Harrastukset

Näyttelyt

    > Kalenteri
    > Tulokset
        - Psk
        - Pkk
        - Ksk
        - Kkk
Juoksu
    > Maastojuoksu
    > Ratajuoksu
    > Kalenteri
    > Tulokset
Agility
    > Kalenteri
    > Tulokset
Toko
Muut harrastukset








Näyttelytulokset


PIENET SILEÄKARVAISET PORTUGALINPODENGOT

2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | Ryhmäsijoitukset

VUOSI 2009

Käytetyt lyhenteet:
ERI = erinomainen, EH = erittäin hyvä, H = hyvä, T= tyydyttävä, HYL = hylätty, EVA = ei voida arvostella
PEK = pentuluokka, JUN = junioriluokka, NUO = nuorten luokka,
AVO = avoin luokka, VAL = valioluokka, KÄY = käyttöluokka, VET = veteraaniluokka
PU = paras u, PN = paras n, KP = kunniapalkinto, SERT = sertifikaatti,
CACIB = kans.välinen sertifikaatti, ROP = rotunsa paras, VSP = vastakkaisen sukupuolen paras.

Aika, paikka, tuomari, (ilm.urokset+nartut) Tulos: Koiran nimi (+ sukupuoli)
 
13.12.2009 PMV-09
Espen Engh, Norja (5+10)
VAL ERI-1, PU1, ROP, CACIB, PMV-09
AVO ERI-1, PN1, CACIB, SERT, VSP, PMV-09, FI MVA

JUN H
HYL
AVO EH-1
VAL EH-2

JUN EH-3
JUN H
JUN ERI-1, PN3, vara-SERT, PMV-juniorivoittaja
JUN H
JUN ERI-2
AVO EH-2
VAL H
VAL ERI-1, PN2, vara-CACIB
VET ERI-1, PN4

KASV-1, KP, ROP-Kasv
Tähtitaivaan Häksätin (u)
Tähtitaivaan Diana (n)

Chassellis Francois Ortegat (u)
Tähtitaivaan Pyry (u)
Nelson (u)
Zorro da praia do ribatejo (u)

Blanco Estrella La Doncetella (n)
Caramelon Best In Show (n)
Encautom`s Fennica (n)
Tassurallin Caramel (n)
Tähtitaivaan Kielo (n)
Tassurallin Big Bertha (n)
Blanco Estrella Pumpula (n)
Tähtitaivaan Janina (n)
Bolotha da Praia do Ribatejo (n)

Kennel Tähtitaivaan
 
12.12.09 Helsinki KV
Voittaja 2009

Gabriela Veiga, Portugali (7+11)
VAL ERI-1 PU1, CACIB, ROP, V-09
JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP, JV-09, V-09

JUN EH-2
JUN EH-1
AVO ERI-1, PU2, SERT, VARA-CACIB
VAL ERI-3, PU4
VAL ERI-2, PU3

JUN EH
JUN EH
JUN ERI-1, PN3, VASERT
JUN ERI-3
JUN ERI-4
AVO ERI-1. PN4, CACIB
AVO ERI-2
VAL ERI-2
VAL ERI-3
VAL ERI-1, PN2, CACIB

KASV-1, KP, ROP-Kasv
Tähtitaivaan Häksätin (u)
Tähtitaivaan Kielo (n)

Chassellis Francois Ortegat (u)
Tähtitaivaan Kevin (u)
Nelson (u)
Tähtitaivaan Hugo (u)
Zorro da Praia do Ribatejo (u)

Blanco Estrella la Doncela (n)
Caramelon Best in Show (n)
Encautom’s Fennica (n)
Tassurallin Caramel (n)
Tähtitaivaan Pihla (n)
Tassurallin Big Bertha (n)
Tähtitaivaan Alexandra (n)
Bolotha da Praia do Ribatejo (n)
Tähtitaivaan Emmi (n)
Tähtitaivaan Janina (n)

Kennel Tähtitaivaan
 
5.12.2009 Pentunäyttely Helsinki
Jarmo Vuorinen (1+0)
PEK-1, PU1, KP, ROP Divino
 
28.11.2009 Turku KV
Jaana Hartus (6+6)
VAL ERI-1, PN1, CACIB, ROP
VAL ERI-1, PU1, CACIB, VSP
7-9 kk PEK-1, KP, ROP-pentu

JUN EH-1
NUO EH-2
NUO EH-1
VAL ERI-3, PU3
VAL ERI-2, PU2, varaCACIB

JUN ERI-3, PN4
JUN ERI-1, PN2, SERT
JUN ERI-2, PN3, varaSERT
NUO EH-1
Lill Jägarens Funny (n)
Tähtitaivaan Häksätin (u)
Divertidos Ariel (n)

Tähtitaivaan Pyry (u)
Beoline Move Salamy (u)
Vasco da Gama do Vale Negro (u)
Nobre de Vale do Criz (u)
Roxinol do Vale Negro(u)

Beoline Dionise (n)
Encautom’s Fennica (n)
Tähtitaivaan Carita (n)
Lill Jägarens Hermione (n)
 
22.11.09 Jyväskylä
Fernando Madeira Rodriques (6+10)
VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP
VAL  ERI-1, PN1, CACIB, VSP
PEK-1 KP, ROP-pentu 

JUN EH
JUN ERI-1,PU2, SERT 
NUO POISSA 
VAL ERI-2, PU3, vara-CACIB
VAL ERI-3, PU4 

JUN  POISSA
JUN ERI-1, PN3, SERT
JUN ERI-2, PN4,vara-SERT
AVO POISSA
AVO  EH
AVO ERI1
VAL  EH
VAL ERI-2, PN2, vara-CACIB 

KASV-1, KP, ROP-kasvattaja  
Roxinol Do Vale Negro  (u)
Tähtitaivaan Emmi (n)
Lill Jägaren´s Ihq  (n)

Chassellis Francois Ortegat (u)
Boa Pinta Do Vale Negro  (u)
Beoline Move Salamy (u) 
Tähtitaivaan Häksätin  (u)
Zorro Da Parla Do Ripatejo  (u)

Beoline Dionise (n)
Caramelon Best In Show (n)
Eucautom´s Fennica (n)
Iloinen Koira Tiitu (n)
Lill Jägarens Femma (n)
Tähtitaivaan Diana (n)
Blanco Estrella Pumpula (n)
Tähtitaivaan Janina (n)

Kennel Tähtitaivaan
 
25.10.2009 Hämeenlinna
Zorica Salijevic, Ruotsi
PEK-1 KP ROP-pentu
ERI-2 PU2 varasert
ERI-1 PU1 sert, ROP
poissa
poissa
Beoline Dionise (n)
Beoline Fusku the Rules (u)
Beoline Move Salamy (u)
Beoline Move Star (n)
Nelly (n)
 
01.11. Riika, Latvia
Vlastlslav Vojtek, Slovakia
ROP, CAC, CACIB, 
ROP-pentu
Tähtitaivaan Häksätin (u)
Tähtitaivaan Carita (n)
 
31.10. Riika, Latvia
Saija Juutilainen, Suomi
ROP, CAC, CACIB, LV & BALT MVA
ROP-pentu
Tähtitaivaan Häksätin (u)
Tähtitaivaan Carita (n)
 
25.10. CACIB Golden Cup 2009 Geir Nordahl Pedersen / Alankomaat (1+1)
VAL ERI, CAC, CACIB, BOB, LT MVA, INT MVA
JUN ERI, JUN-CAC, JUN- BOB
Roxinol do Vale Negro (u)
Encautom's Fennica (n)
 
24.10. CACIB Vilnius Autumn 2009
Carla Molinari/Portugali (0+1)
JUN ERI 1, JUN-CAC, BOB, JUN-BOB Encautom's Fennica (n)
 
24.10.2009 Seinäjoki
Magnus Hagstedt, ruotsi (1+4)
AVO ERI-1, PN1, SERT,Cacib, ROP, FI MVA
PEK-1, ROP-pentu, KP
JUN EH-1
AVO ERI-2 PN2 vara-sert, vara-cacib
VAL ERI-1 PN3
Tähtitaivaan Emma (n)
Boa Pinta Do Vale Negro (u)
Caramelon  Best in Show (n)
Lill Jägarens Femma (n)
Iloinen Koira Tiitu (n)
 
18.10. Dortmund, Saksa
Schwerm-Hahne
PU1, CAC, ROP 
ERI2, PU2
ERI1, CAC, PN1
Tähtitaivaan Häksätin (u)
Bomfargo o cacadore do coelho (u)
Baixinha o cacadore do coelho (n)
 
17.10. Dortmund, Saksa. Waltraud Peschges, Saksa EH1
H
EH1
Bomfargo o cacadore do coelho (u)
Tähtitaivaan Häksätin (u)
Baixinha o cacadore do coelho (n)
 
8.10.2009 Bratislava, Slovakia
Skok Damir, Kroatia

ERI-1 CAC,CACIB, BOB, WW 2009, KANS MVA
ERI-1 CAJC, JWW 2009

Tähtitaivaan Janina (n)
Chassellis Francois Ortegat (u)
 
20.9. Tanska, Brondby
Javier Sanzhes (2+1)
AVO ERI1, PN1, CACIB, ROP, KBHW-09
AVO ERI1, PU1, CACIB, VSP, DK CH, KBHW-09
AVO2, PU2, VA-CA, CAC
Faidros Santa-A-Velha (n)
Tähtitaivaan Häksätin (u)
Habito da Terra de Montoito (u)
 
19.9. Tanska, Brondby
Blaz Kavjik (1+1)
AVO ERI1, PN1, CAC, CACIB, ROP
AVO ERI1, PU1, VSP, CAC, CACIB, DK CH
Faidros Santa-A-Velha (n)
Tähtitaivaan Häksätin (u)
 
20.9.09 Hyvinkää
Jaana Hartus (2+4)
JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP
AVO ERI-1, PN1, SERT, VSP, FI MVA

AVO EH-1
JUN EH-1
AVO ERI-2, PN2, vara-SERT
poissa
Chassellis Francois Ortegat (u)
Iloinen Koira Tiitu (n)

Tähtitaivaan Alfred (u)
Encautom's Hot Nuts (n)
Beoline Cranberry (n)
Nelly (n)
 
13.9.09 Porvoo KV
Jo Schepers
JUN ERI1 PN1, SERT, ROP, JUN-ROP Encautom's Fennica (n)
 
12.09.09 Äetsä
Vija Klucniene (0+2)
AVO ERI-1, PN1, SERT, ROP, FI MVA
PEK-1, KP, ROP-pentu
Blanco Estrella Pumpula (n)
Tähtitaivaan Carita (n) 
 
5.9.09 Vantaa
Paula Heikkinen-Lehkonen (1+1)
JUN ERI1, PU1, SERT, ROP
JUN EH1
Tähtitaivaan Wiktor (u)
Encautom´s Fennica (n)
 
29.8.2009, Janakkala (Tervakoski)
Eerola Tapio (3+2)
VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP

AVO EH-1
AVO EH
AVO EH-1
AVO EH-2
Zorro da Praia do Ribatejo (u)

Beoline Move Salamy (u)
Tähtitaivaan Huima (u)
Tähtitaivaan Diana (n)
Tassurallin Big Bertha (n)
 
23.08.09 Heinola
Laszlo Erdös, Unkari (1+3)
AVO ERI1, PN1, SERT, ROP
AVO ERI1, PU1, SERT, VSP, FI MVA
JUN ERI1, PN3
AVO ERI2, PN2, vara-sert
Tähtitaivaan Diana (n)
Tähtitaivaan Hugo (u)
Encautom´s Fennica (n)
Nelly (n)
 
23.08. Wells, Itävalta
Steffi Kirschbichler, Itävalta
VAL V/1, CACA, CACIB, ROP, ÖKV Centennial Winner
AVO V/1, CACA, CACIB
Tähtitaivaan Häksätin (u)
Baixinha o Cacador do Coelho (n)
 
22.08. Wells, Itävalta
Ruth Wagner, Luxemburg (1+1)
VAL V/1, CACA, CACIB, ROP, Middle East European Winner
AVO SG/1
Tähtitaivaan Häksätin (u)

Baixinha o Cacador do Coelho (n)
 
22.8.09 Kouvola KR
Markku Kipinä (0+1)
JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP
Encautom's Fennica (n)
 
22.8.2009 Tallinna KV Baltic Winner 2009
Wera Hübenthal, Norja (1+2)
AVO ERI1, PN1, SERT, CACIB, ROP, BALTW-09
VAL ERI1, PU1, CACIB, VSP, BALTW-09
PEK1, KP, ROP-pentu
AVO ERI2, PN2, va-cacib
Tähtitaivaan Diana (n)
Zorro da Praia do Ribatejo (u)
Chassellis Francois Ortegat (u)
Tähtitaivaan Janina (n)
 
21.08. Wells, Itävalta.
Hans van der Berg, Hollanti (1+1)
VAL V/1, CACA, CACIB, ROP
AVO SG/1
Tähtitaivaan Häksätin (u)
Baixinha o Cacador do Coelho (n)
 
16.8. Tanska Hillerod SERT CACIB ROP DK MVA Tähtitaivaan Janina (n)
 
16.8. Joensuu
Paavo Mattila (1+0)
JUN ERI1 PU1 SERT ROP
Funny Chance One And Only (u)
 
15.8.09 Rovaniemi ryhmänäyttely (1+0)
Tuomari Tuula Prat
JUN ERI 1 PU1 ROP SERT

Encautom's Botnica (u)
 
15.8.2009 Podengojen päänäyttely, Mustiala
Rui Oliveira (11+16)
VAL ERI-1 PU1 ROP, RYP-3, BIS 1 podengo
JUN ERI-1 PN1 SERT VSP

PEK-1 KP ROP-pentu, BIS-4 pentu
PEK-2 KP VSP-pentu

JUN EH-1

NUO ERI-1 V-SERT

AVO ERI-1 PU3 SERT
AVO ERI-2
AVO ERI-3

VAL ERI-2, PU2
VAL ERI-3, PU4
VAL ERI-4
VAL ERI-5

poissa

JUN ERI-2
JUN EH-3

NUO ERI PN2 V-SERT

AVO ERI-1, PN 3
AVO ERI-2, PN4
AVO ERI-3
AVO EH-4
AVO EH
AVO EH
AVO EH
Poissa

VAL ERI-1
VAL EH-2

KASV-1 KP ROP-kasvattaja
Roxinol do Vale Negro (u)
Lill jägarens Hermione (n)

Boa Pinta do Vale Negro (u)
Tähtitaivaan Carita (n)

Encautom`s Just Nuts (u)

Vasco da Gama do Vale Negro (u)

Lill Jägerens Foxy (u)
Gafro do Vale Negro (u)
Lill Jägerens Gapo (u)

Tähtitaivaan Häksätin (u)
Tähtitaivaan Eemeli (u)
Zorro da praia do ribatejo (u)
Beoline Envis (u)

Tassurallin Caramel (n)

Encautom`s Fennica (n)
Encautom`s Hot nuts (n)

Viva Finlandia do Vale Negro (n)

Lill Jägarens Femma (n)
Blanco Estrella Pumpula (n)
Beoline Flower Girl (n)
Tassurallin Big Bertha (n)
Lill jägarens Femi (n)
Tähtitaivaan Diana (n)
Tähtitaivaan Emma (n)
Iloinen Koira Tiitu (n)

Tähtitaivaan Emmi (n)
Lill jägarens Funny (n)

Kennel Lill Jägarens
 
8.8. Turku Elonäyttely
Rajko Rotner, Slovenia (0+2)
AVO ERI- 1 PN1 SERT ROP FI MVA
poissa
Blanco Estrela Pepita (n)
Blanco Estrella la Doncella (n)

 
08.08 Mäntyharju KR
Markku Mähönen (1+3))
AVO ERI-1 PN1 SERT ROP
JUN ERI-1 PN2 vara-sert
AVO EH-2
AVO EH-1
Tähtitaivaan Diana (n)
Encautoms Fennica (n)
Nelly (n)
Tähtitaivaan Hugo (u)
 
2.8.2009 Iisalmi KV
Elina Tan-Hietalahti (1+0)
Poissa Tähtitaivaan Häksätin (u)
 
26.7.09 Helsinki
VAL ERI-1 PU1 SERT ROP FI MVA Roxinol do Vale Negro (u)
Pekka Teini (1+6) JUN ERI-1 PN1 SERT VSP Encautom's Fennica (n)
  PEK-1 KP ROP-pentu Encautom's Hot Nuts (n)
     AVO ERI-1, PN2, vara-sert Nelly (n)
     AVO EH-2 Iloinen koira Tiitu (n)
     AVO EH-3 Encautom's Rictusempra (n)
     AVO EH-4 Blanco Estrella Pumpula (n)
 
19.7.09 Helsingin pentunäyttely 7-9kk PEK-1 PN1 KP ROP Encautom's Fennica (n)
Raisa Savander (0+3)    5-6kk PEK-1 PN2 KP Snadifrendi Hertsikan Hani (n)
     PEK-2 Encautom's Hot Nuts (n)
 
19.7.09 Oulu KV VAL ERI-1 PU1 CACIB ROP Tähtitaivaan Häksätin (u)
Piotr Krol, Puola (3+1) JUN ERI-1 PN1 SERT VSP Beija Bem do Vale Negro (n)
     AVO ERI-1 PU2 SERT vara-CACIB Plushcourt Tostao (u)
     JUN ERI-1 PU3 vara-SERT Lill Jägarens Herakles (u)
 
18.7.09 Oulu KV VAL ERI-1 PU1 CACIB ROP Tähtitaivaan Häksätin (u)
Jens Ramsing, Tanska (3+1)    JUN ERI-1 PU2 SERT Lill Jägarens Herakles (u)
     AVO ERI-1 PU3 vara-SERT Plushcourt Tostao (u)
     JUN EH Beija Bem do Vale Negro (n)
 
12.7.09 Riihimäki pentunäyttely
PEK-1 KP, ROP RYP3 Encautom's Fennica
 

11.7.09 Kemi

JUN ERI-1 PU1 SERT ROP Lill Jägarens Herakles (u)

Freddie Klindrup, Tanska (1+1)

JUN ERI-1 PN1 SERT VSP Beija Bem do Vale Negro (n)
 
5.7.09 Kokkola KV
NUO ERI 1, PU 1, SERT, CACIB, ROP, RYP-4 Vasco da Gama do Vale Negro (u)
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (1+1)    AVO EH 1 Tähtitaivaan Emma (n)
 
5.7.09 Hyvinkää kr
VAL ERI-1 PU1 ROP Tähtitaivaan Häksätin (u)
Marja Talvitie (1+2) PEK1 KP ROP-pentu Encautoms Fennica (n)
     NUO EH1 Viva Finlandia do Vale Negro (n)
 
4.7.09 Tuusula kr
AVO ERI1 PN1 SERTI ROP FI MVA Tähtitaivaan Janina (n)
Tuula Savolainen (0+4) PEK1 KP ROP-pentu Encautoms Fennica (n)
     AVO EH1 Iloinen Koira Tiitu (n)
     AVO EH2 Nelly (n)
 
28.06.09 Gällivare KV, Ruotsi
Nils-Arne Törnlöv, Ruotsi (0+1)
VAL 1/1 SA PN1 ROP Bolotha da Praia do Ribatejo (n)
 
28.06.09 Hämeenlinna KV
AVO ERI1 PU1 SERT ROP Tähtitaivaan Hugo (u)
Kirsi Laamanen (3+2) PEK1 KP ROP-pentu Encautoms Fennica (n)
     VAL ERI1 PU2 Tähtitaivaan Eemeli (u)
     VAL ERI2 PU3 Roxinol do Vale Negro (u)
     AVO EH1 Nelly (n)
     AVO EH2 Encautoms Rictusempra (n)
     POISSA Tähtitaivaan Diana (n)
 
21.06.09 Rovaniemi KV
JUN ERI-1 PU1 SERT ROP Lill Jägarens Herakles (u)
Gerard Cox, Irlanti (2+3)
AVO ERI-1 PN1 CACIB SERT VSP Encautom's Rictusempra (n)
  PEK-1 ROP-pentu KP
Encautom's Botnica (u)
  PEK-1 VSP-pentu KP Encautom's Fennica (n)


PEK-2 KP Beija Bem do Vale Negro (n)
 
14.06 2009 Kotka KV
AVO ERI1 PN1 SERT CACIB ROP Tähtitaivaan Diana (n)
Unto Timonen (4+2)
VAL ERI1 PU1 CACIB VSP Tähtitaivaan Häristin (u)
     NUO ERI1 PU2 SERT VA-CA Beoline Move Salamy (u)
     VAL ERI2 PU3 Zorro da Praia do Ribatejo (u)
     AVO EH1 Nobre do Vale do Criz (u)
     NUO ERI1 PN2 vara-sert VA-CA Viva Finlandia do Vale Negro (n)
 
7.6.09 Minsk, Valkovenäjä KV
Olga Lashkova, Venäjä (1+0)
ROP, CACIB, CAC, PU-1 Tähtitaivaan Häksätin (u)
 
7.6.09 Tuuri kr JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP Blanco Estrella da Doncella (n)
Pirkko Konttinen (0+2)    NUO ERI-1, PN2, vara-SERT Blanco Estrella Pepita (n)
 
6.6.09 Minsk, Valkovenäjä KV
Partha Sekhar Chatterjee, Intia (1+0)
ROP, CACIB, CAC, PU-1, BY MVA Tähtitaivaan Häksätin (u)
 
6.6.2009 Salo kr JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP Blanco Estrella da Doncella (n)
Lilian Hanniste, Viro (3+3) PEK-1,KP, ROP-pentu Encautom's Fennica (n)
     NUO ERI-1, PN2, vara-SERT Blanco Estrella Pepita (n)
 
06.06 2009 ESTW-09 Tallinna
AVO ERI1 PN1 SERT CACIB ROP ESTW-09 Tähtitaivaan Diana (n)
Ole Stauskjaer Tanska (1+2)
VAL ERI1 SERT CACIB VSP ESTW-09 EE MVA Zorro da Praia do Ribatejo (u)
     NUO ERI1 PN2 VA-CA Viva Finlandia do Vale Negro (n)
 
31.5.09 Helsinki pentunäyttely
5-7 kk 1, PU1, ROP-pentu, KP Chasellis Francois Ortegat (u)
Karin Bergbom (1+4)
7-9 kk 1, PN-1, KP, VSP-pentu Encautom's Nordica (n)
     5-6 kk 1, PN-2, KP Encautom's Hot Nuts (n)
     5-6 kk 2, KP Encautom's Funny Nuts (n)
     7-9 kk 2, KP Encautom's Fennica (n)
  KASV1 KP ROP kasvattaja Kennel Encautom's (n)
 
24.5.09 Aptus KV Helsinki
VAL ERI-1 PU1 CACIB ROP Tähtitaivaan Häksätin (u)
Markku Mähönen (2+3)
AVO ERI-1 PN1 SERT CACIB VSP Tähtitaivaan Diana (n)
     AVO ERI-1 PU2 SERT FIN MVA, varaCACIB Tähtitaivaan Häristin (u)
     AVO ERI-2 PN2 vara-SERT vara-  
   cacib
Tähtitaivaan Janina (n)
     AVO EH-3 Blanco Estrella Pumpula (n)
  KASV1 KP ROP kasvattaja Kennel Tähtitaivaan
 

23.5.09 Keminmaa
Pylvänäinen Suorsa-Marjatta (1+1)

PEK-1 KP Rop-pentu Beija Bem do Vale Negro (n)


JUN EH-1 Lill Jägarens Herakles (u)
 

23.5.09 RaumaShow KR

VET ERI-1, PN1, ROP, ROP-VET Bolotha Da Praia Do Ribatejo (n)
Elina Haapaniemi (1+3) PEK-1. KP, ROP-pentu Encautom's Fennica (n)
  NUO EH-1 Tähtitaivaan Daniel (u)
  AVO H Encautom's Ricturempra (n)
 

21.5.09 Lappeenranta pentunäyttely
Eeva Resko
(0+1)

PEK-1 KP Rop-pentu Encautom’s Nordica (n)
 
16.5.09 Hamina kr
VAL ERI-1 PU1 ROP SERT  Roxinol do Vale Negro (u)
Bister Soile (1+1)
   AVO EH-1   Encautom's Rictusempra (n)
 
16.5 Tampere, pentunäyttely
PEK-1, ROP-pentu, KP, RYP-4 Encautom's Fennica (n)
Markku Mähönen (0+1)    
 
3.5.09 Hollola, pentunäyttely
PEK-1, ROP-pentu, KP Encautom's Fennica (n)
Teija Salmi-Aalto (0+2)    PEK-2 Encautom's Hot Nuts (n)
 
2.5.2009  Mouhijärvi
   NUO EH-1 Blanco Estrella Pepita   (n)
Markku Mähönen (0+3)    AVO, EH-1 Blanco Estrella Pumpula  (n)
     AVO H Belmex Andorinha    (n)
 
1.5.09 Hollola
AVO ERI-1, PU1, SERT, ROP Tähtitaivaan Häristin (u)
Annukka Paloheimo (1+1)    AVO EH-1 Encautom's Rictusempra (n)
 
26.4.09 Lahti KV
VAL ERI1 PU1 SERT CACIB ROP Roxinol do Vale Negro (u)
Kirsi Laamanen (4+4) AVO ERI1 PN1 SERT CACIB VSP
Tähtitaivaan Diana (n)
     VAL ERI2 PU3 Zorro da Praia do Ribatejo (u)
     NUO H Tähtitaivaan Alfred (u)
     AVO ERI1 PU2 vara-SERT vara-cacib
Tähtitaivaan Hugo (u)
     JUN ERI1 PN2 vara-SERT Viva Finlandia do Vale Negro (n)
     AVO EH-2
Beoline Granberry (n)
     AVO EH-3 Iloinen Koira Tiitu (n)
 
25.4. 09 Vaasa Kv
VET ERI 1, PN 1, ROP, ROP-VET
Bolotha da Praia do Ribatejo (n)
Petru Muntean, Romania  (1 + 3) Nuo ERI 1, PU 1, SERT, CACIB, VSP Vasco da Gama do Vale Negro (u)
     AVO EH 1
Tähtitaivaan Emma (n)
     AVO EH 2
Encautom's Rictusempra (n)
 
18.4. Ilmajoki (ryhm.)
NUO ERI 1, PU 1, SERT, ROP
Vasco da Gama do Vale Negro (u)
Marja Talvitie (1+2)    AVO EH 1
Tähtitaivaan Emma (n)
     AVO EH 2
Iloinen Koira Tiitu (n)
 
13.4.2009 Ruovesi ryhmä.
AVO ERI-1 PU1  ROP, SERT   Nobre de Vale do Criz (u)
Marja Talvitie (1+1)     NUO ERI-1  PU2 VASERT Beoline Move Salamy (u)
 
11.4. 09 Lappeenranta KV
AVO ERI1 PN1 SERT CACIB ROP
Tähtitaivaan Diana (n)
Marija Kavik Slovenia (1+2) VAL ERI1 PU1 CACIB VSP
Zorro da Praia do Ribatejo (u)
     NUO ERI1 PN2 vara-SERT vara-cacib Blanco Estrella Pepita (n)
 
4.4.09 Pentunäyttely Helsinki
5-7kk, ROP-pentu, KP Encautom's Fennica (n)
Jarmo Vuorinen (0+1)    5-7kk, KP Encautom's Nordica (n)
 
4.4.09 Rakvere, Viro
AVO ERI1, PU1, SERT, ROP, EE MVA Tähtitaivaan Häksätin (u)
Markku Mähönen (1+1)    JUN (poissa) Viva Finlandia do Vale Negro (n)
 
22.3.09 Malmö KV,
Ruotsin Voittaja 2009

VAL 1/1 CK, PN1, CACIB,
SV-09, ROP
Cayenne (n)
Barbka Novak (2+8) VAL 1/1 CK, PU1, CACIB, SV-09, VSP Tähtitaivaan Uno (u)
  AVO 1/1 CK, PU2, SERT, VA-CACIB, SE & POHJ MVA Tähtitaivaan Häksätin (u)
     JUN 1/1 CK, PN2, SERT Engahöjdens Forever and Ever (n)
     JUN 2 Pappas Belladonna (n)
     JUN poissa Faidros Vila Cova (n)
     NUO 2 Chassellis Ella Christiansen (n)
     NUO 1 Faidros Santa-A-Velha (n)
     AVO 1 Tähtitaivaan Wilma (n)
     VAL 1/2 CK, PN3, VA-CACIB Faidros Lixa (n)
 
22.3. Riga, Latvia, LVV-09
 Jeaunicot Christian, Ranska (1+2)2)
JUN ERI 1, PN 1, ROP, JUN SERT, LV V-09, LV JMVA Viva Finlandia do Vale Negro (n)
  VAL ERI 1, PU 1, VSP, SERT, CACIB, LV V-09
Zorro da Praia do Ribatejo (u)
     AVO ERI 1, PN 2, SERT, CACIB
Tähtitaivaan Diana (n)
 
15.3.09 Vilna, Liettua
Reicher Dubravka, Kroatia (1+0)
JUN ERI 1, PN 1, ROP, ROP-JUN, JUN SERT, LT JMV Viva Finlandia do Vale Negro (n)
 
14.3. Vilna, Liettua, LT V-09
Irina Azen, Valkovenäjä (0+1)
JUN ERI 1, PN 1, ROP, ROP-JUN, JUN SERT, LT JV-09 Viva Finlandia do Vale Negro (n)
 
14.3.09, Tampere
Birgit Piesik, Saksa (5+7)
AVO ERI1, PU1, SERT, CACIB ROP, FI & NO & LT & RU MVA Tähtitaivaan Häksätin (u)
  AVO ERI1, PN1, sert, cacib, VSP Tähtitaivaan Diana (n)
  PEK-1 KP, ROP-pentu Blanco Estrella La Doncella (n)
  VET ERI1, PN2, ROP-vet
Bolotha Da Praia Do Ribatejo (n)
     JUN EH1 Beoline Move Salamy (u)
     AVO EH2 Plushcourt Tostao (u)
     VAL ERI1, PU2, Va-sert, va-cacib
Roxinol Do Vale Negro (u)
     VAL ERI2, PU3 Zorro Da Praia Do Ribatejo (u)
     JUN ERI1, PN3, vara-sert Lill Jägarens Hermione (n)
     NUO EH1 Nelly (n)
     AVO ERI2, PN4, vara-cacib
Encautom's Rictusempra (n)
     AVO H
Iloinen Koira Tiitu (n)
 
22.02.09 Rauma
NUO ERI-1, PU1, SERT, ROP, RYP-2 Tähtitaivaan Häksätin (u)
Per-Erik Wallin, Ruotsi (4+1) NUO ERI-1, PN1, SERT, VSP Blanco Estrella Pepita (n)
     JUN ERI-1, PU2, vara-SERT Beoline Move Salamy (u)
     AVO ERI-1, PU3 Plushcourt Tostao (u)
     AVO EH-2 Beoline Fusku the Rules (u)
 
22.2.09 Panevezys, Liettua
Irina Azen, Valkovenäjä (0+1)
JUN ERI, SERT, ROP-jun, ROP Viva Finlandia do Vale Negro (n)
 
25.01.09 Turku KV
NUO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP Tähtitaivaan Häksätin (u)
Gunnar Nyman, Tanska (4+3) VET ERI-1, PN1, VSP, ROP-vet Bolotha Da Praia Do Ribatejo (n)
     JUN EH-1 Beoline Move Salamy (u)
     JUN poissa Kohah`s Niki (u)
     AVO EH-1 Pluscourt Tostao (u)
     NUO ERI-1, PN2, SERT, CACIB Nelly (n)
     AVO EH-1 Blanco Estrella Pumpula (n)
 
17.1.2009, Teuva (Perälä)
Elina Tan-Hietalahti (1+0)
JUN-H   Lill jägaren's Gabo
 
10.1.09 Kajaani KV
Hannu Talvi (1+1)
JUN ERI-1, PU1, SERT,
ROP-jun, ROP
Lill Jägarens Herakles (u)
  AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, VSP Iloinen Koira Tiitu (n)

VALIONARVOT JA VOITTAJATITTELIT 2009



FI MVA Blanco Estrela Pepita
FI MVA Blanco Estrela Pumpula
PMV-09 juniorivoittaja Encautom's Fennica
JWW 2009 Chasellis Francois Ortegat
FI MVA Iloinen Koira Tiitu
LT & INT MVA Roxinol do Vale Negro
ESTW-09 & BALTW-09, PMV-09, FI MVA Tähtitaivaan Diana
FI MVA Tähtitaivaan Emma
FI MVA Tähtitaivaan Hugo
FI & NO & LT & RU & EE MVA, SE & POHJ & BY & DK & LV & BALT MVA, Middle East European Winner, ÖKV Centennial Winner, KBHW-09, PMV-09, V-09 Tähtitaivaan Häksätin
FI MVA Tähtitaivaan Häristin
FI & DK & KANS MVA, WW 2009 Tähtitaivaan Janina
JV-09, V-09 Tähtitaivaan Kielo
LV MVA, EE MVA Tähtitaivaan Mia
LT JMV, LT JV-09, LV V-09, LV JMVA Viva Finlandia do Vale Negro
LV V-09, LV & EE MVA, ESTW-09 & BALTW-09 Zorro da Praia do Ribatejo


Takaisin ylös | Takaisin näyttelytuloksiin