Harrastukset

Näyttelyt

    > Kalenteri
    > Tulokset
        - Psk
        - Pkk
        - Ksk
        - Kkk
Juoksu
    > Maastojuoksu
    > Ratajuoksu
    > Kalenteri
    > Tulokset
Agility
    > Kalenteri
    > Tulokset
Toko
Muut harrastukset








Näyttelytulokset


PIENET SILEÄKARVAISET PORTUGALINPODENGOT

2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | Ryhmäsijoitukset

VUOSI 2005

Käytetyt lyhenteet:
ERI = erinomainen, EH = erittäin hyvä, H = hyvä, T= tyydyttävä, HYL = hylätty, EVA = ei voida arvostella
PEK = pentuluokka, JUN = junioriluokka, NUO = nuorten luokka,
AVO = avoin luokka, VAL = valioluokka, KÄY = käyttöluokka, VET = veteraaniluokka
PU = paras uros, PN = paras narttu, KP = kunniapalkinto, SERT = sertifikaatti,
CACIB = kans.välinen sertifikaatti, ROP = rotunsa paras, VSP = vastakkaisen sukupuolen paras.

Aika, paikka, tuomari, (ilm.urokset+nartut) Tulos: Koiran nimi (+ sukupuoli)
18.12. Helsinki KV, PMV-05. JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP, PM JV-05, PMV-05 Tähtitaivaan Eemeli (uros)
Paul Stanton, Ruotsi (9+12) VAL ERI-1, PN1, CACIB, VSP, PMV-05 Bolotha da Praia de Ribatejo (narttu)
  JUN ERI-2, PU2, vara-SERT Tähtitaivaan Mörrimöykky (uros)
  VAL ERI-1, PU3, CACIB Tähtitaivaan Simo (uros)
  VAL ERI-2, PU4, vara-CACIB Tähtitaivaan Niko (uros)
  NUO EH-1 Tähtitaivaan Mergenary (uros)
  AVO ERI-1 Lill Jägarens Cherokee (uros)
  AVO ERI-2 Tähtitaivaan Lord Fabulous (uros)
  AVO EH-3 Lill Jägarens Bingo (uros)
  VAL poissa Beoline Anyhow (uros)
  VAL ERI-2, PN2, vara-CACIB Tähtitaivaan Minni (narttu)
  VAL ERI-3, PN3 Tähtitaivaan Wera (narttu)
  JUN ERI-1, PN4, SERT,
PMJV-05
Tähtitaivaan Emma (narttu)
  JUN ERI-2 Dolly (narttu)
  JUN EH-3 Tähtitaivaan Bella (narttu)
  JUN EH-4 Conchita de Vedras (narttu)
  AVO EH-1 Lill Jägarens Choco (narttu)
  VAL ERI-4 Lill Jägarens Belinda (narttu)
  VAL ERI Wimme de Vale do Criz (narttu)
  VAL EH Tähtitaivaan Saana (narttu)
  KASV. 1, KP, ROP-kasv. Kennel Tähtitaivaan
  KASV. 2, KP Kennel Lill Jägarens
     
17.12. Helsinki KV, V-05. VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP, V-05 Tähtitaivaan Simo (uros)
Unto Timonen (10+11) VAL ERI-1, PN1, CACIB, VSP, V-05 Bolotha da Praia de Ribatejo (narttu)
  VAL ERI-2, PU2, vara-CACIB Tähtitaivaan Niko (uros)
  JUN EH-1 Tähtitaivaan Eemeli (uros)
  JUN EH-2 Tähtitaivaan Mörrimöykky (uros)
  NUO EH-1 Tähtitaivaan Mergenary (uros)
  AVO EH-1 Tähtitaivaan Lord Fabulous (uros)
  AVO EH-2 Muscida's Athos (uros) 
  AVO EH-3 Lill Jägarens Bingo (uros)
  AVO EH-4 Lill Jägarens Cherokee (uros)
  VAL poissa Beoline Anyhow (uros)
  VAL ERI-2, PN2, vara-CACIB Tähtitaivaan Minni (narttu)
  VAL ERI-3, PN3 Tähtitaivaan Wera (narttu)
   VAL ERI-4, PN4 Tähtitaivaan Saana (narttu)
  AVO ERI-1, SERT, FIN MVA Lill Jägarens Belinda (narttu)
  JUN EH-1 Dolly (narttu)
  JUN EH-2 Tähtitaivaan Emma (narttu)
  JUN EH-3 Conchita de Vedras (narttu)
  JUN H Lill Jägarens Dreamer (narttu)
  AVO H Lill Jägarens Choco (narttu)
  JUN poissa Tähtitaivaan Bella (narttu)
  KASV. 1, KP, ROP-kasv. Kennel Tähtitaivaan
  KASV. poissa Kennel Lill Jägarens
     
10.-11.12. Tukholma KV,
SV-05. Ruotsi.
AVO 1/1, SA, SERT, CACIB, VSP, SV-05 Lill Jägarens Bingo (uros)
 Kenneth Edh  (1+2)    
     
19.11. Jyväskylä KV. VAL ERI-1, PN1, CACIB, ROP Tähtitaivaan Minni (narttu)
Arne Foss, Norja (7+7) VAL ERI-1, PU1, CACIB, VSP Tähtitaivaan Simo (uros)
  PEK 1 Tähtitaivaan Bella (narttu)
  VAL ERI-2, PU2, vara-CACIB Beoline Anyhow (uros)
  NUO ERI-1, PU3, SERT Tähtitaivaan Mergenary (uros)
  VAL ERI-3, PU4 Tähtitaivaan Niko (uros)
  JUN EH-1 Tähtitaivaan Mörrimöykky (uros)
  JUN EH-2 Beoline Envis (uros)
  NUO H Lill Jägarens Cherokee (uros)
  JUN EH-1 Conchita de Vedras (narttu)
  JUN EH-2 Dolly (narttu)
  NUO H Noble Nelly's Tinker Bell (narttu)
  NUO H Vutto's Abelha (narttu)
  AVO EH-1 Beoline Hendu (narttu)
  KASV. 1, KP Kennel Tähtitaivaan
     
12.-13.11. Minsk KV, Valko-Venäjä. VAL ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP, BLR MVA Tähtitaivaan Niko (uros)
Zygmunt Jakubowski, Puola (1+1) NUO ERI-1 Lill Jägarens Belinda (narttu)
     
22.-23.10. Tromssa KV, Norja.
Torbjörn Skaar, Ruotsi  (1+0)
AVO 1/1, SA, PU1, SERT, CACIB, ROP, KANS & N MVA Lill Jägarens Arthur (uros)
     
23.10. Lahti, pentunäyttely. PEK 1, KP, ROP-pentu Tähtitaivaan Eemeli (uros)
Paula Rekiranta (1+1) PEK 1, KP, VSP-pentu Tähtitaivaan Bella (narttu)
     
23.10. Seinäjoki  JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP Lill Jägarens Dreamer (narttu)
Antonio di Lorenzo (0+2) AVO ERI-1, PN2, vara-SERT Beoline Hendu (narttu)
     
22.10. Seinäjoki PEK1, KP, ROP-pentu Tähtitaivaan Emma (narttu)
Diogo Ramalho, Portugali (1+5) JUN EH-1 Lill Jägarens Dreamer (narttu)
  NUO EH-1 Vutto's Abelha (narttu)
  AVO EH-1 Lill Jägarens Choco (narttu)
  AVO H Beoline Hendu (narttu)
  POISSA Lill Jägarens Donatello (uros)
     
2.10. Cottonera, Malta.
Paula Heikkinen-Lehkonen (1+0)
PU1, SERT, ROP, RYP-2 Tähtitaivaan Niko (uros)
     
1.10. Oulu KV. JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP Dolly (narttu)
Antti Aarnio (1+1) NUO EH-1 Lill Jägarens Cherokee (uros)
     
25.9. Eckerö KV, Maarianhamina. PEK 1 Conchita de Vedras (narttu)
Monique van Brempt, Belgia (1+2) VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
  VAL EH-1 Beoline Gardenia (narttu)
     
11.9. Kotka,
Anders Cederström, Ruotsi (1+1)
VAL ERI-1, PN1, CACIB, ROP Bolotha da Paria do Ribatejo (narttu)
  AVO EH-1 Nicky (uros)
     
10.9. Porvoo,
Malgorzata Supronowicz, Puola (1+2)
NUO ERI-1, PN1, SERT, VSP Beoline Ballerina (narttu)
  NUO ERI-1, PU1, SERT, ROP Beoline Fusku the Rules (uros)
  AVO ERI-1, PU2, varaSERT Muscida’s Athos (uros)
     
4.9. Helsinki,
August de Wilde, Belgia
VAL ERI-1, PN1, ROP Bolotha da Paria do Ribatejo (narttu)
     
21.8. Hämeenlinna KV. PEK 1, KP, ROP-pentu Conchita de Vedras (narttu)
Harto Stockmari  (4+2) PEK 1, KP, VSP-pentu Tähtitaivaan Minimuumi (uros)
  VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
  NUO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, VSP Beoline Ballerina (narttu)
  JUN ? Beoline Fusku the rules (uros)
  NUO EH-1 Lill Jägarens Cimpson (uros)
     
13.8. Valkeakoski.
Zidy Munsterhielm-Ehnberg  (1+0)
NUO ERI-1, PU1, SERT, ROP Lill Jägarens Cherokee (uros)
     
7.8. Ylihärmä ryhmät 5 & 6.  Pekka Teini  (0+2) JUN EH-1 Noble Nelly's Chocolate Chip (narttu)
  AVO EH-1 Lill Jägarens Choco (narttu)
     
7.8. Helsinki, pentunäyttely.  Säde Hohteri  (0+1) PEK 1, KP, ROP-pentu Conchita de Vedras (narttu)
     
6.8. Trakai KV, Liettua.
'Baltian Voittaja -05'
PU1, CACIB, ROP, BaltV-05 Tähtitaivaan Simo (uros)
Anatoly Zhuk, Valko-Venäjä  (1+1) PN1, CACIB, VSP, BaltV-05 Wimme de Vale do Criz (narttu)
     
6.8. Joensuu KV.  Riitta Lahtovaara (0+1) PEK 1, KP, ROP-pentu Lill Jägarens Dreamer (narttu)
     
31.7. Pori KV AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP Ira da Praia do Ribatejo (narttu)
Fernando Madeira Rodrigues, Portugali  (3+2) VAL ERI-1, PU1, VSP Tähtitaivaan Niko (uros)
  VAL ERI-2, PU2 Lill Jägarens Arthur (uros)
  NUO EH-1 Lill Jägarens Bingo (uros)
  VAL ERI-1, PN2, vara-CACIB Bolotha da Praia do Ribatejo (narttu)
     
24.7. Kuopio PEK1, KP, ROP-pentu Dolly (narttu)
Lotta Brun, Norja  (2+4) VAL ERI-1, PN1, ROP Tähtitaivaan Saana (narttu)
  NUO ERI-1, PU1, SERT, VSP Nicky (uros)
  VAL ERI-2, PN2 Tähtitaivaan Minni (narttu)
  NUO ERI-1, PN3, SERT Beoline Hendu (narttu)
  JUN EH-1 Tähtitaivaan Mergenary (uros)
     
23.7. Vantaa. PEK1 Lill Jägarens Dreamer (narttu)
Espen Engh, Norja  (0+3) PEK2 Bunnypark's Dreamer (narttu)
  VAL ERI-1, PN1, ROP Bolotha da Praia do Ribatejo (narttu)
     
17.7. Nivala KV. PEK1, KP, ROP-pentu Dolly (narttu)
Henrik Johansson, Ruotsi  (3+1) VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Lill Jägarens Arthur (uros)
  NUO ERI-1, PU2, SERT, vara-CACIB Lill Jägarens Bingo (uros)
  JUN EH-1 Tähtitaivaan Mergenary (uros)
     
10.7. Karjaa.
Johan Juslin  (1+0)
VAL ERI-1, PU1, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
     
9.7. Mustiala, SVKL:n ja podengojen päänäyttely.  PEK1, KP, ROP (5-7kk) Conchita de Vedras (narttu)
Jose Romao, Portugali  (5+9) PEK1 (7-9 kk) Dennis (uros)
  PEK1 (7-9 kk) Lill Jägarens Dreamer (narttu)
  AVO ERI-1, PN1, SERT, ROP, RYP-2 Lill Jägarens Belinda (narttu)
  VAL ERI-1, PU1, VSP Tähtitaivaan Niko (uros)
  NUO ERI-1, PU2, SERT Lill Jägarens Cherokee (uros)
  VAL ERI-2, PU3 Tähtitaivaan Simo (uros)
  JUN EH-1 Noble Nelly's Cowboy (uros)
  VAL ERI-1, PN2 Tähtitaivaan Saana (narttu)
  AVO ERI-1, PN3, vara-SERT Tähtitaivaan Little Flower (narttu)
  JUN ERI-1, PN4 Vutto's Abelha (narttu)
  JUN EH-2 Noble Nelly's Spot Light (narttu)
  VAL ERI-2 Tähtitaivaan Minni (narttu)
  VAL ERI-3 Wimme de Vale do Criz (narttu)
     
25.6. Trondheim KV, Norja. PU1, SERT, CACIB, ROP Lill Jägarens Bingo (uros)
Geir Nordahl Pedersen, Norja  (2+0) PU2, vara-CACIB Lill Jägarens Arthur (uros)
     
19.6. Kotka.
Wera Hübenthal, Ruotsi  (1+0)
JUN HYL Kirmix Eusebio (uros)
     
18.6. Saarijärvi. JUN EH-1 Noble Nelly's Spot Light (narttu)
Soile Bister (0+3) JUN H Noble Nelly's Tinker Bell (narttu)
  NUO EH-1 Beoline Hendu (narttu)
     
12.6. Närpiö VAL ERI-1, PU1, ROP Lill Jägarens Arthur (uros)
Esko Nummijärvi  (2+2) NUO ERI-1, PU2, SERT Lill Jägarens Bingo (uros)
  AVO EH-1 Ira da Praia do Ribatejo (narttu)
  AVO EH-2 Lill Jägarens Choco (narttu)
     
12.6. Helsinki, pentunäyttely. PEK 1, KP, ROP Conchita de Vedras (narttu)
Pirkko Konttinen (0+2) PEK 2, KP Lill Jägarens Dreamer (narttu)
     
11.6. Pieksämäki.
Maret Kärdi, Eesti  (0+1)
AVO ERI-1, PN1, SERT, ROP, FIN MVA Lina (narttu)
     
5.6. Rauma.
Torbjörn Skaar, Ruotsi  (0+1)
VAL ERI-1, PN1, ROP Bolotha da Praia do Ribatejo (narttu)
     
5.6. Tulln KV, Itävalta. 'Euroopan Voittaja -05' VAL ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP, EUR V-05 Tähtitaivaan Niko (uros)
Janus Opara, Puola  (1+0)    
     
4.6. Tervakoski.  JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP Beoline Ballerina (narttu)
Pekka Teini  (1+1) JUN EH-1 Beoline Fusku the Rules (uros)
     
29.5. Leppävirta AVO EH-1 Nicky (uros)
Raija Härkönen  (1+2) JUN H Noble Nelly's Spot Light (narttu)
  JUN H Noble Nelly's Tinker Bell (narttu)
     
22.5. Hamina KV. VAL ERI-1, PN 1, CACIB, ROP Bolotha da Praia do Ribatejo (narttu)
Joao Vieira Lisboa, Portugali  (1+3) VAL ERI-1, PU 1, CACIB, VSP Tähtitaivaan Niko (uros)
  VAL ERI-2, PN 2, vara-CACIB Beoline Duuri (narttu)
  JUN ERI-1, PN 3, SERT Tähtitaivaan Mannequin (narttu)
     
21.5. Helsinki KV. VAL ERI-1, PN 1, CACIB, ROP Bolotha da Praia do Ribatejo (narttu)
Saija Juutilainen  (2+4) VAL ERI-1, PU 1, CACIB, VSP Tähtitaivaan Niko (uros)
  AVO ERI-1, PU 2, SERT, vara-CACIB Muscida's Athos (uros)
  AVO ERI-1, PN 2, SERT, vara-CACIB Lill Jägarens Belinda (narttu)
  VAL ERI-2, PN 3 Beoline Duuri (narttu)
  JUN ERI-1, PN 4, vara-SERT Tähtitaivaan Mannequin (narttu)
     
15.5. Tallinna, Eesti KV.
'Eestin voittaja -05'
VAL ERI-1, PU 1, CACIB, ROP, EST V-05 Tähtitaivaan Simo (uros)
Michael Karrock, Saksa  (1+1) VAL ERI-1, PN 1, SERT, CACIB, VSP, EST V-05, EST MVA Tähtitaivaan Iines (narttu)
     
24.4. Lahti KV. VAL ERI-1, PU 1, CACIB, ROP Tähtitaivaan Simo (uros)
Markku Mähönen  (3+4) JUN ERI-1, PN 1, SERT, VSP Tähtitaivaan Wiwi (narttu)
  VAL ERI-2, PU 2, vara-CACIB Tähtitaivaan Niko (uros)
  JUN ERI-1, PU 3, SERT Tähtitaivaan Mergenary (uros)
  AVO ERI-1, PN 2, vara-SERT, CACIB Lill Jägarens Belinda (narttu)
  JUN EH-2 Vutto's Abelha (narttu)
  NUO EH-1 Beoline Behemoth (narttu)
   KP, 1, ROP-kasvattaja  Kennel Tähtitaivaan
     
 27.3. Lappeenranta.
Markku Mähönen  (0+1)
JUN EH-1 Vutto's Abelha (narttu)
     
19.3. Tampere KV. VAL ERI-1, PN 1, CACIB, ROP Tähtitaivaan Minni (narttu)
Joao de Paula Bessa, Portugali  (5+10) NUO ERI-1, PU 1, SERT, CACIB, VSP Lill Jägarens Bingo (uros)
  VAL ERI-1, PU 2 Tähtitaivaan Niko (uros)
  VAL ERI-2, PU 3 Tähtitaivaan Simo (uros)
  JUN EH-1 Tähtitaivaan Lord Fabulous (uros)
  VAL EH-3 Lill Jägarens Arthur (uros)
  VAL ERI-2, PN 2, vara-CACIB Bolotha da Praia do Ribatejo (narttu)
  JUN ERI-1, PN 3, SERT Tähtitaivaan Mannequin (narttu)
  JUN ERI-2, PN 4, vara-SERT Tähtitaivaan Little Flower (narttu)
  VAL ERI-3 Beoline Duuri (narttu)
  AVO EH-1 Ziwago's Mistel (narttu)
  VAL EH-4 Tähtitaivaan Saana (narttu)
  JUN H Vutto's Abelha (narttu)
  NUO H Beoline Hendu (narttu)
  VET poissa Lecibsin Soraya (narttu)
  KP, 1, ROP-kasvattaja Kennel Tähtitaivaan
     
13.3. Riika KV, Latvia.
Latvian Voittaja -05 "
VAL ERI-1, PU 1, SERT, CACIB, ROP, LV MVA,
LVV-05
Tähtitaivaan Simo (uros)
Mona Selbach, Norja  (1+1) VAL ERI-1, PN 1, SERT, CACIB, VSP,
LV & KANS MVA, LVV-05
Tähtitaivaan Iines (narttu)
     
12.3. Parkano, ryhmänäyttely. VAL ERI-1, PN1, ROP Bolotha da Praia do Ribatejo (narttu)
Saija Juutilainen  (0+2) AVO EH-1 Ira da Praia do Ribatejo (narttu)
     
5.3. Liettua KV.
'Liettuan Voittaja -05'
VAL ERI-1, PU 1, SERT, CACIB, ROP,  LTU MVA,
LTU V-05
Tähtitaivaan Simo (uros)
Zivily Povilaitiene, Liettua  (1+1) VAL ERI-1, PN 1, SERT, CACIB, VSP, LTU MVA,
LTU V-05
Tähtitaivaan Iines (narttu)
     
5.2. Tuusniemi, ryhmänäyttely VAL ERI-1, PN 1, ROP Tähtitaivaan Saana (narttu)
Matti Tuominen  (0+2) JUN EH-1 Vutto's Abelha (narttu)
     
30.1. Turku KV VAL ERI-1, PN 1, CACIB, ROP Wimme de Vale do Criz (narttu)
Jose Cabral, Portugal  (1+4) VAL ERI-1, PU 1, CACIB, VSP Tähtitaivaan Simo (uros)
  JUN ERI-1, PN 2, SERT Tähtitaivaan Little Flower (narttu)
  JUN ERI-2, PN 3, vara-SERT Vutto's Abelha (narttu)
   NUO EH-1 Ira da Praia do Ribatejo (narttu)
     
23.1. Lahti, pentunäyttely  PEK 1, KP, ROP Noble Nelly's Spotlight (narttu)
 Unto Timonen   (1+2) PEK 2 Noble Nelly's Tinker Bell (narttu)
  PEK 1 Noble Nelly's Cowboy (uros)
     
8.1. Kajaani KV VAL ERI-1, PN 1, CACIB, ROP, KANS MVA Wimme de Vale do Criz (narttu)
Kirsi Laamanen   (1+1) AVO EH-1 Figo do Maranhao (uros)

VALIONARVOT JA VOITTAJATITTELIT 2005

KANS MVA, BaltV-05 Wimme de Vale do Criz
LTU & LV, MVA, LTU V-05, LV V-05. EST V-05, BaltV-05, V-05 Tähtitaivaan Simo
KANS & LTU & LV & EST MVA, LTU V-05, LV V-05, EST V-05 Tähtitaivaan Iines
BLR MVA, EUR V-05 Tähtitaivaan Niko
FIN MVA Lina
KANS & N MVA Lill Jägarens Arthur
SV-05 Lill Jägarens Bingo
PM JV-05, PMV-05 Tähtitaivaan Eemeli
V-05, PMV-05 Bolotha da Praia de Ribatejo
PM JV-05 Tähtitaivaan Emma
FIN MVA Lill Jägarens Belinda

 


Takaisin ylös | Takaisin näyttelytuloksiin