Harrastukset

Näyttelyt

    > Kalenteri
    > Tulokset
        - Psk
        - Pkk
        - Ksk
        - Kkk
Juoksu
    > Maastojuoksu
    > Ratajuoksu
    > Kalenteri
    > Tulokset
Agility
    > Kalenteri
    > Tulokset
Toko
Muut harrastukset








Näyttelytulokset


PIENET KARKEAKARVAISET PORTUGALINPODENGOT

2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | Ryhmäsijoitukset

VUOSI 2006

Käytetyt lyhenteet:
ERI = erinomainen, EH = erittäin hyvä, H = hyvä, T= tyydyttävä, HYL = hylätty, EVA = ei voida arvostella
PEK = pentuluokka, JUN = junioriluokka, NUO = nuorten luokka,
AVO = avoin luokka, VAL = valioluokka, KÄY = käyttöluokka, VET = veteraaniluokka
PU = paras uros, PN = paras narttu, KP = kunniapalkinto, SERT = sertifikaatti,
CACIB = kans.välinen sertifikaatti, ROP = rotunsa paras, VSP = vastakkaisen sukupuolen paras.

Aika, paikka, tuomari, (ilm.urokset+nartut) Tulos: Koiran nimi (+ sukupuoli)
17.12.2006 Vilna KV, Liettua
Vilnius Christmas Cup 06
AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP Sandeisan Caramelo (uros)
Stelios Makaritis, Kreikka (2+1) PEK-1, ROP-pentu Irezumi Nascer do Sol (uros)
  AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB Kirmix Eleonoora (narttu)
     
16.12.2006 Vilna KV, Liettua
Vilnius Winter 06
AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP, LTU MVA Sandeisan Caramelo (uros)
Jaana Hartus (2+1) PEK-1, ROP-pentu Irezumi Nascer do Sol (uros)
  AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, LTU MVA Kirmix Eleonoora (narttu)
     
10.12. Helsinki KV, Voittaja2006 VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP, V-06 Irezumi Floco de Neve (uros)
Matti Tuominen (7+5) VAL ERI-1, PN1, CACIB, VSP, V-06 Marella Jarra (narttu)
  JUN ERI-1, PU4, SERT, JV-06 Irezumi Abrigo de Vento (uros)
  JUN ERI-1, PN2, SERT, JV-06 Borboletta (narttu)
  VET ERI-1, PN4, ROP-vet Marella Ramalhete (narttu)
  JUN ERI-2 Irezumi Moinho de Vento (uros)
  NUO ERI-1, vara-SERT Marella Bombom (uros)
  NUO ERI-1, PN3, vara-SERT, vara-CACIB Kirmix Dana (narttu)
  VAL ERI-2, PU2, vara-CACIB Faidros Honesto (uros)
  VAL ERI-3, PU3 Sandeisan Figo (uros)
  VAL H Sandeisan Caramelo (uros)
  JUN EH-2 Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
     
9.12.06 Tukholma KV,
Ruotsin voittaja -06
VAL ERI-1, PU1, ROP, SV-06 Faidros Ifanes (uros)
Leif-Herman Wilberg, Norja (2+2) AVO EH-1 Sandeisan Figo (uros)
  NUO EH-1 Fairdos Meadela (narttu)
  poissa Marella Acacia (narttu)
     
18.11. Jyväskylä KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Faidros Honesto (uros)
Tanja Ahlman-Stockamari (5+4) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP Borboletta (narttu)
  JUN ERI-1, PU2, SERT,
ROP-jun
Irezumi Moinho De Vento (uros)
  VAL ERI-2, PU3, vara-SERT, vara-CACIB Sandeisan Caramelo (uros)
  NUO poissa Marella Bombom (uros)
  JUN H Faro da Terra de Montoito (uros)
  JUN EH-2 Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
  NUO EH-1 Kirmix Dana (narttu)
  VET EH-1 Marella Ramalhete (narttu)
     
12.11. Kaarina
Jukka Kuusisto (0+1)
PEK-1, KP, ROP-pentu Belmex Ilhota (narttu)
     
9.11. Puola, Poznan, MV-06 VAL ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP, PL MVA, MV-06 Plushcourt Borboleta (narttu)
Javier Sanches, Espanja (5+7) AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, PL MVA, MV-06 Barcelos da Casa da Torre de Plushcourt (uros)
  JUN ERI-1, ROP-jun, JMV-06 Plushcourt Chinelo (narttu)
  VAL ERI-1, SERT, PL MVA Sandeisan Caramelo (uros)
  NUO ERI-1, SERT, vara-CACIB Marella Bombom (uros)
  AVO ERI-2 Vasco de Viamonte (uros)
  Poissa Plushcourt Amigo(uros)
  PEK-1, KP Plushcourt Purpurina (narttu)
  JUN ERI-2 Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
  NUO ERI-1, SERT Kirmix Dana (narttu)
  AVO ERI-1, SERT, vara-CACIB Musica Plushcourt (narttu)
  AVO ERI-2 Tininha do Vale do Cutileiro (narttu)
     
5.11. Seinäjoki KV JUN ERI-1, PN1, ROP Marcela (narttu)
Agneta Kappers, Ruotsi (3+3) VAL ERI-1, PU1, SERT, CACIB, VSP Sandeisan Caramelo (uros)
  VAL ERI-2, PU2, vara-CACIB Faidros Honesto (uros)
  NUO ERI-1, PU3, vara-SERT Marella Bombom (uros)
  JUN ERI-2, PN2, vara-SERT Borboletta (narttu)
  JUN ERI-3, PN3 Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
     
4.11. Espoo
Pirkko Konttinen (0+1)
PEK-1, KP, ROP-pentu Belmex Ilhota (narttu)
     
29.10. Lahti
Kirsi Nieminen (0+1)
PEK-1, KP, ROP-pentu Belmex Ilhota (narttu)
     
7.10. Oulu KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Faidros Honesto (uros)
Javier Sanchez, Espanja (2+3) VET ERI-1, PN1, VSP,
ROP-vet
Marella Ramalhete (narttu)
  PEK-1, KP, ROP-pentu Irezumi Moinho de Vento (uros)
  PEK-1 Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
  JUN EH-1 Borboletta (narttu)
     
30.9. Hyvinkää pentunäyttely PEK-1, KP, ROP-pentu Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
Erna Upmeier, Hollanti (0+2) PEK-2, KP Belmex Ilhota (narttu)
     
24.9. Eckerö KV NUO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP Marella Bombom (uros)
John Hiddes, Hollanti (1+1) PEK-1, KP, ROP-pentu Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
     
24.9. Lahti, pentunäyttely
Maija Mäkinen (1+0)
PEK-1, KP, ROP-pentu Irezumi Abrigo de Vento (uros)
     
17.9. Orivesi pentunäyttely PEK-1, KP, ROP-pentu,
RYP-3
Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
Jaana Hartus (1+1) PEK-1, KP, VSP-pentu Irezumi Moinho de Vento (uros)
     
17.9. Hyvinkää 4/6 & 5 JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP Marcela (narttu)
Maija Mäkinen (3+2) AVO H Kirmix Unique Star (narttu)
  JUN EH-1 Belmex Heroi (uros)
  JUN H Cosme (uros)
  JUN H Faro da Terra de Montoito (uros)
     
16.9. Kihniö, Jaana Hartus (0+1) PEK-1, KP, ROP-pentu Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
     
Porvoo 10.9. VAL ERI-1, PU1, ROP Irezumi Floco de Neve (uros)
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (3+1) NUO EH-1 Filete do Vale do Cutileiro (narttu)
  JUN EH-1 Belmex Heroi (uros)
  JUN H Cosme (uros)
     
3.9. Helsinki AVO ERI-1, PU1, SERT, ROP Sandeisan Caramelo (uros)
Claudio de Giuliani, Italia (2+1) NUO ERI-1, PN1, SERT, VSP Filete do Vale do Cutileiro (narttu)
  JUN EH-1 Belmex Hipocampo (uros)
     
26.8. Hämeenlinna KV VET ERI-1, PN1, ROP,
ROP-vet
Marella Ramalhete (narttu)
Kari Järvinen (2+3) PEK-1, KP, ROP-pentu Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
  poissa Faro da Terra de Montoito (uros)
  poissa Quiejo de Viamonte (uros)
  poissa Sandeisan Fumaca (narttu)
     
26.8. Ristiina, ryhmät 5 & 4/6 VAL ERI-1, PU1, ROP Faidros Honesto (uros)
Esko Nummijärvi (1+2) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP Borboletta (narttu)
  NUO H Kirmix Dana (narttu)
     
20.8. Heinola AVO EH-1 Belmex Arminho (uros)
Annamaria Tarjan, Unkari (1+1) VAL EH-1 Caipirinha do Vale Negro (narttu)
     
20.8. Tallinna, Eesti KV NUO ERI-1, PU-1, SERT, CACIB, ROP, ESTW-06 Marella Bombom (uros)
Saija Juutilainen (1+1) VAL ERI-1, PN-1, CACIB, VSP, ESTW-06 Marella Acacia (narttu)
     
19.8. Kouvola VAL ERI-1, PU1, ROP Irezumi Floco de Neve (uros)
Laszlo Erdös, Unkari (2+1) AVO ERI-1, PN1, SERT, VSP, FIN MVA Horta de Viamonte (narttu)
  JUN ERI-1, PU2, SERT Belmex Hipocampo (uros)
     
13.8. Riika KV, Latvia,
Zvi Kupferberg ,Israel (1+0)
1/1, SA, SERT, CACIB, ROP, LV MVA Sandeisan Caramelo (uros)
     
13.8. Imatra AVO ERI-1, PU1, SERT, ROP, FIN MVA Irezumi Floco de Neve (uros)
Tanja Ahlman-Stockmari (1+1) JUN EH-1 Marella Borboleta (narttu)
     
12.8. Raisio NUO ERI-1, PU1, SERT, ROP Marella Bombom (uros)
Luis Catalan, Portugali (5+3) VAL ERI-1, PN1, VSP Hirsituvan Kanerva (narttu)
  PEK 1, KP, ROP-pentu Marcela (narttu)
  PEK 1, KP, VSP-pentu Cosme (uros)
  VAL ERI-1, PU2 Sandeisan Figo (uros)
  NUO ERI-2, PU3, vara-SERT Herman do Vale Negro (uros)
  NUO ERI-1, PN2, SERT Filete do Vale do Cutileiro (narttu)
  JUN EH-1 Faro da Terra de Montoito (uros)
     
12.8. Sotkamo, ryhmät 5 & 4/6 JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP Borboletta (narttu)
Javier Sanchez, Espanja (1+1) AVO ERI-1, PU1, SERT, VSP, FIN MVA Irezumi Monte de Neve (uros)
     
6.8. Vilna, Liettua
(Vinttikoiraliiton erikoisnäyttely)
VAL ERI-1, PN1, SERT, ROP Sandeisan Fumaca (narttu)
Raisa Savander (1+1) JUN EH-1 Faro da Terra de Montoito (uros)
     
6.8. Kuopio KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Faidros Honesto (uros)
Annukka Paloheimo (2+1) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP Borboletta (narttu)
  NUO ERI-1, PU2, SERT, vara-CACIB Sandeisan Caramelo (uros)
     
5.8. Vilna KV, Liettua AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP, LTU MVA Sandeisan Fumaca (narttu)
Raisa Savander (1+1) JUN EH-1 Faro da Terra de Montoito (uros)
     
5.8. Ikaalinen 5&4/6,
Antti Aarnio (1+0)
NUO ERI-1, PU-1, SERT, ROP Marella Bombom (uros)
     
5.8. Kuopio KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Faidros Honesto (uros)
Kenneth Stevenson, Irlanti (2+2) NUO EH-1 Sandeisan Caramelo (uros)
  JUN EH-1 Borboletta (narttu)
  NUO EH-1 Marella Borboleta (narttu)
     
4.8. Kuopio VAL ERI-1, PU1, ROP Faidros Honesto (uros)
Hannu Talvi (1+1) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP Borboletta (narttu)
     
30.7. Tanska, Brondby KV VAL-1, SA, ROP Sandeisan Caramelo (uros)
Ramón Podestá, Chile (1+1) AVO-2 Sandeisan Fumaca (narttu)
     
30.7. Mikkeli KV NUO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP Marella Bombom (uros)
Unto Timonen (2+2) NUO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, VSP Kirmix Dana (narttu)
  VET ERI-1, PN2, ROP-vet Marella Ramalhete (narttu)
  POISSA Queijo de Viamonte (uros)
     
29.7. Tanska, Brondby KV NUO-1, SA, SERT, CACIB, ROP, DK & EST MVA, DKKV-06 Sandeisan Caramelo (uros)
Rafael Malo Alcrudo, Espanja (1+1) AVO-2 Sandeisan Fumaca (narttu)
     
29.7. Kotka,
Matti Tuominen (1+0)
AVO ERI-1, PU1, SERT, ROP Irezumi Floco de Neve (uros)
     
29.7. Ruukki, ryhmät 5 & 6 VAL ERI-1, PU1, ROP Faidros Honesto (uros)
Tuula Pratt (1+1) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP Borboletta (narttu)
     
28.7. Tanska, Brondby KV NUO-1, SA, SERT, CACIB, ROP Sandeisan Caramelo (uros)
Horst Kliebestein, Saksa (1+1) AVO-2 Sandeisan Fumaca (narttu)
     
27.7. Tanska, Brondby KV NUO-1, SA, SERT, CACIB, ROP Sandeisan Caramelo (uros)
Zidy Munsterhjelm-Enhberg, Suomi (1+1) AVO-1 Sandeisan Fumaca (narttu)
     
23.7. Mäntsälä,
Tuula Savolainen (1+0)
poissa Kirmix Donovan (uros)
     
15.7. Laukaa,
Tanya Ahlman-Stockmari (1+0)
PEK-1 Faro da Terra de Montoito (uros)
     
9.7. Savonlinna,
Kari Järvinen (0+1)
NUO H Marella Borboleta (narttu)
     
9.7. Karjaa, NUO ERI-1, PU-1, SERT, ROP Sandeisan Caramelo (uros)
Kirsi Laamanen (2+0) NUO H Queijo de Viamonte (uros)
     
2.7. Mustiala 5&10 VAL ERI-1, PU1, ROP Sandeisan Figo (uros)
Bitte Ahrens, Ruotsi (4+3) VAL ERI-1, PN1, VSP Marella Jarra (narttu)
  PEK-1 Faro da Terra de Montoito (uros)
  JUN EH-1 Marella Bombom (uros)
  VAL ERI-1, PU2 Faidros Honesto (uros)
  JUN ERI-1, PN2, SERT Borboletta (narttu)
  NUO ERI-1, PN3, vara-SERT Marella Borboleta (narttu)
     
1.7. Mustiala SVKL:n päänäyttely NUO ERI-1, PN1, SERT
ROP, RYP-4
Filete do Vale do Cutileiro (narttu)
Vitor Veiga, Portugal (11+9) JUN ERI-1, PU1, SERT, VSP Marella Bombom (uros)
  PEK 1, KP, ROP-pentu Marcela (narttu)
  PEK 1, KP, VSP-pentu Cosme (uros)
  PEK 2 Faro da Terra de Montoito (uros)
  PEK 2, KP Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
  VAL ERI-1, PU2 Sandeisan Figo (uros)
  VAL ERI-2, PU3 Diamante de Viamonte (uros)
  VAL ERI-3, PU4 Faidros Honesto (uros)
  VAL ERI-1, PN2 Hirsituvan Kanerva (narttu)
  JUN ERI-1, PN3, vara-SERT Borboletta (narttu)
  AVO ERI-1, PN4 Horta de Viamonte (narttu)
  JUN ERI-2 Belmex Hipocampo (uros)
  NUO EH-1 Herman do Vale Negro (uros)
  NUO EH-2 Sandeisan Caramelo (uros)
  VAL EH-4 Belmex Belisco (uros)
  VET poissa Gritty’s Caudilho (uros)
  NUO EH-2 Kirmix Dana (narttu)
  NUO EH-3 Marella Borboleta (narttu)
  VAL EH-2 Sandeisan Fumaca (narttu)
     
24.6. Rovaniemi kv VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Faidros Honesto (uros)
Åke Cronander, Ruotsi (1+1) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP Borboletta (narttu)
     
17.6. Pärnu, Eesti KV AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP,
EST MVA, KANS MVA
Marella Ramalhete (narttu)
Marto Steinbacher, Itävalta (2+2) NUO ERI-1, PU-1, SERT, CACIB, VSP Marella Bombom (uros)
  VAL ERI-1, PN2, vara-CACIB Kirmix Eleonora (narttu)
  AVO EH-1 Queijo de Viamonte (uros)
     
17.6. Tuuri PEK-1 Faro da Terra de Montoito (uros)
Pekka Teini (2+2) VAL ERI-1, PN1, ROP Sandeisan Fumaca (narttu)
  VAL ERI-1, PU1, VSP Sandeisan Figo (uros)
  VAL ERI-2, PN2 Hirsituvan Kanerva (narttu)
     
10.6. Helsinki 'Euroopan Voittaja -06' PEK-1 Faro da Terra de Montoito (uros)
Luis Pinto Texeira, Portugal (5+3) JUN ERI-1, PN, SERT, ROP, EurJV-06 Kirmix Dana (narttu)
  AVO ERI-1, PU, SERT, CACIB, FIN&EST MVA, EurV-06 Sandeisan Figo (uros)
  VAL ERI-1, CACIB, EurV-06 Hirsituvan Kanerva (narttu)
  AVO ERI-2, vara-SERT, vara-CACIB Sandeisan Caramelo (uros)
  JUN ERI-2, vara-SERT Marella Borboleta (narttu)
  AVO EH-3 Quiejo de Viamonte (uros)
  JUN EH-1 Kirmix Donovan (uros)
     
4.6. Tallinna KV, Viro 'Baltian Voittaja -06'
Luis Pinto Texeira, Portugal (1+0)
NUO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP, RYP-3, BaltV -06 Sandeisan Caramelo (uros)
     
4.6. Mänttä
Saija Juutilainen (1+0)
PEK-1, KP, ROP-pentu Faro da Terra de Montoito (uros)
     
28.5. Järvenpää JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Kirmix Donovan (uros)
Maret Kärdi, Viro (4+2) VAL ERI-1, PN1, VSP Sandeisan Fumaca (narttu)
  AVO EH Belmex Arminho (uros)
  AVO poissa Marella Pinheiro (uros)
  AVO H Horta de Viamonte (narttu)
  PEK-1 Faro da Terra de Montoito (uros)
     
28.5.06 Joensuu PEK-1, KP, ROP-pentu Borboletta (narttu)
Henrik Johansson, Ruotsi (1+2) VAL ERI-1, PU1, ROP Faidros Honesto (uros)
  JUN EH Marella Borboleta (narttu)
     
27.5.06 Joensuu PEK-1, KP, ROP-pentu Borboletta (narttu)
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (1+2) VAL ERI-1, PU1, ROP Faidros Honesto (uros)
  JUN EH Marella Borboleta (narttu)
     
25.5. Jämsänkoski pentunäyttely
Anneli Sutela (1+0)
PEK-1, KP, ROP-pentu Faro da Terra de Montoito (uros)
     
21.5. Rauma PEK-1, KP, ROP-pentu Borboletta (narttu)
Hanne Laine Jensen, Tanska (1+2) VAL ERI-1, PU1, ROP Faidros Honesto (uros)
  VAL ERI-1, PN1, VSP Marella Jarra (narttu)
     
20.5. Tampere pentunäyttely
Juha Lehtinen (1+0)
PEK-1, KP, ROP-pentu Faro da Terra de Montoito (uros)
     
20.5. Helsinki KV PEK-1, KP, ROP-pentu Borboletta (narttu)
Leila Kärkäs (3+2) VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP, KANS MVA Faidros Honesto (uros)
  AVO ERI-1, PU2, SERT,
vara-CACIB
Irezumi Floco de Neve (uros)
  NUO ERI-1, PU3, vara-SERT Sandeisan Caramelo (uros)
  VAL EH-1 Marella Jarra (narttu)
     
20.5. Latvia KV, Valmiera
Ove Germundsson,Ruotsi (0+1)
VAL ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP, RYP-3, LV MVA Marella Ramalhete (narttu)
     
13.5. Hamina NUO EH-1 Queijo de Viamonte (uros)
Unto Timonen (2+0) NUO EH-2 Sandeisan Caramelo (uros)
     
6.5. Ahlainen 5 & 1 VAL ERI-1, PN1, ROP Sandeisan Fumaca (narttu)
Marija Kavcic, Slovenia (1+1) AVO EH-1 Marella Pinheiro (uros)
     
23.4. Lahti KV JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP Kirmix Dana (narttu)
Lotte Jörgensen, Tanska (3+2) NUO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, VSP Sandeisan Caramelo (uros)
  AVO ERI-1, PU2, vara-SERT, vara-CACIB Irezumi Floco de Neve (uros)
  JUN ERI-1, PU3 Marella Bombom (uros)
  VAL ERI-1, PN2, CACIB Sandeisan Fumaca (narttu)
     
17.4. Ruovesi 5 & 7/8
Raisa Savander (0+1)
AVO ERI-1, PN1, SERT, ROP, FIN MVA Sandeisan Fumaca (narttu)
     
15.4. Lappeenranta KV AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP Irezumi Floco de Neve (uros)
Saija Juutilainen (2+2) JUN ERI-1, PN1, VSP Kirmix Dana (narttu)
  JUN EH Kirmix Donovan (uros)
  VAL EH Kirmix Eleonoora (narttu)
     
18.3. Riika KV, Latvia
Igor Selimovic, Kroatia (1+0)
AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP, LVV-06 Queijo de Viamonte (uros)
     
18.3. Tampere KV NUO ERI-1, PU1, SERT, ROP Sandeisan Figo (uros)
Filipe Constant, Portugali (6+3) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP Kirmix Dana (narttu)
  JUN EH-3 Herman do Vale Negro (uros)
  JUN EH-2 Kirmix Donovan (uros)
  JUN ERI-1, PU2, vara-SERT Marella Bombom (uros)
  NUO ERI-2, PU4 Sandeisan Caramelo (uros)
  AVO ERI-1, PU3 Irezumi Floco de Neve (uros)
  AVO EH-1 Caipirinha do Vale Negro (narttu)
  VAL ERI-1, PN2 Hirsituvan Kanerva (narttu)
     
19.2. Eno 5 & 9
Saija Juutilainen (1+2)
JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP Kirmix Dana (narttu)
  NUO H Sandeisan Caramelo (uros)
  JUN H Marella Borboleta (narttu)
     
18.2. Tuusniemi 5 & 7/8
Marja Talvitie (1+1)
NUO EH-1 Sandeisan Caramelo (uros)
  JUN H Marella Borboleta (narttu)
     
12.2. Tallinna, Eesti KV
Per Iversen, Norja (1+1)
VAL ERI-1, PN-1, CACIB, ROP, KANS MVA Marella Toranja (narttu)
  AVO EH-1 Marella Pinheiro (uros)
     
5.2. Keuruu 4/6 & 5
Esko Nummijärvi (0+2)
NUO ERI-1, PN1, SERT, ROP Sandeisan Fumaca (narttu)
  AVO EH-1 Belmex Cambalhota (narttu)
     
22.1. Turku KV
Hans Lehtinen (3+3)
JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Kirmix Donovan (uros)
  VAL ERI-1, PN1, CACIB, VSP Hirsituvan Kanerva (narttu)
  NUO ERI-1, PU2, CACIB, vara-SERT Sandeisan Figo (uros)
  JUN ERI-2, PU3 Sandeisan Caramelo (uros)
  AVO H Sandeisan Fumaca (narttu)
  VAL H Sandeisan Lambisca (narttu)
     
14.1. Kauhajoki, ryhmät 4/6 & 5
Paula Heikkinen-Lehkonen (1+0)
JUN H Marella Bombom (uros)
     
     
6.1. Kajaani KV
Cristian Stefanescu, Romania
(2+0)
VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Faidros Honesto (uros)
  NUO ERI-1, PU2, SERT, vara-CACIB Irezumi Monte de Neve (uros)

VALIONARVOT JA VOITTAJATITTELIT 2006

KANS MVA Marella Toranja
LvV-06 Queijo de Viamonte
FIN & LTU MVA Sandeisan Fumaca
KANS MVA Faidros Honesto
LV & EST & KANS MVA Marella Ramalhete
BaltV-06, DKKV-06, DK & LV & EST & PL & LTU MVA Sandeisan Caramelo
FIN & EST MVA, EurV-06 Sandeisan Figo
EurV-06 Hirsituvan Kanerva
EurJV-06 Kirmix Dana
FIN MVA Irezumi Monte de Neve
FIN MVA, V-06 Irezumi Floco de Neve
ESTW-06 Marella Bombom
ESTW-06 Marella Acacia
FIN MVA Horta de Viamonte
V-06 Marella Jarra
JV-06 Irezumi Abrigo de Vento
JV-06 Borboletta
LTU MVA Kirmix Eleonoora

 


Takaisin ylös | Takaisin näyttelytuloksiin