Harrastukset

Näyttelyt

    > Kalenteri
    > Tulokset
        - Psk
        - Pkk
        - Ksk
        - Kkk
Juoksu
    > Maastojuoksu
    > Ratajuoksu
    > Kalenteri
    > Tulokset
Agility
    > Kalenteri
    > Tulokset
Toko
Muut harrastukset








Näyttelytulokset


PIENET KARKEAKARVAISET PORTUGALINPODENGOT

2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | Ryhmäsijoitukset

VUOSI 2010

Käytetyt lyhenteet:
ERI = erinomainen, EH = erittäin hyvä, H = hyvä, T= tyydyttävä, HYL = hylätty, EVA = ei voida arvostella
PEK = pentuluokka, JUN = junioriluokka, NUO = nuorten luokka,
AVO = avoin luokka, VAL = valioluokka, KÄY = käyttöluokka, VET = veteraaniluokka
PU = paras uros, PN = paras narttu, KP = kunniapalkinto, SERT = sertifikaatti,
CACIB = kans.välinen sertifikaatti, ROP = rotunsa paras, VSP = vastakkaisen sukupuolen paras.


Aika, paikka, tuomari, (ilm.urokset+nartut) Tulos: Koiran nimi (+ sukupuoli)

12.12.2010 Vuoden
voittaja 2010

Svend Lövenkjaer, Tanska (13+12)
VAL ERI-1, PU1, cacib, ROP, V-10 Readwald Ronaldo (u)
JUN ERI-1, PN1, sert, VSP, JV-10, V-10 Irezumi Vinho Verde (n)
VET ERI-1, PN4, ROP-veteraani

Marella Jarra (n)

JUN EH-1 Rebucado de Viamonte (u)
JUN H Hirsituvan Komea Kullervo (u)
JUN H Hirsituvan Risto Räppääjä (u)
NUO ERI-1, PU3, sert Hulmility King of Chaos (u)
NUO H Leite Creme do Vale do Poco (u)
AVO H Hirsituvan Syysmyrsky (u)
VAL ERI-2, PU2, vara-cacib Faidros Honesto (u)
VAL ERI-3, PU4 Sandeisan Galanteador (u)
VAL ERI-4 Mimoso do Vale do Juiz (u)
VAL ERI Irezumi Nascer do Sol (u)
VAL ERI Sandeisan Erudito (u)
VAL EH Jahanian Cosimo (u)
JUN ERI-2, PN3, vara-sert Irezumi Vinho Branco (n)
POISSA Caramelon Here I am Dixon (n)
JUN H Caramelon All About Me (n)
JUN T Hirsituvan Heinähattu (n)
JUN T Hirsituvan Vilttitossu (n)
NUO T Madragoa do Vale Negro (n)
VAL ERI-1, PN3, cacib Belmex Obra-prima (n)
VAL EH-2 Belmex Ilhota (n)
POISSA Marcela (n)
VET EH-2 Hirsituvan Kanerva (n)
Ei esitetty Kennel Hirsituvan

11.12.2010 Helsinki Winner 2010
Rui Oliveira, Portugali (8+10)
VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP, HeW-10 Mimoso do Vale do Juiz (u)
JUN ERI-1, PN1, sert, VSP, HeJW-10, HeW-10 Irezumi Vinho Verde (n)
VET ERI-1, PN4, ROP-veteraani

Hirsituvan Kanerva (n)

JUN ERI-1, vara-sert, HeJW-10 Rebucado de Viamonte (u)
NUO ERI-1, PU2, sert, vara-cacib Hulmility King of Chaos (u)
AVO EH-1 Hirsituvan Syysmyrsky (u)
VAL ERI-2, PU3 Faidros Honesto (u)
VAL ERI-3, PU4 Irezumi Nascer do Sol (u)
VAL ERI-4 Sandeisan Galanteador (u)
VAL ERI Sandeisan Erudito (u)
JUN ERI-2, PN3, vara-sert Irezumi Vinho Branco (n)
POISSA Caramelon Here I am Dixon (n)
NUO EH-1 Madragoa do Vale Negro (n)
VAL ERI-1, PN2, cacib Belmex Ilhota (n)
VAL ERI-2 Belmex Obra-prima (n)
VAL EH-3 Irezumi Calor do Sol (n)
POISSA Marcela (n)
VET ERI-2

Marella Jarra (n)

1., KP, ROP-kasvattaja Kennel Irezumi

28.11.2010 Helsinki, pentunäyttely
Harri Lehkonen (3+3)
PEK-1, KP, ROP
Gerseme's Caramelon Carlito (u)
PEK-1, KP, VSP

Caramelon All About Me (n)

PEK-2 Hirsituvan Komea Kullervo (u)
poissa Smaughterer's Apollo (u)
PEK-2 Hirsituvan Vilttitossu (n)
poissa Smaughterer's Artemis (n)

27.11.2010 Tampere pentunäyttely
Pekka Kortekangas (2+1)
PEK-1, KP, ROP

Gerseme's Caramelon Carlito (u)

PEK-2 Hirsituvan RIsto Räppääjä (u)
PEK-1 Hirsituvan Heinähattu (n)

14.11.2010 Jyväskylä
Monique van Brempt, Belgia (2+6)
JUN ERI-1, SERT, PN1, ROP Irezumi Vinho Branco (n)
VAL ERI-1, SERT, CACIB, PU1, VSP Hirsituvan Hassunhauska (u)
PEK-1, KP, ROP-pentu

Hirsituvan Heinähattu (n)
PEK-1, KP, VSP-pentu

Hirsituvan Komea Kullervo (u)

VAL ERI-2, varaCACIB, PU2 Mimoso do Vale do Juiz (u)
PEK-2, KP, Hirsituvan Vilttitossu (n)
PEK-3, Caramelon Here I Am Dixon (n)
NUO EH-1 Madragoa do Vale Negro (n)
VET EH-1 Hirsituvan Kanerva (n)

07.11.2010 Tarto KV, ViroPrimos Peer, Romania
(1+3)
NUO ERI-1, PU-1, CACIB, ROP Faz Figura do Vale Negro (u)
JUN ERI-1, JUN-SERT, JUN-ROP, PN1, VSP Iberia do Vale Negro (n)
PEK 1, KP, ROP-pentu

Caramelon Here I Am Dixon (n)

poissa Kirmix Conchita (n)

06.11.2010 Tarto KV, ViroJorge Nallem, Uruguai (1+3) JUN ERI-1, JUN-SERT, JUN-ROP, PN1, ROP Iberia do Vale Negro (n)
NUO ERI-1, PU1, CACIB, VSP Faz Figura do Vale Negro (u)
PEK 1, KP, ROP-pentu

Caramelon Here I Am Dixon (n)

AVO ERI-1, PN2, SERT, CACIB Kirmix Conchita (n)

7.11.2010 Lohja, pentunäyttely
Maija Sylgren (2+2)
PEK-1, KP, ROP-pentu Gerseme's Caramelon Carlito (u)
PEK-1, KP, VSP-pentu

Hirsituvan Vilttitossu (n)

PEK-2 Hirsituvan Komea Kullervo (u)
PEK-2 Caramelon All About Me (n)

31.10.2010 Lahti KV
Saija Juutilainen (6+6)
VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Faidros Honesto (u)
JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP Irezumi Vinho Branco (n)
VET ERI-1, PN3, ROP-vet

Marella Jarra (n)

VAL ERI-2, PU2, vara-CACIB Irezumi Abrigo de Vento (u)
NUO ERI-1, PU3, SERT Rebucado de Viamonte (u)
VAL ERI-3, PU4 Mimoso do Vale do Juiz (u)
VAL EH-4 Hirsituvan Hassunhauska (u)
AVO H Hirsituvan Syysmyrsky (u)
JUN ERI-2, PN2, vara-SERT Irezumi Vinho Verde (n)
VAL EH-1 Chucha do Vale Negro (n)
VAL EH-2 Irezumi Calor do Sol (n)
VAL EH-3

Belmex Obra-Prima (n)

1., KP, ROP-kasvattaja Kennel Irezumi

30.10.2010 Riika KV
Baltic Winner 2010

Carla Molinari, Portugali
VAL ERI-1, CACIB, PU1, ROP, BALT W-10 Marella Bombom (u)
VAL-1, SERT, CACIB, PN1, VSP, LV MVA, BALT W-10, C.I.B. Belmex Obra-Prima (n)
VET ERI-1, PN2, ROP-vet, BALT V W-10

Marella Violino (n)

JUN EH-1 Rebucado de Viamonte (u)

24.10.2010 Lahti, pentunäyttely
Esa Ruotsalainen(3+4)

               
5-7 kk PEK1 KP ROP-pentu Gerseme's Carame,on Carlito (u)
7-9 kk PEK1 KP VSP-pentu Hirsituvan Vilttitossu (n)
7-9 kk PEK1 KP Hirsituvan Komea Kullervo (u)
PEK2 Hirsituvan Risto Räppääjä (u)
PEK2 KP Hirsituvan Helnähattu (n)
PEK3 Caramelon Here I Am Dixon (n)
KASV1 KP ROP-kasv. BIS4-Kasv Hirstuvan kennel

23.10.2010 Seinäjoki KV
Jarmo Vuorinen (3+8)
AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP, FI MVA Chucha do Vale Negro (n)
AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, VSP, FI MVA Hirsituvan Elosalama (u)
VET ERI-1, PN2, ROP-vet Marella Acacia (n)
PEK 1,KP, ROP-pentu
Caramelon Here I Am Dixon (n)
NUO EH-1 Rebucado de Vaimonte (u)
AVO H Hirsituvan Syysmyrsky (u)
JUN EH-1 Irezumi Vinho Branco (n)
VAL ERI-1, vara-CACIB, PN 3 Marella Fada (n)
VAL EH-2 Belmex Obra-Prima (n)
VET ERI-2, PN4 Hirsituvan Kanerva (n)
VET EH-3 Marella Violino (n)

17.10.2010
Mona Selbach, Norja (1+0)
ERI-1, PU1, SERT, CACIB, NO MVA Mimoso do Vale do Juiz (u)

26.9. Eckerö KV
Svarstad Birgitta, Ruotsi (0+1)
VET ERI-1, PN1, ROP, ROP-vet Marella Acacia (n)

19.9.2010 Hyvinkää kr
Annamaria Tarjan, Unkari (0+1)
JUN EH-1 Rebucado de Viamonte (u)

18.9.10 SVKL Päänäyttely, Lahti
Ricardo Pereira Leite, Portugali (14+19)
VAL ERI-1, PU1, ROP, RYP-4 Mimoso do Vale do Juiz (u)
NUO ERI-1, PN1, SERT, VSP Chucha do Vale Negro (n)
VET ERI-1, PN4, ROP-veteraani Marella Jarra (n)
KÄY ERI-1, PU2, ROP-käyttökoira, BIS-4 käyttökoira Faidros Honesto (u)
PEK 7-9 kk - 1, KP, ROP-pentu Irezumi Vinho Branco (n)
PEK 5-7 kk - 1, KP, VSP-pentu

Gerseme's Caramelon Carlito (u)

PEK 5-7 kk - 2, KP Hirsituvan Komea Kullervo (u)
PEK 5 -7 kk - 3. Hirsituvan Risto (u)
PEK 7-9 kk - 1. Irezumi Vinho da Casa (u)
NUO ERI-1, SERT Leite Creme do Vale do Poco (u)
NUO ERI-2, vara-SERT Hulmility King of Chaos (u)
AVO EH-1 Hirsituvan Syysmyrsky (u)
VAL ERI-2, PU3 Irezumi Nascer do Sol (u)
VAl ERI-3, PU4 Hirsituvan Hassunhauska (u)
VAL ERI-4 Readwald Ronaldo (u)
VAL ERI Marella Bombom (u)
VAL ERI

Sandeisan Erudito (u)

PEK 5-7 kk - 1, KP Caramelon All About Me (n)
PEK 5-7 kk - 2. Hirsituvan Vilttitossu (n)
PEK 5-7 kk - 3. Hirsituvan Heinähattu (n)
PEK 7-9 kk - 2, KP Irezumi Vinho Verde (n)
PEK 7-9 kk - 3. Falcao's Zarina (n)
JUN ERI-1, Krumme Fürche Alegria (n)
NUO ERI-2, vara-SERT Bonita do Vale Negro (n)
NUO ERI-3 Favorita do Vale do Cutileiro (n)
VAL ERI-1, PN2 Sandeisan Gengibre (n)
VAL ERI-2, PN3 Kirmix Conchita (n)
VAL ERI-3 Marella Borboleta (n)
VAL ERI-4 Irezumi Calor do Sol (n)
VAL ERI Kirmix Dana (n)
VAL EH Sandeisan Encanta (n)
VET ERI-2 Marella Acacia (n)
VET ERI-3 Hirsituvan Kanerva (n)

12.9. Porvoo kr
Markku Mähönen (3+1)
AVO ERI1 PN1 SERT ROP Chucha do Vale Negro (n)
JUN ERI1 PU1 SERT VSP Rebucado da Viamote (u)
NUO Hirsituvan Elosalama (u)
AVO poissa Kirmix Cacador (u)

11.09.2010 Köyliö rn
Per-Erik Wallin, Ruotsi (0+1)
VET ERI-1, PN1, ROP, ROP-vet, BIS4-vet Marella Acacia (n)

5.9.10 Helsinki, Mastery Syysnäyttely
A.T.Stuifbergen-
Hoetjes, Alankomaat (0+1)
JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP-junior, ROP Belmex Risadinha (n)

29.8.2010 Luumäki
Jukka Kuusisto (1+1)
VAL ERI-1, PN1,SERT, ROP Irezumi Calor do Sol (n)
VAL ERI1 PU1, SERT, VSP Hirsituvan Hassunhauska (u)

28.08.2010 Tervakoski KV
Tapio Eerola (1+5)
NUO ERI-1, PN-1, SERT, CACIB, ROP
Chucha do Vale Negro (n)
VAL ERI-1, PU-1, CACIB, VSP

Readvald Ronaldo (u)

VAL ERI-1, PN-2, vara-CACIB
Marella Fada (n)
VAL H
Kirmix Conchita (n)
VET EH
Marella Acacia (n)
poissa Hirsituvan Kanerva (n)

22.8.10 Heinola (1+0)
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
AVO ERI-1, PU1, SERT, ROP, FI MVA Readwald Ronalo (u)

22.08.2010 Tallinna KV
Blaz Kavcic (1+1)
AVO ERI1 PU1 CACIB ROP Hirsituvan Hassunhauska (u)
VAL ERI1 PN1 CACIB VSP Sandeisan Encanta (n)

21.08.2010 Tallinna KV
Marija Kavcic (1+1)
VAL ERI1 PN1 SERT CACIB ROP EST MVA KANS MVA
Sandeisan Encanta (n)
AVO ERI1 PU1 SERT CACIB VSP EST MVA Hirsituvan Hassunhauska (u)

21.08.2010 Kouvola KR
Säde Hohteri (1+0)
VAL ERI-1, PU1, ROP Irezumi Abrigo de Vento (u)
   

15.8.2010 Pihtipudas
Tuula Savolainen (1+2)
AVO ERI1 PU1 SERT ROP FI MVA Hirsituvan Hassunhauska (u)
AVO ERI1 PN1 SERT VSP

Harpa da Terra de Montoito (n)

AVO H Hirsituvan Hymyhuuli (n)

14.8.2010 Raisio
Maija Mäkinen (1+2)
VET ERI-1, PN1, ROP, vet-ROP

Hirsituvan Kanerva (n)

NUO EH-1 Faz Figura do Vale Negro (u)

JUN H

Favorita do Vale do Cutileiro (n)

8.8. Kuopio KV
Tuula Savolainen (3+2)
VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP
Faidros Honesto (u)
VAL ERI-1, PN1, CACIB, VSP

Irezumi Calor do Sol (n)

VAL ERI-2, PU2, vara-CACIB
Mimoso do Vale do Juiz (u)
VAL ERI-3, PU3 Irezumi Moinho de Vento (u)
NUO ERI-1, PN2, vara-CACIB, SERT Chucha do Vale Negro (n)

7.8. Kuopio KV
Jose Homem de Mello, Portugali (3+3)
VAL ERI-1, PN1, CACIB, ROP Irezumi Calor do Sol (n)
VAL ERI-1, PU1, CACIB, VSP

Faidros Honesto (u)

VAL ERI-2, PU2, vara-CACIB Mimoso do Vale do Juiz (u)
VAL poissa Marella Bombom (u)
NUO ERI-1, PN2, vara-CACIB, SERT Chucha do Vale Negro (n)
NUO ERI-2, PN3, vara-SERT Bem Haja do Vale Negro (n)

6.8. Kuopio KV
Marja Talvitie (2+0)
VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP

Faidros Honesto (u)

VAL ERI-2, PU2, vara-CACIB Mimoso do Vale do Juiz (u)

31.7.2010 Ristiina
Mattila Paavo (1+0)
AVO EH-1 Hirsituvan Hassunhauska (u)
   

24.07 Helsinki
Elina Haapaniemi (3+0)
VAL ERI-1, PU1, ROP, RYP-4

Mimoso do Vale do Juiz (u)

NUO ERI-1, PU2, SERT Hirsituvan Elosalama (u)
AVO H Hirsituvan Hassunhauska (u)

18.7. Helsinki, pentunäyttely
Joachim Bartusch, Saksa (0+2)
PEK-1, KP, ROP-pentu

Irezumi Vinho Branco (n)

PEK-2 Falcao's Zarina (n)

18.7. Haapsalu, Viro KV Michael Forte, Irlanti (1+0) VAL ERI-1, PU1, ROP Irezumi Moinho de Vento (u)

17.7. Pärnu, Viro KV (1+0)
Lessi Chistyakova, Venäjä
VAL ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP, EST MVA Irezumi Moinho de Vento (u)

17.7.2010 Mäntsälä kr
Paavo Mattila (0+1)
NUO ERI-1, PN1, SERT, ROP Chucha do Vale Negro (n)

17.7.2010, Ylivieska
Loureiro Borges Manuel (1+1)
VAL ERI-1, PN1, CACIB, ROP

Marcela (n)

JUN EH-1 Rebucado de Viamonte (u)

11.7.10 Jällivaara
Bodegård Göran (2+0)
ERI-1,SERT, CAC, SWE MVA Charope do Vale Negro (u)
   

04.07.2010 Forssa
Åke Sjöström, Ruotsi ( 1+2)
VET ERI-1, PN1, ROP, ROP-vet

Marella Acacia (n)

NUO H Hirsituvan Syysmyrsky (u)
JUN EH-1 Belmex Risadinha (n)

03.07.2010 Pori KV
Horst Kliebenstein, Saksa
( 0+2)
VET ERI-1, PN1, ROP, ROP-vet

Marella Acacia (n)

POISSA Marella Mariza (n)

26.6.2010,Tanska WW-10,
Per Iversen, Norge (6+10)
NUO ERI-1, SERT, ROP, MV 2010 Krullets Cajsa (n)
AVO ERI-1, SERT, CACIB, VSP MV 2010

Readwald Ronaldo (u)

JUN EH

Godfried’s Manolo (u)
NUO ERI-1

Gerseme’s Adventurous Primo (u)
AVO ERI-2 Faidros Machados (u)
AVO ERI-3 Sandeisan Erudito (u)
VAL ERI-1, vara-CACIB Charope do Vale do Negro (u)
JUN ERI-1 Querida de Viamonte (n)
JUN ERI-2 E Bonita do Vale Negro (n)
JUN EH Hiva van de Niwo (n)
Poissa Favorita do Vale do Cutileiro (n)
AVO ERI-1 Belmex Ilhota (n)
AVO ERI-2 Sandeisan Gengibre (n)
AVO ERI-3 Kirmix Dana (n)
Poissa Sandeisan Delicia
Poissa Gerseme’s Adorable Perlita

20.6. pentunäyttely, Helsinki
Raisa Savander (0+3)
PEK-1, KP, ROP-pentu, RYP-2

Irezumi Vinho Branco (n)

PEK-2, KP Irezumi Vinho Verde (n)
PEK-3, KP Falcao's Zarina (n)

20.06.2010 Kotka KV
Tino Pehar, Kroatia ( 2+5)
VET ERI-1, PN1, ROP, ROP-vet
Marella Acacia (n)
VAL ERI-1, PU1, CACIB, VSP

Mimoso do Vale do Juiz (u)

NUO EH-1 Hirsituvan Hassunhauska (u)
VAL ERI-1, PN2, CACIB Kirmix Konchita (n)
VAL ERI-2, PN3, vara-CACIB Ximena do Vale Negro (n)
VAL ERI-3, PN4 Marella Fada (n)
VAL ERI-4
Sandeisan Encanta (n)

13.6. pentunäyttely, Vantaa
Juha Kares ((0+2)
PEK-1, KP, ROP-pentu

Irezumi Vinho Branco (n)

PEK-2 Falcao's Zarina (n)

13.06.2010 Tuuri
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (1+2)
AVO ERI-1, PU-1, SERT, ROP, FI MVA Mimoso do Vale do Juiz (u)
VAL ERI-1, PN-1, VSP Ximena do Vale Negro (n)
PEK-1, KP, ROP-pentu

Iberia do Vale Negro (n)

NUO EH-1 Hirsituvan Ruskaretki (n)

13.6.2010 Pietari KV
Stefan Popov (Bulgria), 1+0
AVO ERI, SERT, Cacib ROP Charope do Vale Negro (u) 

13.06.2010 Ozolnieki, Latvia KV
Aramis Joey Lim, Australia (0+3)
VAL ERI-1, PN1, CACIB, ROP, C.I.B. Marella Mariza (n)
AVO ERI-1, SERT, PN2, vara-CACIB Sandeisan Gira Marella (n)
poissa Marella Fada (n)

12.6.2010 Pietari, KV
Petr Rehanek(Tsekki): 1+0
AVO ERI-1, SERT, Cacib, ROP,  RU MVA Charope do Vale Negro (u) 

12.06.2010 Ozolnieki, Latvia KV
Agus Wardhana, Indonesia (0+3)
VAL ERI-1, PN1, CACIB, ROP Marella Fada (n)
VAL ERI-2, PN2 Marella Mariza (n)
AVO ERI-1, SERT, PN3, LV MVA Sandeisan Gira Marella (n)

12.06.2010 Orivesi
Elena Spector, Argentiina (1+2)

VAL ERI-1, PN-1, SERT, ROP, FI MVA Ximena do Vale Negro (n)
PEK-1, KP, ROP-pentu

Iberia do Vale Negro (n)

AVO EH-1

Mimoso do Vale do Juiz (u)

6.6 Minska, Valkovenäjä, KV Cristian Stefanescu (Romania) NUO ERI/1, PU-1, CAC, CACIB, ROP Mimoso do Vale do Juiz (u) 

5.6 Minska, Valkovenäjä, KV Elena Serebrjanikova-Zagorskaja (Valko-Venäjä) AVO ERI/1, PU-1, CAC, CACIB, ROP, BY MVA Mimoso do Vale do Juiz (u) 

05.06.10 Tallinna, Viro KV Eestin Voittaja
Lisbeth Mach,
Sveitsi (2+3)
VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP, EST W-10 Marella Bombom (n)
VET ERI-1, PN1, VSP, ROP-vet, EST W-10, EST VetW-10, EST VMVA Marella Acacia (n)
JUN ERI-1, jun-SERT, jun-ROP, PU2, EST JW-10 Rebucado de Viamonte (u)
VAL ERI-1, PN2, CACIB Marella Mariza (n)
AVO EH-1 Sandeisan Gira Marella (n)

30.5.2010 Järvenpää KR,
Esko Nummijärvi (2+1)
VAL ERI-1, PU1, ROP Sandeisan Erudito (u)
NUO ERI-1, PN1, VSP, SERT

Chucha do Vale Negro (n)

NUO ERI-1, PU2, SERT Hirsituvan Syysmyrsky (u)

30.5.2010 Joensuu KV
Kornelija Butrimova, Liettua (3+4)
VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP, RYP-3 Faidros Honesto (u)
VAL ERI-1, PN1, CACIB, VSP Marella Borboleta (n)
VET ERI-1, PN2, ROP-veteraani

Marella Ramalhete (n)

VAL ERI-2, PU2, vara-CACIB Sandeisan Galanteador (u)
NUO ERI-1, PU3, SERT Hirsituvan Hassunhauska (u)
JUN EH-1 Madragoa do Vale Negro (n)
VET POIS Marella Jarra (n)

29.5.2010 Joensuu kr
Zidy Munsterhielm-Ehnberg
(1+1)
AVO ERI-1, SERT, ROP, FI MVA

Sandeisan Galanteador (u)

JUN EH-1 Madragoa do Vale Negro (n)

23.5.2010 Helsinki KV,
Aptus

Säde Hohtari (4+3)
NUO ERI-1, PU1, ROP, SERT, CACIB Hirsituvan Syysmyrsky (u)
JUN ERI-1, PN1, VSP, SERT, Royal Canin
junior ROP
Favorita do Vale do Cutileiro (n)

 
NUO EH-2 Mimoso do Vale do Juiz (u)
AVO ERI-1, PU3, vara-SERT Sandeisan Galanteador (u)
VAL ERI-1, PU2 Sandeisan Erudito (u)

JUN EH-2

Madragoa do Vale Negro (n)
AVO ERI-1, PN2, cacib Sandeisan Gengibre (n)

23.05.2010 Klaipeda, Liettua
Kornelia Butrimova, Liettua (0+2)
VAL ERI-1, SERT, PN1, ROP Marella Mariza (n)
VET ERI-1, vet-SERT, ROP-vet, BIS-4 veteraani Marella Violino (n)

22.05.2010 Plunge, Liettua
Irina Azen, Valko-Venäjä (0+2)
VAL ERI-1, SERT, PN1, ROP, LTU MVA Marella Mariza (n)
VET ERI-1, vet-SERT, ROP-vet, LTU VMVA, BIS-4 veteraani Marella Violino (n)

22.5.10 Hamina,
Jaana Hartus
NUO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP Chucha do Vale Negro (n)
NUO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, VSP Mimoso do Vale do Juiz (u)
VET ERI-1, PN2, ROP-veteraani Marella Ramalhete (n)
 
NUO EH-2 Hiristuvan Hassunhauska (u)
AVO EH-1 Readwald Ronaldo (u)

22.5.2010 Oulainen, rn.
Rainer Vuorinen (1+1)
VAL ERI-1, PU1, ROP, RYP-3 Faidros Honesto (u)
VET ERI-1, PN1, VSP, BIS-3 veteraani Marella Jarra (n)

16.5. Mynämäki
Margaret Martin, Irlanti (1+3)
JUN ERI-1 PU1 SERT ROP Faz Figura do Vale Negro (u)
AVO ERI-1 PN1 SERT VSP FI MVA Sandeisan Gengibre (n)
VET ERI-1 PN2 VET-ROP Hirsituvan Kanerva (n)
 
JUN ERI-1 PN3 vara-SERT Favorita do Vale do Cutileiro (n)

15.5 Tuomarinkartano, HVK:n pentunäyttely
Teija Salmi-Aalto (0+1)
PEK-1, KP, ROP-pentu Belmex Risadinha (n)

13.5.2010 Kangasniemi
Leni Finne (1+2)
NUO ERI-1 PN1 SERT ROP Hirsituvan Ruskaretki (n)
 
NUO EH-1 Hirsituvan Hassunhauska (u)
 
NUO EH-2 Chucha do Vale Negro (n)

9.5.2010 Pori rn.
Valentina Ivanishcheva, Venäjä
(2 + 4)
JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP, RYP-1, BIS-2 Leite Creme Do Vale Do Poco (u)
VET ERI-1, PN1, VSP, ROP-vet, BIS2-vet Marella Acacia (n)
 
VAL ERI-1, PU2 Marella Bombom (u)
 
VET ERI-2, PN2 Marella Violino (n)
VAL ERI-1, PN3 Marella Mariza (n)
AVO EH-1 Sandeisan Gira Marella (n)
 
Kasv-1, KP, ROP-kasv, BIS1 kasvattajaryhmä Kennel Marella

9.5.2010 Salo
Maija Mäkinen (4+3)
AVO H Xupaxupa Do Vale Negro (u)
 
PEK-1 Iberia Do Vale Negro (n)

8.5.2010 Lieksa
Saija Juutilainen (2+1)
NUO ERI1 PU1 SERT ROP
Hirsituvan Hassunhauska (u)
 
AVO ERI1, PU2, VARA-SERT Sandeisan Galanteador (u)
 
JUN H Madragoa Do Vale Negro (n)

02.05.10 Mouhijärvi
Harto Stockmari (1+1)
VET ERI-1, PN1, ROP, ROP-vet, BIS4-vet
Marella Acacia (n)
JUN ERI-1, PU1, SERT, VSP
Leite Creme Do Vale Do Poco (u)

01.05.10 Hollola
Jaana Hartus (2+1)
NUO ERI1 PU1 SERT ROP Hirsituvan Elosalama (u)
PEK 1 KP ROP-pentu
Iberia do Vale Negro (n)
 
NUO ERI2 PU2 Vara-SERT Mimosa do Vale do Juiz (u)

24.4.2010 Lahti KV
Outi Piisi-Putta (9+5)
AVO ERI1 PN1 SERT CACIB ROP FI MVA
Belmex Obra-Prima (n)
VAL ERI1 PU1 CACIB VSP Sandeisan Erudito (u)
 
VAL ERI2 PU2 VA-CA Jahanian Cosimo (u)
JUN EH1 Rebucado de Viamonte (u)
NUO EH1  Mimoso do Vale do Juiz (u)
NUO EH2 Hirsituvan Syysmyrsky (u)
NUO H   Hirsituvan Elosalama (u)
NUO H     Hulmility King of Chaos (u)
NUO H   Sandeisan Galanteador (u)
POIS  Umbigo de Viamonte (u)
 
VAL ERI1 PN2 VARA-SERT VA-CA Ximena do Vale Negro (n)
JUN EH1 Magragoa do Vale Negro (n)
AVO EH2  Jahanian Donzela (n)
POIS   Ameixa Doce do Vale do Cutileiro (n)

10.4.10 Rakvere, Viro
Kirsti Louhi (1+1)
JUN ERI-1, JUN-SERT, PU1, ROP, EE, LV, LT,BALT JMVA
Faz Figura do Vale Negro (u)
 
JUN EH Chucha do Vale Negro (n)
 
BIS-2 pari Faz Figura do Vale Negro & Chucha do Vale Negro

5.4.2010 Ruovesi rn
Anne Sutela (1+2)
VET ERI-1 PN1 VET-ROP ROP Hirsituvan Kanerva (n)
NUO ERI-1 PU1 SERT VSP Hirsituvan Elosalama (u)
 
JUN ERI-1 PN2 SERT Favorita do Vale do Cutileiro (n)

4.4.10 Lappeenranta kr
Dagmar Klein, Romania
(7+4)
VAL ERI-1, PU1, SERT, FI MVA, ROP, RYP-4 Umbigo de Viamonte (u)
VAL ERI-1, PN2, VSP Irezumi Calor do Sol (n)
VET ERI-1, PN3, ROP-veteraani Marella Jarra (n)
 
JUN ERI-1, vara-SERT Hulmility King of Chaos (u)
NUO ERI-1 Hirsituvan Hassunhauska (u)
AVO ERI-1 Readwald Ronaldo (u)
VAL ERI-2, PU2 Irezumi Nascer do Sol (u)
VAL ERI-3, PU3 Irezumi Abrigo de Vento (u)
VAL ERI-4, PU4 Irezumi Por do Sol (u)
 
JUN EH-1 Chucha do Vale Negro (n)
AVO ERI-1, PN2, SERT, FI MVA Ameixa doca do Vale do Cutileiro (n)
 
Kasv-1. ROP-kasvattaja, KP, BIS-4 Kennel Irezumi

28.3.2010 Latvia, Riga 
Jorgen Hindse, Tanska (2+2)
VAL ERI-1 CAC CACIB ROP, LT V10, LV MVA Charope do Vale Negro (u)
AVO ERI-1 CAC CACIB VSP, LT V10, LV MVA Kirmix Dana (n)
 
NUO ERI-1, QC, PU-2, VARA-CACIB Mimoso do Vale do Juiz (u)
AVO EH Ximena do Vale Negro (n)

28.3 Korpilahti rn
Tanya Ahlman-Stockmari
(0+1)
NUO ERI-1 PN1 SERT ROP  Hirsituvan Ruskaretki (n)

20.3.2010 Tampere KV
Ray Lindholm Ruotsi (14+9)
VAL ERI-1 PU1 CACIB ROP Irezumi Nascer do Sol (u)
VET ERI-1 PN1 VSP, ROP-vet Hirsituvan Kanerva (n)
 
JUN EVA Hulmilty King of Chaos (u)
JUN H Leite Crème do Vale do Poco (u)
NUO EH-2 Hirsituvan Elosalama (u)
NUO EH-4 Hirsituvan Syysmyrsky (u)
NUO ERI-1 PU2 SERT varaCACIB Mimoso do Vale do Juiz (u)
NUO EH-3 Sandeisan Galanteador (u)
AVO H Belmex Namorisco (u)
pois Jahanian Carlo (u)
AVO ERI-1 varaSERT Readwald Ronaldo  (u)
pois Xupaxupa (u)
VAL EH-4 Charope do Vale Negro (u)
VAL ERI-3 PU4 Sandeisan Erudito (u)
VAL ERI-2 PU3 Umbigo de Viamonte (u)
 
JUN ERI-1 PN3 SERT Favorita do Vale do Cutileiro (n)
JUN H Madragoa do Vale Negro (n)
NUO EH-1 Sandeisan Gengibre (n)
AVO ERI-1 varaSERT varaCACIB Ameixa Doce do Vale do Cutileiro (n)
AVO H Ximena do Vale Negro (n)
VAL ERI-1 PN4 CACIB Kirmix Conchita (n)
VAL ERI-2 Marella Fada (n)
VET ERI-2 PN2 Marella Acacia (n)

14.3.10 Vilna,
Liettua KV

Jorqen Hindse Tanska
AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP, Vilna cup V-10 Irezumi Calor do Sol (n)

13.3.10 Vilna,
Liettua KV

Leni Finne
AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP, C.I.B., LTU MVA, LTU V-10 Irezumi Calor do Sol (n)

13.3.10 Polvijärvi rn
Riitta Lahtovaara (1+1)
NUO ERI1 PU1 SERT ROP Hirsituvan Hassunhauska (u)
 
VET EH1 Marella Ramalhete (n)

06.03.2010 Tallinna,
Viro

Ligita Zake, Latvia (1+1)
JUN ERI-1, JUN-SERT, JUN-ROP, PU1, ROP, RYP-4 Faz Figura do Vale Negro (u)
AVO ERI-1, PN1, SERT, VSP, EE MVA Ximena do Vale Negro (n)

21.2.10 Panevezys,
Liettua

Irina Azen,
Valko-Venäjä (1+3)
VET ERI-1 vet-SERT PN1, ROP-vet, ROP, LTU VMVA Marella Acacia (n)
JUN ERI-1 jun-SERT, PU1, ROP-jun Faz Figura do Vale Negro (u)
 
AVO ERI-1 SERT PN2, LTU MVA Marella Fada (n)
JUN ERI-1 jun-SERT PN3 Chucha do Vale Negro (n)
 
BIS-4 pari Faz Figura do Vale Negro +
Chucha do Vale Negro

20.2.10 Valmiera,
Latvia
Laszlo Erdös,
Unkari (1+3)
VAL ERI-1 PN1, ROP Marella Fada (n)
JUN ERI-1 jun-SERT, PU1, ROP-jun, VSP Faz Figura do Vale Negro (u)
VET ERI-1 vet-SERT, PN2, ROP-vet, BIS-4vet, LV VMVA Marella Acacia (n)
JUN ERI-1, jun-SERT, PN3, VSP-jun Chucha do Vale Negro (n)

20.2.10 Tuusniemi
Hassi Assenmacher,
Saksa (3+3)
NUO ERI-1 PU1 SERT, ROP Sandeisan Galanteador (u)
VAL ERI-1 PN1, VSP Kirmix Dana (n)
PEK-1 KP, ROP-pentu Madragoa Do Vale Negro (n)
 
NUO ERI-2 PU2 varaSERT Readwald Ronaldo (u)
NUO EH-3 Hirsituvan Hassunhauska (u)
 
VET ERI-1 PN2, ROP-vet Marella Ramalhete (n)

7.2.10 Keuruu
Anneli Sutela
(3+4)
NUO ERI1 PN1 SERT ROP Hirsituvan Ruskaretki (n)
JUN ERI1 PU1 SERT VSP Hirsituvan Elosalama (u)
VET ERI1 PN3 ROP-VET Marella Ramalhete (n)
 
JUN EH2 Leite Creme Do Vale Do Poco (u)
NUO ERI1 PU2 varaSERT Hirsituvan Hassunhauska (u)
 
NUO ERI2 PN2 varaSERT Jahianin Donzela (n)
NUO H Hirsituvan Hymyhuuli (n)

6.2.10 Eno
Harry Tast
(1+2)
NUO EH-1 Hirsituvan Hassunhauska (u)
 
NUO T Hirsituvan Hymyhuuli (n)
VET H Marella Ramalhete (n)

23.1.10 Turku KV
Lotte Jörgensen,
Tanska (8+5)
VAL ERI-1 PU1 CACIB ROP Charope do Vale Negro (u)
NUO ERI-1 PN1 SERT CACIB VSP Sandeisan Gengibre (n)
 
JUN ERI-1 PU2 SERT Faz Figura do Vale Negro (u)
JUN ERI-2 PU4 varaSERT Leite Crème do Vale Poco (u)
NUO EH-2 Hirsituvan Elosalama (u)
NUO EH-1 Hirsituvan Syysmyrsky (u)
VAL ERI-3 Jahanian Cosimo (u) 
VAL ERI-4 Sandeisan Erudito (u)
VAL ERI-2 PU3 varaCACIB Umbigo de Viamonte (u)
 
JUN ERI-1 PN3 Favorita do Vale do Cutileiro (n)
JUN vaihtoi rotua Belmex Piada (n)
NUO pois Jahanian Donzela (n)
AVO ERI-1 PN2 varaSERT varaCACIB Ameixa Doce do Vale do Cutileiro (n)
VAL ERI-1 PN4 Sandeisan Delicia (n)

10.1.2010 Kajaani KV
Rita Kadike-Skadina, Latvia
(3+4)
AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP Irezumi Leonis Minoris (u)
VET ERI-1, PN1, VSP, ROP-vet Marella Jarra (n)
 
NUO ERI-1, PU2, vara-sert, vara-CACIB Hirsituvan Hassunhauska (u)
VAL ERI-1, PU3 Irezumi Por do Sol (u)
 
JUN EH-1 Bem Haja do Vale Negro (n)
NUO H Hirsituvan Hymyhuuli (n)
VAL EH-1 Sandeisan Encanta (n)


VALIONARVOT JA VOITTAJATITTELIT 2010

FI MVA Ameixa doca do Vale do Cutileiro
FI MVA, LV MVA, BALT W-10, C.I.B. Belmex Obra-Prima
Latvian Voittaja 2010, LV & RU & SWE & BALT & POHJ MVA, C.I.B. Charope do Vale Negro
FI CH Chucha do Vale Negro
EE & LV & LT & BALT JMVA Faz Figura do Vale Negro
FI CH Hirsituvan Elosalama
FI & EST MVA Hirsituvan Hassunhauska
C.I.B., LTU MVA, LTU V-10, Vilna cup V-10 Irezumi Calor do Sol
EST MVA Irezumi Moinho de Vento
HeJW-10, HeW-10 , JV-10, V-10 Irezumi Vinho Verde
Latvian Voittaja 2010, LV MVA Kirmix Dana
LV VMVA, LTU VMVA, EST W-10, EST VetW-10, EST VMVA Marella Acacia
EST W-10, BALT W-10 Marella Bombom
LTU MVA Marella Fada
LTU MVA, C.I.B. Marella Mariza
LTU VMVA, BALT V W-10 Marella Violino
BY & FI & NO MVA, HeW-10 Mimoso do Vale do Juiz
MV 2010, FI MVA, V-10 Readwald Ronaldo
EST JW-10, HeJW-10 Rebucado de Viamonte
EST & KANS MVA
Sandeisan Encanta
FI MVA Sandeisan Gengibre
FI MVA Sandeisan Galanteador
LV MVA Sandeisan Gira Marella
FI MVA Umbigo de Viamonte
EE & FI MVA Ximena do Vale Negro

 


Takaisin ylös | Takaisin näyttelytuloksiin