Harrastukset

Näyttelyt

    > Kalenteri
    > Tulokset
        - Psk
        - Pkk
        - Ksk
        - Kkk
Juoksu
    > Maastojuoksu
    > Ratajuoksu
    > Kalenteri
    > Tulokset
Agility
    > Kalenteri
    > Tulokset
Toko
Muut harrastukset








Näyttelytulokset


PIENET SILEÄKARVAISET PORTUGALINPODENGOT

2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | Ryhmäsijoitukset

VUOSI 2007

Käytetyt lyhenteet:
ERI = erinomainen, EH = erittäin hyvä, H = hyvä, T= tyydyttävä, HYL = hylätty, EVA = ei voida arvostella
PEK = pentuluokka, JUN = junioriluokka, NUO = nuorten luokka,
AVO = avoin luokka, VAL = valioluokka, KÄY = käyttöluokka, VET = veteraaniluokka
PU = paras uros, PN = paras narttu, KP = kunniapalkinto, SERT = sertifikaatti,
CACIB = kans.välinen sertifikaatti, ROP = rotunsa paras, VSP = vastakkaisen sukupuolen paras.

Aika, paikka, tuomari, (ilm.urokset+nartut) Tulos: Koiran nimi (+ sukupuoli)
16.12. Tukholma KV, Pohjoismaiden Voittaja -07 VAL 1/1, SA, PN1, CACIB, ROP, PMV-07 Cayenne (narttu)
Annette Bystrup, Tanska (5+3) NUO 1/1, PU1, SERT, CACIB, VSP, PMV-07 Zorro da Praia do Ribatejo (uros)
  JUN 1/1, SA, PU4, PMJV-07 Plushcourt Tostao (uros)
  NUO 1/2, SA, PU2, vara-CACIB Tähtitaivaan Uno (uros)
  VAL 1/1, SA, PU3 Tähtitaivaan Eemeli (uros)
  AVO 1/1, SA, PU5 Beoline Envis (uros)
  VAL 1/2, SA, PN2, vara-CACIB Tähtitaivaan Emmi (narttu)
  AVO 1/1, SERT, PN3, S MVA Faidros Lixa (narttu)
     
8.12.07 Helsinki KV, Voittaja 2007 AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP, V-07 Zorro da Praia do Ribatejo (uros)
Giuseppe Alessandra, Italia (5+11) VAL ERI-1, PN1, CACIB, VSP, V-07 Bolotha da Praia do Ribatejo (narttu)
  JUN ERI-1, PN4, vara-SERT, JV-07 Iloinen Koira Tiitu (narttu)
  PEK-1, KP, ROP-pentu Tähtitaivaan Häksätin (uros)
  PEK-1, KP, VSP-pentu Tähtitaivaan Janina (narttu)
  VAL ERI-1, PU2, vara-CACIB Tähtitaivaan Eemeli (uros)
  VAL ERI-2, PN2, vara-CACIB Tähtitaivaan Emmi (narttu)
  NUO ERI-1, PN3, SERT Lill Jägarens Funny (narttu)
  JUN ERI-2 Encautom’s Rictusempra (narttu)
  JUN ERI-3 Lill Jägarens Femma (narttu)
  VAL EH-2 Beoline Envis (uros)
  JUN EH-1 Encautom’s Riddikulus (uros)
  AVO EH-1 Tähtitaivaan Unelma (narttu)
  NUO EH-2 Vutto’s Cravo (narttu)
  JUN EH-4 Bunnypark’s Marmalade (narttu)
  JUN EH Iloinen Koira Tilda (narttu)
     
2.12. Helsinki pentunäyttely PEK-1, KP, PU1, ROP-pentu, RYP-3 Roxinol do Vale Negro (uros)
Maija Mäkinen (2+1) PEK-1, KP, VSP-pentu Tähtitaivaan Janina (narttu)
  PEK-1, KP, PU2 Tähtitaivaan Häksätin (uros)
     
25.11. Helsinki pentunäyttely PEK-1, KP, PU1, ROP-pentu Roxinol do Vale Negro (uros)
Tuula Savolainen (2+2) PEK-1, KP, PN1, VSP-pentu Tähtitaivaan Janina (narttu)
  PEK-1, KP, PU2 Tähtitaivaan Häksätin (uros)
  PEK-1, KP, PN2 Beoline Nadza (narttu)
     
18.11. Jyväskylä KV VAL ERI-1, PN1, CACIB, ROP Bolotha da Praia do Ribatejo (narttu)
Kirsi Laamanen (7+6) VAL ERI-1, PU1, CACIB, VSP Beoline Envis (uros)
  PEK-1, KP, ROP-pentu Tähtitaivaan Häksätin (uros)
  NUO ERI-1, PN2, SERT, vara-CACIB Dori de Vedras (narttu)
  AVO ERI-1, PN3 Tähtitaivaan Unelma (narttu)
  JUN EH-1 Encautom's Reducto (uros)
  JUN H Encautom's Riddikulus (uros)
  JUN EH-1 Lill Jägarens Femma (narttu)
  JUN EH-2 Encautom's Rictusempra (narttu)
  AVO T Noble Nelly's Tinker Bell (narttu)
  VAL EH-2 Beoline Hendu (narttu)
     
11.11. Lahti pentunäyttely
Paula Heikkinen-Lehkonen (1+0)
PEK-1, KP, ROP-pentu,
RYP-1, BIS-2
Tähtitaivaan Häksätin (uros)
     
3.11. Espoo pentunäyttely
Juha Putkonen (0+1)
PEK-1, KP, ROP-pentu Tähtitaivaan Janina (narttu)
     
3.11. Lahti pentunäyttely
Tanya Ahlman-Stocmari (1+0)
PEK-1, KP, ROP-pentu Tähtitaivaan Häksätin (uros)
     
27.10. Lahti KV NUO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP Vutto's Cravo (narttu)
Kari Salminen (1+3) VAL ERI-1, PU1, CACIB, VSP Beoline Envis (uros)
  JUN EH-1 Beoline Cranberry (narttu)
  AVO EH-1 Tähtitaivaan Unlema (narttu)
     
21.10. Tromssa KV, Norja
Leif Lehman Jörgensen, Tanska (0+1)
VAL 1/1, SA, PN1, CACIB, ROP Bolotha da Praia do Ribatejo (narttu)
     
21.10. Turku pentunäyttely
Outi Piisi-Putta (1+0)
PEK-1, KP, ROP-pentu Tähtitaivaan Häksätin (uros)
     
20.10. Seinäjoki KV PEK-1, KP, ROP-pentu Tähtitaivaan Häksätin (uros)
Barbka Novak, Slovenia (1+7) JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP Lill Jägarens Funny (narttu)
  JUN ERI-2, PN2, vara-SERT Lill Jägarens Femma (narttu)
  AVO ERI-1, PN3, CACIB Tähtitaivaan Emma (narttu)
  JUN ERI-3, PN4 Iloinen Koira Tilda (narttu)
  AVO EH Noble Nelly's Chocolate Chip (narttu)
  JUN EH Iloinen Koira Tiiti (narttu)
  JUN EH Iloinen Koira Tiitu (narttu)
     
6.10. Oulu KV
Pekka Teini (0+1)
JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP Lill Jägarens Funny (narttu)
     
29.9. Pentunäyttely, Hyvinkää PEK-1, KP, ROP-pentu Tähtitaivaan Häksätin (uros)
Hassi Assenmacher-Feyel (2+1) PEK-1 Encautom´s Riddikulus (uros)
  PEK poissa Encautom´s Rictusempra (narttu)
     
22.9. Raahe
Marjo Järventölä (0+1)
PEK-1, KP, ROP-pentu Encautom´s Rictusempra (narttu)
     
16.9. Hyvinkää PEK-1, KP, ROP-pentu Encautom's Riddiculus (uros)
Maret Kärdi, Eesti (1+1) JUN H Iloinen koira Tiitu (narttu)
     
15.9. Pentunäyttely, Helsinki PEK-1, KP, ROP-pentu,
RYP-4
Tähtitaivaan Häksätin (uros)
Säde Hohteri (2+2) PEK-1, KP, VSP-pentu Tähtitaivaan Janina (narttu)
  PEK-2, KP Encautom´s Rictusempra (narttu)
  PEK-2, KP Encautom´s Reducto (uros)
     
9.9. Porvoo
Jarmo Vuorinen (0+1)
JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP, ROP-jun Bunnypark's Marmalade (narttu)
     
2.9. Vantaa
Stelios Makaritis, Kreikka (0+1)
poissa Bunnypark’s Marmalade (narttu)
     
25.8. Tervakoski KV AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB ROP Beoline Ballerina (narttu)
Leila Kärkäs (3+3) NUO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, VSP Lill Jjägarens Escape (uros)
  AVO ERI-1, PU2, vara-SERT, vara-CACIB Nobre de Vale do Criz (uros)
  AVO H Tähtitaivaan Unelma (narttu)
  poissa Beoline Excellent (uros)
  poissa Beoline Eeni (narttu)
     
12.8. Pentunäyttely, Helsinki PEK-1, KP, ROP-pentu Tähtitaivaan Häksätin (uros)
Raisa Savander (1+1) PEK-1, KP, VSP-pentu Encautom´s Rictusempra (narttu)
     
12.8. Joensuu KV VAL ERI-1, PN1, CACIB, ROP, KANS MVA Dolly (narttu)
Joao Vieira Lisboa, Portugali (1+2) alaikäinen, tulos mitätöity
(NUO ERI-1, PN2, SERT)
Vutto's Cravo (narttu)
  AVO EH-1 Nicky (uros)
     
11.8. Joensuu AVO EH-1 Nicky (uros)
Dan Ericsson, Ruotsi (1+1) NUO EH-1 Vutto's Cravo (narttu)
     
5.8. Kuopio PEK-1, KP, ROP-pentu Iloinen Koira Tilda (narttu)
Pedro Sanchez Delerue, Portugali (3+9) JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Zorro da Praia do Ribateijo (uros)
  AVO ERI-1, PN1, SERT, VSP Tähtitaivaan Emmi (narttu)
  VAL ERI-1, PU2 Tähtitaivaan Eemeli (uros)
  VAL ERI-2, PU3 Beoline Envis (uros)
  VAL ERI-1, PN2 Lill Jägarens Belinda (narttu)
  VAL ERI-2, PN3 Tähtitaivaan Minni (narttu)
  AVO ERI-1, PN4, vara-SERT Tähtitaivaan Unelma (narttu)
  JUN ERI-1 Ora Bolas de Vale do Griz (narttu)
  AVO ERI-3 Alvorada de Vedras (narttu)
  VAL ERI-3 Dolly (narttu)
  VAL ERI-4 Tähtitaivaan Saana (narttu)
  KASV 1, KP, ROP-kasvattaja kennel Tähtitaivaan
     
29.7. Vantaa JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Zorro da Praia do Ribateijo (uros)
Saija Juutilainen (1+2) AVO ERI-1, PN1, SERT, VSP, FIN MVA Tähtitaivaan Little Flower (narttu)
  JUN ERI-1, PN2, vara-SERT Bunnypark's Marmelade (narttu)
     
28.7. Pori KV PEK-1, KP, ROP-pentu Iloinen Koira Tilda (narttu)
Luis Gorjao Henrigues, Portugali (3+6) JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Zorro da Praia do Ribateijo (uros)
  VAL ERI-1, PN1, CACIB, VSP Bolotha da Praia do Ribateijo (narttu)
  VAL ERI-1, PU2, CACIB Tähtitaivaan Eemeli (uros)
  VAL ERI-2, PU3, vara-CACIB Beoline Envis (uros)
  VAL ERI-2, PN2, vara-CACIB Ira da Praia do Ribateijo (narttu)
  NUO ERI-1, PN3, SERT Tähtitaivaan Unelma (narttu)
  AVO ERI-1, PN4, vara-SERT Tähtitaivaan Little Flower (narttu)
  NUO EH-2 Tähtitaivaan Ofelia (narttu)
  KASV 1, KP, ROP-kasvattaja Kennel Tähtitaivaan
     
22.7. Hyvinkää PEK-1, KP, ROP-pentu Iloinen Koira Tiitu (narttu)
Markku Kipinä (3+3) AVO ERI-1, PN1, SERT, ROP, FIN MVA Tähtitaivaan Emmi (narttu)
  AVO ERI-1, PU1, SERT, VSP Nobre de Vale do Criz (narttu)
  JUN ERI-1, PU2, vara-SERT Zorro da Praia do Ribatejo (uros)
  NUO EH-1 Lill Jägarens Escape (uros)
  AVO EH-2 Beoline Ballerina (narttu)
     
15.7. Orimattila pentunäyttely PEK-1, KP, ROP-pentu Encautom´s Riddiculus (uros)
Juha Lehtinen (2+1) PEK-1, KP, VSP-pentu Encautom´s Rictusempra (narttu)
  PEK-2 Encautom´s Reducto (uros)
     
1.7. Karjaa KV JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP Ora Bolas de Vale do Criz (narttu)
Ulla af Heurlin (0+2) AVO EH-2 Alvorada de Vedras (narttu)
     
30.6. Pärnu KV, Viro AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP Lill Jägarens Escape (uros)
Helge Lie, Norja (1+1) AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB,VSP Beoline Ballerina (narttu)
     
30.6. Tuusula AVO ERI-1, PN1, SERT, ROP Tähtitaivaan Emmi (narttu)
Säde Hohteri (1+3) JUN ERI-1, PU1, SERT, VSP Zorro da Praia do Ribatejo (uros)
  JUN ERI-1, PN2, vara-SERT Ora Bolas de Vale do Criz (narttu)
  poissa Alvorada de Verdas (narttu)
     
23.6. Rovaniemi KV
Säde Hohteri (0+1)
VAL ERI-1, PN1, CACIB, ROP Beoline Eeni (narttu)
     
17.6. Kotka KV JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Zorro da Praia do Ribatejo (uros)
Kirsti Louhi (2+1) VAL ERI-1, PU2, CACIB Tähtitaivaan Eemeli (uros)
  AVO EH-1 Tähtitaivaan Emmi (narttu)
     
16.6. Hämeenlinna VAL ERI-1, PU1, ROP Beoline Envis (uros)
Harto Stockmari (1+1) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP Tähtitaivaan Unelma (narttu)
     
9.6. Kangasniemi
Tanya Ahlman-Stockmari (0+1)
AVO ERI-1, PN1, SERT, ROP Beoline Hendu (narttu)
     
3.6. Tallinna KV, ESTV-07 VAL ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP, ESTV-07, EST MVA Tähtitaivaan Eemeli (uros)
Fernando Rodriques, Portugali (1+1) AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB,VSP, ESTV-07 Tähtitaivaan Emmi (narttu)
     
27.5. Parainen VAL ERI-1, PU1, ROP Beoline Envis (uros)
Tanya Ahlman-Stockmari (1+1) JUN EH-1 Tähtitaivaan Unelma (narttu)
     
20.5. Helsinki KV VAL ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP, FIN & KANS MVA Tähtitaivaan Lay Figure (narttu)
Tuula Savolainen (1+3) VAL ERI-1, PU1, CACIB, VSP Beoline Envis (uros)
  JUN EH-1 Tähtitaivaan Unelma (narttu)
  VAL poissa Beoline Eeni (narttu)
     
17.5. Tampere pentunäyttely
Juha Putkonen (0+1)
PEK-1, KP, ROP-pentu Iloinen Koira Tilda (narttu)
     
13.5. Hamina
Marija Kavcic, Slovenia (0+1)
PEK-1 Tähtitaivaan Tina (narttu)
     
6.5. Turenki NUO ERI-1, PU1, SERT, ROP Lill Jägarens Escape (uros)
Tapio Eerola (1+1) NUO EH-1 Beoline Decanter (narttu)
     
5.5. Somero VAL ERI-1, PU1, ROP Beoline Envis (uros)
Kari Salminen (1+1) JUN EH-1 Tähtitaivaan Unelma (narttu)
     
5.5. Leppävirta 2 & 5
Rita Kadike-Skadina, Latvia (0+1)
VAL ERI-1, PN1, ROP Dolly (narttu)
     
29.4. Lahti KV AVO ERI-1, Pu1, sert, CACIB, ROP, FIN MVA Beoline Envis (uros)
Annukka Paloheimo (2+2) AVO EH-2 Nicky (uros)
  JUN EH-1 Tähtitaivaan Unelma (narttu)
  JUN EH-2 Vutto's Cravo (narttu)
     
15.4.07 Vaasa KV JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP Dori de Verdas (narttu)
Marja Talvitie (1+4) AVO ERI-1, PU1, CACIB, VSP Lill Jägarens Bingo (uros)
  AVO ERI-1, PN2, vara-SERT, CACIB Tähtitaivaan Emma (narttu)
  PEK-1 Lill Jägarens Funny (narttu)
  PEK-2 Lill Jägarens Femma (narttu)
  poissa Lill Jägarens Excellent (uros)
     
8.4.07 Lappeenranta AVO ERI-1, PU1, SERT,
ROP, FIN MVA
Tähtitaivaan Eemeli (uros)
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (1+1) NUO ERI-1, PN1, SERT,
VSP
Tähtitaivaan Mia (narttu)
     
1.4. Alajärvi AVO ERI-1, PN1, SERT, ROP Noble Nelly’s Spotlight (narttu)
Tuula Pratt (0+2) AVO ERI-2, PN2, vara-SERT Noble Nellys’ Chocolate Chip (narttu)
     
24.3.07 Tampere KV VAL ERI-1, PN1, CACIB, ROP Tähtitaivaan Minni (narttu)
Jean Luis Brassat Lapeyriere, Ranska (2+3) AVO ERI-1, PN2, SERT, vara-CACIB, FIN MVA Beoline Eeni (narttu)
  JUN ERI-1, PN3, vara-SERT Tähtitaivaan Unelma (narttu)
  AVO EH-1 Beoline Envis (uros)
  JUN H Vutto's Boa (uros)
     
17.3.07 Riika,
Latvian Voittaja 2007
AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB,
ROP, LvV-07
Tähtitaivaan Eemeli (uros)
Barbka Novak, Slovenia (1+1) JUN ERI-1, PN1, SERT,
VSP, LvV-07
Tähtitaivaan Mia (narttu)
     
10.3.07 Vilna, Liettua KV AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB,
ROP, LtuV-07
Tähtitaivaan Eemeli (uros)
Markku Mähönen (1+1) JUN ERI-1, PN1,
VSP, LtuJV-07
Tähtitaivaan Mia (narttu)
     
25.2. Helsinki, pentunäyttely PEK-1, KP, ROP-pentu Bunnypark's Marmalade (narttu)
Hilkka Salohalla (0+2) PEK-1, KP Tähtitaivaan Tina (narttu)
     
24.2. Tuusniemi
Zidy Munsterhielm-Ehnberg
poissa Linalottas Amelina (narttu)
     
28.01.07 Turku KV AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP Tähtitaivaan Emmi (narttu)
Jarmo Vuorinen (2+3) AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, VSP Beoline Envis (uros)
  JUN ERI-1, PN2, vara-SERT Tähtitaivaan Mia (narttu)
  AVO EH-2 Tähtitaivaan Aaron (uros)
  JUN H Tähtitaivaan Unelma (narttu)
     

VALIONARVOT JA VOITTAJATITTELIT 2007

LtuV-07, LvV-07, ESTV-07, FIN & EST MVA Tähtitaivaan Eemeli
LtuJV-07, LvV-07 Tähtitaivaan Mia
FIN MVA Beoline Eeni
FIN MVA Beoline Envis
FIN & KANS MVA Tähtitaivaan Lay Figure
ESTV-07, FIN MVA Tähtitaivaan Emmi
FIN MVA Tähtitaivaan Little Flower
KANS MVA Dolly
V-07, PMV-07 Zorro da Praia do Ribatejo
V-07 Bolotha da Praia do Ribatejo
JV-07 Iloinen Koita Tiitu


Takaisin ylös | Takaisin näyttelytuloksiin