Harrastukset

Näyttelyt

    > Kalenteri
    > Tulokset
        - Psk
        - Pkk
        - Ksk
        - Kkk
Juoksu
    > Maastojuoksu
    > Ratajuoksu
    > Kalenteri
    > Tulokset
Agility
    > Kalenteri
    > Tulokset
Toko
Muut harrastukset








Näyttelytulokset


PIENET SILEÄKARVAISET PORTUGALINPODENGOT

2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | Ryhmäsijoitukset

VUOSI 2004

Käytetyt lyhenteet:
ERI = erinomainen, EH = erittäin hyvä, H = hyvä, T= tyydyttävä, HYL = hylätty, EVA = ei voida arvostella
PEK = pentuluokka, JUN = junioriluokka, NUO = nuorten luokka,
AVO = avoin luokka, VAL = valioluokka, KÄY = käyttöluokka, VET = veteraaniluokka
PU = paras uros, PN = paras narttu, KP = kunniapalkinto, SERT = sertifikaatti,
CACIB = kans.välinen sertifikaatti, ROP = rotunsa paras, VSP = vastakkaisen sukupuolen paras.

Aika, paikka, tuomari, (ilm.urokset+nartut) Tulos: Koiran nimi (+ sukupuoli)
11.12. Tukholma KV,  Ruotsi. Ruotsin Voittaja -04 AVO 1, SA, PU 1, SERT, CACIB, VSP, S MVA, SV-04 Lill Jägarens Arthur (uros)
Agnes Ganami-Kertes, Israel  (2+1) JUN 1, SA, PU 2 Lill Jägarens Bingo (uros)
     
5.12. Helsinki KV, Voittaja -04 VAL ERI-1, PN 1, CACIB, ROP, V-04 Tähtitaivaan Wera (narttu)
Luis Gorjao Henriques, Portugali  (13+14) VAL ERI-1, PU 1, CACIB, VSP, V-04 Tähtitaivaan Simo (uros)
  PEK 1, KP, ROP-pentu Tähtitaivaan Mannequin (narttu)
  PEK 2, KP Vutto's Abelha (narttu)
  PEK 3, KP Noble Nelly's Tinker Bell (narttu)
  PEK 4, KP Noble Nelly's Spotlight (narttu)
  PEK poissa Noble Nelly's Cowboy (uros)
  JUN ERI-1, PU 2, SERT, JV-04 Kirmix Eusebio (uros)
  AVO ERI-1, PU 3, vara-SERT, vara-CACIB Figo do Maranhao (uros)
  JUN ERI-1, PU 4 Tähtitaivaan Lord Fabulous (uros)
  JUN ERI-3 Lill Jägarens Bingo (uros)
  JUN EH- 4 Nero (uros)
  JUN EH Lill Jägarens Benjam (uros)
  NUO EH-1 Lill Jägarens Cimpson (uros)
  AVO poissa Pikkunokan Wihtori (uros)
  VAL ERI-2 Beoline Anyhow (uros)
  VAL ERI-3 Lill Jägarens Arthur (uros)
  VAL EH- 4 Tähtitaivaan Niko (uros)
  JUN ERI-1, PN 2, SERT, JV-04 Lill Jägarens Belinda (narttu)
  JUN ERI-2, PN 3, vara-SERT Tähtitaivaan Little Flower (narttu)
  VAL ERI-2, PN 4, vara-CACIB Tähtitaivaan Minni (narttu)
  JUN ERI-3 Beoline Behemoth (narttu)
  JUN EH-4 Lill Jägarens Choco (narttu)
  JUN poissa Tähtitaivaan Lay Figure (narttu)
  AVO EH-1 Lina (narttu)
  VAL EH-3 Tähtitaivaan Saana (narttu)
  VET poissa Lecibsin Soraya (narttu)
  KASV. 1, KP, ROP-kasvattaja Kennel Tähtitaivaan
  KASV. 2, KP Kennel Lill Jägarens
     
20.11. Jyväskylä KV. PEK 1, KP, ROP-pentu Vutto's Abelha (narttu)
Leila Kärkäs  (6+6) VAL ERI-1, PU 1, CACIB, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
  JUN ERI-1, PN 1, SERT, VSP Tähtitaivaan Little Flower (narttu)
  AVO ERI-1, PU 2, SERT, vara-CACIB, FIN MVA Beoline Anyhow (uros)
  JUN ERI-1, PU 3, vara-SERT Lill Jägarens Bingo (uros)
  JUN EH-2 Tähtitaivaan Lord Fabulous (uros)
  JUN EH-3 Lill Jägarens Cherokee (uros)
  VAL EH-2 Lill Jägarens Arthur (uros)
  JUN EH-2 Tähtitaivaan Lay Figure (narttu)
  NUO H Beoline Hendu (narttu)
  VAL ERI-1, PN 2, CACIB Tähtitaivaan Minni (narttu)
  VAL H Tähtitaivaan Saana (narttu)
  KASV. KP, 1 , ROP-kasvattaja Kennel Tähtitaivaan
     
14.11. Riika KV, Latvia. 'Baltian Voittaja -04' VAL ERI-1, PU 1, SERT, CACIB, ROP, LV MVA, BaltV-04 Tähtitaivaan Niko (uros)
Libuse Ubrova, Tsekki  (1+0)    
     
7.11. Hyvinkää, ryhmät 5 & 8 JUN ERI-1, PN 1, SERT, ROP Lill Jägarens Belinda (narttu)
 Zidy Munsterhielm- Ehnberg   (1+1) JUN ERI-1, PU 1, SERT, VSP Lill Jägarens Cimpson (uros)
     
24.10. Tromssa KV, Norja. AVO 1/1, SA, PU 1, SERT, CACIB, ROP, N MVA Tähtitaivaan Niko (uros)
Rafael Malo Alcrudo, Espanja  (1+0)    
     
24.10. Seinäjoki VAL ERI-1, PU 1, ROP Lill Jägarens Arthur (uros)
Moa Persson, Ruotsi  (2+2) JUN EH-1 Lill Jägarens Bingo (uros)
  JUN HYL Beoline Hendu (narttu)
  VAL EH-1 Lill Jägarens Arabella (narttu)
     
23.10. Seinäjoki KV. JUN ERI-1, PU 1, SERT, ROP Lill Jägarens Bingo (uros)
Libuse Ubrova, Tsekki  (1+1) AVO ERI-1, PN 1, SERT, CACIB, VSP, FIN MVA Lill Jägarens Arabella (narttu)
     
2.10. Oulu KV. Torbjörn Skaar, Ruotsi (1+0) VAL ERI-1, PU 1, CACIB, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
     
12.9. Tampere, SVKL:n ja podengojen päänäyttely. PEK 1, KP, ROP-pentu Beoline Behemoth (narttu)
Lotta Brun, Norja  (8+9) VAL ERI-1, PU 1, ROP Tähtitaivaan Simo (uros)
  VAL ERI-1, PN 1, VSP Beoline Duuri (narttu)
  JUN ERI-1, PU 3, SERT Lill Jägarens Bingo (uros)
  JUN EH-2 Kirmix Eusebio (uros)
  JUN EH-3 Lill Jägarens Cherokee (uros)
  JUN poissa Lill Jägarens Benjam (uros)
  VAL ERI-2, PU 2 Tähtitaivaan Niko (uros)
  VAL ERI-3, PU 4 Lill Jägarens Arthur (uros)
  VAL ERI-4 Tosco de Vale do Criz (uros)
  JUN ERI-1, SERT Lill Jägarens Choco (narttu)
  JUN H Lill Jägarens Belinda (narttu)
  AVO EH-1 Lill Jägarens Arabella (narttu)
  VAL ERI-2, PN 2 Tähtitaivaan Wera (narttu)
  VAL ERI-3, PN 3 Tähtitaivaan Saana (narttu)
  VAL ERI-4, PN 4 Tähtitaivaan Minni (narttu)
   VAL ERI Beoline Scarlet Thread (narttu)
  KASV. KP, 1, ROP-kasvattaja Kennel Tähtitaivaan
  KASV. KP, 2 Kennel Lill Jägarens
     
12.9. Tampere, ryhmät 2 & 5. PEK 1, KP, ROP-pentu Beoline Behemoth (narttu)
Mario Knoll, Brasilia  (8+8) VAL ERI-1, PU 1, ROP Tähtitaivaan Simo (uros)
  VAL ERI-1, PN 1, VSP Tähtitaivaan Saana (narttu)
  JUN ERI-1, PU 3, SERT Lill Jägarens Bingo (uros)
  JUN ERI-2, PU 4, vara-SERT Lill Jägarens Cimpson (uros)
  JUN H Lill Jägarens Cherokee (uros)
  JUN poissa Lill Jägarens Benjam (uros)
  KÄY ERI-1, PU 2, BIS-4 käyttökoira Tähtitaivaan Niko (uros)
  VAL EH-3 Lill Jägarens Arthur (uros)
  VAL ERI-2 Tosco de Vale do Criz (uros)
  JUN ERI-1, PN 2, SERT Lill Jägarens Belinda (narttu)
  JUN EH-2 Lill Jägarens Choco (narttu)
  AVO EH-1 Lill Jägarens Arabella (narttu)
  VAL ERI-2, PN 3 Tähtitaivaan Minni (narttu)
  VAL EH-3 Tähtitaivaan Wera (narttu)
  VAL EH-4 Beoline Duuri (narttu)
  KASV. KP, 1, ROP-kasvattaja Kennel Lill Jägarens
     
11.9. Porvoo AVO ERI-1, PU 1, SERT, ROP Pikkunokan Wihtori (uros)
Erwin Deutches, Itävalta  (1+1) AVO ERI-1, PN 1, SERT, VSP Ziwago's Q-tamo (narttu)
     
5.9. Helsinki.  Torbjörn Skaar, Ruotsi  (1+1) PEK 1, KP, ROP-pentu Beoline Behemoth (narttu)
  VAL ERI-1, PU 1, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
     
29.8. Heinola.  Zlatko Kraljic, Kroatia  (0+1) JUN ERI-1, PN 1, SERT, ROP Lill Jägarens Belinda (narttu)
     
28.8. Kouvola.  Laszlo Erdös, Unkari  (0+1) JUN ERI-1, PN 1, SERT, ROP Lill Jägarens Belinda (narttu)
     
28.8. Tallinna KV, Viro.  Arne Foss, Norja  (0+1)  VAL-ERI-1, SERT., CACIB, ROP Wimme de vale do Criz (narttu)
     
21.8. Tervakoski VAL ERI-1, PU 1, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
Agneta Kappers, Ruotsi  (2+2) AVO ERI-1, PN 1, SERT, VSP Beoline Wartburg (narttu)
  AVO ERI-2, PN 2, vara-SERT Beoline Diiva (narttu)
  NUO EH-1 Beoline Come on (uros)
     
15.8. Raisio.  Eli-Marie Klepp, Norja  (1+0) VAL ERI-1, PU 1, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
     
8.8. Kuopio KV.  Ritva Raita  (1+4) VAL ERI-1, PN 1, CACIB,  ROP Tähtitaivaan Minni (narttu)
  VAL EH-1 Tähtitaivaan Niko (uros)
  JUN HYL Nelly (narttu)
  AVO H Lina (narttu)
  VAL H Tähtitaivaan Saana (narttu)
     
7.8. Kuopio.  Leni Nousiainen  (0+3) VAL ERI-1, PN 1, ROP Tähtitaivaan Minni (narttu)
  VAL ERI-2, PN 2 Tähtitaivaan Saana (narttu)
  JUN EH-1 Beoline Hendu (narttu)
     
31.7. Pori KV PEK 1, KP, ROP-pentu Lill Jägarens Choco (narttu)
Pedro Sanches Delerue, Portugali  (2+4) PEK 1, KP, VSP-pentu Lill Jägarens Bingo (uros)
  VAL ERI-1, PN 1, CACIB, ROP, KANS MVA, RYP-2 Bolotha da Praija do Ribatejo (narttu)
  VAL ERI-1, PU 1, CACIB, VSP Lill Jägarens Arthur (uros)
  JUN ERI-1, PN 2, SERT Ira da Praija do Ribatejo (narttu)
  AVO ERI-1, PN 3, vara-SERT, vara-CACIB Lill Jägarens Arabella (narttu)
     
31.7. Mäntyharju.  Kirsi Laamanen  (2+0) VAL ERI-1, PU 1, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
  JUN ERI-1, PU 2, SERT Kirmix Eusebio (uros)
     
24.7. Helsinki.  Paavo Mattila  (1+1) VAL ERI-1, PU 1, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
  PEK 1 Lill Jägarens Betty (narttu)
     
17.7. Orivesi. Soile Bister  (2+0) AVO ERI-1, PU 1, SERT, ROP Muscida's Athos (uros)
  JUN EH-1 Kirmix Eusebio (uros) VAIHTOI ROTUA KK->LK
     
11.7. Mäntsälä.  Gunnel Holm  (1+1) PEK 1, KP, ROP-pentu Lill Jägarens Belinda (narttu)
  JUN EH-1 Tähtitaivaan Malcom (uros)
     
4.7. Karjaa.  Leni Nousiainen  (1+1) VAL ERI-1, PU 1, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
  PEK 1, KP, ROP-pentu Lill Jägarens Belinda (narttu)
     
20.6. Kotka KV.  AVO ERI-1, PN 1, SERT, CACIB, ROP, FIN MVA Beoline Duuri (narttu)
Anatoly Zhuk, Valko-Venäjä  (0+1)    
     
19.6. Rovaniemi KV.  Unto Timonen (1+0) VAL ERI-1, PU 1, CACIB, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
     
13.6. Virkkala.  Anneli Sutela (1+0) VAL ERI-1, PU 1, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
     
12.6. Jämsä.  Markku Mähönen  (1+2) VAL ERI-1, PU 1, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
  JUN ERI-1, PN 1, SERT, VSP Beoline Hendu (narttu)
  AVO H Beoline Diske (narttu)
     
6.6. Roskilde, Tanska.  VAL ERI-1, PU 1, SERT, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
Hanne Laine Jensen, Tanska   (1+0)    
     
5.6. Roskilde, Tanska.   AVO ERI-1, PU 1, SERT,  ROP, DK MVA Tähtitaivaan Niko (uros)
Eli-Marie Klepp, Norja (1+0)    
     
22.5. Helsinki KV.  Säde Hohteri (1+0) VAL ERI-1, PU 1, CACIB, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
     
16.5. Kitee, ryhmät 4/6 & 5. Antti Aarnio (0+2) NUO ERI-1, PN 1, SERT, ROP Lina (narttu)
  JUN EH-1 Nelly (narttu)
     
25.4. Lahti KV. Pekka Teini  (2+2) VAL ERI-1, PU 1, CACIB, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
  AVO ERI-2, PU 2, SERT, vara-CACIB, FIN MVA Tähtitaivaan Pluto (uros)
  VAL ERI-1, PN 1, CACIB, VSP Wimme de Vale do Criz (narttu)
  VAL ERI-2, PN 1, vara-CACIB Tähtitaivaan Minni (narttu)
     
18.4. Vaasa. Conny Byström, Ruotsi  (1+1) AVO ERI-1, PU 1, SERT, ROP, FIN MVA Lill Jägarens Arthur (uros)
  AVO EH-1 Lill Jägarens Arabella (narttu)
     
10.4. Lappeenranta.  Marja Talvitie NUO EH-1 Beoline Anyhow (uros)
     
20.3. Tampere KV.  Matti Tuominen   (3+2) JUN ERI-1, PU 1, SERT, ROP Beoline Anyhow (uros)
  AVO ERI-1, PN 1, SERT, CACIB, VSP,  FIN MVA Tähtitaivaan Minni (narttu)
  VAL ERI-1, PU 2, CACIB Tähtitaivaan Niko (uros)
  VAL ERI-2, PU 3, vara-CACIB Tähtitaivaan Simo (uros)
  JUN H Ira da Praia do Ribatejo (narttu)
     
14.3. Vilna KV, Liettua. 'Vilnan Voittaja 2004'  VAL ERI-1, PU 1, SERT, CACIB, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
J.H. Madsen, Tanska  (1+1)  AVO ERI-1, PN 1, SERT, CACIB, VSP Wimme de Vale do Criz (narttu)
     
13.3. Vilna KV, Liettua. 'Liettuan Voittaja 2004'  VAL ERI-1, PU 1, SERT, CACIB, ROP, LTU MVA, LTU V-04 Tähtitaivaan Niko (uros)
Elsbeth Clerc, Sveitsi  (1+1)  AVO ERI-1, PN 1, SERT, CACIB, VSP, LTU MVA, LTU V-04 Wimme de Vale do Criz (narttu)
     
14.2. Imatra KV. Johan Juslin  (1+0) VAL ERI-1, PU 1, CACIB, ROP, RYP-3 Tähtitaivaan Niko (uros)
     
8.2. Tallinna KV, Viro. Leni Nousiainen  (0+1) VAL ERI-1, PN 1, SERT, CACIB, ROP, EST MVA Beoline Snow Madam (narttu)
     
24.1. Turku KV. Marja Talvitie   (0+3) JUN H Ira da Praia do Ribatejo (narttu)
  AVO EH-1 Beoline Duuri (narttu)
  VAL ERI-1, PN 1, CACIB, ROP Bolotha da Praia do Ribatejo (narttu)

VALIONARVOT JA VOITTAJATITTELIT 2004

EST MVA Beoline Snow Madam
LTU MVA, LTU V-04, DK MVA, N MVA, LV MVA, BaltV-04 Tähtitaivaan Niko
LTU MVA, LTU V-04 Wimme de Vale do Criz
FIN MVA Tähtitaivaan Minni
FIN MVA, S MVA, SV-04 Lill Jägarens Arthur
FIN MVA Tähtitaivaan Pluto
FIN MVA Beoline Duuri
KANS MVA Bolotha da Praija do Ribatejo
FIN MVA Lill Jägarens Arabella
FIN MVA Beoline Anyhow
V-04 Tähtitaivaan Wera
V-04 Tähtitaivaan Simo
JV-04 Kirmix Eusebio
JV-04 Lill Jägarens Belinda

 


Takaisin ylös | Takaisin näyttelytuloksiin