Harrastukset

Näyttelyt

    > Kalenteri
    > Tulokset
        - Psk
        - Pkk
        - Ksk
        - Kkk
Juoksu
    > Maastojuoksu
    > Ratajuoksu
    > Kalenteri
    > Tulokset
Agility
    > Kalenteri
    > Tulokset
Toko
Muut harrastukset








Näyttelytulokset


PIENET KARKEAKARVAISET PORTUGALINPODENGOT

2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | Ryhmäsijoitukset

VUOSI 2008

Käytetyt lyhenteet:
ERI = erinomainen, EH = erittäin hyvä, H = hyvä, T= tyydyttävä, HYL = hylätty, EVA = ei voida arvostella
PEK = pentuluokka, JUN = junioriluokka, NUO = nuorten luokka,
AVO = avoin luokka, VAL = valioluokka, KÄY = käyttöluokka, VET = veteraaniluokka
PU = paras uros, PN = paras narttu, KP = kunniapalkinto, SERT = sertifikaatti,
CACIB = kans.välinen sertifikaatti, ROP = rotunsa paras, VSP = vastakkaisen sukupuolen paras.

Aika, paikka, tuomari, (ilm.urokset+nartut) Tulos: Koiran nimi (+ sukupuoli)
14.12. Helsinki KV, Voittaja 2008 VAL ERI-1, PN-1, CACIB, ROP, V-08 Sandeisan Delicia (narttu)
Kirsti Louhi (6+8) VET ERI-1, PN-2, ROP-vet, VV-08 Hirsituvan Kanerva (narttu)
  VAL ERI-2, PN-3, vara-CACIB Kirmix Dana (narttu)
  PEK-1 Sandeisan Galanteador (uros)
  PEK-1 Sandeisan Gengibre (narttu)
  JUN EH-1 Readwald Ronaldo (uros)
  NUO EH-1 Charope Do Vale Negro (uros)
  VAL EH-1 Sandeisan Figo (uros)
  VAL EH-2 Marella Bombom (uros)
  VAL H Sandeisan Erudito (uros)
  JUN EH-1 Ximena Do Vale Negro (narttu)
  JUN EH-2 Belmex Obra-Prima (narttu)
  AVO T Filete Do Vale Do Cutileiro (narttu)
  AVO EH-1 Sandeisan Encanta (narttu)
     
23.11. Jyväskylä KV NUO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP Charope Do Vale Negro (uros)
Francisco Salvador Janeiro, Portugali (7+8) VAL ERI-1, PN1, CACIB, VSP Irezumi Calor do Sol (narttu)
  VET ERI-1, PN3, ROP-vet Hirsituvan Kanerva (narttu)
  PEK-1, KP, ROP-pentu Belmex Obra-Prima (narttu)
  PEK-2, KP Xinema Do Vale Negro (narttu)
  JUN EH-1 Belmex Namorisco (uros)
  JUN EH-2 Irezumi Leonis Minoris (uros)
  AVO EH-1 Faro da Terra de Montoito (uros)
  VAL ERI-1, PU2, vara-CACIB Irezumi Nascer do Sol (uros)
  VAL ERI-2, PU3 Irezumi Moinho de Vento (uros)
  VAL ERI-3, PU4 Sandeisan Caramelo (uros)
  JUN T Jahanian Donzela (narttu)
  AVO EH-1 Filete do Vale Cutileiro (narttu)
  AVO EH-2 Maca da Vale do Cutileiro (narttu)
  VAL ERI-2, PN2, vara-CACIB Jane do Vale de Cutileiro (narttu)
  KASV-1, KP, ROP-kasv Kennel Irezumi
     
21.11.08 Hamar Norja KV
Norjan Voittaja -08
VAL ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP, N MVA, N V-08 Marella Bombom (uros)
Javier Sanchez, Espanja (2+4) VAL ERI-1, PN1, SERT, CACIB, VSP, N MVA, N V-08 Marella Acacia (narttu)
  JUN ERI-1, PU2 Myhrelen´s Chegar Chimbalino (uros)
  NUO ERI-1, PN2, vara-CACIB Myhrelen´s Bem-Vindo (narttu)
  VAL ERI-2, PN3 Faidros Madalena (narttu)
  JUN ERI-1, PN4 Myhrelen´s Cherio Camiseta (narttu)
     
16.11.2008 Pentunäyttely Helsinki BABY PEK-1, KP, PU1, RO-pentu Mimoso do Vale do Juiz (uros)
Hilkka Salohalla (1+2) BABY PEK-1, KP, PN1, VSP-pentu Acacia do Vale do Juiz (narttu)
  PEK-1 Ximena do Vale Negro (narttu)
     
9.11.2008 Tartto
Leif Ragnar Hjorth (Norja) (1+0)
AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP Charope Do Vale Negro (uros)
     
8.11. Poznan KV, Puola AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP, PL MVA, PL&PZV-08 Sandeisan Erudito (uros)
Pavel Zemraj, Puola (1+1) VAL ERI-1, PN1, SERT, CACIB, VSP, PL & KV MVA, PL&PZV-08 Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
     
2.11.08 Turku pentunly PEK-1, KP, ROP-pentu Sandeisan Gengibre (narttu)
Pekka Teini (0+4) PEK-2, KP Acacia do Vale do Juiz (narttu)
  PEK-1, KP, PN2 Ximena do Vale Negro (narttu)
  PEK-2, KP Jahanian Donzela (narttu)
     
01.11.08 Viipuri, Venäjä kr AVO ERI-1, PN1, SERT, ROP, RUS MVA Irezumi Calor do Sol (narttu)
Vladimir Aleksandrov (1+1) ERI-1 Charope do Vale Negro (uros)
     
1.11.08 Lahti pentunly PEK-1, KP, ROP-pentu Belmex Obra-Prima (narttu)
Unto Timonen (0+2) PEK-2 Jahanian Donzela (narttu)
     
1.11.08 Helsinki pentunly PEK-1, KP, ROP-pentu,
RYP-3
Acacia do Vale do Juiz (narttu)
Pirjo Hjelm (0+2) PEK-1, KP, PN2 Ximena do Vale Negro (narttu)
     
1.11.08 Kajaani pentunäyttely
Hannele Jokisilta (1+0)
PEK-1, KP, ROP-pentu Sandeisan Galanteador (uros)
     
26.10. Lahti pentunäyttely
Taina Nygård (1+0)
PEK-1, KP, ROP-pentu Sandeisan Galanteador (uros)
     
25.10.08 Seinäjoki KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Sandeisan Caramelo (uros)
Jarmo Vuorinen (6+6) AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, VSP, FIN & LTU MVA Sandeisan Delicia (narttu)
  PEK-1, KP, ROP-pentu Ximena do Vale Negro (narttu)
  PEK-2 Jahanian Donzela (narttu)
  VET-1, PN2, ROP-vet Hirsituvan Kanerva (narttu)
  AVO ERI-1, PU3, SERT, FIN MVA Sandeisan Erudito (uros)
  VAL ERI-2, PU2, vara-CACIB Irezumi Nascer do Sol (uros)
  NUO ERI-1, vara-SERT, PU4 Charope do Vale Negro (uros)
  JUN EH-1 Belmex Namorisco (uros)
  AVO pois Faidros Nabo (uros)
  AVO pois Gina da Terra de Montoito (narttu)
  PEK pois Belmex Obra-Prima (narttu)
     
11.10.2008 Vilna KV Liettua AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP Charope do Vale Negro (uros)
Miroslav Zidar, Slovenia (2+3) AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB Sandeisan Delicia (narttu)
  AVO ERI-2, vara-CACIB Kirmix Dana (narttu)
  VAL ERI-1, PN2 Belmex Ilhota (narttu)
  AVO EH-2 Faro da Terra de Montoito (uros)
     
10.10.2008 Vilna KV Liettua VAL ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP, LTU MVA Belmex Ilhota (narttu)
Miodrag Vretenicic, Montenegro (2+3) AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB Charope do Vale Negro (uros)
  AVO ERI-1, SERT, vara-CACIB Kirmix Dana (narttu)
  AVO ERI-2 Sandeisan Delicia (narttu)
  AVO EH-2 Sandeisan Erudito (uros)
     
28.9.2008 Salo NUO ERI-1, PN1, SERT, ROP Marella Fada (narttu)
Pekka Teini (3+3) PEK-1, KP, ROP-pentu Jahanian Donzela (narttu)
  JUN EH-1 Jahanian Cosimo (uros)
  AVO EH-1 Faro da Terra de Montoito (uros)
     
21.9. Orivesi, pentunäyttely
Jaana Hartus (0+1)
PEK-1, KP, ROP-pentu Jahanian Donzela (narttu)
     
20.9.2008 Hyvinkää JUN H Kirmix Conchita (narttu)
Marja Talvitie (1+1) NUO T Charope Do Vale Negro (uros)
     
14.9. Riihimäki pentunäyttely
Arvi Ellmen (0+1)
PEK-1, KP, ROP-pentu Ximena do Vale Negro (narttu)
     
13.09.08 Porvoo NUO ERI-1, PN1, SERT, ROP Gina da Terra de Montoito (narttu)
Saija Juutilainen (3+3) AVO ERI-1, PU1, SERT, VSP Faidros Nabo (uros)
  AVO ERI-1, PN2, vara-SERT Ameixa Doce do Vale do Cutileiro (narttu)
  NUO EH-1 Charope do Vale Negro (uros)
  AVO EH-2 Cosme (uros)
  JUN EH-1 Kirmix Conchita (narttu)
     
6.9.08 Helsinki JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP-jun, ROP Kirmix Conchita (narttu)
György Tesics, Unkari (3+3) AVO ERI-1, PU1, SERT, VSP Faidros Nabo (uros)
  NUO ERI-1, PU2, vara-SERT Charope Do Vale Negro (uros)
  AVO ERI-2, PU3 Belmex Arminho (uros)
  NUO ERI-1, PN2, vara-SERT Gina da Terra de Montoito (narttu)
  AVO ERI-1, PN3 Ameixa Doce do Vale do Cutileiro (narttu)
     
31.08.08 Bialystok, Puola KV VAL ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP, PL MVA Marella Bombom (uros)
Tomasz Borkowski, Puola (1+1) NUO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, VSP Marella Mariza (narttu)
     
24.8 Hämeenlinna KV NUO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP Gina da Terra de Montoito (narttu)
Sonia Bellan-Falletti, Italia (5+2) JUN ERI-1, PU1, SERT, VSP Charope do Vale Negro (uros)
  PEK-1, KP, ROP-pentu Belmex Namorisco (uros)
  VAL ERI-1, PN2, vara-CACIB Marcela (narttu)
  NUO ERI-1, PU2, vara-SERT, CACIB Sandeisan Erudito (uros)
  AVO ERI-1, PU3, vara-CACIB Faidros Nabo (uros)
  AVO ERI-2, PU4 Belmex Hipocampo (uros)
     
23.8. Valkeakoski NUO ERI-1, PN1, SERT, ROP Gina da Terra de Montoito (narttu)
Gert Christersen, Tanska (4+2) NUO ERI-2, PN2, vara-SERT Ameixa Doce do Vale do Cutileiro (narttu)
  JUN EH-1 Jahanian Cosiomo (uros)
  JUN EH-2 Gaspar da Flor d'Esteva (uros)
  AVO EH-1 Faidros Nabo (uros)
  AVO H Belmex Hipocampo (uros)
     
17.8 Heinola JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Charope do Vale Negro (uros)
Zvi Kupferberg, Israel (2+3) NUO ERI-1, PN1, SERT, VSP Gina da Terra de Montoito (narttu)
  AVO ? Faidros Nabo (uros)
  VAL ERI-1, PN2 Irezumi Calor do Sol (narttu)
  JUN ERI-1, PN3, vara-SERT Kirmix Conchita (narttu)
     
16.8. Kouvola
Leif Lehmann Jörgensen (0+1)
NUO ERI-1, PN1, SERT, ROP Gina da Terra de Montoito (narttu)
     
10.8. Lahti pentunäyttely
Esko Salkonen (0+1)
PEK-1, KP, ROP-pentu Ximena do Vale Negro (narttu)
     
10.8. Saarijärvi
Harto Stockmari (0+1)
NUO EH-1 Maca do Vale do Cutileiro (narttu)
     
9.8.2008 Helsinki JUN H Charope do Vale Negro (uros)
Paula Heikkinen-Lehkonen (1+2) NUO H Gina da Terra de Montoito (narttu)
  JUN T Kirmix Conchita (narttu)
     
9.8. Tornio KV NUO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP Sandeisan Encanta (narttu)
Hannu Talvi (0+2) VET ERI-1, PN2, ROP-vet Marella Ramalhete (narttu)
     
3.8.08 Kuopio KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Faidros Honesto (uros)
Saija Juutilainen (7+3) VAL ERI-1, PN1, CACIB, VSP Irezumi Calor do Sol (narttu)
  VET ERI-1, PN3, ROP-vet Marella Jarra (narttu)
  AVO ERI-1, PN2, SERT, vara-CACIB, FIN MVA Belmex Ilhota (narttu)
  VAL ERI-2, PU2, vara-CACIB Irezumi Nascer do Sol (uros)
  AVO ERI-1, PU3, SERT Faidros Nabo (uros)
  VAL ERI-3, PU4 Irezumi Por do Sol (uros)
  VAL ERI-4 Belmex Heroi (uros)
  VAL ERI Irezumi Moinho de Vento (uros)
  JUN EH-1 Krullets Botvid (uros)
  KASV-1, KP, ROP-kasv Kennel Irezumi
     
2.8.08 Kuopio KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Sandeisan Caramelo (uros)
Jukka Kuusisto (5+1) VAL ERI-1, PN1, CACIB, VSP Irezumi Calor do Sol (narttu)
  VAL ERI-2, PU2, vara-CACIB Belmex Heroi (uros)
  VAL ERI-3, PU3 Irezumi Nascer do Sol (uros)
  JUN ERI-1, PU4, SERT Krullets Botvid (uros)
  AVO EH-1 Faidros Nabo (uros)
     
2.8.08 Kuopio KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Faidros Honesto (uros)
Leif-Herman Wilberg, Norja (5+2) VAL ERI-2, PU2, vara-CACIB Irezumi Nascer do Sol (uros)
  VAL ERI-3, PU3, SERT, FIN MVA Belmex Heroi (uros)
  VAL EH-4 Sandeisan Caramelo (uros)
  JUN EH-1 Krullets Botvid (uros)
  AVO EH-1 Belmex Ilhota (narttu)
  VET EH-1 Marella Jarra (narttu)
     
26.7. Pori KV VET ERI-1, PN1, ROP, ROP-vet Hirsituvan Kanerva (narttu)
Pedro Delerue, Portugal (4+4) AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, VSP Cosme (uros)
  JUN ERI-1, PU3 Jahanian Cosimo (uros)
  AVO ERI-2, PU2, vara-SERT, vara-CACIB Faidros Nabo (uros)
  AVO EH-3 Faro da Terra de Montoito (uros)
  NUO ERI-1, PN2, SERT, CACIB Sandeisan Encanta (narttu)
  VAL ERI-2, PN4 Belmex Bolota (narttu)
  VAL ERI-1, PN3, vara-CACIB Marcela (narttu)
     
20.7.08 Helsinki, pentunäyttely PEK-1, KP, ROP-pentu Belmex Namorisco (uros)
Maija Mäkinen (1+2) PEK-1 Jahanian Dinara (narttu)
  PEK-2 Jahanian Donzela (narttu)
     
13.7.08 Oulu, kaikkien rotujen näyttely AVO ERI-1, PU1, SERT, ROP, FIN MVA Irezumi Por do Sol (uros)
Stelios Makaritis, Kreikka (1+2) VAL ERI-1, PN1, VSP Borboletta (narttu)
  VET ERI-1, PN2, ROP-vet Marella Jarra (narttu)
     
13.7.08 Leivonmäki, ryhmänäyttely
Jaana Hartus (0+1)
AVO ERI-1, PN1, SERT, ROP, FIN MVA Irezumi Calor do Sol (narttu)
     
6.7. Maailmanvoittaja 2008, Ruotsi VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP, MV-08 VASCO DE VIAMONTE (uros)
Luis Pinto Teixeira (13+18) VAL ERI-1, PN1, CACIB, VSP, MV-08 PLUSHCOURT MUSICA (narttu)
  VET ERI-1, VMV-08 Hirsituvan Kanerva (narttu)
  JUN EH-1 Gaspar da Flôr d'Esteva (uros)
  NUO ERI-1 KRULLETS BOTVID (uros)
  NUO EH-2 NORTADAS CURRY (uros)
  AVO ERI-1 PLUSHCOURT VENCEDOR (uros)
  AVO ERI-2 PLUSHCOURT BANDIDO (uros)
  AVO ERI-3 Irezumi Nascer do Sol (uros)
  VAL ERI-2 BARCELOS DA CASA DA TORRE DE PLUSHCOURT (uros)
  VAL ERI-3 Sandeisan Caramelo (uros)
  VAL ERI-4 Sandeisan Figo (uros)
  VAL EH Faidros Honesto (uros)
  VAL EH Marella Bombom (uros)
  VAL HYL FAIDROS IFANES (uros)
  JUN EH-1 Kirmix Ciclone (narttu)
  NUO ERI-1 NORTADAS CAYENNE (narttu)
  NUO ERI-2 Gina da Terra de Montoito (narttu)
  NUO ERI-3 Sandeisan Encanta (narttu)
  NUO EH-4 KRULLETS BUSIGA DORIS (narttu)
  NUO H Maca do Vale do Cutileiro (narttu)
  AVO ERI-1, SERT PLUSHCOURT PURPURINA (narttu)
  AVO ERI-2 Kirmix Dana (narttu)
  AVO ERI-3 PLUSHCOURT BANDADE (narttu)
  AVO ERI-4 Belmex Bolota (narttu)
  VAL ERI-2 FAIDROS MEADELA (narttu)
  VAL ERI-3 FAIDROS INSALDE (narttu)
  VAL ERI-4 FAIDROS MADALENA (narttu)
  VAL EH Ciganita do Vale Negro (narttu)
  VAL EH Marella Violino (narttu)
  VET ERI-2 Marella Jarra (narttu)
  paras pari Kirmix Dana (narttu)
Sandeisan Caramelo (uros)
     
5.7.08 Mikkeli
Suncica Lazic, Serbia (1+0)
JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Charope do Vale Negoro (uros)
     
28.6. Mustiala, SVKL-päänäyttely VAL ERI-1, PN1, ROP, RYP-2 Kirmix Dana (narttu)
Eli-Marie Klepp, Norja (8+9) VAL ERI-1, PU1, VSP Irezumi Nascer do Sol (uros)
  PEK-1, KP, ROP-pentu Belmex Namorisco (uros)
  VET ERI-1, PN2, ROP-vet Marella Jarra (narttu)
  KÄY ERI-1, PU3, BIS-4 käyttökoira Faidros Honesto (uros)
  VAL ERI-2, PU2 Sandeisan Figo (uros)
  JUN ERI-1, PU4, SERT Charope do Vale Negro (uros)
  JUN ERI-2, vara-SERT Gaspar da Flôr D'Esteva (uros)
  NUO ERI-1 Sandeisan Erudito (uros)
  VAL ERI-3 Sandeisan Caramelo (uros)
  VAL ERI-2, PN3 Borboletta (narttu)
  NUO ERI-1, PN4, SERT Sandeisan Encanta (narttu)
  NUO ERI-2, vara-SERT Maca do Vale do Cutileiro (narttu)
  VAL ERI-3 Hirsituvan Kanerva (narttu)
  VET ERI-2 Marella Ramalhete (narttu)
  JUN EH-1 Hera da Terra de Montoito (narttu)
  NUO EH-2 Gina da Terra de Montoito (narttu)
  KASV-1, KP, ROP-kasv Kennel Sandeisan
     
28.6. Järvenpää
Dominic Harris, Irlanti (0+1)
JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP Kirmix Conchita (narttu)
     
22.6.08 Rovaniemi KV VAL ERI-1, PN1, CACIB, ROP Kirmix Dana (narttu)
Tuula Savolainen (1+1) VAL ERI-1, PU1, CACIB, VSP Irezumi Moinho de Vento (uros)
     
15.6. Forssa KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Sandeisan Caramelo (uros)
Riitta Lahtovaara (3+2) VAL ERI-2, PU2, vara-CACIB Irezumi Nascer do Sol (uros)
  JUN EH-1 Jahanian Cosimo (uros)
  NUO EH-1 Maca do Vale do Cutileiro (narttu)
  AVO EH-1 Irezumi Calor do Sol (narttu)
     
14.6. Kotka KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Sandeisan Caramelo (uros)
Kirsi Laamanen (2+1) AVO ERI-1, PU2, SERT, vara-CACIB, FIN MVA Irezumi Nascer do Sol (uros)
  AVO EH-1 Irezumi Calor do Sol (narttu)
     
8.6. Tuuri VET ERI-1, PN1, ROP,
ROP-vet
Marella Ramalhete (narttu)
Paavo Mattila (0+2) NUO EH-1 Sandeisan Encanta (narttu)
     
7.6. Pieksämäki VAL ERI-1, PN1, ROP Kirmix Dana (narttu)
Markku Mähönen (3+3) AVO ERI-1, PU1, SERT, VSP Irezumi Nascer do Sol (uros)
  PEK-1, KP, ROP-pentu Hera da Terra de Montoito (narttu)
  VAL ERI-1, PU2 Sandeisan Caramelo (uros)
  NUO EH-1 Gaspar da Flôr d'Esteva (uros)
  NUO EH-1 Harpa da Terra de Montoito (narttu)
     
31.5. Tallinna KV,
Eestin voittaja -08
VAL ERI ERI-1, PN1, SERT, CACIB,ROP, EST & BALT & KANS MVA, ESTV-08 Belmex Bolota (narttu)
Denis Kuzelj Slovenia (1+1) NUO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, VSP, ESTV-08 Sandeisan Erudito (uros)
     
25.5.2008 Hamina KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Faidros Honesto (uros)
Markku Mähönen (6+3) NUO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, VSP Irezumi Calor do Sol (narttu)
  VET ERI-1, PN2, ROP-vet Marella Jarra (narttu)
  NUO ERI-1, PU2, SERT, vara-CACIB Irezumi Por do Sol (uros)
  AVO ERI-1, PU3, vara-SERT Irezumi Nascer do Sol (uros)
  VAL ERI-2, PU4 Irezumi Abrigo de Vento (uros)
  VAL EH-3 Irezumi Floco de Neve (uros)
  VAL EH-4 Sandeisan Caramelo (uros)
  VAL EH-1 Borboletta (narttu)
  KASV-1, KP, ROP-kasvattaja Kennel Irezumi
     
25.5. Panelia
Esko Nummijärvi (0+1)
NUO ERI-1, PN1, SERT, ROP Sandeisan Delicia (narttu)
     
24.5.2008 Helsinki KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Faidros Honesto (uros)
Robert Dawson, Filippiinit (5+3) VAL ERI-1, PN1, CACIB, VSP Borboletta (narttu)
  JUN ERI-1, PU3, vara-SERT, ROP-jun Charope do Vale Negro (uros)
  VET ERI-1, PN3, ROP-vet Marella Jarra (narttu)
  AVO ERI-1, PU2, SERT, vara-CACIB Cosme (uros)
  NUO ERI-1, PU4 Irezumi Por do Sol (uros)
  NUO ERI-2 Sandeisan Erudito (uros)
  VAL ER1-2, PN2, vara-CACIB Marcela (narttu)
     
18.5. Pori NUO ERI-1, PN1, SERT, ROP Sandeisan Delicia (narttu)
Janiki Steinbock, Israel (1+2) AVO ERI-1, PU1, SERT, VSP Belmex Hipocampo (uros)
  AVO ERI-1, PN2, vara-SERT Caipirinha Do Vale Negro (narttu)
     
17.5. Tampere pentunäyttely
Markku Mähönen (0+1)
PEK-1, KP, ROP-pentu Hera da Terra de Montoito (narttu)
     
10.05.08 Janakkala
Tuula Savolainen (1+0)
JUN H Charope do Vale Negro (uros)
     
3.5. Hilleröd KV, Tanska AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP,
DK & POHJ MVA
Marella Bombom (uros)
Rainer Vuorinen (1+1) AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, VSP, DK MVA Marella Violino (narttu)
     
27.4. Kiova KV, Ukraina VAL ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP Marella Bombom (uros)
Leif Lehman Jörgensen, Tanska (1+1) VAL ERI-1, PN1, SERT, CACIB, VSP Marella Violino (narttu)
     
27.4. Vaasa KV
Rita Kadike-Skadina, Latvia (0+1)
NUO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP Sandeisan Delicia (narttu)
     
26.4. Kiova KV, Ukraina VAL ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP, UKR MVA Marella Bombom (uros)
Tino Pehar, Kroatia (1+1) VAL ERI-1, PN1, SERT, CACIB, VSP, UKR MVA Marella Violino (narttu)
     
26.4. Lahti KV AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP Irezumi Nascer do Sol (uros)
Harry Tast (4+4) VAL ERI-1, PN1, CACIB, VSP Kirmix Dana (narttu)
  JUN ERI-1, PU2, vara-SERT Charope do Vale Negro (uros)
  AVO EH-2 Belmex Hipocampo (uros)
  VAL EH-1 Sandeisan Caramelo (uros)
  NUO EH-1 Irezumi Calor do Sol (narttu)
  VAL EH-2 Marcela (narttu)
  VET EH-1 Kirmix Unique Star (narttu)
     
20.4. Jyväskylä KV NUO ERI-1, PN1, CACIB, ROP Irezumi Calor do Sol (narttu)
Johan Juslin (0+3) AVO ERI-1, PN2, vara-SERT, vara-CACIB Belmex Ilhota (narttu)
  NUO EH-2 Gina da Terra de Montoito (narttu)
  poissa Kirmix Dana (narttu)
     
19.4. Kiuruvesi VAL ERI-1, PU1, ROP, RYP-4 Faidros Honesto (uros)
Harto Stockmari (2+3) VET ERI-1, PN1, VSP,
ROP-vet
Marella Jarra (narttu)
  NUO EH-1 Irezumi Por do Sol (uros)
  NUO EH-1 Sandeisan Encanta (narttu)
  JUN H Harpa da Terra de Montoito (narttu)
     
6.4.08 Minsk, Valko-Venäjä KV VAL ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP, RYP-2 Marella Bombom (uros)
Monique van Brempt, Belgia (1+1) VAL ERI-1, PN1, SERT, CACIB, VSP Marella Violino (narttu)
     
5.4.08 Minsk, Valko-Venäjä KV VAL ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP, BLR MVA Marella Bombom (uros)
Olga Shcheritsa, Moldavia (1+1) VAL ERI-1, PN1, SERT, CACIB, VSP, BLR MVA Marella Violino (narttu)
     
30.3. Korpilahti 5&7/8 JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP, RYP-3 Gina da Terra de Montoito (narttu)
Saija Juutilainen (2+3) AVO ERI-1, PU1, SERT, VSP, FIN MVA Irezumi Moinho de Vento (uros)
  PEK-1, KP, ROP-pentu Jahanian Cosimo (uros)
  VET ERI-1, PN2, ROP-vet Marella Ramalhete (narttu)
  JUN H Harpa da Terra de Montoito (narttu)
     
30.3. Kokemäki 4/6&5
Paula Rekiranta (0+1)
NUO EH-1 Sandeisan Delicia (narttu)
     
24.3. Ruovesi ryhmänly
Pekka Teini (0+1)
JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP Gina Da Terra De Montoito (narttu)
     
24.3. Lappeenranta KV
Paula Heikkinen-Lehkonen (1+0)
AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP, FIN MVA Irezumi Abrigo De Vento (Uros)
     
16.3.08 Riika KV VAL ERI-1, PU-1, CACIB, ROP, LV W-08 Marella Bombom (uros)
Rita Kadike-Skadina, Latvia (1+1) AVO ERI-1, PN-1, SERT, CACIB, VSP, LV W-08,
LV MVA
Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
     
15.3.08 Vilna KV VAL ERI-1, PU-1, CACIB, ROP, LTU W-08 Marella Bombom (uros)
Natalja Nekrosiene, Liettua (1+1) AVO ERI-1, PN-1, SERT, CACIB, LTU W-08, LTU MVA Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
     
15.03.2008 Tampere KV VAL ERI 1, PU 1, CACIB, ROP Faidros Honesto (uros)
Marie-Christine Delabelle, Belgia (6+5) VAL ERI 1, PN1, CACIB, VSP Kirmix Dana (narttu)
  VET ERI-1, PN4, ROP-vet Marella Jarra (narttu)
  AVO ERI-1, PU2, SERT, vara-CACIB Irezumi Nascer do Sol (uros)
  JUN ERI-1, PU3, vara-SERT Charope do Vale Negro (uros)
  NUO ERI-1, PU4 Sandeisan Erudito (uros)
  VAL ERI-2 Sandeisan Caramelo (uros)
  JUN EH-2 Gaspar da Flôr d'Esteva (uros)
  AVO ERI-1, PN2, SERT, vara-CACIB, FIN MVA Marcela (narttu)
  AVO ERI-2, PN3, vara-SERT Belmex Ilhota (narttu)
  VAL ERI-2 Ciganita do Vale Negro (narttu)
     
2.3.08 Helsinki pentunäyttely PEK-1, KP, PN1, ROP-pentu Kirmix Ciclone (narttu)
Maija Mäkinen (0+2) PEK-2, KP Kirmix Conchita (narttu)
     
23.2.08 Tuusniemi  FCI 5&7/8
Marja Talvitie (1+0)
POISSA Irezumi Moinho De Vento (Uros)
     
26.01.08 Turku KV VAL ERI-1, PN1, CACIB, ROP Hirsituvan Kanerva (narttu)
Andre v d Broeck, Alankomaat (1+3) VAL ERI-1, PU1, CACIB, VSP Marella Bombom (uros)
  AVO ERI-1, PN2, SERT,
vara-CACIB, FIN MVA
Jane do Vale do Cutileiro (narttu)
  NUO ERI-1, PN3, vara-SERT Sandeisan Delicia (narttu)
     
5.1.08 Kajaani KV VAL ERI-1, PN1, CACIB, ROP Kirmix Dana (narttu)
Susan Kealy, Irlanti (2+4) NUO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, VSP Irezumi Por do Sol (uros)
  JUN EH-1 Charope do Vale Negro (uros)
  JUN H Sandeisan Encanta (narttu)
  VET EH-1 Marella Ramalhete (narttu)
  VAL poissa Marella Borboleta (narttu)
     

VALIONARVOT JA VOITTAJATITTELIT 2008

KANS & FIN & LTU & LV & PL MVA, LV W-08, LTU W-08
PL&PZV-08
Jane do Vale do Cutileiro
FIN MVA Marcela
POHJ & BLR & UKR & DK & PL & N MVA, LV V-08, LTU V-08, N V-08 Marella Bombom
FIN MVA Irezumi Abrigo De Vento
FIN MVA Irezumi Moinho De Vento
POHJ & BLR & UKR & DK MVA Marella Violino
EST & BALT & KANS MVA, ESTV-08 Belmex Bolota
FIN & PL MVA, ESTV-08, PL&PZV-08 Sandeisan Erudito
FIN MVA Irezumi Nascer do Sol
FIN MVA Irezumi Por do Sol
FIN & RUS MVA Irezumi Calor do Sol
VMV-08, VV-08 Hirsituvan Kanerva
FIN & LTU MVA Belmex Ilhota
FIN & LTU MVA, V-08 Sandeisan Delicia
N MVA, N V-08 Marella Acacia

 


Takaisin ylös | Takaisin näyttelytuloksiin