Harrastukset

Näyttelyt

    > Kalenteri
    > Tulokset
        - Psk
        - Pkk
        - Ksk
        - Kkk
Juoksu
    > Maastojuoksu
    > Ratajuoksu
    > Kalenteri
    > Tulokset
Agility
    > Kalenteri
    > Tulokset
Toko
Muut harrastukset








Näyttelytulokset


PIENET KARKEAKARVAISET PORTUGALINPODENGOT

2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | Ryhmäsijoitukset

VUOSI 2009

Käytetyt lyhenteet:
ERI = erinomainen, EH = erittäin hyvä, H = hyvä, T= tyydyttävä, HYL = hylätty, EVA = ei voida arvostella
PEK = pentuluokka, JUN = junioriluokka, NUO = nuorten luokka,
AVO = avoin luokka, VAL = valioluokka, KÄY = käyttöluokka, VET = veteraaniluokka
PU = paras uros, PN = paras narttu, KP = kunniapalkinto, SERT = sertifikaatti,
CACIB = kans.välinen sertifikaatti, ROP = rotunsa paras, VSP = vastakkaisen sukupuolen paras.

Time, place, judge
(entried males+bitches)
Result: Name of the dog (+ sex):
 
13.12.09 Helsinki, Pohjoismaiden Voittaja 2009
Espen Engh, Norja (10+10)
VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP, PMV-09
VAL ERI-1, PN1, CACIB, VSP, PMV-09
VET ERI-1, PN2, ROP-VET

JUN H
JUN H
NUO EH-1
NUO H
VAL ERI-2, PU2, vara-CACIB
VAL EH-3
VAL EH-4
VAL H
VAL H

JUN EH-1
JUN H
JUN HYL
NUO EH-1
NUO H
AVO H
VAL H
VAL poissa

KASV poissa
Faidros Honesto (u)
Marcela (n)
Hirsituvan Kanerva (n)

Hirsituvan Elosalama (u)
Hulmility King of Chaos (u)
Sandeisan Galanteador (u)
Readwald Ronaldo (u)
Irezumi Nascer do Sol (u)
Umbigo de Viamonte (u)
Charope do Vale Negro: (u)
Sandeisan Caramelo (u)
Sandeisan Erudito (u)

Favorita do Vale do Cutileiro (n)
Bem Haja do Vale Negro (n)
Caramelon Simply The Best (n)
Sandeisan Gengibre (n)
Acacia do Vale do Juiz (n)
Belmex Obra-Prima (n)
Kirmix Conchita (n)
Marella Borboleta (n)

Kennel Sandeisan
 
12.12.09 Helsinki KV
Voittaja 2009

Gabriela Veiga, Portugali (12+12)
JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP, JV-09, V-09
VAL ERI-1, PN1, CACIB, VSP
VET ERI-1, VET-ROP

poissa
poissa
NUO ERI-2
NUO ERI-1, PU2, vara-SERT, CACIB
VAL ERI-4
VAL ERI-3
VAL ERI-2, PU4
VAL EH
VAL ERI-1, PU3, vara-CACIB
poissa
poissa

JUN ERI-1, PN3, SERT, JV-09
JUN EH-4
JUN ERI-2
JUN ERI-3
NUO ERI-1, PN4, vara-SERT
AVO ERI-1
VAL ERI-3
VAL ERI-2, PN2, vara-CACIB
poissa
Hulmility King of Chaos (u)
Belmex Ilhota (n)
Hirsituvan Kanerva (n)

Hirsituvan Elosalama (u)
Leite Creme do Vale do Poco (u)
Readwald Ronaldo (u)
Sandeisan Galanteador (u)
Charope do Vale Negro (u)
Faidros Honesto (u)
Irezumi Nascer do Sol (u)
Sandeisan Erudito (u)
Umbigo de Viamonte (u)
Jahanian Cosimo (u)
Sandeisan Caramelo (u)

Bem Haja do Vale Negro (n)
Caramelon Simply the Best (n)
Chucha do Vale Negro (n)
Favorita do Vale do Cutileiro (n)
Sandeisan Gengibre (n)
Belmex Obra-Prima (n)
Kirmix Conchita (n)
Marcela (n)
Marella Borboleta (n)
 
6.12.2009 Pietari, Venäjä
A. Belkin, Venäjä (1+1)
NUO ERI-1, PU1, CACIB, SERT, ROP
VAL ERI-1, PN1, CACIB, SERT, VSP, RU MVA
Hirsituvan Hassunhauska (u)
Sandeisan Encanta (n)
 
5.12.2009 Pentunäyttely Helsinki
Jarmo Vuorinen (1+0)
PEK-1, PU1, KP, ROP Faz Figura do Vale Negro (u)
 
5.12.2009 Pietari, Venäjä
Natalja Nekrosiene, Liettua (1+1)
NUO ERI-1, PU1, CACIB, SERT, ROP
VAL H
Hirsituvan Hassunhauska (u)
Sandeisan Encanta (n)
 
28.11.2009 Turku KV
Jaana Hartus (6+5)
VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP
NUO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, VSP
7-9 kk PEK-1, KP, ROP-pentu

JUN ERI-1, PU2, SERT
JUN EH-2
JUN EH-3
VAL ERI-2, PU3, varaCACIB

JUN ERI-1, PN3, varaSERT
NUO EH-2
NUO EH-3
VET ERI-1, PN2, ROP-vet
Irezumi Nascer do Sol (u)
Ximena do Vale Negro (n)
Faz Figura (u)

Hirsituvan Elosalama (u)
Hirsituvan Syysmyrsky (u)
Hulmilty King of Chaos (u)
Sandeisan Erudito (u)

Favorita do Vale do Cutileiro (n)
Acacia do Vale do Juiz (n)
Sandeisan Gengibre (n)
Hirsituvan Kanerva (n)
 
22.11.09 Jyväskylä
Fernando Madeira Rodriques (14+9)
VAL ERI-1, PN1, CACIB, ROP
VAL ERI-1, PU1, CACIB, VSP
VET ERI-1, ROP-VET

JUN EH-1
JUN EH-2
JUN H
NUO ERI-1, PU2, sert, vara-cacib
NUO ERI-2, vara-sert
NUO EH-3
NUO POIS
VAL ERI-2, PU3
VAL ERI-3, PU4
VAL ERI-4
VAL EH
VAL EH
VAL EH

JUN ERI-1, PN3, vara-sert
JUN ERI-2, PN4
JUN H
NUO ERI-1, PN2, SERT, vara-cacib
NUO EH-2
AVO EH-1
VAL EH-2

KASV-1, KP, ROP-kasv
KASV-2
ei esitetty
Marcela (n)
Faidros Honesto (u)
Hirsituvan Kanerva (n)

Hulmility King of Chaos (u)
Hirsituvan Elosalama (u)
Hirsituvan Syysmyrsky (u)
Readwald Ronaldo (u)
Sandeisan Galanteador (u)
Hirsituvan Hassunhauska (u)
Xupaxupa do Vale Negro (u)
Charope do Vale Negro (u)
Irezumi Nascer do Sol (u)
Irezumi Abrigo de Vento (u)
Irezumi Moinho de Vento (u)
Irezumi Por do Sol (u)
Sandeisan Erudito (u)

Favorita do Vale do Cutileiro (n)
Bem Haja do Vale Negro (n)
Hirsituvan Ruskaretki (n)
Sandeisan Gengibre (n)
Acacia do Vale do Juiz (n)
Belmex Obra-prima (n)
Sandeisan Encanta (n)

Kennel Irezumi
Kennel Sandeisan
Kennel Hirsituvan
 
25.10.2009 Hämeenlinna
Zorica Salijevic, Ruotsi
poissa
ERI-1 PU2
ERI-2 PN3
ERI-1 PN2 varasert
ERI-1 PN1 sert, ROP
Hirsituvan Elosalama (u)
Belmex Hipocampo (u)
Amalia do Vale Negro (n)
Chucha do Vale Negro (n)
Ameixa Doce do Vale do Cutileiro (n)
 
8.11 Turku, pentunäyttely
Harto Stockmari
PEK/1, KP, ROP-pentu, RYP-3 Faz Figura do Vale Negro (u)
 
8.11. KV Tarto, Viro
Henrik Soeborg, Tanska
JUN ERI/1, JUN-SERT, JUN-ROP, PU-1, ROP, EE, LV, LT, BALT JMVA
NUO EH/1
Mimoso do Vale do Juiz (u)

Ximena do Vale Negro (n)
 
7.11. KV Tarto, Viro
John Moldoo, Irlanti
JUN ERI/1, JUN-SERT, JUN-ROP, PU-1, ROP
NUO EH/1
Mimoso do Vale do Juiz (u)
Ximena do Vale Negro (n)
 
01.11. Riika, Latvia
Vlastlslav Vojtek, Slovakia
VAL ERI-1, CACIB, ROP
VAL ERI-2, CAC; vara-cacib, LV MVA
Gina da Terra de Montoito (n)
Belmex Ilhota (n)
 
31.10. Riika, Latvia
Saija Juutilainen, Suomi
VAL ERI-1, CAC, CACIB, ROP, LV MVA
VAL ERI-2, vara-cacib
Gina da Terra de Montoito (n)
Belmex Ilhota (n)
 
24.10.Seinäjoki
Magnus Hagstedt, ruotsi (9 + 7)
VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP
VET ERI-1, PN1,ROP-vet, VSP
PEK-1, KP, ROP-pentu

JUN poissa
JUN EH-2
JUN ERI-1, PU3, SERT
NUO ERI-1, varaSERT
NUO EH-1
VAL ERI-2, PU2, varaCACIB
VAL ERI-3, PU4
VAL ERI-4
VAL poissa
VAL poissa
VAL EH-1
VET poissa
VET poissa
Irezumi Nascer do Sol (u)
Hirsituvan Kanerva (n)
Favorita do Vale do Cutileiro (n)

Hirsituvan Elosalama (u)
Hirsituvan Syysmyrsky (u)
Hulmility King of Chaos (u)
Hirsituvan Hassunhauska (u)
Jahanian Donzela (n)
Charope do Vale do Negro (u)
Jahanian Cosimo (u)
Sandeisan Erudito (u)
Marcela (n)
Marella Fada (n)
Sandeisan Encanta (n)
Belmex Arminho (u)
Marella Ramalhete (n)
 
18.10.2009 Siauliai, Liettua
Kornelija Butrimova, Liettua
JUN ERI/1, jun-cac, ROP Mimoso do Vale do Juiz (u)
 
18.10. 2009 Dortmund, Saksa
Schwerm-Hahne
AVO V/1, CAC, ROP
Gina da Terra de Montoito (n)
 
17.10. 2009 Valmiera, Latvia
Reny Doedijne, Alankomaat.
JUN ERI/1, PP, jun-cac, ROP Mimoso do Vale do Juiz (u)
 
17.10.2009 Dortmund, SaksaWaltraud Peschges, Saksa AVO V/1, CAC, CACIB, ROP, BUNDESSIEGER -09 Gina da Terra de Montoito (n)
 
9.10.2009 Bratislava,
Sertti-näyttely,
Tamas Jakkel (H), (2 + 0)
AVO ERI-1, SERT, SVK MVA Charope do Vale Negro (u)
 
8.10.2009 Bratislava, Slovakia
Skok Damir, Kroatia (2+2)
ERI 1, CAC, CACIB, BOB
AVO ERI-1, SERT, CACIB, WW-09
Ceeta of Great Promise (n)
Charope do Vale Negro (u)
 
27.09.09 Eckerö KV
Norman Deschuymere, Belgia
(2+3)
VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP
VAL ERI-1, PN1, CACIB, VSP
VET ERI-1, PN3, ROP-vet

VAL ERI-2, PU2, SERT, vara-CACIB, FI MVA
VAL ERI-2, PN2, vara-CACIB

kasv-1, KP, ROP-kasv, BIS-4 kasvattajaryhmä
Marella Bombom (u)
Marella Fada (n)
Marella Violino (n)

Krullets Botvid (u)
Marella Mariza (n)

Marellan kasvattajaryhmä
 
20.9. Tanska, Brondby
Javier Sanzhes (0+3)
AVO ERI1, PN1, CACIB, CAC, ROP
AVO ERI2, PN2, VA-CA
AVO T
Faidros Quintela (n)
Gina da Terra de Montoito (n)
Faena de Viamonte (n)
 
19.9. Tanska, Brondby
Blaz Kavjik (0+1)
AVO ERI1, PN1, CAC, CACIB, ROP, DK CH, C.I.B. Gina da Terra da Montoito (n)
 
12.09.09 Porvoo kv
Jo Schepers (4+2)
JUN ERI-1 PU1 ROP, SERT
AVO ERI-1 PN1 VSP, SERT
JUN ERI-2 PU2 VASERT
AVO ERI-1 PU3
AVO EH-2
NUO ERI-1 PN2 VASERT
Hirsituvan Syysmyrsky (u)
Ameixa Doce do Vale do Cutileiro (n)
Mimoso do Vale do Juiz (u)
Jahanian Carlo (u)
Herman do Vale Negro (u)
Ximena do Vale Negro (n)
 
12.9.09 Tallinna, Viro
Zidy Munsterhielm-Ehnberg (1+1)
JUN ERI-1, JUN-SERT, JUN-ROP, PU1, ROP
NUO ERI-1, PN1, SERT, VSP
Mimoso do Vale do Juiz (u)
Ximena do Vale Negro (n)
 
12.09.09 Sastamala ryhm.
Vija Klucniece, Latvia (3+4)
AVO ERI-1,PN1,SERT,ROP,RYP-4,FIN&EST&LV MVA
VAL ERI-1, PU1, VSP
PEK-1, KP, ROP-pentu
VET ERI-1, PN4, ROP-vet, BIS-4 vet

AVO ERI-1, PU2, SERT, FI MVA
VAL ERI-1, PN2
NUO ERI-1, PN3

kasv-1, KP, ROP-kasv, BIS-4 kasvattajaryhmä
Marella Mariza (n)
Marella Bombom (u)
Leite Creme do Vale do Poco (n)
Marella Violino (n)

Jahanian Cosimo (u)
Marella Acacia (n)
Jahanian Donzela (u)

Kennel Marella
 
5.9.09 Vantaa
Paula Heikkinen-Lehkonen (3+1)
JUN EH-1
JUN H
AVO EH-1
AVO EH-1
Mimoso do Vale do Juiz (u)
Hirsituvan Syysmyrsky (u)
Jahanian Carlo (u)
Belmex Opra-Prima (n)
 
29.8.2009  Minsk
Georgi Schegol, Georgia (1+0)
ERI-1, PU-1 ,ROP,CAC, Cacib, Winner of Belarus, Champion Belarus. Charope do Vale Negro (u)
 
29.8.2009, Janakkala (Tervakoski)
Eerola Tapio (5+ 3)
AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP
VAL ERI-1, PU1, VSP

PEK-1, KP, ROP-pentu

NUO EH-1
NUO EH
JUN H
NUO EH-1
poissa
Belmex Obra-Prima (n)
Sandeisan Erudito (u)

Leite Creme do Vale do Poco (u)

Sandeisan Galeandor (u)
Xupaxupa do Vale Negro (u)
Hirsituvan Syysmyrsky (u)
Jahanian Donzela (n)
Hirsituvan Kanerva (n)
 
23.08. Wells, Itävalta.
Steffi Kirschbichler, Itävalta (2+3)
JUN SG/1
Mimoso do Vale do Juiz (u)
AVO V/1, CACA, CACIB, ROP, ÖKV Centennial Winner Cosme (u)
JUN V/1, Jugendbeste, ÖKV Centennial Junior Winner, Ö J MVA Ximena do Vale Negro (n)

VAL V/1, CACA, CACIB, ÖKV Centennial Winner

Marcela (n)
VAL V/2, r-CACA, r-CACIB  Gina da Terra de Montoito (n)
 
23.08.09 Heinola
Laszlo Erdös, Unkari (1+3)
VAL ERI-1 PU1, ROP
VAL ERI-1, PN1, VSP
NUO ERI-1, PN2, SERT
NUO ERI-2, PN3, vara-SERT
Charope do Vale negro (u)
Kirmix Conchita (n)
Belmex Obra-Prima (n)
Jahanian Donzela (n)
 
22.08. Wells, Itävalta.
Ruth Wagner, Luxemburg (2+3)
ryhmätuomarina Milivoje Urosevic
JUN V/1, Jugendbeste, Middle East European Junior Winner
Mimoso do Vale do Juiz (u)
AVO SG/1
Cosme (u)
JUN V/1, Jugendbeste, Middle East European Junior Winner
Ximena do Vale Negro (n)

VAL V/1, CACA, CACIB, Middle East European Winner, ROP, RYP-4

Gina da Terra de Montoito (n)
VAL V/2, r-CACA, r-CACIB
Marcela (n)
 
22.8.2009 Kouvola KR
Markku Kipinä (1+3)
VAL ERI-1, PN1, ROP
VAL ERI-1, PU1, VSP
VAL ERI-2, PN2
NUO EH-1
Irezumi Calor do Sol (n)
Charope do Vale Negro (u)
Kirmix Conchita (n)
Jahanian Donzela (n)
 
22.8.2009 Tallinna KV Baltic Winner 2009
Wera Hübenthal, Norja (1+2)
NUO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP, BALT W-09
VAL ERI-1, PU1, CACIB, VSP, BALT W-09
VET EH-1
Belmex Obra-Prima (n)
Marella Bombom (u)
Marella Violino (n)
 
21.08. Wells, Itävalta.
Hans van der Berg, Hollanti (2+3)
JUN V/1, Jugendbeste
Mimoso do Vale do Juiz (u)
AVO V/1, CACA, CACIB Cosme (u)
JUN V/1, Jugendbeste, ROP Ximena do Vale Negro (n)

VAL V/1, CACA, CACIB

Gina da Terra de Montoito (n)
VAL V/2, r-CACA, r-CACIB Marcela (n)
 
15.8. Ikaalinen ryhmänäyttely
Saija Juutilainen (1+1)
AVO EH-1
NUO EH-1
Jahanian Cosimo (u)
Jahanian Donzela (n)
 
15.8. Podengojen päänäyttely, Mustiala
Rui Oliveira (17+23)
VAL ERI-1, PU1, ROP
NUO ERI-1, PN1, SERT, VSP

5-7 kk PEK-1, KP, ROP-pentu
5-7 kk PEK-1, KP, VSP-pentu

VET ERI-1, ROP-veteraani

7-9 kk PEK-2, KP

JUN EH-1
JUN EH-2
JUN EH-3
JUN EH-4

NUO EH-1
NUO EH-2

AVO ERI-1, SERT
AVO ERI-2 V-SERT

KÄY ERI-1, PU2

VAL ERI-2, PU3
VAL ERI-3, PU4
VAL ERI-4
VAL EH
VAL EH

5-7 kk PEK-2

7-9kk PEK-1
7-9kk PEK-2

JUN ERI-1, PN3
JUN ERI-2, PN4
JUN EH-3
JUN EH-4

NUO ERI-2, PN2, V-SERT

AVO ERI-1
AVO
ERI-2
AVO EH-3
AVO EH-4
AVO EH

VAL ERI-1
VAL ERI-2
VAL ERI-3
VAL EH-4

VET EH-2
VET EH-3
poissa
Irezumi Nascer do Sol (u)
Sandeisan Gengibre (n)

Hulmility King of Chaos (u)
Bem Haja do Vale Negro (n)

Hirsituvan Kanerva (n)

Leite Creme do Vale do Poco  (u)

Hirsituvan Elosalama (u)
Mimoso do Vale do Juiz (u)
Hirsituvan Syysmyrsky (u)
Hirsituvan Hassunhauska (u)

Sandeisan Galanteador (u)
Readwald Ronaldo (u)

Belmex Namorisco (u)
Herman do Vale Negro (u)

Faidros Honesto (u)

Sandeisan Erudito (u)
Charope do Vale Negro (u)
Marella Bombom (u)
Kirmix Donovan (u)
Sandeisan Caramelo (u)

Favorita do Vale do Cutileiro (n)

Caramelon Simply the Best (n)
Caramelon Best In Show (n)

Ximena do Vale Negro (n)
Chucha do Vale Negro (n)
Hirsituvan Ruskaretki (n)
Hirsituvan Hymyhuuli (n)

Belmex Obra-Prima (n)

Filete do Vale do Cutileiro (n)
Marella Mariza (n)
Maca do Vale do Curileiro (n)
Harpa da Terra de Montoito (n)
Hera da Terra de Montoito (n)

Sandeisan Encanta (n)
Gina da Terra de Montoito (n)
Marella Fada (n)
Marella Acacia (n)

Marella Jarra (n)
Marella Ramalhete (n)
Marella Violino (n)
 
15.8. Joensuu
Paavo Mattila (0+1)
VAL ER-1 PN1 ROP
Marella Borboleta (n)
 
9.8. Helsinki Pentunäyttely
Raisa Savander (1+1)
PEK-1 KP ROP RYP-4
PEK-1 KP VSP
Hulmility King of Chaos (u)
Caramelon Simply The Best (n)

 
9.8. Kajaani Pentunäyttely
Raimo M. Viljanmaa (0+1)
PEK-1 KP ROP
Bem Haja do Vale Negro (n)
 
9.8. Kajaani Ryhmänäyttely
Tuula Savolainen (1+1)
VAL ERI-1 PU1 ROP
VET ERI-1 PN1 VSP ROP-vet BIS-4 vet
Irezumi Por do Sol (u)
Marella Jarra (n)

 
8.8. Turku Elonäyttely
Rajko Rotner, Slovenia (2+0)
VAL ERI-1 PU1 ROP
    AVO ERI-1 PU2 SERT
Charope Do Vale Negro (u)
Jahanian Carlo (u)

 
08.08 Mäntyharju KR
Markku Mähönen (0+1)

NUO ERI-1 PN1 SERT ROP
 
Belmex Obra-Prima (n)
 
2.8. Iisalmi KV
Elina Tan-Hietalahti (2+1)
VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP, RYP-3
VAL ERI-2, PU2, vara-CACIB
VET EH-1
Faidros Honesto (u)
Irezumi Moinho de Vento (u)
Marella Jarra (n)
 
26.7. Helsinki kv
Pekka Teini (3+2)
VAL ERI-1 PU1 ROP
AVO ERI-1 PN1 SERT VSP FI MVA
   JUN ERI-1 PU2 SERT
   JUN EH-2
   JUN ERI-1 PN2 VARA-SERT
Sandeisan Erudito (u)
Kirmix Conchita (n)
Mimoso do Vale do Juiz (u)
Hirsituvan Syysmyrsky (u)
Ximena do Vale Negro (n)
 
25.07. Haapsalu, Viro
Zorica Salijevic, Ruotsi (0+3)
AVO ERI-1, PN1, ROP
   AVO ERI-2, PN2, SERT
   JUN ERI-1, PN3, jun-SERT
Marella Fada (n)
Marella Mariza (n)
Sandeisan Gira Marella (n)
 
25.7. Mikkeli kv
Esko Nummijärvi (2+3)
VAL ERI-1 PU1 CACIB ROP
VAL ERI-1 PN1 CACIB VSP
   NUO ERI-1 PU2 SERT vara-CACIB
   ERI-2 PN2 vara-CACIB
   VET EH-1
Faidros Honesto (u)
Borboletta (n)
Readwald Ronaldo (u)
Irezumi Calor do Sol (n)
Marella Jarra (n)
 
19.7. Helsingin pentunäyttely
Raisa Savander (0+3)
PEK-1, KP, ROP, RYP-2
   PEK-1
Hulmility King of Chaos (u)
Caramelon Simply The Best (n)
 
19.7. Oulu KV
Piotr Krol, Puola (3+3)
VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP
VET ERI-1 PN1 VSP ROP-vet
   AVO ERI-1 PU2 SERT vara-cacib FI MVA 
   NUO ERI-1 PU3 vara-SERT 
   VAL ERI-1 PN2 CACIB
   VAL ERI-2 PN3 vara-CACIB
Faidros Honesto (u)
Marella Jarra (n)
Cosme (u)
Irezumi Leonis Minoris (u)
Borboletta (n)
Marcela (n)
 
18.7. Oulu KV
Jens Ramsing, Tanska (3+3)
VAL ERI-1 PU1 CACIB ROP
VAL ERI-1 PN1 CACIB VSP
   NUO ERI-1 PU2 SERT vara-CACIB
   AVO EH-1
   VAL ERI-2 PN3 vara-CACIB
VET ERI-1 PN2 ROP-veteraani
Faidros Honesto (u)
Borboletta (n)
Irezumi Leonis Minoris (u)
Cosme (u)
Marcela (n)
Marella Jarra (n)
 
12.7. Karjaa
Elisabet Janzon, Ruotsi (3+4))
VAL ERI-1, PU1, ROP
JUN ERI-1 PN1 SERT VSP
PEK-1 KP ROP-pentu
   JUN ERI-1 PU2 SERT
   JUN ERI-2 PU3 vara-SERT
   JUN ERI-2 PN2 vara-SERT
   VET EH-1
Charope do Vale Negro (u)
Ximena do Vale Negro (n)
Chucha do Vale Negro (n)
Mimoso do Vale do Juiz (u)
Xupaxupa do Vale Negro (u)
Amalia do Vale Negro (n)
Kirmix Unique Star (n)
 
12.07. Valga, Viro
Igor Selimovic, Kroatia  ( 0+3 )
VET ERI-1, PN1, ROP, ROP-vet
   AVO ERI-1, PN2, SERT, EST MVA
   JUN H
Marella Violino (n)
Marella Fada (n)
Sandeisan Gira Marella (n)
 
12.7.09 Riihimäki, pentunäyttely
Outi Piisi-Putta (1+2)
   5-7kk PEK-1
   5-7kk PEK-1
   5-7kk PEK-2
Hulmility King of Chaos (u)
Caramelon Best In Show (n)
Caramelon Simply The Best (n)
 
11.07. Priekuli, Latvia
Sergej Galiaskarov, Venäjä (0+3)
AVO ERI-1 PN1 SERT ROP LV MVA
   VET ERI-1 PN2 vet-SERT LV & EST V MVA
   JUN ERI-1 PN3 jun-SERT EST & LV J MVA
Marella Fada (n)
Marella Violino (n)
Sandeisan Gira Marella (n)
 
11.07. Laukaa
Maija Mäkinen (0+1)
   JUN EH-1 Hirsituvan Ruskaretki (n)
 
4.7. Tuusula kr
Tuula Savolainen (1+3)
NUO ERI-1 PN1 SERT ROP
PEK-1 KP ROP-pentu
   JUN EH-1
   JUN EH-1
Belmex Obra-Prima (n)
Chucha do Vale Negro (n)
Mimoso do Vale do Juiz (u)
Ximena do Vale Negro (n)
 
28.06. Ogre, Latvia
Ligita Zake, Latvia (0+3)
AVO ERI-1 PN1 SERT ROP
VET ERI-1 vet-SERT PN2 ROP-vet BIS-3 vet
  
JUN ERI-1 jun-SERT PN3
Marella Mariza (n)
Marella Violino (n)
Sandeisan Gira Marella (n)
 
28.06. Ogre, Latvia
Jaromir Dostal, Tsekki (0+3)
AVO ERI-1 PN1 SERT ROP
VET ERI-1 vet-SERT PN2 ROP-vet
   JUN ERI-1 jun-SERT PN3
Marella Mariza (n)
Marella Violino (n)
Sandeisan Gira Marella (n)
 
28.06. Gällivare KV, Ruotsi
Nils-Arne Törnlöv, Ruotsi (1+3)
AVO 1/1 SA PU1 SERT CACIB ROP KANS & SE & POHJ MVA
AVO 1/1 SA PN1 SERT CACIB VSP S MVA
VET 1/1 KP ROP-veteraani
   AVO 1/2 SA PN2 vara-CACIB
Irezumi Por do Sol (u)

Belmex Ilhota (n)

Marella Jarra (n)
Borboletta (narrtu)
 
28.06. Hämeenlinna KV
Agneta Kappers (3+2)
NUO ERI-1 PN1, SERT, ROP
VAL ERI-1 PU1 VSP
   AVO ERI-1 PU2 SERT FI MVA
   JUN ERI-1 PU3 vara-sert
   VET H
Belmex Opra-Brima (n)
Sandeisan Erudito (u)
Charope do Vale Negro (u)
Hirsituvan Syysmyrsky (u)
Kirmix Unique Star (n)
 
27.6.Pärnu
Robert Blumel, Itävalta (1+0)
AVO ERI-1 PU1 SERT CACIB ROP Charope do Vale Negro (u)
 
14.06 Kotka KV
Unto Timonen (1+4)

NUO ERI1 PN1 SERT CACIB ROP
   JUN EH1
   JUN EH1
   AVO EH1
   VET EH1
Belmex Obra-Prima (n)
Hirsituvan Hassunhauska (u)
Amalia do Vale Negro (n)
Sandeisan Encanta (n)
Marella Ramalhete (n)
 
14.6. Riika, Latvia KV
Geir Nordahl Pedersen, Norja (0+1)
AVO ERI-1 PN1 SERT CACIB ROP RYP-5 Irezumi Calor do Sol (n)
 
13.6. Riika, Latvia KV
Gerard Jipping, Alankomaat (0+1)
AVO ERI-1 PN1 SERT CACIB ROP LV MVA Irezumi Calor do Sol (n)
 
7.6 Tallinna
Otakar Vondrous, Tsekki (0+3)

AVO ERI-1, PN1, CAC, ROP
JUN ERI-1, jun-CAC, PN3, ROP-jun
VET ERI-1, PN2, ROP-vet
Marella Mariza (n)
Sandeisan Gira Marella (n)
Marella Violino (n)
 
7.6. Minsk, Valkovenäjä KV
Olga Lashkova, Venäjä (0+2)
ROP, CACIB, CAC, PN-1
Junior-ROP, JCAC
Gina da Terra de Montoito (n)
Ximena do Vale Negro (n)
 
7.6. Tuuri kr
Pirkko Konttinen (3+8)
VAL ERI-1, PN1, ROP
VAL ERI-1, PU1, VSP
   JUN EH-1
   VAL ERI-2, PU2
   POISSA
   JUN H
   NUO ERI-1, PN3, SERT
   AVO EH-1
   VAL ERI-2, PN4
VET ERI-1, PN2, ROP-VET
   VET EH-2
Borboletta (n)
Sandeisan Caramelo (u)
Hirsituvan Hassunhauska (u)
Irezumi Por do Sol (u)
Acacia do Vale do Juiz (n)
Hirsituvan Hymyhuuli (n)
Hera da Terra de Montoito (n)
Harpa da Terra de Montoito (n)
Sandeisan Encanta (n)
Marella Jarra (n)
Marella Ramalhete (n)
 
6.6. Minsk, Valkovenäjä KV
Partha Sekhar Chatterjee, Intia (0+2)
ROP, CACIB, CAC, PN-1, BY MVA
Junior-ROP, JCAC, BY JMVA
Gina da Terra de Montoito (n)
Ximena do Vale Negro (n)
     
 
6.6. Salo kr
Lilian Hanniste, Viro (3+3)
PEK-1,KP,ROP-pentu
   AVO EH-1
   POISSA
   JUN EH-1
   NUO EH-1
   VET EH-1
Hirsituvan Elosalama (u)
Charope do Vale Negro (u)
Mimoso do Vale do Juiz (u)
Jahanian Donzela (n)
Hera da Terra de Montoito (n)
Kirmix Unique Star (n)
 
06.06 ESTW-09 Tallinna
Ole Stauskjaer Tanska (2+6)
NUO ERI1 PN1 CAC CACIB ROP ESTW-09
VAL ERI1 CAC CACIB VSP ESTW-09 EE MVA KV MVA
   VAL EH-2
   JUN EH1
   JUN EH2
   AVO ERI1 PN2 VA-CA
   VAL EH1
VET ERI-1 PN3 ROP-vet, EST V W-09
Belmex Obra-Prima (n)
Sandeisan Erudito (u)
Marella Bombom (u)
Sandeisan Gengibre (n)
Sandeisan Gira Marella (n)
Marella Mariza (n)
Sandeisan Delicia (n)
Marella Violino (n)
 
31.5. Mänttä kr
Maija Mäkinen (2+4)

NUO ERI-1 PU1 SERT ROP
VAL ERI-1 PN1 VSP
PEK-1 KP ROP-pentu
PEK-1 KP VSP-pentu
   JUN EH-1
VET ERI-1 PN2 ROP-vet
Jahanian Cosimo (u)
Sandeisan Encanta (n)
Hirsituvan Ruskaretki (n)
Hirsituvan Elosalama (u)
Jahanian Donzela (n)
Marella Ramalhete (n)
 
24.5. Aptus KV Helsinki
Markku Mähönen (6+2)

VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP
VAL ERI-1, PN1, CACIB, VSP
   JUN ERI-1, PU2, SERT
   JUN ERI-1, PU3, vara-SERT
   NUO ERI-1, PU4, vara-CACIB
   NUO EH-2
   VAL EH-2
   NUO EH-1
Irezumi Nascer do Sol (u)
Kirmix Dana (n)
Readwald Ronaldo (u)
Mimoso do Vale do Juiz (u)
Kirmix Pico (u)
Jahanian Carlo (u)
Sandeisan Erudito (u)
Kirmix Conchita (n)
 
23.5. Österbybruks KV, Ruotsi
Dennis Kuzelj, Slovenia (0+2)
AVO ERI-1 PN1 SERT CACIB S & KV MVA ROP
   JUN EH-2
Sandeisan Delicia (n)
Sandeisan Gengibre (n)
 
16.5.09 Hamina kr
Bister Soile (1+1)
   AVO EH-1 
   VET-H
Charope do Vale Negro (u)
Kirmix Unique Star (n)
 
16.5 Tampere, pentunäyttely
Markku Mähönen (2+0)
PEK-1, KP, ROP
   PEK-2
Hirsituvan Elosalama (u)
Hirsituvan Syysmyrsky (u)
 
16.5. Varkaus kr
Kim Vigsö Nielsen, Tanska (6+6)
VAL ERI-1 PU1 ROP
VET ERI-1 PN1 VSP ROP-veteraani
   JUN ERI-1 PU2 SERT
   JUN EH-2
   JUN T
   AVO T
   VAL EH-2
   POISSA
   JUN H
   AVO ERI-1 PN2 SERT FI MVA
   VET ERI-2 PN3
   VET EH-3
Irezumi Nascer do Sol (u)
Marella Jarra (n)
Sandeisan Galanteador (u)
Readwald Ronaldo (u)
Hirsituvan Hassunhauska (u)
Charope do Vale Negro (u)
Irezumi Por do Sol (u)
Acacia do Vale do Juiz (n)
Hirsituvan Hymyhuuli (n)
Sandeisan Encanta (n)
Marella Ramalhete (n)
Kirmix Unique Star (n)
 
9.5. Ruovesi
Tuula Savolainen (1+5)
VAL ERI-1 PN1 ROP
NUO ERI-1 PU1 SERT VSP
VET ERI-1 ROP-VET BIS-3 veteraani
   JUN ERI-1 PN2 SERT
   AVO ERI-1 PN4 vara-SERT
   VAL ERI-2 PN3
kasv-1 KP ROP-kasv BIS-2 kasvattajaryhmä
Marella Fada (n)
Jahanian Cosimo (u)
Marella Violino (n)
Jahanian Donzela (n)
Marella Mariza (n)
Marella Acacia (n)
Kennel Marella 
 
3.5. Hollola, pentunäyttely
Teija Salmi-Aalto (0+1)
PEK-1 KP ROP-pentu Chucha do Vale Negro (n)
 
2.5. Mouhijärvi
Markku Mähönen (1+1)
   NUO EH-1
   JUN EH-1
Jahanian Cosimo (u)
Jahanian Donzela (n)
 
1.5. Hollola
Annukka Paloheimo (2+2)
VAL ERI-1 PU1 ROP
AVO ERI-1 PN1 SERT VSP FI MVA
   NUO ERI-1 PU2 SERT  
   JUN ERI-1 PN2 vara-SERT
Faidros Nabo (u)
Marella Fada (n)
Jahanian Cosimo (u)
Belmex Obra-Prima (n)
 
26.4. Lahti KV
Kirsi Laamanen (3+3)
AVO ERI1 PU1 SERT CACIB ROP FI MVA
JUN ERI1 PN1 SERT VSP
JUN ERI1 PU2 vara-SERT
JUN EH3
JUN EH2
JUN H
Faidros Nabo (u)
Belmex Opra-Brima (n)
Readwald Ronaldo (u)
Sandeisan Galanteador (u)
Mimoso Do Vale Do Juiz (u)
Jahanian Dinara (n)
 
25.4. Vaasa KV
Petru Muntean, Romania  (0+4)
NUO ERI-1 PN1 SERT CACIB ROP
VET ERI-1 PN2 ROP-VET
   AVO ERI-1 PN4 VARA-SERT
   VAL ERI-1 PN3 VACA
Marella Mariza (n)
Marella Violino (n)
Marella Fada (n)
Belmex Ilhota (n)
 
25.4. Kiuruvesi
Pekka Teini (2+0)
VAL ERI-1, PU1, ROP
   JUN EH-1
Irezumi Por do Sol (u)
Sandeisan Galanteador (u)
 
19.4. Harstad KV, Norja
Göran Bodegård, Ruotsi (1+1)
VAL 1/1 SA PU1 SERT CACIB ROP NO MVA 
   VAL 1/1
Irezumi Por do Sol (u)
Borboletta (n)
 
19.04. Jämsä
Anneli Sutela  (2+5)
NUO ERI-1 PU1 SERT ROP
AVO ERI-1 PN1 SERT VSP
VET ERI-1 PN2 ROP-vet
   PEK1
   PEK1
   AVO ERI-2 PN4, vara-SERT
   VET ERI-2 PN3
Jahanian Cosimo (u)
Marella Mariza (n)
Marella Ramalhete (n)
Hirsituvan Hassunhauska (u)
Hirsituvan Hymyhuuli (n)
Sandeisan Encanta (n)
Marella Violino (n)
 
18.4 Sillamae, Viro
Lessi Tchistjakova, Venäjä (0+1)
JUN ERI-1 JUN-SERT PN-1 JUN-ROP ROP EE J MVA
Ximena do Vale Negro (n) 
 
13.4. Ruovesi ryhmä
Marja Talvitie (1+1) 
    JUN-H  
    JUN EH-1
Xupaxupa Do Vale Negro (u)
Amalia Do Vale Negro (n)
 
11.4. Lappeenranta KV
Marija Kavik Slovenia (5+7)
JUN ERI-1 PN1 SERT ROP
JUN ERI-1 PU1 SERT VSP
PEK-1 KP ROP-pentu
VET ERI-1 PN3 ROP-VET
   JUN ERI-2 PU2 vara-SERT
   AVO EH-1
   AVO EH-2
   PEK-1
   JUN poissa
   AVO poissa
   AVO ERI-1 PN2 CACIB vara-SERT
   VET ERI-2 PN4
Belmex Obra-Prima (n)
Readwald Ronaldo (u)
Hirsituvan Hassunhauska (u)
Marella Ramalhete (n)
Sandeisan Galanteador (u)
Charope Do Vale Negro (u)
Faidros Nado (u)
Hirsituvan Hymyhuuli (n)
Acacia do Vale do Juiz (n)
Gina da Terra de Montoito (n)
Sandeisan Encanta (n)
Kirmix Unique Star (n)
 
4.4. Pentunäyttely Helsinki
Jarmo Vuorinen (4+2)
 5-7kk 1 KP PU1 ROP-pentu
    5-7kk 2 KP PU2
    5-7kk 3
    7-9kk 1 KP PU3
    5-7kk 1
    7-9kk 1
Hirsituvan Elosalama (u)
Hirsituvan Syysmyrsky (u)
Irezumi Beira-Mar (u)
Hirsituvan Hassunhauska (u)
Hirsituvan Halla-Aamu (n)
Hirsituvan Hymyhuuli (n)
 
4.4. Rakvere, Viro
Markku Mähönen (0+1)
JUN ERI-1,PN1, ROP-jun, jun-SERT, ROP Ximena do Vale Negro (n)
 
29.3. Korpilahden ryhmänäyttely
Markku Mähönen (0+1)
AVO ERI-1 PN-1 SERT ROP FI, EE, RU MVA Gina da Terra de Montoito (n)
 
22.3. Malmö KV,
Ruotsin Voittaja 2009
Barbka Novak (1+2)
AVO1 SA SERT CACIB ROP SE MVA SV-09
   AVO2
   AVO2
Irezumi Nascer do Sol (u)
Gina da Terra de Montoito (n)
Faidros Urra (n)
 
 22.03. Riga
Cristian Jeaunicot, Ranska (1+1)
 JUN1, PN1 jun-sert ROP LVV-09
 AVO1, PU1 sert cacib VSP LVV-09
Belmex Obra-Prima (n)
Faidros Nabo (u)
 
14.3. Tampere KV
Birgit Piesik (9+14)
VAL ERI-1 PU-1, Cacib, ROP
JUN ERI-1, PN-1 Sert, VSP
PEK1 KP ROP-pentu
PEK-1 KP VSP-pentu
VET ERI-1 PN-4 ROP-VET
JUN ERI-1 PU-2 Sert
JUN ERI-2 PU-4 vara-Sert
JUN ERI-3
JUN EH-4
VAL ERI-2 PU-3 vara-Cacib
VAL ERI-3
VAL ERI-4
JUN ERI-2 PN-2 vara-Sert
JUN EH-3
JUN H
NUO EH-1
NUO poissa
AVO EH-1
AVO EH-2
VAL ERI-1 PN-3 Cacib
VAL ERI-2 vara-Cacib
VAL ERI-3
VET ERI-2
Kasv-1 KP ROP-kasv
Irezumi Nascer Do Sol (u)
Acacia do Vale do Juiz (n)
Hirsituvan Hassunhauska (u)
Hirsituvan Hymyhuuli (n)
Hirsituvan Kanerva (n)
Readwald Ronaldo (u)
Sandeisan Galanteador (u)
Mimoso do Vale do Juiz (u)
Belmex Namorisco (u)
Sandeisan Erudito (u)
Faidros Honesto (u)
Sandeisan Caramelo (u)
Sandeisan Gengibre (n)
Ximena Do Vale Negro (n)
Jahanian Dinara (n)
Hera da Terra de Montoito (n)
Marella Mariza (n)
Sandeisan Encanta (n)
Gina Da Terra De Montoito (n)
Kirmix Dana (n)
Irezumi Calor Do Sol (n)
Borboletta (n)
Marella Jarra (n)
Kennel Sandeisan
 
1.3. Moskova KV, Venäjä AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP Gina da Terra de Montoito (n)
   Salvatore Tripoli, Italia (1+1)    NUO EH Charope do Vale Negro (u)
 
28.2. Moskova KV, Venäjä
Kari Järvinen (1+1)
AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP
   NUO EH
Gina da Terra de Montoito (n)
Charope do Vale Negro (u)
 
22.02. Rauma
Per-Erik Wallin, Ruotsi (1+2)
JUN ERI-1 PN1 SERT ROP
JUN ERI-1 PU1 SERT VSP
   AVO ERI-1 PN2 vara-SERT
Ximena do Vale Negro (n)
Xupaxupa do Vale Negro (u)
Gina da Terra de Montoito (n)
 
21.2. Tuusniemi
Tanya Ahlman-Stockmari (3+5)
VAL ERI-1 PU1 ROP
VET ERI-1 PN1 VSP ROP-vet
PEK-1 KP ROP-pentu
   JUN ERI-1 PU2 SERT
   PEK-1
   VAL ERI-1 PN2
   AVO EH-1
   VET EH-2
Faidros Honesto (u)
Marella Jarra (n)
Hirsituvan Hassunhauska (u)
Sandeisan Galanteador (u)
Hirsituvan Hymyhuuli (n)
Borboletta (n)
Sandeisan Encanta (n)
Marella Ramalhete (n)
 
15.2. Tallinna KV
Giuseppe Allesandro, Italia (1+4)
AVO ERI-1 PN1 SERT CACIB ROP
JUN ERI-1 PN2 ROP-jun
   VAL EH
   JUN EH-2
   VAL ERI-1 PN3

Gina da Terra de Montoito (n)
Ximena do Vale Negro (n)
Sandeisan Erudito (u)
Sandeisan Gengibre (n)
Sandeisan Delicia (n)
 
8.2. Keuruu
Paavo Mattila (2+1)
JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP
AVO ERI-1, PN1, SERT,VSP
   NUO ERI-1, PU2, vara-SERT
Sandeisan Galanteador (u)
Marella Fada (n)
Jahanian Cosimo (u)
 
25.01.09 Turku KV
Gunnar Nyman, Tanska (2+1)
VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP
   JUN H
   NUO EH-1
Sandeisan Erudito (u)
XupaXupa do Vale Negro (u)
Marella Mariza (n)
 
10.1.Kajaani KV
   Hannu Talvi (1+3)
VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP
VAL ERI-1, PN1, CACIB, VSP
VET ERI-1, PN2, ROP-vet
   VAL ERI-2, PN3, vara-CACIB
Faidros Honesto (u)
Borboletta (n)
Marella Jarra (n)
Belmex Ilhota (n)
 

VALIONARVOT JA VOITTAJATITTELIT 2009

SE & LV MVA Belmex Ilhota
LV V-09, ESTW-09, BALT W-09 Belmex Obra-Prima
JV-09 Bem Haja do Vale Negro

FI & LI & EE & SK & NO & BY MVA, Winner of Belarus, WW-09

Charope do Vale Negro
FI MVA, ÖKV Centennial Winner, Cosme
PMV-09 Faidros Honesto
LV V-09 Faidros Nabo
FI & EE & RU & BY & DK & LV MVA, Middle East European Winner, C.I.B., BUNDESSIEGER -09
Gina da Terra de Montoito
JV-09, V-09 Hulmility King of Chaos
LV MVA Irezumi Calor do Sol
SE MVA, SV-09 Irezumi Nascer do Sol
NO & CIB & SE & POHJ MVA
Irezumi Por do Sol
FI MVA
Jahanian Cosimo
FI MVA Kirmix Conchita
FI MVA Krullets Botvid
ÖKV Centennial Winner, PMV-09 Marcela
BALT W-09
Marella Bombom
FI & LV & EST MVA Marella Fada
FIN & EST & LV MVA Marella Mariza
EE V W-09 LV & EST V MVA Marella Violino
Middle East European Junior Winner, EE, LV, LT, BALT JMVA Mimoso do Vale do Juiz
FI & RU MVA Sandeisan Encanta
ESTW-09 EE MVA, CIB MVA Sandeisan Erudito
SE MVA, CIB MVA Sandeisan Delicia
EST & LV J MVA Sandeisan Gira Marella
EE J & BY J & Ö MVA, ÖKV Centennial Junior Winner, Middle East European Junior Winner
Ximena do Vale Negro


Takaisin ylös | Takaisin näyttelytuloksiin