamonte FI MVA
Hirsituvan Vilttitossu FI MVA
Hirsituvan Risto Räppääjä FI MVA
Hirsituvan Heinähattu FI MVA
Leite Creme do Vale do Poco S MVA, C.I.B
Quadrilha do Vale Negro FI MVA

 


Takaisin ylös | Takaisin näyttelytuloksiin