Harrastukset

Näyttelyt

    > Kalenteri
    > Tulokset
        - Psk
        - Pkk
        - Ksk
        - Kkk
Juoksu
    > Maastojuoksu
    > Ratajuoksu
    > Kalenteri
    > Tulokset
Agility
    > Kalenteri
    > Tulokset
Toko
Muut harrastukset








Näyttelytulokset


PIENET SILEÄKARVAISET PORTUGALINPODENGOT

2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | Ryhmäsijoitukset

VUOSI 2006

Käytetyt lyhenteet:
ERI = erinomainen, EH = erittäin hyvä, H = hyvä, T= tyydyttävä, HYL = hylätty, EVA = ei voida arvostella
PEK = pentuluokka, JUN = junioriluokka, NUO = nuorten luokka,
AVO = avoin luokka, VAL = valioluokka, KÄY = käyttöluokka, VET = veteraaniluokka
PU = paras uros, PN = paras narttu, KP = kunniapalkinto, SERT = sertifikaatti,
CACIB = kans.välinen sertifikaatti, ROP = rotunsa paras, VSP = vastakkaisen sukupuolen paras.

Aika, paikka, tuomari, (ilm.urokset+nartut) Tulos: Koiran nimi (+ sukupuoli)
10.12. Helsinki KV, Voittaja2006 VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP, V-06 Tähtitaivaan Niko (uros)
Matti Tuominen (4+7) AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, VSP, V-06, FIN MVA Dolly (narttu)
  VAL ERI-1, PN2, vara-CACIB Tähtitaivaan Minni (narttu)
  AVO ERI-2, PN3, vara-SERT Beoline Eeni (narttu)
  VAL ERI-2, PN4 Tähtitaivaan Saana (narttu)
  PEK-1 Vutto's Boa (uros)
  PEK-1 Tähtitaivaan Unelma (narttu)
  AVO EH-1 Beoline Envis (uros)
  POISSA Lill Jägarens Cherokee (uros)
  JUN EH-1 Dori de Vedras (narttu)
  AVO EH-1 Beoline Comet (narttu)
     
9.12.06 Tukholma KV,
Ruotsin voittaja -06
AVO ERI-1, PN1, CACIB, ROP, SV-06 Cayenne (narttu)
Leif-Herman Wilberg, Norja (0+3) AVO ERI-2, PN2, vara-CACIB Camomille (narttu)
  VAL ERI-1, PN3 Bolotha da Praia do Ribatejo (narttu)
     
18.11. Jyväskylä KV AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP Beoline Envis (uros)
Tanja Ahlman-Stockamari (1+3) PEK-1, KP, ROP-pentu Tähtitaivaan Unelma (narttu)
  AVO EH-1 Beoline Hendu (narttu)
  AVO EH-2 Vutto's Abelha (narttu)
     
9.11. Puola, Poznan, MV-06 VAL ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP, PL MVA, MV-06 Bolotha da Praia do Ribatejo (narttu)
Javier Sanches, Espanja (8+14) NUO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, MV-06 Dudek Kawalkada (uros)
  JUN ERI-1, ROP-jun, JMV-06 Myszka Kawalkada (narttu)
  JUN ERI-1, JMV-06 Kontrapunkt Formularz (uros)
  VET ERI-1, ROP-vet Parisade Aquarelia (narttu)
  VAL ERI-1, SERT, PL MVA Tähtitaivaan Niko (uros)
  NUO ERI-1, SERT Dudek Kawalkada (uros)
  AVO ERI-1, SERT, vara-CACIB Tähtitaivaan Eemeli (uros)
  AVO ERI-2 Melro do Farrobo de Plushcourt (uros)
  VAL ERI-2 Tähtitaivaan Simo (uros)
  VAL ERI-3 Kontrapunkt Duplikat (uros)
  JUN ERI-2 Dori de Vedras (narttu)
  JUN ERI-3 Plushcourt Camelia (narttu)
  JUN ERI-4 Tähtitaivaan Mia (narttu)
  NUO poissa Plushcourt Beijar (narttu)
  NUO ERI-1, SERT Esencja Kontrapunkt (narttu)
  AVO ERI-1, SERT Tähtitaivaan Emmi (narttu)
  AVO ERI-2 Dolly (narttu)
  AVO ERI-3 Lete de Plushcourt (narttu)
  AVO poissa Cayenne (narttu)
  VAL ERI-2, vara-CACIB Tähtitaivaan Lay Figure (narttu)
  AVO poissa Aurea de Plushcourt (narttu)
     
5.11. Seinäjoki KV JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Tähtitaivaan Omar (uros)
Agneta Kappers, Ruotsi (4+4) VAL ERI-1, PN1, CACIB, VSP Tähtitaivaan Minni (narttu)
  VAL ERI-1, PU2, CACIB Tähtitaivaan Niko (uros)
  VAL ERI-2, PU3, vara-CACIB Lill Jägarens Cherokee (uros)
  VAL ERI-3, PU4 Lill Jägarens Bingo (uros)
  JUN ERI-1, PN2, SERT Dori de Vedras (narttu)
  AVO ERI-1, PN3, vara-SERT Vutto’s Abelha (narttu)
  VAL EH-2 Lill Jägarens Arabella (narttu)
     
7.10. Oulu KV NUO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP Dolly (narttu)
Javier Sanchez, Espanja (2+2) VAL ERI-1, PU1, CACIB, VSP Lill Jägarens Cherokee (uros)
  PEK-1, KP, ROP-pentu Dori de Vedras (narttu)
  NUO EH-1 Lill Jägarens Donatello (uros)
     
17.9. Orivesi pentunäyttely
Jaana Hartus (0+1)
PEK-1 Tähtitaivaan Unelma (narttu)
     
16.9. Kihniö, Jaana Hartus (1+0) AVO ERI-1, PU1, SERT, ROP, FIN MVA Lill Jägarens Cherokee (uros)
     
2.-3.9. Helsinki, Claudio de Giuliani, Italia (0+1) AVO ERI-1, PN1, SERT, ROP Beoline Eeni (narttu)
     
26.8. Hämeenlinna KV AVO ERI-1, PU-1, SERT, CACIB, ROP Beoline Envis (uros)
Kari Järvinen (2+1) JUN ERI-1, PU2, vara-SERT Nobre de Vale do Criz (uros)
  JUN EH-1 Beoline Wind (narttu)
     
20.8. Tallinna, Eesti KV AVO ERI-1, PU-1, SERT, CACIB, ROP, ESTW-06 Tähtitaivaan Eemeli (uros)
Saija Juutilainen (2+1) AVO ERI-1, PN-1, SERT, CACIB, VSP, ESTW-06 Tähtitaivaan Little Flower (narttu)
  VAL ERI-1, PU-2, vara-CACIB Muscida´s Athos (uros)
     
20.8. Heinola, Annamaria Tarjan, Unkari (0+1) VAL ERI-1, PN1, ROP Lill Jägarens Belinda (narttu)
     
19.8. Kouvola, Laszlo Erdös Unkari (0+1) VAL ERI-1, PN1, ROP Lill Jägarens Belinda (narttu)
     
12.8. Raisio JUN EH-1 Beoline Falcon (uros)
Luis Catalan, Portugali (2+1) AVO EH-1 Beoline Envis (uros)
  JUN EH-1 Tähtitaivaan Ofelia (narttu)
     
5.8. Kuopio KV, Annukka Paloheimo (0+1) NUO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP Dolly (narttu)
     
5.8. Kuopio KV NUO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP Dolly (narttu)
Kenneth Stevenson, Irlanti (0+2) AVO EH-1 Beoline Hendu (narttu)
     
4.8. Kuopio, Hannu Talvi (0+1) NUO ERI-1, PN1, SERT, ROP Dolly (narttu)
     
30.7. Mikkeli KV, Unto Timonen (0+1) AVO EH-1 Beoline Hendu (narttu)
     
23.7. Pöytyä AVO ERI-1, PU1, SERT, ROP Beoline Envis (uros)
Raisa Savander (2+0) AVO ERI-2, PU2, vara-SERT Lill Jägarens Cherokee (uros)
     
16.7. Helsinki, Antti Aarnio (0+2) JUN EH-1 Beoline Eeni (narttu)
  JUN poissa Beoline Comet (bitch)
     
15.7. Laukaa,
Tanya Ahlman-Stockmari (1+0)
AVO EH-1 Lill Jägarens Cherokee (uros)
     
9.7. Karjaa, Kirsi Laamanen (1+0) VAL ERI-1, PU1, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
     
8.7. Salo VAL ERI-1, PU1, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
Leni Nousiainen (2+0) AVO EH-1 Beoline Envis (uros)
     
2.7. Mustiala 5&10 VAL ERI-1, PN1, ROP Tähtitaivaan Minni (narttu)
Bitte Ahrens, Ruotsi (1+2) KÄY ERI-1, PU1, VSP Tähtitaivaan Niko (uros)
  JUN EH-1 Conchita de Vedras (narttu)
     
1.7. Mustiala SVKL:n päänäyttely VAL ERI-1, PN1, ROP, RYP-2 Bolotha da Praia do Ribatejo (narttu)
Vitor Veiga, Portugal (5+8) KÄY ERI-1, PU1, VSP Tähtitaivaan Niko (uros)
  PEK 1 Tähtitaivaan Mia (narttu)
  AVO ERI-1, PU2, SERT Beoline Envis (uros)
  JUN ERI-1, PU3, vara-SERT Beoline Falcon (uros)
  AVO ERI-2, PU4 Tähtitaivaan Eemeli (uros)
  AVO ERI-1, PN2, SERT,
FIN MVA
Ira da Praia do Ribatejo (narttu)
  VAL ERI-2, PN3 Lill Jägarens Belinda (narttu)
  VAL ERI-3, PN4 Tähtitaivaan Minni (narttu)
  VAL EH-1 Tähtitaivaan Simo (uros)
  JUN ERI-1 Beoline Flower Girl (narttu)
  NUO ERI-1 Tähtitaivaan Emmi (narttu)
  NUO EH-2 Conchita de Vedras (narttu)
  KASV. 1, KP Kennel Tähtitaivaan
     
24.6. Rovaniemi kv
Åke Cronander, Ruotsi (1+0)
VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
     
17.6. Tuuri VAL ERI-1, PU1, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
Pekka Teini (2+4) AVO ERI-1, PN1, SERT, VSP Noble Nelly's Chocolate Chip (narttu)
  JUN ERI-1, PN2, vara-SERT Tähtitaivaan Emma (narttu)
  VAL ERI-1, PN3 Lill Jägarens Belinda (narttu)
  JUN EH-2 Conchita de Vedras (narttu)
  AVO ERI-1, PU2, SERT Beoline Envis (uros)
     
10.6. Helsinki 'Euroopan Voittaja -06' VAL ERI-1, PN, CACIB, ROP, EurV-06 Bolotha da Praia do Ribatejo (narttu)
Luis Pinto Texeira, Portugal (2+5) AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, EurV-06 Tähtitaivaan Eemeli (uros)
  VAL poissa Tähtitaivaan Simo (uros)
  JUN ERI-1, SERT, EurJV-06 Kontrapunkt Esencja (narttu)
  NUO ERI-1, vara-CACIB Dolly (narttu)
  AVO poissa Tähtitaivaan Little Flower (narttu)
  VAL ERI-2 Lill Jägarens Belinda (narttu)
     
4.6. Tallinna KV, Viro 'Baltian Voittaja -06' AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP, Balt V-06 Tähtitaivaan Eemeli (uros)
Luis Pinto Texeira, Portugal (1+1) AVO EH-1 Tähtitaivaan Little Flower (narttu)
     
28.5. Järvenpää AVO ERI-1, PU1, SERT, ROP Pastel da Praia do Ribatejo (uros)
Maret Kärdi, Viro (3+3) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP Beoline Eeni (narttu)
  VAL EH-1 Tähtitaivaan Niko (uros)
  NUO HYL Conchita de Vedras (narttu)
  AVO ERI-1, PN2, vara-SERT Faidros Fave (narttu)
  VAL ERI-1, PN3 Tähtitaivaan Mannequin (narttu)
     
28.5.06 Joensuu
Henrik Johansson, Ruotsi (1+0)
AVO EH-1 Nicky (uros)
     
27.5.06 Joensuu
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (0+1)
JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP Dolly (narttu)
     
20.5. Helsinki KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
Leila Kärkäs (2+2) VAL ERI-2, PU2, vara-CACIB Muscida's Athos (uros)
  JUN EH-1 Beoline Eeni (narttu)
  VAL EH-1 Lill Jägarens Belinda (narttu)
     
6.5. Turenki 4/6 & 5 VAL ERI-1, PU1, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
Leila Kärkäs (1+1) JUN T Conchita De Vedras (narttu)
     
6.5. Ahlainen 5 & 1
Marija Kavcic, Slovenia (1+0)
AVO EH-1 Beoline Envis (uros)
     
30.4. Vaasa AVO ERI-1, PU1, SERT, ROP, FIN MVA Lill Jägarens Bingo (uros)
Paula Heikkinen-Lehkonen (1+2) NUO EH-1 Tähtitaivaan Emma (narttu)
  PEK-1 Tähtitaivaan Ofelia (narttu)
     
23.4. Lahti KV JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP Tähtitaivaan Eemeli (uros)
Lotte Jörgensen, Tanska (3+1) AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, VSP, FIN MVA Tähtitaivaan Mannequin (narttu)
  AVO ERI-1, PU2, vara-SERT, CACIB Nicky (uros)
  JUN ERI-1, PU3 Beoline Envis (uros)
     
1.4. Polvijärvi, Soile Bister (0+1) JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP Dolly (narttu)
     
25.3 Parkano ryhmät 4/6&5
Saija Juutilainen (1+0)
AVO H Lill Jägaren's Cherokee (uros)
     
18.3. Tampere KV VAL ERI-1, PN1, ROP, CACIB Bolotha da Praia do Ribatejo (narttu)
Filipe Constant, Portugali (5+2) JUN ERI-1, PU1, VSP, SERT Beoline Envis (uros)
  PEK poissa Beoline Falcon (uros)
  JUN EH-1 Beoline Elvis (uros)
  JUN EH-3 Tähtitaivaan Mörrimöykky (uros)
  AVO EH-1 Tähtitaivaan Mergenary (uros)
  VAL ERI-2, PN2, vara-Cacib Tähtitaivaan Minni (narttu)
     
5.3. Juuka, Paavo Mattila (0+1) JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP Dolly (narttu)
     
18.2. Tuusniemi 5 & 7/8
Marja Talvitie (0+1)
JUN ERI-1, PN1, SERT, ROP Dolly (narttu)
     
5.2. Keuruu 4/6 & 5
Esko Nummijärvi (1+1)
AVO ERI-1, PU1, SERT, ROP, FIN MVA Muscida's Athos (uros)
  NUO EH-1 Vutto's Abelha (narttu)
     
22.1. Turku KV VAL ERI-1, PN1, CACIB, ROP Bolotha da Praia do Ribatejo (narttu)
Hans Lehtinen (1+2) JUN EH-1 Beoline Envis (uros)
  NUO H Vutto's Abelha (narttu)
     
14.1. Kauhajoki, ryhmät 4/6 & 5 AVO EH-1 Lill Jägarens Bingo (uros)
Paula Heikkinen-Lehkonen (1+1) AVO H Lill Jägarens Choco (narttu)
     
6.1. Kajaani KV VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP Tähtitaivaan Niko (uros)
Cristian Stefanescu, Romania (1+1) JUN ERI-1, PN1, SERT, VSP Dolly (narttu)

VALIONARVOT JA VOITTAJATITTELIT 2006

FIN MVA Muscida's Athos
FIN MVA Tähtitaivaan Mannequin
FIN MVA Lill Jägarens Bingo
BaltV-06, EurV-06, ESTW-06 Tähtitaivaan Eemeli
EurV-06, PL MVA, MV-06 Bolotha da Praia do Ribatejo
EurJV-06 Kontrapunkt Esencja
FIN MVA Ira da Praia do Ribatejo
ESTW-06 Tähtitaivaan Little Flower
FIN MVA Lill Jägarens Cherokee
PL MVA, V-06 Tähtitaivaan Niko
FIN MVA, V-06 Dolly


Takaisin ylös | Takaisin näyttelytuloksiin