Harrastukset

Näyttelyt

    > Kalenteri
    > Tulokset
        - Psk
        - Pkk
        - Ksk
        - Kkk
Juoksu
    > Maastojuoksu
    > Ratajuoksu
    > Kalenteri
    > Tulokset
Agility
    > Kalenteri
    > Tulokset
Toko
Muut harrastukset








Näyttelytulokset


PIENET SILEÄKARVAISET PORTUGALINPODENGOT

2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | Ryhmäsijoitukset

VUOSI 2003

Käytetyt lyhenteet:
ERI = erinomainen, EH = erittäin hyvä, H = hyvä, T= tyydyttävä, HYL = hylätty, EVA = ei voida arvostella
PEK = pentuluokka, JUN = junioriluokka, NUO = nuorten luokka,
AVO = avoin luokka, VAL = valioluokka, KÄY = käyttöluokka, VET = veteraaniluokka
PU = paras uros, PN = paras narttu, KP = kunniapalkinto, SERT = sertifikaatti,
CACIB = kans.välinen sertifikaatti, ROP = rotunsa paras, VSP = vastakkaisen sukupuolen paras.

Aika, paikka, tuomari, (ilm.urokset+nartut) Tulos: Koiran nimi (+ sukupuoli)
5.1. Kajaani (ilm. koiria 0+1) (EI ROP-KOIRAA)  
Jukka Kuusisto    
     
26.1. Turku KV (1+2) AVO ERI-1, PU, SERT, CACIB, ROP, FIN MVA Tähtitaivaan Simo (uros)
Marianne Baden, Tanska NUO ERI-1, PN, SERT,  VSP Wimme de Vale do Criz (narttu)
     
15.2. Imatra KV (1+1)
Elina Haapaniemi
VAL ERI-1, PU,  CACIB, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
     
15.3. Tampere KV (4+4) NUO ERI-1, PU, SERT, CACIB, VSP Tähtitaivaan Pluto (uros)
Kirsi Laamanen VAL ERI-1, VACA Tähtitaivaan Niko (uros)
  AVO ERI-1, PN, SERT, CACIB, ROP, FIN MVA Tähtitaivaan Saana (narttu)
  KAS 1, KP Kennel Tähtitaivaan
     
23.3. Malmö KV, Ruotsi (1+1)
Liliane Ridder-Onghena, Belgia
AVO ERI-1, PU, SERT, CACIB, ROP, S MVA Tähtitaivaan Simo (uros)
     
13.4. Köyliö, ryhmät 5&6
Per-Erik Wallin, Ruotsi (0+2)
AVO ERI-1, PN, SERT, ROP Bolotha da Praia do Ribatejo (narttu)
     
26.4. Lahti KV  (3+4) JUN ERI-1, PU, SERT, ROP Pikkunokan Wihtori (uros)
Kari Salminen VAL ERI-1, CACIB Tähtitaivaan Simo (uros)
  AVO ERI-1, SERT, vara-CACIB Beoline Snow Madam (narttu)
  VAL ERI-1, PN, CACIB, VSP Tähtitaivaan Serenade (narttu)
     
26.4. Panelia, ryhmänäyttely
Harry Tast
AVO ERI-1, PN, SERT, ROP Bolotha da Praia do Ribatejo (narttu)
     
10.5. Kullaa, ryhmänäyttely
Janiki Steinbock, Israel (0+2)
AVO ERI-1, PN, SERT, ROP, FIN MVA Bolotha da Praia do Ribatejo (narttu)
     
17.5. Hamina
Åke Cronander, Ruotsi (1+0)
VAL ERI-1, PU, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
     
18.5. Leppävirta (0+3) JUN ERI-1, SERT Tähtitaivaan Minni (narttu)
Rita van Mechelen, Belgia VAL ERI-1, PN, ROP Tähtitaivaan Saana (narttu)
     
24.5. Helsinki (3+1) PEK 1, KP, ROP-pentu Beoline Anyhow
Elsbeth Clerc, Sveitsi JUN ERI-1, PU, SERT, ROP Figo do Maranhao (uros)
  NUO ERI-1, PN, SERT, VSP Beoline Duuri (narttu)
     
25.5. Joensuu
Luis Pinto Teixeira, Portugali (0+2)
JUN ERI-1, PN, SERT, ROP Lina (narttu)
     
29.5. Dortmund, Saksa (1+6) JUN ERI-1, JUN MV-03 Tähtitaivaan Minni (narttu)
'Maailman Voittaja -03' VAL ERI-1, vara-CACIB Tähtitaivaan Serenade (narttu)
Norman Huidobro Corbett, Espanja AVO ERI-1, PN, SERT, CACIB, ROP, MV-03 Tähtitaivaan Saana (narttu)
     
7.6. Tallinna, Viro (1+1) VAL ERI-1, PU,SERT, CACIB, ROP, ESTV-03, Tosco de Vale do Criz (uros)
Mart Mae, Viro EST MVA,  KANS MVA  
  AVO ERI-1, PN, SERT, CACIB, VSP, ESTV-03 Wimme de Vale do Criz (narttu)
     
15.6. Helsinki, pentunäyttely
Matti Tuominen (1+0)
PEK 1, KP, ROP-pentu Tähtitaivaan Aaron (uros)
     
28.6. Ulvila (1+1) AVO ERI-1, PU, SERT, ROP Lill Jägarens Arthur (uros)
Lena Ståhlhandske, Ruotsi NUO ERI-1, PN, SERT, VSP Lill Jägarens Arabella (narttu)
     
29.6. Pieksämäki (0+2) JUN ERI-1, SERT Tähtitaivaan Minni (narttu)
Mona K.Selbach, Norja VAL ERI-1, PN, ROP Tähtitaivaan Saana (narttu)
     
12.7. Jyväskylä, SVKL:n ja podengojen VAL ERI-1, PU, VSP Tähtitaivaan Niko (uros)
päänäyttely (2+4) VAL ERI-1, PN, ROP Tähtitaivaan Saana (narttu)
Anita Gielisse, Hollanti KP, ROP-kasvattajaryhmä Kennel Tähtitaivaan
     
16.7. Vadstena, Ruotsi KV (1+1) PU, SERT, CACIB, S & KANS MVA, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
Jackie Perry, Englanti PN, SERT, CACIB, S MVA, VSP Tähtitaivaan Saana (narttu)
     
17.7. Vadstena, Ruotsi KV
Per Iversen, Norja (1+1)
PU, SERT, CACIB,  ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
     
18.7. Vadstena, Ruotsi KV (1+1) PU,  CACIB, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
Conny Byström, Ruotsi PN,  CACIB, VSP Tähtitaivaan Saana (narttu)
     
19.7. Helsinki, SVKL:n rodut
Arne Foss, Norja (1+0)
VAL ERI-1, PU, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
     
20.7. Forssa
Jukka Kuusisto (0+1)
NUO ERI-1, PN, SERT, ROP Belmex Andorinha (narttu)
     
27.7. Mikkeli KV (3+4) PEK1, KP, ROP-pentu Tähtitaivaan Aaron (uros)
Unto Timonen VAL ERI-1, PU, CACIB, ROP, KANS MVA Tähtitaivaan Simo (uros)
  VAL ERI-2, vara-CACIB Tähtitaivaan Niko (uros)
  VAL ERI-1, PN, CACIB, VSP Bolotha da Praja do Ribatejo (narttu)
  VAL ERI-2, vara-CACIB Tähtitaivaan Saana (narttu)
  KP, ROP-kasvattajaryhmä Kennel Tähtitaivaan
     
2.8. Tornio KV
Leni Nousiainen (1+0)
VAL ERI-1, PU, CACIB, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
     
9.8. Hämeenlinna (2+2) JUN ERI-1, SERT Beoline Anyhow (uros)
Esko Nummijärvi VAL ERI-1, PU, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
     
10.8. Kuopio (0+3) NUO ERI-1, SERT Tähtitaivaan Minni (narttu)
Saija Juutilainen VAL ERI-1, PN, ROP Tähtitaivaan Saana (narttu)
     
17.8. Vaasa KV (2+3) AVO ERI-1, SERT Lill Jägarens Arthur (uros)
Mona K.Selbach, Norja VAL ERI-1, PU, CACIB, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
  VAL ERI-1, PN, CACIB, VSP Tähtitaivaan Saana (narttu)
     
23.8. Kouvola (1+1) VAL ERI-1, PU, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
Arne Foss, Norja NUO ERI-1, PN, SERT, VSP Tähtitaivaan Minni (narttu)
     
23.8. Tallinna, Viro "Baltian Voittaja -03" VAL ERI-1, PU, CACIB, ROP, BaltV-03 Tosco de Vale do Criz  (uros)
(1+4), Matti Tuominen VAL ERI-1, PN, SERT, CACIB, VSP, BaltV-03, Est MVA Tähtitaivaan Saana (narttu)
  AVO ERI-1, vara-CACIB Wimme de Vale do Criz (narttu)
     
24.8. Heinola (1+3) VAL ERI-1, PU, VSP Tähtitaivaan Simo (uros)
Joao Vieira Lisboa, Portugali NUO ERI-1, SERT Tähtitaivaan Minni (narttu)
  VAL ERI-1, PN, ROP Tähtitaivaan Wera (narttu)
     
13.9. Porvoo
Agnes Ganami-Kertes, Israel (0+1)
VET ERI-1, PN, ROP, ROP-vet. Lecibsin Soraya (narttu)
     
14.9. Äetsä, ryhmänäyttely
Jukka Kuusisto (0+1)
(EI ROP -KOIRAA)  
     
3.10. Bratislava KV, Slovakia (1+2) VAL ERI-1, PU, SERT, CACIB, ROP, EurV-03 Tähtitaivaan Niko (uros)
"Euroopan Voittaja 2003
Hans Wiblishauser, Saksa
VAL ERI-1, PN, SERT, CACIB, EurV-03 Tähtitaivaan Saana (narttu)
     
4.10. Bratislava, Slovakia (1+1) VAL ERI-1, PU, SERT, Svk MVA Tähtitaivaan Niko (uros)
Erikoisnäyttely (ryhmä 10 + osa 5)
Liliane de Ridder-Onghena, Belgia
VAL ERI-1, PN, SERT, ROP, Svk MVA Tähtitaivaan Saana (narttu)
     
5.10. Tampere, ryhmänäyttely
Paavo Mattila (0+1)
VAL ERI-1, PN, ROP Bolotha da Praja do Ribatejo (narttu)
     
19.10. Tråmsö KV, Norja
Conny Byström, Ruotsi (0+1)
VAL ERI-1, PN, SERT, CACIB, ROP, N MVA Bolotha da Praja do Ribatejo (narttu)
     
19.10. Oulu KV
Kurt Nilssson, Ruotsi (0+3)
VAL ERI-1, PN, CACIB, ROP, KANS MVA Tähtitaivaan Saana (narttu)
     
25.10. Seinäjoki
Rainer Vuorinen (1+1)
VAL ERI-1, PU, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
     
26.10. Seinäjoki (1+1) VAL ERI-1, PU, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
Manuel Loureiro Borges, Portugali VAL ERI-1, PN, VSP Bolotha da Praja do Ribatejo (narttu)
     
9.11. Tartu, Viro
Zidy Münsterhjelm-Ehnberg (1+0)
VAL ERI-1, PU, SERT, CACIB, ROP, EST MVA Tähtitaivaan Niko (uros)
     
16.11. Jyväskylä KV (3+3) JUN ERI-1, SERT Beoline Anyhow (uros)
Rüdi Brandt, Tanska JUN ERI-2, vara-SERT Tähtitaivaan Aaron (uros)
  VAL ERI-1, PU, CACIB, VSP Tähtitaivaan Niko (uros)
  AVO ERI-2, vara-SERT Beoline Diske (narttu)
  AVO ERI-1, SERT, vara-CACIB, FIN MVA Wimme de Vale do Criz (narttu)
  VAL ERI-1, PN, CACIB, ROP Tähtitaivaan Saana (narttu)
     
6.12. Helsinki KV (5+9) JUN ERI-1, SERT, JV-03 Beoline Anyhow (uros)
'Voittaja 2003' JUN ERI-2, vara-SERT Tähtitaivaan Aaron (uros)
Jarmo Vuorinen VAL ERI-1, PU, CACIB, ROP, V-03 Tähtitaivaan Simo (uros)
  VAL ERI-2, vara-CACIB Tähtitaivaan Niko (uros)
  NUO ERI-1, sert, vara-CACIB Tähtitaivaan Minni (narttu)
  VAL ERI-1, PN, CACIB, VSP, V-03 Tähtitaivaan Wera (narttu)
  KP, ROP-kasvattajaryhmä Kennel Tähtitaivaan
     
13.12. Pietari KV, Venäjä
Marina Gerasimova, Venäjä (1+0)
VAL ERI-1, PU, SERT, CACIB, ROP, RUS MVA Tähtitaivaan Niko (uros)
     
14.12. Tukholma KV, Ruotsi 'PMV-03' (1+1) VAL ERI-1, PN, CACIB, ROP, PMV-03 Tähtitaivaan Serenade (narttu)
Agneta Karlsson, Ruotsi VAL ERI-1, PU, CACIB, VSP, PMV-03 Tähtitaivaan Simo (uros)

VALIONARVOT JA VOITTAJATITTELIT 2003

FIN MVA Beoline Gardenia
FIN MVA Beoline Snow Madam
KANS & FIN & EST & S MVA, V-03, PMV-03 Tähtitaivaan Simo
KANS & FIN & S & EST & Svk MVA, MV-03, BaltV-03, EurV-03 Tähtitaivaan Saana
FIN & N MVA Bolotha da Praia do Ribatejo
KANS & S & EST MVA, EstV-03, BaltV-03 Tosco de Vale do Criz
KANS & S & Svk & Est  & Rus MVA, EurV-03 Tähtitaivaan Niko
JUN MV-03 Tähtitaivaan Minni
EstV-03, FIN & EST MVA Wimme de Vale do Criz
V-03 Tähtitaivaan Wera
JV-03 Beoline Anyhow
PMV-03 Tähtitaivaan Serenade

 


Takaisin ylös | Takaisin näyttelytuloksiin