Harrastukset

Näyttelyt

    > Kalenteri
    > Tulokset
        - Psk
        - Pkk
        - Ksk
        - Kkk
Juoksu
    > Maastojuoksu
    > Ratajuoksu
    > Kalenteri
    > Tulokset
Agility
    > Kalenteri
    > Tulokset
Toko
Muut harrastukset








Näyttelytulokset


PIENET KARKEAKARVAISET PORTUGALINPODENGOT

2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | Ryhmäsijoitukset

VUOSI 2007

Käytetyt lyhenteet:
ERI = erinomainen, EH = erittäin hyvä, H = hyvä, T= tyydyttävä, HYL = hylätty, EVA = ei voida arvostella
PEK = pentuluokka, JUN = junioriluokka, NUO = nuorten luokka,
AVO = avoin luokka, VAL = valioluokka, KÄY = käyttöluokka, VET = veteraaniluokka
PU = paras uros, PN = paras narttu, KP = kunniapalkinto, SERT = sertifikaatti,
CACIB = kans.välinen sertifikaatti, ROP = rotunsa paras, VSP = vastakkaisen sukupuolen paras.

Aika, paikka, tuomari, (ilm.urokset+nartut) Tulos: Koiran nimi (+ sukupuoli)
16.12. Tukholma KV, Pohjoismaiden Voittaja -07 AVO 1/1, PU1, SERT, CACIB, ROP, S MVA, PMV-07 Marella Bombom (uros)
Annette Bystrup, Tanska (5+5) VAL 1/1, SA, PN1, CACIB, VSP, PMV-07 Faidros Insalde (narttu)
  JUN 1/1, SA, PU4, PMJV-07 Krullets Botvid (uros)
  JUN 1/1, SA, PN4, PMJV-07 Krullets Busiga Doris (narttu)
  AVO 1/1, SERT, PN3, S MVA Marella Violino (narttu)
  VAL 1/1, SA, PU2, vara-CACIB Belmex Heroi (uros)
  VAL 1/2, SA, PU3 Faidros Ifanes (uros)
  JUN 1/2, SA, PU5 Nortadas Curry (uros)
  VAL 1/2, SA, PN2, vara-CACIB Faidros Meadela (narttu)
  JUN 1/2, SA, PN5 Nortadas Cayenne (narttu)
     
8.12.07 Helsinki KV, Voittaja 2007 VAL ERI-1, PU1 ,CACIB, ROP, V-07 Faidros Honesto (uros)
Giuseppe Alessandra, Italia (10+9) VET ERI-1, PN1, ROP-vet, VSP, V-07 Marella Jarra (narttu)
  JUN ERI-1, PU4, SERT, JV-07 Irezumi Nascer do Sol (uros)
  JUN ERI-1, vara-SERT, JV-07 Maca do Vale do Cutileiro (narttu)
  VAL ERI-2, PU2, vara-CACIB Sandeisan Caramelo (uros)
  VAL ERI-3, PU3 Irezumi Floco de Neve (uros)
  VAL ERI-1, PN2, CACIB Hirsituvan Kanerva (narttu)
  AVO ERI-1, PN3, SERT, vara-CACIB, FIN MVA Marella Borboleta (narttu)
  VAL ERI-2, PN4 Borboletta (narttu)
  JUN ERI-2, vara-SERT Sandeisan Erudito (uros)
  VAL ERI-4 Sandeisan Figo (uros)
  VAL ERI Marella Bombom (uros)
  VAL ERI Belmex Heroi (uros)
  NUO ERI-1 Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
  VAL ERI-3 Marella Violino (narttu)
  JUN EH-2 Irezumi Por do Sol (uros)
  NUO EH-1 Irezumi Abrigo de Vento (uros)
  JUN EH-2 Sandeisan Encanta (narttu)
  JUN EH-3 Sandeisan Delicia (narttu)
  KASV-1, KP, ROP-kasv Kennel Irezumi
  KASV-2, KP Kennel Sandeisan
     
2.12. Helsinki pentunäyttely PEK-1, KP, PU1, ROP-pentu Gaspar da Flôr D'Esteva (uros)
Maija Mäkinen (2+0) PEK-1 Charope do Vale Negro (uros)
     
25.11. Helsinki pentunäyttely PEK-1, KP, PU1, ROP-pentu Gaspar da Flôr D'Esteva (uros)
Tuula Savolainen (2+0) PEK-1, KP, PU2 Charope do Vale Negro (uros)
     
18.11. Jyväskylä KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Faidros Honesto (uros)
Kirsi Laamanen (7+6) VET ERI-1, PN1, VSP,
ROP-vet
Marella Jarra (narttu)
  JUN ERI-1, PN4, vara-SERT, ROP-jun Sandeisan Delicia (narttu)
  AVO ERI-1, PN3, SERT, vara-CACIB, FIN & RUS MVA Borboletta (narttu)
  NUO ERI-1, PU2, SERT, vara-CACIB Irezumi Nascer do Sol (uros)
  VAL ERI-2, PU3 Sandeisan Caramelo (uros)
  AVO ERI-1, PU4, vara-SERT Irezumi Moinho de Vento (uros)
  JUN ERI-2 Irezumi Por do Sol (uros)
  VAL ERI-3 Sandeisan Figo (uros)
  JUN EH-1 Sandeisan Erudito (uros)
  JUN EH-2 Sandeisan Encanta (narttu)
  NUO EH-1 Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
  VAL ERI-1, PN2, CACIB Hirsituvan Kanerva (narttu)
  KASV 1, KP, ROP-kasvattaja kennel Sandeisan
     
11.11. Lahti pentunäyttely
Paula Heikkinen-Lehkonen (1+0)
PEK-1, KP, ROP-pentu Charope do Vale Negro (uros)
     
10.11. Baltian Voittaja -07 KV, Riika JUN ERI-1, PU1, jun-SERT, ROP, BaltJV-07 Irezumi Nascer do Sol (uros)
Stelios Makaritis, Kreikka (2+1) VAL ERI-1, PN1, SERT, CACIB, VSP, BaltV-07,
LV & KANS MVA
Kirmix Eleonoora (narttu)
  VAL ERI-1, PU2, CACIB, BaltV-07 Sandeisan Caramelo (uros)
     
3.11. Viipuri
Valentina Ivanicheva, Venäjä (0+1)
JUN ERI-1, PN1, JUN SERT, ROP-jun, ROP, RYP-4,
RUS JMVA
Irezumi Calor do Sol (narttu)
     
3.11. Espoo pentunäyttely
Juha Putkonen (1+0)
PEK-1, KP, ROP-pentu Charope do Vale Negro (uros)
     
27.10. Lahti KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Sandeisan Caramelo (uros)
Kari Salminen (3+2) VAL ERI-2, PU2, vara-CACIB Kirmix Donovan (uros)
  NUO EH-1 Irezumi Nascer do Sol (uros)
  JUN EH-1 Maca do Vale do Cutileiro (narttu)
  NUO EH-1 Irezumi Calor do Sol (narttu)
     
21.10. Lahti pentunäyttely PEK-1, KP, ROP-pentu,
RYP-4
Charope do Vale Negro (uros)
Marianne Holm (1+1) PEK-1 Harpa de Terra de Monoito (narttu)
     
21.10. Tromssa KV, Norja AVO 1/1 Irezumi Por do Sol (uros)
Leif Lehman Jörgensen, Tanska (1+1) AVO 1/1 Borboletta (narttu)
     
20.10. Rakvere, Eesti
Viva Maria Soleckyi-Szpunar, Puola (0+1)
JUN ERI-1, PN1, JUN SERT, ROP-jun, ROP, EST & BALT JMVA Irezumi Calor do Sol (narttu)
     
20.10.07 Seinäjoki KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Sandeisan Caramelo (uros)
Barbka Novak, Slovenia (4+4) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP Sandeisan Encanta (narttu)
  VET ERI-1, PN4, ROP-vet Marella Ramalhete (narttu)
  JUN ERI-1, PU2, SERT Sandeisan Erudito (uros)
  NUO ERI-1, PU3, vara-SERT, vara-CACIB Irezumi Nascer do Sol (uros)
  VAL ERI-2, PU4 Sandeisan Figo (uros)
  VAL ERI-1, PN2, CACIB Hirsituvan Kanerva (narttu)
  JUN ERI-2, PN3, vara-SERT Sandeisan Delicia (narttu)
  PEK poissa Gina da Terra de Montoito (narttu)
  NUO poissa Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
  KP, ROP-kasv Kennel Sandeisan
     
14.10. Siauliai, Liettua
Anna Tits, Venäjä (0+1)
JUN ERI-1, PN1, jun-SERT, ROP, ROP-jun, LTU & LV JMVA Irezumi Calor do Sol (narttu)
     
13.10. Valmiera, Latvia
Liz-Beth C. Liljequist, Ruotsi (0+1)
JUN ERI-1, PN1, jun-SERT, ROP, ROP-jun Irezumi Calor do Sol (narttu)
     
7.10. Arad KV, Romania VAL ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP Marella Bombom (uros)
Tibor Gellen, Unkari (1+1) VAL ERI-1, PN1, SERT, CACIB, VSP Marella Violino (narttu)
     
6.10. Arad KV, Romania VAL ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP, RO MVA Marella Bombom (uros)
Cristian Stavarache,Romania (1+1) VAL ERI-1, PN1, SERT, CACIB, VSP, RO MVA Marella Violino (narttu)
     
6.10. Sudsvall KV, Ruotsi AVO 1/1, SA, SERT, CACIB, ROP, S & POHJ MVA Sandeisan Caramelo (uros)
Arne Fossl (1+1) AVO 1/1, SA, SERT, CACIB, VSP, S & POHJ MVA Faidros Madalena (narttu)
     
6.10. Oulu KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Faidros Honesto (uros)
Pekka Teini (2+2) NUO ERI-1, PU2, SERT, vara-CACIB Irezumi Por do Sol (uros)
  AVO EH-1 Borboletta (narttu)
  VET EH-1 Marella Jarra (narttu)
     
23.9. Eckerö KV VAL ERI-1, PN1, CACIB, ROP Hirsituvan Kanerva (narttu)
Ove Germundsson, Ruotsi (1+2) NUO ERI-1, PN2, SERT, vara-CACIB Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
  NUO EH-1 Faro da Terra de Montoito (uros)
     
16.9. Hyvinkää VAL ERI-1, PU1, ROP Sandeisan Caramelo (uros)
Maret Kärdi, Eesti (1+1) NUO ERI-1, PU2, SERT Irezumi Nascer do Sol (uros)
  JUN EH-1 Sandeisan Encanta (narttu)
  PEK poissa Gina da Terra de Montoito (narttu)
     
15.9. Pentunäyttely, Helsinki
Säde Hohteri (1+0)
PEK-1, KP, ROP-pentu Charope do Vale Negro (uros)
     
9.9. Porvoo VAL ERI-1, PU1, ROP Sandeisan Caramelo (uros)
Jarmo Vuorinen (3+3) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP,
ROP-jun
Irezumi Calor do Sol (narttu)
  JUN ERI-1, PU2, SERT,
VSP-jun
Sandeisan Erudito (uros)
  JUN ERI-2, PN2, vara-SERT Sandeisan Delicia (narttu)
  NUO ERI-1, PN3 Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
  AVO EH-1 Sandeisan Companheiro (uros)
  PEK poissa Gina da Terra de Montoito (narttu)
  KASV 1, KP, ROP-kasvattaja kennel Sandeisan
     
8.9. Äetsä NUO ERI-1, PN1, SERT, ROP Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
Lilian Hanniste, Viro (1+2) JUN EH-1 Sandeisan Delicia (narttu)
  NUO EH-1 Faro da Terra de Montoito (uros)
     
2.9. Vantaa JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Irezumi Nascer do Sol (uros)
Stelios Makaritis, Kreikka (2+1) VAL ERI-1, PU2 Sandeisan Caramelo (uros)
  PEK poissa Gina da Terra de Montoito (narttu)
     
26.8. Bialystok, Puola KV AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP, KANS MVA Marella Bombom (uros)
Pavel Szemraj, Puola (1+1) AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
     
25.8. Tervakoski KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Sandeisan Caramelo (uros)
Leila Kärkäs (3+3) VAL ERI-1, PN1, CACIB, VSP Kirmix Dana (narttu)
  PEK-1, KP, ROP-pentu Gina da Terra de Montoito (narttu)
  JUN ERI-1, PU2, SERT Irezumi Nascer do Sol (uros)
  NUO EH-1 Marcela (narttu)
  poissa Herman do Vale Negro (uros)
     
19.8. Heinola JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Irezumi Nascer do Sol (uros)
Jaana Hartus (6+6) VAL ERI-1, PN1, VSP Kirmix Dana (narttu)
  VET ERI-1, PN2, ROP-VET Marella Jarra (narttu)
  PEK-1, KP, ROP-pentu Gina da Terra de Montoito (narttu)
  VAL ERI-1, PU2 Sandeisan Caramelo (uros)
  KÄY ERI-1, PU3 Faidros Honesto (uros)
  AVO ERI-1, PN3, SERT Borboletta (narttu)
  JUN ERI-1, PN4, vara-SERT Irezumi Calor do Sol (narttu)
  JUN EH-2 Irezumi Por do Sol (uros)
  NUO EH-1 Irezumi Abrigo de Vento (uros)
  VAL EH-2 Marella Bombom (uros)
  NUO EH-1 Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
  KASV 1, KP, ROP-kasvattaja kennel Irezumi
     
18.8. Kouvola
Unto Timonen (1+0)
VAL ERI-1, PU1, ROP Marella Bombom (uros)
     
18.8. Eesti KV, Tallinna AVO ERI-1,PN1,SERT, CACIB, ROP, EST & KANS MVA Sandeisan Fumaca (narttu)
Vija Klucniece, Latvia (1+1) AVO EH-1 Faro da Terra de Montoito (uros)
     
12.8. Joensuu KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP, RYP-4 Faidros Honesto (uros)
Joao Vieira Lisboa, Portugali (2+2) VAL ERI-1, PN1, CACIB, VSP Ciganita do Vale Negro (narttu)
  JUN ERI-1, PU2, SERT,
ROP-juniori
Irezumi Por do Sol (uros)
  AVO ERI-1, PN2, SERT, vara-CACIB Marella Borboleta (narttu)
  VET EH-1 Marella Jarra (narttu)
     
11.8. Joensuu KÄY ERI-1, PU1, ROP Faidros Honesto (uros)
Dan Ericsson, Ruotsi (2+2) VET ERI-1, PN1, VSP,
ROP-vet
Marella Jarra (narttu)
  JUN ERI-1, PU2, SERT,
ROP-juniori
Irezumi Por do Sol (uros)
  AVO EH-1 Marella Borboleta (narttu)
     
11.8. Ikaalinen poissa Faro da Terra de Montoito (uros)
Markku Mähönen (1+2) poissa Irezumi Calor do Sol (uros)
  poissa Sandeisan Fumaca (narttu)
     
5.8. Kuopio AVO ERI-1, PU1, SERT, ROP, FIN & EST & LV & LTU & RUS MVA Marella Bombom (uros)
Pedro Sanchez Delerue, Portugali (9+11) VAL ERI-1, PN1, VSP Hirsituvan Kanerva (narttu)
  VET ERI-1, ROP-vet Marella Jarra (narttu)
  JUN ERI-1, PU2, vara-SERT Irezumi Nascer do Sol (uros)
  VAL ERI-1, PU3 Sandeisan Figo (uros)
  VAL ERI-2, PU4 Sandeisan Caramelo (uros)
  JUN ERI-1, PN2, SERT Sandeican Encanta (narttu)
  VAL ERI-2, PN3 Kirmix Dana (narttu)
  VAL ERI-3, PN4 Ciganita do Vale Negro(narttu)
  AVO ERI-1, vara-SERT Marella Borboleta (narttu)
  JUN ERI-2 Irezumi Por do Sol (uros)
  NUO ERI-1 Irezumi Abrigo de Vento (uros)
  NUO ERI-2 Irezumi Moinho de Vento (uros)
  VAL ERI-4 Irezumi Floco de Neve (uros)
  VAL ERI-3 Irezumi Monte de Neve (uros)
  VAL ERI-4 Marella Violino (narttu)
  VET ERI-2 Marella Ramalhete (narttu)
  NUO EH-1 Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
  AVO EH-2 Filete do Vale do Cutileiro (narttu)
  JUN poissa Sandeisan Delicia (narttu)
  KASV 1, KP, ROP-kasvattaja kennel Irezumi
  KASV 1, KP kennel Marella
  KASV poissa kennel Sandeisan
     
4.8. Palanga KV, Liettua JUN ERI-1, PN1, jun-SERT, ROP, ROP-jun Irezumi Calor do Sol (narttu)
Nikolaj Sedykh, Venäjä (1+1) AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, VSP Faro da Terra de Montoito (uros)
  Parikilpailu ERI-1, paras pari Faro da Terra de Montoito
Irezumi Calor do Sol
     
3.8. Palanga KV, Liettua JUN ERI-1, PN1, jun-SERT, ROP, ROP-jun Irezumi Calor do Sol (narttu)
Natalija Sedykh, Venäjä (1+1) AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, VSP Faro da Terra de Montoito (uros)
  Parikilpailu ERI-1, paras pari Faro da Terra de Montoito
Irezumi Calor do Sol
     
29.7. Vantaa
Saija Juutilainen (1+0)
NUO ERI-1, PU1, SERT, ROP Irezumi Abrigo de Vento (uros)
     
28.7. Pori KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Sandeisan Figo (uros)
Luis Gorjao Henrigues, Portugali (4+4) VAL ERI-1, PN1, CACIB, VSP Hirsituvan Kanerva (narttu)
  JUN ERI-1, PU2, SERT Sandeisan Erudito (uros)
  VAL ERI-1, PU3, vara-CACIB Kirmix Donovan (uros)
  NUO EH-1 Cosme (uros)
  NUO ERI-1, PN2, SERT Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
  AVO ERI-1, PN3, vara-SERT Filete do Vale do Cutileiro (narttu)
  JUN poissa Sandeisan Delicia (narttu)
     
28.7. Märupe, Latvia AVO ERI-1, PU1, SERT, ROP Marella Bombom (uros)
Martha Heine, Saksa (1+1) VAL ERI-1, PN1, SERT, VSP, LV MVA Marella Violino (narttu)
     
22.7. Hyvinkää AVO EH-1 Marella Bombom (uros)
Markku Kipinä (2+2) NUO poissa Cosme (uros)
  JUN poissa Sandeisan Delicia (narttu)
  AVO poissa Filete do Vale do Cutileiro (narttu)
     
21.7. Muhos VET EH-1 Marella Ramalhete (narttu)
Leni Finne (0+2) JUN EH-1 Sandeisan Encanta (narttu)
     
15.7. Kokkola KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Sandeisan Caramelo (uros)
George Kostopoulos, Kreikka (2+0) JUN EH-1 Irezumi Nascer do Sol (uros)
     
14.7. Orivesi JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Irezumi Nascer do Sol (uros)
Henrik Johansson, Ruotsi (2+0) VAL ERI-1, PU2 Sandeisan Caramelo (uros)
     
8.7. Juva KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Faidros Honesto (uros)
Paavo Mattila (2+4) VET ERI-1, PN1, VSP, ROP-vet Marella Jarra (narttu)
  PEK-1, KP, ROP-pentu Sandeisan Encanta (narttu)
  NUO ERI-1, PN2, SERT, CACIB Borboletta (narttu)
  JUN ERI-1, PU2, SERT Irezumi Por do Sol (uros)
  VAL EH-2 Marella Ramalhete (narttu)
     
7.7. Kauhajoki
Leni Finne (1+0)
PEK-1, KP, ROP-pentu Sandeisan Erudito (uros)
     
1.7. Karjaa KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Sandeisan Caramelo (uros)
Ulla af Heurlin (3+0) JUN ERI-1, PU2, SERT Irezumi Nascer do Sol (uros)
  VAL ERI-2, PU3 Sandeisan Figo (uros)
     
30.6. Pärnu KV, Viro
Helge Lie, Norja (0+1)
VAL ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP, EST MVA Kirmix Dana (narttu)
     
30.6. Tuusula VAL ERI-1, PU1, ROP Sandeisan Caramelo (uros)
Säde Hohteri (2+0) JUN ERI-1, PU2, SERT Irezumi Nascer do Sol (uros)
     
23.6. Rovaniemi KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Faidros Honesto (uros)
Säde Hohteri (3+2) NUO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, VSP Borboletta (narttu)
  VET ERI-1, PN2, ROP-vet Marella Jarra (narttu)
  JUN ERI-1, PU2, SERT Irezumi Por do Sol (uros)
  VAL ERI-2, PU3, vara-CACIB Sandeisan Figo (uros)
     
17.6. Kotka KV PEK-1 Sandeisan Encanta (narttu)
Kirsti Louhi (2+2) VAL EH-1 Irezumi Floco de Neve (uros)
  NUO EH-1 Irezumi Abrigo de Vento (uros)
  VET EH-1 Marella Ramalhete (narttu)
     
16.6. Hämeenlinna VET ERI-1, PN1, ROP,
ROP-vet
Marella Ramalhete (narttu)
Harto Stockmari (0+2) PEK-1, KP, ROP-pentu Sandeisan Encanta (narttu)
     
10.6. Jämsänkoski
Anneli Sutela (1+0)
NUO EH-1 Faro da Terra de Montoito (uros)
     
9.6. Kangasniemi
Tanya Ahlman-Stockmari (0+1)
PEK-1, KP, ROP-pentu Sandeisan Encanta (narttu)
     
2.6. Ryhmänäyttely, Iitti VET ERI-1, PN1, ROP,
ROP-vet
Marella Ramalhete (narttu)
Tuula Savolainen (0+2) PEK-1, KP, ROP-pentu Sandeisan Encanta (narttu)
     
27.5. Parainen
Tanya Ahlman-Stockmari (0+1)
JUN EH-1 Belmex Ilhota (narttu)
     
26.5. Iisalmi VAL ERI-1, PU1, ROP Faidros Honesto (uros)
Agnes Ganami Kertes, Israel (3+1) VAL ERI-1, PN1, VSP Marella Jarra (narttu)
  NUO ERI-1, PU2, SERT Irezumi Moinho de Vento (uros)
  JUN EH-1 Irezumi Por do Sol (uros)
     
20.5. KV-näyttely, Riika, Latvia AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP, LV MVA Belmex Bolota (narttu)
Rony Doedijins, Hollanti (0+2) AVO ERI-2, PN2, vara-SERT, vara-CACIB Sandeisan Fumaca (narttu)
     
20.5. Helsinki KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Sandeisan Figo (uros)
Tuula Savolainen (2+2) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP Irezumi Calor do Sol (narttu)
  PEK-1, KP, ROP-pentu Sandeisan Erudito (uros)
  PEK-1, KP, VSP-pentu Sandeisan Encanta (narttu)
     
19.5. Riika KV, Latvia AVO EH-1 Sandeisan Fumaca (narttu)
Anatoly Zhuk, Valko-Venäjä (0+2) AVO EH-2 Belmex Bolota (narttu)
     
17.5. Tampere pentunäyttely PEK-1, KP, ROP-pentu Sandeisan Erudito (uros)
Juha Putkonen (1+2) PEK-1, KP, VSP-pentu Sandeisan Delicia (narttu)
  PEK-2, KP Sandeisan Encanta (narttu)
     
13.5. Hamina JUN EH-1 Irezumi Abrigo de Vento (uros)
Marija Kavcic, Slovenia (1+1) JUN EH-1 Irezumi Calor do Sol (narttu)
     
12.5. Österbybruk KV, SV-07, Ruotsi VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP, SV-07 Faidros Ifanes (uros)
Per-Erik Wallin, Ruotsi (4+2) AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, VSP, SV-07, S MVA Sandeisan Fumaca (narttu)
  AVO ERI-1, PU2, SERT,
vara-CACIB, S MVA
Sandeisan Figo (uros)
  AVO ERI-2, PN2, vara-SERT, vara-CACIB Belmex Bolota (narttu)
  NUO EH-1 Faro da Terra de Montoito (uros)
  AVO EH-2 Belmex Heroi (uros)
     
6.5. Honkajoki VAL ERI-1, PU1, ROP Sandeisan Caramelo (uros)
Andrzej Kazmierski, Puola (2+0) JUN ERI-1, PU2, SERT Irezumi Nascer do Sol (uros)
     
5.5. Ruovesi VAL ERI-1, PU1, ROP Sandeisan Caramelo (uros)
Pekka Teini (2+0) JUN EH-1 Irezumi Nascer do Sol (uros)
     
5.5. Jonava, Liettua AVO ERI-1, PU1, SERT, ROP Marella Bombom (uros)
Galina Zhuk, Valko-Venäjä (1+1) VAL ERI-1, PN1, SERT, VSP, LTU MVA Belmex Bolota (narttu)
     
5.5. Leppävirta 2 & 5 VAL ERI-1, PU1, ROP Faidros Honesto (uros)
Rita Kadike-Skadina, Latvia (2+1) NUO ERI-1, PN1, SERT, VSP Borboletta (narttu)
  JUN ERI-1, PU2, SERT Irezumi Por do Sol (uros)
     
29.4. Lahti KV VAL ERI-1, PN1, CACIB, ROP Kirmix Dana (narttu)
Annukka Paloheimo (4+3) VAL ERI-1, PU1, CACIB, VSP, KANS MVA Sandeisan Caramelo (uros)
  AVO ERI-1, PU2, SERT, vara-CACIB, FIN MVA Kirmix Donovan (uros)
  JUN ERI-1, PN2, SERT Belmex Ilhota (narttu)
  JUN ERI-1, PU3, vara-SERT Irezumi Nascer do Sol (uros)
  NUO poissa Cosme (uros)
  AVO poissa Filete do Vale do Cutileiro (narttu)
     
28.4. Kiuruvesi, ryhmät 5 & 4/6 JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Irezumin Por do Sol (uros)
Esko Nummijärvi (1+1) VAL ERI-1, PN1, VSP Marella Jarra (narttu)
     
22.4.2007 KV-näyttely, Pietari, Venäjä VAL ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP Faidros Honesto (uros)
Svetlana Druzhinina, Venäjä (2+2) AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, VSP Borboletta (narttu)
  AVO ERI-1, PU2, SERT, vara-CACIB Marella Bombom (uros)
  VAL ERI-1, PN2, SERT, vara-CACIB Marella Violino (narttu)
  Parikilpailu ERI-1, paras pari Borboletta (narttu)
Faidros Honesto (uros)
     
21.4.2007 KV-näyttely, Pietari, Venäjä VAL ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP, RUS MVA Faidros Honesto (uros)
Valentina Ivanischeva, Venäjä (2+2) AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, VSP, RKFV-07 Borboletta (narttu)
  AVO ERI-1, PU2, SERT, vara-CACIB Marella Bombom (uros)
  VAL ERI-1, PN2, SERT, vara-CACIB, RUS MVA Marella Violino (narttu)
  Parikilpailu ERI-1, paras pari Borboletta (narttu)
Faidros Honesto (uros)
     
15.4.07 Vaasa KV JUN EH-1 Belmex Ilhota (narttu)
Marja Talvitie (1+1) JUN H Irezumi Moinho de Vento (uros)
     
9.4.07 Ruovesi VAL ERI-1, PU1, ROP Sandeisan Caramelo (uros)
Anneli Sutela (3+1) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
  JUN EH-1 Irezumi Nascer do Sol (uros)
  NUO EH-1 Faro da Terra de Montoito (uros)
     
8.4.07 Lappeenranta AVO ERI-1, PN1, SERT,
ROP, FIN MVA
Kirmix Dana (narttu)
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (2+1) JUN EH-1 Faidros Nabo (uros)
  JUN EH-2 Irezumi Abrigo De Vento (uros)
     
1.4. Korpilahti poissa Faro da Terra de Montoito (uros)
Anneli Sutela (2+1) poissa Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
  poissa Sandeisan Caramelo (uros)
     
24.3.07 Tampere KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP, RYP-3 Faidros Honesto (uros)
Jean Luis Brassat Lapeyriere, Ranska (11+8) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP Irezumi Calor do Sol (narttu)
  VET ERI-1, ROP-vet Gritty's Caudilho (uros)
  VAL ERI-2, PU2, SERT, vara-CACIB, FIN MVA Sandeisan Caramelo (uros)
  JUN ERI-1, PU3, vara-SERT Irezumi Nascer do Sol (uros)
  NUO ERI-1, PU4 Faro da Terra de Montoito (uros)
  AVO ERI-1 Marella Bombom (uros)
  JUN ERI-2 Irezumi Por do Sol (uros)
  AVO ERI-2 Kirmix Donovan (uros)
  VAL ERI-3 Sandeisan Figo (uros)
  JUN EH-3 Irezumi Moinho de Vento (uros)
  NUO EH-2 Cosme (uros)
  AVO ERI-1, PN2, CACIB, vara-SERT Kirmix Dana (narttu)
  VAL ERI-1, PN3, vara-CACIB Marella Violino (narttu)
  NUO ERI-1, PN4 Borboletta (narttu)
  VAL ERI-2 Belmex Bolota (narttu)
  JUN EH-2 Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
  AVO EH-2 Filete do Vale do Cutileiro (narttu)
  VET EH-1 Marella Ramalhete (narttu)
  KASV 1, KP, ROP-kasvattaja Kennel Irezumi
     
17.03.07 Riika,
Latvian Voittaja 2007
AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB,ROP, LvV-07,
LV & KANS MVA
Sandeisan Figo (uros)
Barbka Novak, Slovenia (1+1) AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, VSP, LvV-07 Filete do Vale do Cutileiro (narttu)
     
10.03.07 Vilna, Liettua KV
Markku Mähönen (1+0)
AVO EH-1 Marella Bombom (uros)
     
4.3. Helsinki, pentunäyttely
Marja Talvitie (1+0)
PEK-1, KP, ROP-pentu Irezumi Nacer do Sol (uros)
     
25.2. Helsinki, pentunäyttely PEK-1, KP, ROP-pentu Irezumi Nacer do Sol (uros)
Hilkka Salohalla (1+1) PEK-1 Irezumi Calor do Sol (narttu)
     
24.2. Tuusniemi, ryhmänäyttely NUO ERI-1, PN1, SERT, ROP Borboletta (narttu)
Zidy Munsterhjelm-Ehnberg (2+3) PEK-1, KP, ROP-pentu Irezumi Por do Sol (uros)
  PEK-1 Irezumi Calor do Sol (narttu)
  VAL EH-1 Faidros Honesto (uros)
  AVO T Marella Borboleta (narttu)
     
18.2.07 Panevezys, Liettua
Zivile Povilaitiene, Liettua (0+1)
AVO ERI-1, SERT, ROP,
LTU MVA
Marella Acacia (narttu)
     
17.2.07 Jämijärvi, ryhmänäyttely
Ritva Raita (1+0)
PEK-1, KP, ROP-pentu Irezumi Nascer do Sol (uros)
     
11.2.2007 Tallinna KV, Viro VAL ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP, EST MVA Irezumi Floco de Neve (uros)
Georgios Kostopoulos, Kreikka (2+2) VAL ERI-2, PU2, vara-SERT, vara-CACIB Belmex Belisco (uros)
  JUN EH-1 Filete do Vale do Cutileiro (narttu)
  AVO EH-1 Borboletta (narttu)
  Parikilpailu ERI Borboletta (narttu)
Irezumi Floco de Neve (uros)
     
4.2.07 Keuruu, ryhmänäyttely JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Irezumi Moinho de Vento (uros)
Pekka Teini (3+0) PEK-1, KP, ROP-pentu Irezumi Nascer do Sol (uros)
  JUN EH-2 Faro da Terra de Montoito (uros)
     
28.01.07 Turku KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Sandeisan Figo (uros)
Jarmo Vuorinen (6+4) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP Belmex Ilhota (narttu)
  PEK-1, KP, ROP-pentu Irezumi Calor do Sol (narttu)
  PEK-1, KP, VSP-pentu Irezumi Nascer do Sol (uros)
  JUN ERI-2, PN2, vara-SERT Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
  NUO ERI-1, PU2, SERT, vara-CACIB Marella Bombom (uros)
  VAL ERI-1, PN3, CACIB Marella Violino (narttu)
  JUN EH-1 Faro da Terra de Montoito (uros)
  JUN EH-2 Faidros Nabo (uros)
  AVO poissa Sandeisan Companheiro (uros)
     
6.1.2007 Kajaani KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Faidros Honesto (uros)
Markku Kipinä (1+1) NUO EH-1 Borboletta (narttu)
     

VALIONARVOT JA VOITTAJATITTELIT 2007

EST MVA Irezumi Floco de Neve
LTU MVA Marella Acacia
S & LV & KANS MVA, LvV-07 Sandeisan Figo
LvV-07 Filete do Vale do Cutileiro
FIN & S & POHJ & KANS MVA, BaltV-07 Sandeisan Caramelo
FIN & EST MVA Kirmix Dana
RUS & LV & RO & S MVA Marella Violino
RUS MVA, V-07 Faidros Honesto
FIN MVA Kirmix Donovan
LV & LTU MVA Belmex Bolota
S & EST & KANS MVA, SV-07 Sandeisan Fumaca
KANS & FIN & EST & LV & LTU & RUS & RO & S MVA, PMV-07 Marella Bombom
BALT & RUS & EST & LTU & LV JMVA Irezumi Calor do Sol
BaltV-07, LV & KANS MVA Kirmix Eleonoora
BaltJV-07, JV-07 Irezumi Nascer do Sol
FIN & RUS MVA Borboletta
FIN MVA Marella Borboletta
JV-07 Maca do Vale do Cutileiro
V-07 Marella Jarra


Takaisin ylös | Takaisin näyttelytuloksiin