Harrastukset

Näyttelyt

    > Kalenteri
    > Tulokset
        - Psk
        - Pkk
        - Ksk
        - Kkk
Juoksu
    > Maastojuoksu
    > Ratajuoksu
    > Kalenteri
    > Tulokset
Agility
    > Kalenteri
    > Tulokset
Toko
Muut harrastukset








Näyttelytulokset


PIENET KARKEAKARVAISET PORTUGALINPODENGOT

2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | Ryhmäsijoitukset

VUOSI 2004

Käytetyt lyhenteet:
ERI = erinomainen, EH = erittäin hyvä, H = hyvä, T= tyydyttävä, HYL = hylätty, EVA = ei voida arvostella
PEK = pentuluokka, JUN = junioriluokka, NUO = nuorten luokka,
AVO = avoin luokka, VAL = valioluokka, KÄY = käyttöluokka, VET = veteraaniluokka
PU = paras uros, PN = paras narttu, KP = kunniapalkinto, SERT = sertifikaatti,
CACIB = kans.välinen sertifikaatti, ROP = rotunsa paras, VSP = vastakkaisen sukupuolen paras.

Aika, paikka, tuomari, (ilm.urokset+nartut) Tulos: Koiran nimi (+ sukupuoli)
5.12. Helsinki KV, Voittaja-04 VAL ERI-1, PU 1, CACIB, ROP, V-04 Belmex Belisco (uros)
Luis Gorjao Henriques, Portugali (4+7) VAL ERI-1, PN 1, CACIB, VSP, V-04 Hirsituvan Kanerva (narttu)
  PEK 1, KP, ROP-pentu Sandeisan Figo (uros)
  PEK 1 Sandeisan Fumaca (narttu)
  JUN ERI-1, PU 2, SERT, JV-04 Faidros Honesto (uros)
  JUN ERI-2, PU 3, vara-SERT Marella Pica-Pau (uros)
  JUN EH-1 Kirmix Eleonoora (narttu)
  AVO ERI-1, PN 3, SERT, FIN & N MVA Ciganita do Vale Negro (narttu)
  VAL ERI-2, PN 2, vara-CACIB Marella Acacia (narttu)
  VAL EH-3 Marella Jarra (narttu)
  VAL EH-40 Belmex Bolota (narttu)
     
20.11. Jyväskylä KV. PEK 1, KP, ROP-pentu Sandeisan Figo (uros)
Leila Kärkäs  (3+4) PEK 1, KP, VSP-pentu Sandeisan Fumaca (narttu)
  JUN ERI-1, PU 1, SERT, ROP, RYP-3 Faidros Honesto (uros)
  VAL ERI-1, PN 1, CACIB, VSP Marella Jarra (narttu)
  VAL EH-1 Marella Acucar (uros)
  AVO H Ciganita do Vale Negro (narttu)
  VAL EH-2 Hirsituvan Kanerva (narttu)
     
14.11. Kaarina, pentunäyttely.  Pekka Teini  (1+0) PEK 1 Sandeisan Figo (uros)
     
7.11. Herning KV, Tanska.  PMV-04 AVO ERI-1, PN 1, SERT, CACIB, ROP, PMV-04, DK&KANS MVA Marella Manha (narttu)
Karl-Erik Johansson, Ruotsi  (1+1) AVO ERI-1, PU 1, SERT, CACIB, VSP, PMV-04, DK MVA Belmex Belisco (uros)
     
7.11. Hyvinkää, ryhmät 5 & 8 PEK 1, KP, ROP-pentu Sandeisan Fumaca (narttu)
Zidy Munsterhielm- Ehnberg  (0+2) VAL EH-1 Belmex Bolota (narttu)
     
6.11. Espoo, pentunäyttely PEK 1, KP, ROP-pentu Sandeisan Fumaca (narttu)
Tuula Savolainen  (0+1)    
     
31.10. Helsinki, pentunäyttely.  Pirjo Hjelm  (1+0) PEK 1, KP, ROP-pentu Marella Pica-Pau (uros)
     
24.10. Tromssa KV, Norja. JUN 1/1, KP, PU 1, SERT, ROP Faidros Honesto (uros)
Rafael Malo Alcrudo, Espanja  (1+1) NUO 1/1, KP, PN 1, SERT, CACIB, VSP Ciganita do Vale Negro (narttu)
     
24.10. Seinäjoki.  Moa Persson, Ruotsi  (0+1) VAL EH-1 Belmex Bolota (narttu)
     
23.10. Seinäjoki KV. Libuse Ubrova, Tsekki (0+1) AVO ERI-1, PN 1, SERT, CACIB, ROP, FIN MVA Belmex Bolota (narttu)
     
17.10. Lahti, pentunäyttely.  Elina Haapaniemi (1+0) PEK 1, KP, ROP-pentu Marella Pinheiro (uros)
     
9.10. Sundsvall KV, Ruotsi. AVO ERI-1, PN 1, SERT, CACIB, ROP, S MVA Sandeisan Lambisca (narttu)
Espen Engh, Norja  (0+1)    
     
3.10. Tampere, ryhmät 1 & 5. AVO ERI-1, PN 1, SERT, ROP Belmex Bolota (narttu)
Marianne Baden, Tanska (0+1)    
     
2.10. Oulu KV. Torbjörn Skaar, Ruotsi (2+1) JUN ERI-1, PU 1, SERT, ROP, RYP-1 Faidros Honesto (uros)
  VAL ERI-1, PN 1, CACIB, VSP Marella Ramalhete (narttu)
  VAL ERI-1, PU 2, CACIB Marella Videira (uros)
     
25.9. Hyvinkää, pentunäyttely. PEK 1, KP, ROP Marella Pinheiro (uros)
Peter Harsanyi, Unkari  (2+1) PEK 1, KP, VSP Sandeisan Fumaca (narttu)
  PEK 2, KP Sandeisan Figo (uros)
     
19.9. Hyvinkää, ryhmät 5 & 4/6.  Mart Mae, Viro (0+1) AVO ERI-1, PN 1, SERT, ROP, FIN MVA Sandeisan Laranja (narttu)
     
12.9. Tampere, SVKL:n ja podengojen päänäyttely PEK 1, KP, ROP-pentu Marella Pinheiro (uros)
Lotta Brun, Norja  (3+6) JUN ERI-1, PU 1, SERT, ROP, RYP-3 Faidros Honesto (uros)
  VAL ERI-1, PN 1, VSP Hirsituvan Kanerva (narttu)
  AVO EH-1 Belmex Arminho (uros)
  NUO H Caipirinha do Vale Negro (narttu)
  AVO ERI-1, PN 3, SERT, FIN MVA Sandeisan Lambisca (narttu)
  AVO EH-2 Belmex Bolota (narttu)
  AVO EH-3 Ciganita do Vale Negro (narttu)
  VAL ERI-2, PN 2 Marella Acacia (narttu)
     
12.9. Tampere, ryhmät 2 & 5 PEK 1 Marella Pinheiro (uros)
Mario Knoll, Brasilia  (3+6) JUN ERI-1, PU 1, SERT, ROP Faidros Honesto (uros)
  VAL ERI-1, PN 1, VSP Marella Acacia (narttu)
  AVO EH-1 Belmex Arminho (uros)
  NUO EH-1 Ciganita do Vale Negro (narttu)
  NUO EH-2 Caipirinha do Vale Negro (narttu)
  AVO EH-1 Belmex Bolota (narttu)
  VAL ERI-2, PN 2 Hirsituvan Kanerva (narttu)
   VAL ERI-3, PN 3  Sandeisan Lambisca (narttu)
     
5.9. Helsinki.  Torbjörn Skaar, Ruotsi  (0+1) JUN ERI-1, PN 1, SERT, ROP Kirmix Eleonoora (narttu)
     
5.9. Riihimäki, pentunäyttely (5-7 kk) PEK 1, KP, ROP, RYP-2 pentu Sandeisan Figo (uros)
Leni Nousiainen  (1+1) PEK 1, KP, VSP Sandeisan Fumaca (narttu)
     
29.8. Heinola. Zlatko Kraljic, Kroatia  (1+2) VAL ERI-1, PN 1,  ROP Kirmix Fama (narttu)
  AVO EH-1 Belmex Arminho (uros)
  AVO EH-1 Sandeisan Lambisca (narttu)
     
28.8. Kouvola. Laszlo Erdös, Unkari  (1+2) AVO ERI-1, PN 1, SERT, ROP, FIN MVA Kirmix Fama (narttu)
  AVO ERI-1, PU 1, SERT, VSP Belmex Arminho (uros)
  AVO ERI-2, PU 2, vara-SERT Sandeisan Lambisca (narttu)
     
28.8. Tallinna KV, Viro.  Arne Foss, Norja  (1+1) VAL ERI-1, PN 1, SERT, CACIB, ROP, EST MVA Marella Acacia (narttu)
  VAL ERI-1, PU 1, SERT, CACIB, VSP, EST MVA Marella Acordeao (uros)
     
21.8. Tervakoski. VAL ERI-1, PU 1, ROP Belmex Belisco (uros)
Agneta Kappers, Ruotsi  (1+2) NUO ERI-1, PN 1, SERT, VSP Caipirinha do Vale Negro (narttu)
  AVO ERI-1, PN 2, vara-SERT Kirmix Unique Star (narttu)
     
15.8. Raisio.  Eli-Marie Klepp, Norja  (0+1) NUO ERI-1, PN 1, SERT, ROP Sandeisan Laranja (narttu)
     
14.8. Tampere pentunäyttely.  PEK 1, KP, ROP + RYP-4 pentu Marella Pinheiro (uros)
Reet Lint, Viro  (1+0)    
     
8.8. Kuopio KV.  Ritva Raita  (2+2) JUN ERI-1, PU 1, SERT, ROP Faidros Honesto (uros)
  VAL EH-1 Marella Acucar (uros)
  JUN H Kirmix Eleonoora (narttu)
  poissa Marella Jarra (narttu)
     
7.8. Kuopio.  Leni Nousiainen  (1+1) JUN ERI-1, PU 1, SERT, ROP Faidros Honesto (uros)
  NUO EH-1 Ciganita do Vale Negro (narttu)
     
31.7. Pori KV. VAL ERI-1, PN 1, CACIB, ROP Marella Acacia (narttu)
Pedro Sanches Delerue, Portugali  (3+8) AVO ERI-1, PU 1, SERT, CACIB, VSP, FIN MVA Belmex Belisco (uros)
  JUN ERI-1, PU 2, vara-SERT Faidros Honesto (uros)
  VAL ERI-1, PU 3, vara-CACIB Marella Acucar (uros)
  AVO ERI-1, PN 2, SERT, vara-CACIB Ciganita do Vale Negro (narttu)
  VAL ERI-2, PN 3 Hirsituvan Kanerva (narttu)
  AVO ERI-2, PN 4, vara-SERT Sandeisan Lambisca (narttu)
  NUO ERI-1 Marella Toranja (narttu)
  AVO ERI-3 Belmex Bolota (narttu)
  NUO EH-2 Caipirinha do Vale Negro (narttu)
  JUN poissa Belmex Cambalhota (narttu)
     
24.7. Helsinki.  Paavo Mattila  (1+1) VAL ERI-1, PU 1, ROP Marella Marinheiro (uros)
  JUN ERI-1, PN 1, SERT, VSP Kirmix Eleonoora (narttu)
     
17.7. Orivesi.  Soile Bister  (0+2) NUO EH-1 Sandeisan Laranja (narttu)
  AVO H Belmex Bolota (narttu)
     
10.7. Mikkeli.  Harry Tast (1+2)  JUN EH-1 Faidros Honesto (uros)
   NUO EH-1 Ciganita do Vale Negro (narttu)
  VAL EH-1 Marella Jarra (narttu)
     
4.7. Karjaa. Leni Nousiainen  (1+2) VAL ERI-1, PU 1, ROP Marella Marinheiro (uros)
  AVO EH-1 Kirmix Fama (narttu)
  AVO H Kirmix Zena (narttu)
     
4.7. Leivonmäki, ryhmät 4/6 & 5 JUN ERI-1, PU 1, SERT, ROP Faidros Honesto (uros)
Markku Mähönen  (1+0)    
     
20.6. Kotka KV.  NUO ERI-1, PN 1, SERT, CACIB, ROP Marella Toranja (narttu)
Anatoly Zhuk, Valko-Venäjä (2+5) VAL ERI-1, PU 1, CACIB, VSP Marella Acucar (uros)
  AVO ERI-2, PU 2, SERT, vara-CACIB Belmex Arminho (uros)
  VAL ERI-1, PN 2, vara-CACIB Marella Acacia (narttu)
  NUO ERI-2, PN 3, vara-SERT Caipirinha do Vale Negro (narttu)
  VAL ERI-2, PN 4 Hirsituvan Kanerva (narttu)
  NUO ERI-3 Sandeisan Lambisca (narttu)
     
19.6. Rovaniemi KV.  Unto Timonen (1+2) PEK 1, KP, ROP-pentu Faidros Honesto (uros)
  NUO EH-1 Ciganita do Vale Negro (narttu)
  VAL poissa Marella Jarra (narttu)
     
13.6. Virkkala.  Anneli Sutela  (2+3)  PEK 1, KP, ROP-pentu Kirmix Eleonoora (narttu)
  VAL ERI-1, PU 1, ROP Marella Marinheiro (uros)
  VAL ERI-1, PN 1, VSP Marella Ramalhete (narttu)
  AVO EH-1 Hirsituvan Nestori (uros)
  AVO poissa Horta de Viamonte (narttu)
     
12.6. Jämsä.  Markku Mähönen  (0+1) NUO ERI-1, PN 1, SERT, ROP Belmex Bolota (narttu)
     
23.5. Joensuu.  VAL ERI-1, PU 1, ROP Marella Acucar (uros)
Petru Muntean, Romania  (1+0)    
     
22.5. Helsinki KV.  Säde Hohteri   (4+4) PEK 1, KP, ROP-pentu Kirmix Eleonoora (narttu)
  PEK 1, KP, VSP-pentu Kirmix Eusebio (uros)
  VAL ERI-1, PU 1, CACIB,  ROP Marella Marinheiro (uros)
  VAL ERI-1, PN 1, CACIB, VSP Marella Acacia (narttu)
  VAL ERI-2, PU 2, vara-CACIB Marella Acordeao (uros)
  NUO ERI-2, PN 2, SERT, vara-CACIB Sandeisan Lambisca (narttu)
  JUN EH-1 Belmex Carrabicho (uros)
  NUO EH-2 Kirmix Fama (narttu)
     
22.5. Oulainen, ryhmät 2 & 5. PEK 1, KP, ROP-pentu Faidros Honesto (uros)
Paavo Mattila (1+1) NUO ERI-1, PN 1, SERT, ROP Ciganita do Vale Negro (narttu)
     
20.5. Kangasala, pentunäyttely.  PEK 1, KP, ROP + RYP-2 pentu Faidros Honesto (uros)
Juha Lehtinen (2+0) PEK 2 Kirmix Eusebio (uros)
     
16.5. Hamina. Gunnel Holm (1+1) AVO H Belmex Belisco (uros)
  JUN EH-1 Caipirinha do Vale Negro (narttu)
     
15.5. Mynämäki.  Harto Stockmari (1+0) VAL ERI-1, PU 1, ROP Marella Marinheiro (uros)
     
9.5. Ahlainen, ryhmät 1 & 5 AVO ERI-1, PU 1, SERT, ROP, FIN MVA Marella Acordeao (uros)
Blaz Kavcic, Slovenia  (2+2) NUO ERI-1, PN 1, SERT, VSP Marella Toranja (narttu)
  JUN ERI-1, PU 2, vara-SERT Belmex Chinfrim (uros)
  NUO ERI-2, PN 2, vara-SERT Belmex Bolotha (narttu)
     
8.5. Oulu.  Markku Mähönen (1+2)  PEK 1, KP, ROP-pentu Faidros Honesto (uros)
   VAL ERI-1, PN 1, ROP Marella Jarra (narttu)
   NUO ERI-1, PN 2, SERT Ciganita do Vale Negro (narttu)
     
25.4. Lahti KV.  Pekka Teini (2+0) VAL ERI-1, PU 1, CACIB, ROP Marella Marinheiro (uros)
  AVO ERI-2, PU 2, SERT, vara-CACIB Belmex Belisco (uros)
     
4.4. Kerava, pentunäyttely. Eeva Resko (0+1) PEK 1, KP, ROP-pentu Kirmix Eleonoora (narttu)
     
4.4. Korpilahti, ryhmät 5 & 7/8.  AVO ERI-1, PU 1, SERT, ROP, FIN MVA Marella Acucar (uros)
Leila Kärkäs  (1+0)    
     
20.3. Tampere KV. Matti Tuominen  (2+6) VAL ERI-1, PU 1, CACIB, ROP Marella Marinheiro (uros)
  VAL ERI-1, PN 1, CACIB, VSP Marella Jarra (narttu)
  JUN hylkäävä Belmex Chinfrim (uros)
  JUN POISSA Belmex Chambalhota (narttu)
NUO ERI-1, PN 2, SERT, vara-CACIB Sandeisan Lambisca (narttu)
  NUO ERI-2, PN 3, vara-SERT Ciganita do Vale Negro (narttu)
  NUO T Belmex Bolota (narttu)
  VAL POISSA Hirsituvan Kanerva (narttu)
     
14.2. Imatra KV.   Johan Juslin  (0+3) NUO ERI-1, PN 1, SERT, CACIB, ROP Ciganita do Vale Negro (narttu)
  VAL poissa Marella Acacia (narttu)
  VAL EH-1 Marella Jarra (narttu)
     
7.2. Kaavi, ryhmät 5 & 7/8.  NUO ERI-1, PN 1, SERT, ROP Ciganita do Vale Negro (narttu)
Matti Tuominen   (0+1)    
     
1.2. Eno, ryhmät 7/8 & 5.   AVO EH-1 Marella Acucar (uros)
Leni Nousiainen  (1+0)    
     
24.1. Turku KV.  Marja Talvitie   (0+3) PEK 1 Belmex Cambalhota (narttu)
  PEK poissa Belmex Diabrura (narttu)
  VAL H Hirsituvan Kanerva (narttu)
     
10.1. Kajaani.  Markku Mähönen (0+1) JUN ERI-1,  PN 1, SERT,  ROP Ciganita do Vale Negro (narttu)

VALIONARVOT JA VOITTAJATITTELIT 2004

FIN MVA Marella Acucar
FIN MVA, EST MVA Marella Acordeao
FIN MVA, DK MVA, V-04 Belmex Belisco
EST MVA Marella Acacia
FIN MVA Kirmix Fama
FIN MVA, S MVA Sandeisan Lambisca
FIN MVA Sandeisan Laranja
FIN MVA Belmex Bolota
DK MVA, KANS MVA Marella Manha
V-04 Hirsituvan Kanerva
JV-04 Faidros Honesto
FIN MVA, N MVA Ciganita do Vale Negro


Takaisin ylös | Takaisin näyttelytuloksiin