Harrastukset

Näyttelyt

    > Kalenteri
    > Tulokset
        - Psk
        - Pkk
        - Ksk
        - Kkk
Juoksu
    > Maastojuoksu
    > Ratajuoksu
    > Kalenteri
    > Tulokset
Agility
    > Kalenteri
    > Tulokset
Toko
Muut harrastukset








Näyttelytulokset


PIENET SILEÄKARVAISET PORTUGALINPODENGOT

2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | Ryhmäsijoitukset

VUOSI 2008

Käytetyt lyhenteet:
ERI = erinomainen, EH = erittäin hyvä, H = hyvä, T= tyydyttävä, HYL = hylätty, EVA = ei voida arvostella
PEK = pentuluokka, JUN = junioriluokka, NUO = nuorten luokka,
AVO = avoin luokka, VAL = valioluokka, KÄY = käyttöluokka, VET = veteraaniluokka
PU = paras uros, PN = paras narttu, KP = kunniapalkinto, SERT = sertifikaatti,
CACIB = kans.välinen sertifikaatti, ROP = rotunsa paras, VSP = vastakkaisen sukupuolen paras.

Aika, paikka, tuomari, (ilm.urokset+nartut) Tulos: Koiran nimi (+ sukupuoli)
14.12.2008 Helsinki
Voittaja-08
NUO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP, V-08 Tähtitaivaan Häksätin (uros)
Kisti Louhi (7+6) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP, V-08, JV-08 Tähtitaivaan Diana (narttu)
  JUN ERI-2, PN3 Blanco Estrella Pumpula (narttu)
  NUO ERI-1, PN2, vara-SERT, CACIB Tähtitaivaan Janina (narttu)
  VAL ERI-1, PU2, vara-CACIB Zorro da Praia do Ribateijo (uros)
  NUO ERI-2, PU3, vara-SERT Tähtitavaan Hugo (uros)
  VAL ERI-2, PU4 Beoline Envis (uros)
  JUN EH-1 Tähtitaivaan Daniel (uros)
  JUN EH-2 Tähtitaivaan Diego (uros)
  NUO EH-3 Plushcourt Tostao (uros)
  AVO EH-1 Iloinen Koira Tiitu (narttu)
  JUN EH-3 Blanco Estrella Pepita (narttu)
  JUN EH-4 Viva Finlandia do Vale Negro (narttu)
     
23.11. Jyväskylä KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Zorro da Praia do Ribatejo (uros)
Francisco Salvador Janeiro, Portugali (8+9) VAL ERI-1, PN1, CACIB, VSP Bolotha da Praia do Ribatejo (narttu)
  JUN EH-1 Vasco da Gama do Vale Negro (uros)
  NUO ERI-1, PU2, SERT, vara-CACIB Tähtitaivaan Häksätin (uros)
  NUO EH-2 Roxinol do Vale Negro (uros)
  NUO EH-3 Garfo do Vale Negro (uros)
  AVO ERI-1, PU3, vara-SERT Pluscourt Tostao (uros)
  AVO ERI-2, PU4 Encautom's Reducto (uros)
  JUN ERI-1 Tähtitaivaan Diana (narttu)
  JUN ERI-2 Viva Finlandia do Vale Negro (narttu)
  JUN EH-3 Blanco Estrella Pepita (narttu)
  NUO ERI-1, PN2, SERT, vara-CACIB Tähtitaivaan Janina (narttu)
  NUO ERI-2, PN3, vara-SERT Encautom's Rictusempra (narttu)
  NUO ERI-3 Iloinen Koira Tiitu (narttu)
  AVO ERI-1, PN4 Lill Jägarens Funny (narttu)
  ? Tähtitaivaan Miisa (narttu)
  POIS Sordo Finlandes do Vale Negro (uros)
  KASV-1, KP, ROP-kasv Kennel Tähtitaivaan
  KASV-2 Kennel do Vale Negro
     
21.11. Hamar
Norjan Voittaja -08
NUO 1/1, CK, PU1, SERT, CACIB, ROP, N V-08 Tähtitaivaan Häksätin (uros)
Javier Sanches, Espanja (2+0) JUN 1/1, HP, PU2 Mazurek Kawalkada (uros)
     
25.10.08 Seinäjoki KV AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP, FIN MVA Lill Jägaren's Funny (narttu)
Jarmo Vuorinen (6+7) JUN ERI-1, PU1, SERT, VSP Vasco da Gama do Vale Negro (uros)
  PEK-1, KP, ROP-pentu Lill Jägaren's Herakles (uros)
  JUN EH-2 Lill Jägaren's Gapo (uros)
  NUO ERI-1, PU2, CACIB Tähtitaivaan Häksätin (uros)
  VAL ERI-1, PN2, vara-CACIB Dori de Vedras (narttu)
  NUO ERI-1, PN3, vara-SERT Iloinen Koira Tiitu (narttu)
  AVO EH-1 Lill Jägaren's Benjamin (uros)
  AVO EH-2 Lill Jägaren's Femma (narttu)
  AVO pois Tähtitaivaan Miisa (narttu)
  JUN pois Tähtitaivaan Diana (narttu)
  VAL pois Zorro da Praia do Ribatejo (uros)
  PEK pois Lill Jägaren's Hesperos (narttu)
  KASV-1, KP, ROP-kasv Kennel Lill Jägaren's
     
4.10.08 Budapest KV, EUW-08, Unkari NUO ERI-1, SERT, CACIB, ROP, EUV-08 Roxinol do Vale Negro (uros)
Kirsi Laamanen (5+6) JUN ERI-1, SERT, EUJV-08 Sordo Finlandes do Vale Negro (uros)
  PEK (very promising) ROP-pentu Viva Finlandia do Vale Negro (narttu)
  JUN ERI-1, SERT, ROP-jun Kontrapunkt How Are You (narttu)
  VAL ERI-1, SERT, CACIB, EUV-08 Tähtitaivaan Lay Figure (narttu)
  AVO ERI-1, SERT, vara-CACIB Dori de Vedras (narttu)
  NUO Areia o Cacador do Coelho (narttu)
  NUO Faidros Troija (narttu)
  AVO Vutto´s Baio (uros)
  AVO Zeus da Praia do Ribatejo (uros)
  VAL ERI, SERT Achilles Aram Stalagmit (uros)
     
28.9.2008 Salo
Pekka Teini (1+0)
NUO ERI-1, PU1, SERT, ROP Tähtitaivaan Häksätin (uros)
     
20.9. Hyvinkää NUO ERI-1, PU1, SERT, ROP Tähtitaivaan Häksätin (uros)
Marja Talvitie (3+3) JUN H Tähtitaivaan Alfred (uros)
  AVO EH-1 Iloinen Koira Tiitu (narttu)
  NUO H Beoline Cranberry (narttu)
  POISSA Tähtitaivaan Daniel (uros)
  POISSA Tähtitaivaan Helmi (narttu)
     
14.9. Köyliö JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP Blanco Estrella Pumpula (narttu)
Tanya Ahlman-Stockmari (0+2) NUO H Tähtitaivaan Helmi (narttu)
     
13.09.08 Porvoo JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP Tähtitaivaan Diana (narttu)
Saija Juutilainen (4+5) AVO ERI-1, PU1, SERT, VSP, FIN MVA Lill Jägarens Escape (uros)
  PEK-1, KP, ROP-pentu Viva Finlandia do Vale Negro (narttu)
  NUO ERI-1, PN2, vara-SERT Tähtitaivaan Janina (narttu)
  JUN EH-1 Tähtitaivaan Alfred (uros)
  AVO EH-2 Nobre de Vale do Criz (uros)
  NUO EH-2 Beoline Cranberry (narttu)
  AVO H Mola (narttu)
  POISSA Tähtitaivaan Dan (uros)
     
6.9.08 Helsinki JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP-jun, ROP Tähtitaivaan Diana (narttu)
György Tesics, Unkari (3+5) JUN ERI-1, PU1, SERT, VSP Roxinol do Vale Negro (uros)
  PEK-1, KP, ROP-pentu Viva Finlandia do Vale Negro (narttu)
  JUN ERI-2, PU2, vara-SERT Tähtitaivaan Daniel (uros)
  NUO ERI-2, PN3 Iloinen Koira Tiitu (narttu)
  NUO ERI-1, PN2, vara-SERT Nelly (narttu)
  AVO ERI-1, PN4 Encautom´s Rictusempra (narttu)
  POIS Tähtitaivaan Dan (uros)
     
24.8 Hämeenlinna KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Zorro da Praia do Ribatejo (uros)
Sonia Bellan-Falletti, Italia (4+4) VAL ERI-1, PN1, CACIB, VSP Tähtitaivaan Emmi (narttu)
  NUO ERI-1, PU2, SERT, vara-CACIB Tähtitaivaan Häksätin (uros)
  JUN ERI-1, PU3, vara-SERT Lill Jägarens Gapo (uros)
  JUN ERI-2, PU4 Tähtitaivaan Daniel (uros)
  NUO ERI-1, PN2, SERT, vara-CACIB Tähtitaivaan Janina (narttu)
  JUN ERI-1, PN3, vara-SERT Blanco Estrella Pepita (narttu)
  JUN ERI-2, PN4 Blanco Estrella Pumpula (narttu)
     
23.8. Valkeakoski NUO ERI-1, PU1, SERT, ROP, RYP-3 Tähtitaivaan Häksätin (uros)
Gert Cristensen, Tanska (5+3) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP Tähtitaivaan Diana (narttu)
  AVO ERI-1, PU2, vara-SERT Tähtitaivaan Häristin (uros)
  NUO ERI-2, PU3 Encautom´s Riddikulus (uros)
  JUN ERI-1, PU4 Lill Jägarens Gapo (uros)
  AVO EH-2 Lill Jägarens Benjamin (uros)
  JUN ERI-2, PN2, vara-SERT Blanco Estrella Pepita (narttu)
  JUN ERI-3, PN3 Beoline Divanna (narttu)
     
17.8 Heinola JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Tähtitaivaan Hugo (uros)
Zvi Kupferberg, Israel (6+3) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP Tähtitaivaan Diana (narttu)
  AVO ERI-1, PU2, vara-SERT Tähtitaivaan Häristin (uros)
  JUN ERI-2, PU3 Roxinol do Vale Negro (uros)
  JUN ERI-3, PU4 Tassurallin Eka Vekara (uros)
  JUN EH-5 Tähtitaivaan Diego (uros)
  JUN EH-4 Tähtitaivaan Alfred (uros)
  JUN ERI-2, PN2, vara-SERT Tassurallin Big Bertha (narttu)
  NUO ERI-1, PN3 Beoline Cranberry (narttu)
  KASV-1, KP, ROP-kasv Tähtitaivaan Kennel
     
16.8. Kouvola NUO ERI-1, PU1, ROP Tähtitaivaan Häksätin (uros)
Leif Lehmann Jörgensen (3+1) JUN ERI-1, PN1, VSP Tassurallin Big Bertha (narttu)
  JUN ERI-1, PU2 Roxinol do Vale Negro (uros)
  JUN EH-2 Tassurallin Eka Vekara (uros)
     
10.8. Saarijärvi AVO ERI-1, PN1, SERT, ROP, FIN MVA Dori de Vedras (narttu)
Harto Stockmari (1+1) JUN EH Lill Jägaren's Gapo (uros)
     
9.8. Helsinki NUO ERI-1, PN1, SERT, ROP Tähtitaivaan Janina (narttu)
Paula Heikkinen-Lehkonen (1+1) JUN EH Tähtitaivaan Daniel (uros)
     
3.8.08 Kuopio KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Zorro de Praia do Ribatejo (uros)
Saija Juutilainen (2+4) NUO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, VSP Tähtitaivaan Janina (narttu)
  JUN ERI-1, PU2, SERT Roxinol do Vale Negro (uros)
  VAL ERI-1, PN2, vara-CACIB Tähtitaivaan Emmi (narttu)
  JUN ERI-1 Blanco Estrella Pumpula (narttu)
  JUN EH Blanco Estrella Pepita (narttu)
     
2.8.08 Kuopio KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Zorro de Praia do Ribatejo (uros)
Jukka Kuusisto (2+4) NUO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, VSP Tähtitaivaan Janina (narttu)
  JUN ERI-1, PU2, SERT Roxinol do Vale Negro (uros)
  VAL ERI-1, PN2, vara-CACIB Tähtitaivaan Emmi (narttu)
  JUN ERI-1, PN4 Blanco Estrella Pumpula (narttu)
  JUN ERI-2, PN3, vara-SERT Blanco Estrella Pepita (narttu)
     
2.8.2008 Liettua KV
Peter Harsanyi, Unkari (1+0)
NUO ERI-1, SERT, CACIB, ROP, BALT W-08 Tähtitaivaan Häksätin (uros)
     
1.8.08 Kuopio KV JUN EH Roxinol do Vale Negro (uros)
Leif-Herman Wilberg, Norja (1+2) JUN EH Blanco Estrella Pumpula (narttu)
  JUN H Blanco Estrella Pepita (narttu)
     
1.8.2008 Liettua KV
Erdos Laszlo, Unkari (1+0)
NUO ERI-1, SERT, CACIB, ROP, VVW-08 Tähtitaivaan Häksätin (uros)
     
27.7. Turku
Tanya Ahlman-Stockmari (0+1)
JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP Blanco Estrela Pepita (narttu)
     
26.7. Pori KV AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP, FIN MVA Zorro da Praia do Ribatejo (uros)
Pedro Delerue, Portugal (3+12) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP Tähtitaivaan Diana (narttu)
  NUO ERI-1, PU2 vara-SERT, vara-CACIB Tähtitaivaan Häksätin (uros)
  JUN ERI-1, PU3 Tähtitaivaan Dan (uros)
  VAL ERI-1, PN2, CACIB Tähtitaivaan Emmi (narttu)
  NUO ERI-1, PN3, vara-SERT, vara-CACIB Iloinen Koira Tiitu (narttu)
  NUO ERI-2, PN4 Tähtitaivaan Janina (narttu)
  JUN ERI-2 Blanco Estrela Pepita (narttu)
  JUN ERI-3 Blanco Estrela Pumpula (narttu)
  JUN EH-4 Tofine (narttu)
  NUO EH-3 Iloinen Koira Tilda (narttu)
  AVO ERI-1 Tähtitaivaan Ofelia (narttu)
  VAL ERI-2 Bolotha da Praia do Ribatejo (narttu)
  VAL ERI-4 Ira da Praia do Ribatejo (narttu)
  VAL ERI-3 Tähtitaivaan Unelma (narttu)
  KASV-1, KP, ROP-kasv Kennel Tähtitaivaan
     
19.7.08 Ypäjä AVO ERI-1, PN1, SERT, ROP, FIN MVA Tähtitaivaan Unelma (narttu)
Rainer Vuorinen (0+4) JUN ERI-1, PN2, vara-SERT Blanco Estrella Pepita (narttu)
  NUO ERI-1, PN3 Lill Jägarens Femma (narttu)
  pois Tähtitaivaan Helmi (narttu)
     
13.7.08 Karjaa
Tanya Ahlman-Stockmari (1+0)
NUO ERI-1, PU1, SERT, ROP Nelson (uros)
     
6.7. Maailmanvoittaja 2008, Ruotsi VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP, MV-08 Bolotha da Praia do Ribatejo (narttu)
Luis Pinto Teixeira (8+14) AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, VSP, MV-08 PLUSHCOURT LEAO (uros)
  JUN ERI-1, ROP-jun, JMV-08 Roxinol do Vale Negro (uros)
  JUN ERI-1, VSP-jun, JMV-08 Tähtitaivaan Diana (narttu)
  NUO ERI-1 PLUSHCOURT TOSTAO (uros)
  AVO ERI-2, vara-SERT Zorro da Praia do Ribatejo (uros)
  AVO ERI-3 TÄHTITAIVAAN UNO (uros)
  AVO ERI-4 Beoline Envis (uros)
  VAL ERI-1, vara-CACIB Tähtitaivaan Eemeli (uros)
  VAL EH-2 MELRO DO FARROBO DE PLUSHCOURT (uros)
  JUN ERI-2 Blanco Estrella Pumpula (narttu)
  JUN ERI-3 PAPPAS ALVA (narttu)
  JUN ERI-4 FAIDROS SANTA CLARA-A-VELHA (narttu)
  NUO ERI-1, SERT ANCORA DA PRAIA DO RIBATEJO (narttu)
  AVO ERI-1, vara-SERT Tähtitavaan Emmi (narttu)
  AVO ERI-2 PLUSHCOURT AURORA (narttu)
  AVO ERI-3 ZARABATANA DE PRAIA DO RIBATEJO (narttu)
  AVO ERI-4 Dori de Verdas (narttu)
  AVO ERI Tähtitaivaan Unelma (narttu)
  VAL ERI-2 AUREA DE PLUSHCOURT (narttu)
  VAL ERI-3 CAYENNE (narttu)
  VAL ERI-4 DOCAS DE VEDRAS DE PLUSHCOURT (narttu)
  ROP-kasvattaja DE PRAIA DO RIBATEJO
     
29.6.2008 Pietari KV
Genady Sipuagin, Venäjä (1+0)
NUO ERI-1, PU1, RUS-SERT, CACIB, ROP, RKFW-08 Tähtitaivaan Häksätin (uros)
     
29.6. Mäntsälä NUO ERI-1, PU1, SERT, ROP Tähtitaivaan Häristin (uros)
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (2+1) JUN ERI-1, PU2, vara-SERT Roxinol do Vale Negro (uros)
  JUN EH-1 Tähtitaivaan Diana (narttu)
     
28.6. Mustiala, SVKL-päänäyttely AVO ERI-1, PN1, SERT, ROP Tähtitaivaan Emma (narttu)
Eli-Marie Klepp, Norja (9+16) VAL ERI-1, PU1, VSP Tähtitaivaan Eemeli (uros)
  BABY PEK-1, KP, ROP-pentu Viva Finlandia do Vale Negro (narttu)
  BABY PEK-1, KP, VSP-pentu Vasco da Gama do Vale Negro (uros)
  BABY PEK-2, KP Sordo Finlandes do Vale Negro (uros)
  PEK-1, KP, PN2 Tassurallin Big Bertha (narttu)
  AVO ERI-1, PU2, SERT Zorro da Praia do Ribatejo (uros)
  JUN ERI-1, PU3, vara-SERT Lill Jägarens Gapo (uros)
  JUN ERI-2, PU4 Roxinol do Vale Negro (uros)
  VAL ERI-1, PN2 Tähtitaivaan Mia (narttu)
  NUO ERI-1, PN3, vara-SERT Lill Jägarens Funny (narttu)
  JUN ERI-1, PN4 Tähtitaivaan Diana (narttu)
  NUO ERI-1 Lill Jägarens Foxy (uros)
  VAL ERI-2 Beoline Envis (uros)
  JUN ERI-2 Blanco Estrella Pumpula (narttu)
  JUN ERI-3 Tofine (narttu)
  JUN ERI-4 Iloinen Koira Tilda (narttu)
  NUO ERI-2 Encautom’s Rictusempra (narttu)
  VAL ERI-2 Lill Jägarens Belinda (narttu)
  JUN EH-3 Tähtitaivaan Daniel (uros)
  AVO EH-3 Beoline Flower Girl (narttu)
  AVO EH-2 Dori de Vedras (narttu)
  AVO EH-4 Tähtitaivaan Unelma (narttu)
  NUO EH-3 Lill Jägarens Femma (narttu)
  JUN EH Blanco Estrella Pepita (narttu)
  KASV-1, KP, ROP-kasv Kennel Tähtitaivaan
  KASV-2, KP Kennel Lill Jägarens
     
28.6. Järvenpää JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP Tähtitaivaan Helmi (narttu)
Dominic Harris, Irlanti (0+2) JUN EH Nelly (narttu)
     
28.6.2008 Pietari KV
Salvatore Tripoli, Italia (1+0)
JUN ERI-1, PU1, jun-SERT, ROP, ROP-jun, RUS JUN CH Tähtitaivaan Häksätin (uros)
     
15.6. Forssa KV NUO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP Tähtitaivaan Häksätin (uros)
Riitta Lahtovaara (2+2) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP Blanco Estrella Pumpula (narttu)
  JUN ERI-1, PU2, vara-SERT Nelson (uros)
  JUN H Blanco Estrella Pepita (narttu)
     
14.6. Kotka KV JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Roxinol do Vale Negro (uros)
Kirsi Laamanen (3+1) NUO ERI-1, PU2, vara-SERT, CACIB Tähtitaivaan Häksätin (uros)
  poissa Vutto's Cravo (narttu)
  poissa Nicky (uros)
     
8.6. Tuuri JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Roxinol do Vale Negro (uros)
Paavo Mattila (3+3) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP Blanco Estrella Pepita (narttu)
  JUN ERI-2, PU2, vara-SERT Lill Jägarens Gapo (uros)
  AVO ERI-1, PN2, vara-SERT Dori de Vedras (narttu)
  NUO ERI-1, PN3 Lill Jägarens Femma (narttu)
  POISSA Tähtitaivaan Häksätin (uros)
     
7.6. Pieksämäki JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Roxinol do Vale Negro (uros)
Markku Mähönen (2+0) JUN EH-2 Garfo do Vale Negro (uros)
     
1.6. Tallinna, Viro
Maret Kärdi (1+0)
JUN ERI-1, PU1, jun-SERT, ROP, ROP-jun, EST & LT & LV & BALT JUN CH Tähtitaivaan Häksätin (uros)
     
31.5. Tallinna KV,
Eestin voittaja -08
AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB,ROP, ESTV-08 Zorro da Praia do Ribatejo (uros)
Denis Kuzelj Slovenia (3+1) AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB,VSP, ESTV-08 Tähtitaivaan Mia (narttu)
  JUN ERI-1, PU2, jun-SERT ESTJV-08 Tähtitaivaan Häksätin (uros)
  VAL ERI-1, PU3, vara-CACIB Tähtitaivaan Eemeli (uros)
     
25.5.2008 Hamina KV AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB,ROP, FIN MVA Tähtitaivaan Mia (narttu)
Markku Mähönen (1+3) AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB,VSP Zorro da Praia do Ribatejo (uros)
  PEK-1, KP, ROP-pentu Tofine (narttu)
  JUN EH-1 Iloinen Koira Tilda (narttu)
     
25.5. Panelia
Esko Nummijärvi (1+0)
JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Tähtitaivaan Häksätin (uros)
     
24.5.2008 Helsinki KV JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP-jun, ROP Tähtitaivaan Häksätin (uros)
Robert Dawson, Filippiinit (1+3) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP-jun, VSP Tähtitaivaan Janina (narttu)
  VAL EH-1 Beoline Eeni (narttu)
  JUN H Iloinen Koira Tiitu (narttu)
     
18.5. Pori JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Tähtitaivaan Häksätin (uros)
Janiki Steinbock, Israel (1+1) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP Blanco Estrella Pepita (narttu)
     
18.5. Jämsä
Unto Timonen (0+1)
AVO ERI-1, PN1, SERT, ROP Tähtitaivaan Mia (narttu)
     
17.5. Iitti JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP, RYP-4 Tähtitaivaan Häksätin (uros)
Elina Haapaniemi (2+1) JUN H Beoline Cranberry (narttu)
  PEK-1 Tähtitaivaan Alfred (uros)
     
11.5. Rauma JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Tähtitaivaan Häksätin (uros)
Cristian Stefanescu (2+4) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP Iloinen Koira Tiitu (narttu)
  JUN ERI-2, PU2, vara-SERT Roxinol do Vale Negro (uros)
  JUN ERI-2, PN2, vara-SERT Encautom's Rictusempra (narttu)
  JUN ERI-3, PN3 Blanco Estrella Pepita (narttu)
  JUN ERI-4, PN4 Blanco Estrella Pumpula (narttu)
     
10.5. Mikkeli
Pekka Teini (1+0)
JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Tähtitaivaan Häksätin (uros)
     
10.5. Turenki JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Roxinol do Vale Negro (uros)
Tuula Savolainen (4+3) PEK-1, KP, ROP-pentu Tähtitaivaan Alfred (uros)
  AVO H Lill jägarens Escape (uros)
  AVO ERI-1, PU2, vara-SERT Nobre de Vale do Criz (uros)
  JUN EH-1 Iloinen Koira Tiitu (narttu)
  JUN EH-2 Encautom's Rictusempra (narttu)
  JUN EH-3 Beoline Cranberry (narttu)
     
5.5. Hollola pentunäyttely
Harri Lehkonen (1+0)
PEK-1, KP, ROP-pentu Sordo Finlandes do Vale Negro (uros)
     
1.5. Hollola
Annukka Paloheimo (1+0)
JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Tähtitaivaan Häksätin (uros)
     
27.4. Vaasa KV NUO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP Lill Jägarens Funny (narttu)
Rita Kadike-Skadina, Latvia (3+2) JUN ERI-1, PU1, SERT, VSP Roxinol de Vale Negro (uros)
  PEK-1, KP, ROP-pentu Lill Jägarens Gapo (uros)
  JUN ERI-2, PU2, vara-SERT Tähtitaivaan Häksätin (uros)
  NUO ERI-2, PN2, vara-SERT, vara-CACIB Lill Jägarens Femma (narttu)
     
26.4. Lahti KV AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP Zorro da Praia do Ribatejo (uros)
Harry Tast (5+4) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP Tähtitaivaan Janina (narttu)
  JUN EH-1 Tähtitaivaan Hugo (uros)
  JUN EH-2 Tähtitaivaan Häksätin (uros)
  AVO H Nicky (uros)
  VAL ERI-2, PU2, vara-CACIB Tähtitaivaan Eemeli (uros)
  JUN H Blanco Estrella Pepita (narttu)
  AVO T Vutto's Cravo (narttu)
  AVO ERI-1, PN2, vara-SERT, CACIB Tähtitaivaan Mia (narttu)
  KASV-1, KP, ROP-kasvattaja Kennel Tähtitaivaan
     
20.4.2008 Jyväskylä KV JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Tähtitaivaan Häksätin (uros)
Johan Juslin (2+1) PEK-1, KP, ROP-pentu Blanco Estrella Pepita (narttu)
  JUN EH-2 Roxinol do Vale Negro (uros)
     
19.4. Kiuruvesi
Harto Stockmari (1+0)
JUN H Garfo do Vale Negro (uros)
     
5.4.08 Rakvere, Viro
Saija Juutilainen (1+0)
JUN ERI-1, jun-SERT,
ROP-jun, ROP
Tähtitaivaan Häksätin (uros)
     
30.3. Kokemäki 4/6&5 JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Tähtitaivaan Häksätin (uros)
Paula Rekiranta (1+2) JUN EH-1 Iloinen koira Tiitu (narttu)
  NUO EH-1 Lill Jägarens Femma (narttu)
     
24.3. Ruovesi ryhmänly
Pekka Teini (0+1)
PEK-1, KP, ROP-pentu Blanco Estrella Pepita (narttu)
     
24.3. Lappeenranta KV JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Tähtitaivaan Häksätin (uros)
Paula Heikkinen-Lehkonen (4+2) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP Tähtitaivaan Janina (narttu)
  JUN ERI-2, PU3 Encautom's Reducto (uros)
  JUN ERI-3, PU4 Roxinol do vale negro (uros)
  AVO ERI-1, PU2, vara-SERT, CACIB Zorro da Praia do Ribatejo (uros)
  AVO ERI-1, PN2, vara-SERT, CACIB Tähtitaivaan Mia (narttu)
     
22.3. Kokemäki pentunly PEK-1, KP, PN1, ROP-pentu Blanco Estrella Punpula (narttu)
Esko Nummijärvi (0+2) PEK-2, KP, PN2 Blanco Estrella Pepita (narttu)
     
16.3.08 Riika KV JUN ERI-1, PU-1, jun-SERT, ROP-jun, ROP, LV W-08 Tähtitaivaan Häksätin (uros)
Rita Kadike-Skadina, Latvia (2+2) JUN ERI-1, PN-1, jun-SERT, VSP-jun, VSP, LV W-08 Tähtitaivaan Janina (narttu)
  AVO ERI-1, PU-2, SERT, CACIB Zorro da Praia do Ribatejo (uros)
  AVO ERI-1, PN-2, SERT, CACIB Tähtitaivaan Mia (narttu)
     
15.3.08 Vilna KV JUN ERI-1, PU-1, jun-SERT, ROP-jun, ROP, LTU JW-08 Tähtitaivaan Häksätin (uros)
Natalja Nekrosiene, Liettua (2+2) AVO ERI-1, PU-2, SERT, CACIB, LTU W-08 Zorro da Praia do Ribatejo (uros)
  JUN ERI-1, PN-1, jun-SERT, LTU JW-08 Tähtitaivaan Janina (narttu)
  AVO ERI-1, PN-2, SERT,
LTU W-08
Tähtitaivaan Mia (narttu)
     
15.03.2008 Tampere KV JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Roxinol do Vale Negro (uros)
Marie-Christine Delabelle, Belgia (3+6) NUO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, VSP Lill Jägarens Funny (narttu)
  JUN ERI-2, PU2, vara-SERT Garfo do Vale Negro (uros)
  JUN ERI-3, PU3 Encautom's Riddikulus (uros)
  AVO ERI-1, PN2, vara-SERT, vara-CACIB Tähtitaivaan Emma (narttu)
  NUO ERI-2, PN3 Lill Jägarens Femma (narttu)
  JUN EH-1 Encautom's Rictusempra (narttu)
  JUN poissa Beoline Granberry (narttu)
  JUN poissa Iloinen Koira Tilda (narttu)
     
2.3.08 Helsinki pentunäyttely PEK-1, KP, PU1, ROP-pentu Roxinol do Vale Negro (uros)
Maija Mäkinen (3+2) PEK-1, KP, PN1, VSP-pentu Blanco Estrella Pumpula (narttu)
  PEK-1, KP, PU2 Tähtitaivaan Daniel (uros)
  PEK-2, KP, PN2 Blanco Estrella Pepita (narttu)
  POISSA Tähtitaivaan Alfred (uros)
     
23.2.08 Tuusniemi  FCI 5&7/8 JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Tähtitaivaan Häksätin (uros)
Marja Talvitie (2+0) JUN H Garfo Do Vale Negro (uros)
     
3.2.08 Keuruu FCI 3&5
Riitta Lahtovaara (1+0)
JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Tähtitaivaan Häksätin (uros)
     
2.2.08 Eno
Leni Finne (1+0)
JUN H Garfo do Vale Negro (uros)
     
2.2.08 Parkano FCI 5&7/8 JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Tähtitaivaan Häksätin (uros)
Saija Juutilainen (1+1) AVO EH-1 Tähtitaivaan Emma (narttu)
     
26.01.08 Turku KV JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP Tähtitaivaan Janina (narttu)
Andre v d Broeck, Alankomaat (4+8) VAL ERI-1, PU1, CACIB, VSP Beoline Envis (uros)
  PEK-1, KP, ROP-pentu Roxinol do Vale Negro (uros)
  PEK-1 Beoline Nadza (narttu)
  JUN POISSA Tähtitaivaan Häksätin (uros)
  JUN EH-1 Encautom's Reducto (uros)
  AVO ERI-1, PN2, CACIB,
vara-SERT
Tähtitaivaan Unelma (narttu)
  JUN ERI-2, PN3 Iloinen koira Tiitu (narttu)
  NUO ERI-1, PN4, vara-CACIB Lill Jägarens Funny (narttu)
  JUN EH-3 Iloinen koira Tilda (narttu)
  JUN EH-4 Lill Jägaren Femma (narttu)
  JUN EH-5 Beoline Cranberry (narttu)
     
12.1.08 Tartto, Viro
Tina Premo, Ruotsi (1+0)
JUN ERI-1, jun-SERT,
ROP-jun, ROP
Tähtitaivaan Häksätin (uros)
     
5.1.08 Kajaani KV
Susan Kealy, Irlanti (0+1)
NUO EH-1 Vutto's Beijo (narttu)
     

VALIONARVOT JA VOITTAJATITTELIT 2008

FIN MVA, LTUV-08, ESTV-08 Zorro da Praia do Ribatejo
FIN & LTU MVA, LTUV-08, ESTV-08 Tähtitaivaan Mia
LTUJV-08, LVV-08 Tähtitaivaan Janina
RUS & EST & LT & LV & BALT JUN CH
LVV-08, LTUJV-08, ESTJV-08, RKFV-08, BALT V-08, N V-08
V-08
Tähtitaivaan Häksätin
KANS & LTU & LV MVA Tähtitaivaan Eemeli
EST MVA Tähtitaivaan Emmi
MV-08 Bolotha da Praia do Ribatejo
JMV-08 Roxinol do Vale Negro
JMV-08, V-08 Tähtitaivaan Diana
FIN & H MVA Dori de Verdas
FIN MVA Lill Jägaren's Escape
H MVA, EUV-08 Roxinol do Vale Negro
H JMVA, EUJV-08 Sordo Finlandes do Vale Negro
FIN MVA Lill Jägaren's Funny
FIN MVA Tähtitaivaan Unelma

Takaisin ylös | Takaisin näyttelytuloksiin