Harrastukset

Näyttelyt

    > Kalenteri
    > Tulokset
        - Psk
        - Pkk
        - Ksk
        - Kkk
Juoksu
    > Maastojuoksu
    > Ratajuoksu
    > Kalenteri
    > Tulokset
Agility
    > Kalenteri
    > Tulokset
Toko
Muut harrastukset








Näyttelytulokset


PIENET SILEÄKARVAISET PORTUGALINPODENGOT

2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | Ryhmäsijoitukset

VUOSI 2012

Käytetyt lyhenteet:
ERI = erinomainen, EH = erittäin hyvä, H = hyvä, T= tyydyttävä, HYL = hylätty, EVA = ei voida arvostella
PEK = pentuluokka, JUN = junioriluokka, NUO = nuorten luokka,
AVO = avoin luokka, VAL = valioluokka, KÄY = käyttöluokka, VET = veteraaniluokka
PU = paras u, PN = paras n, KP = kunniapalkinto, SERT = sertifikaatti, SA = Sertifikaatin arvoinen
CACIB = kans.välinen sertifikaatti, ROP = rotunsa paras, VSP = vastakkaisen sukupuolen paras.



Aika, Paikka,
Tuomari
(ilm. urokset + nartut)
  Tulos: Koiran nimi (+ sukupuoli)  


10.11.2012 Kaunas KV, Liettua
Tuomari Anatoli Zhuk (2+2)

  ROP, LT JCH

LT JCH
LT CH
LT CH

BIS-3 -kasvattaja
Feuer Frei Bang Bang

Feuer Frei Berlin's Lucky Dixon
Feuer Frei Avidez
Lucky

Kennel Feuer Frei
 

11.09.2012 Riika INT, Latvia
Tuomari Jean-Jaques Dupas (2+2)

  ROP, LV, BALT JCH

LV, BALT JCH
ERI-1
ERI-1

BIS-4 -kasvattaja
Feuer Frei Berlin's Lucky Dixon

Feuer Frei Bang Bang
Freuer Frei Avidez
Lucky

Kennel Feuer Frei
 

11.11.2012 Jyväskylä KV
Tuomari Paavo Mattila (5+9)
  JUN ERI-1, SA, PN1, SERT, ROP
VAL ERI-1, SA, PU1, CACIB, VSP
KASV KP ROP-KASV BIS-3

PEK-1, KP, ROP-pentu
PEK-1, KP

JUN ERI-2
JUN ERI-1, SA, PU2
NUO ERI-1, SA, PU4
NUO EH-2
AVO H
VAL ERI-2, SA, PU3

JUN ERI-1, SA
JUN EH-3
NUO ERI-1, SA, PN4, VARA-SERT
AVO ERI-1, SA
VAL ERI-2, SA, PN3
VAL ERI-1, SA, PN2, CACIB
VAL ERI-3, SA
VAL ERI-4, SA
Encautom's Costa Magica (n)
Boa Pinta do Vale Negro (u)
Kennel Encautom's

Mignet'in Roosa Rasavilli (n)
Lill Jägarens Lucy

Lill Jägarens Konsta (u)
Tassurallin Gabriel
Beoline Troll
Dyanitos Albert
Benito
Plushcourt Lapis

Encautom's Carnival Spirit (n)
Tassurallin Greta
Encautom's Ecstasy of Gold
Lill Jägarens Kitty
Blanco Estrella Soleado
Encautom's Fennica
Encautom's Spot On
Tassurallin Dooris
 

27.10.2012 Seinäjoki KV
Tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (+)

  JUN ERI-1, PN1, SA, SERT, ROP
NUO ERI-1, PU1, SA, SERT, CACIB, VSP

KP, ROP-PENTU
KP, VSP-PENTU

VAL ERI-1, PU2, SA, VARA-CACIB
VAL ERI-1, PN2, SA, CACIB
AVO >ERI-1, PN3, SA, VARA-SERT, VARA-CACIB
NUO EH-1
JUN EH
NUO H
NUO H
Encautom's Nostra Magia (n)
Feuer Frei Bang Bang (u)

Lill Jägaren's Lukas
Lill Jägaren's Lucy

Boa Pinta do Vale Negro
Blanco Estrella Soleado
Lill Jägaren's Kitty
Dyanitos Alma
Encautom's Carnival Spirit
Dyanitos Agnet
Dyanitos Albert
 

29.09.2012 Tampere Pentunäyttely
Tuomari Jelena Kruus (1+1)

  7-9kk KP-1, ROP-pentu, RYP-4-pentu
5-7kk KP-1, VSP-pentu
Blanco Estrella Eva-Mary (n)
Lill Jägarens Lucky (u)
 

16.09.2012 Hyvinkää RN
Tuomari Lars Adeheimer ( + )
  JUN ERI-1, SA, PU1, SERT, ROP
ERI-1, SA, PN1, VSP
KP-1, ROP-pentu

JUN ERI-2
JUN ERI-3
VAL ERI-1, SA, PU2
JUN ERI-1
AVO ERi-1, SA, PN2, SERT, FI MVA
AVO ERI-2
AVO ERI-3
AVO EH-4
Duende O Cacador Do Coelho (u)
Encautom's Spot On (n)
Tassurallin Glinda (n)

Lill Jägarens King (u)
Pardal do Vale Negro
Feuer Frei Avidez
Feuer Frei Berlin's Lucky Dixon (n)
Tassurallin Big Bertha
Kohah's Blondy
Feuer Frei Adaga
Tassurallin Caramel
 

01.09.2012 Köyliö RN
Tuomari Pirjo Aaltonen (1+2)

  VAL ERI-1, SA, PU1, ROP, RYP-3

NUO EH-1
AVO ERI-1
Tähtitaivaan Häksätin (u)

Dyanitos Alma (n)
Tähtitaivaan Carita
 

25.08.2012 Yppäri RN
Tuomari Marja Talvitie (1+0)

  JUN ERI-1 Feuer Frei Bang Bang
 

12.08.2012 Raisio KR
Tuomari Zorica Salijevic, Ruotsi (2+5)

  JUN ERI-1, SA, PU1, SERT, ROP
VAL ERI-1, SA, PN1, SERT, VSP, FI MVA
PEK-1, KP, ROP-pentu

VAL ERI-1, SA, PU2
JUN ERI-1
JUN ERI-2
AVO ERI-1, SA, PN2, vara-SERT
AVO ERI-2, SA, PN3
Feuer Frei Bang Bang (u)
Baqueta Bambu Coracao de Boi (n)
Duende o Cacador do Coelho (u)

Feuer Frei Avidez (u)
Bisca D'Eiras do Bugio (n)
Feuer Frei Cosa Nostra
Feuer Frei Adaga
Divertidos Bianca
 

11.08.2012 Helsinki KR
Tuomari Zorica Salijevic, Ruotsi (4+5)

  VAL ERI-1, SA, PU1, ROP, RYP-4
VAL ERI-1, SA, PN1, VSP

JUN ERI-1, SA, PU2, SERT
JUN ERI-2, SA, PU3, vara-SERT
JUN EH-3
JUN ERI-1, SA, PN2, SERT
JUN EH-2
JUN EH-3
VAL ERI-2, SA, PN3, vara-SERT

KAK-1, KP, ROP-kasv, BIS-4 kasv
Feuer Frei Avidez (u)
Encautom's Fennica (n)

Feuer Frei Bang Bang (u)
Feuer Frei Bûckstabû
Pardal do Vale Negro
Feuer Frei Berlin's Lucky Dixon (n)
Feuer Frei Cosa Nostra
Bisca D'Eiras Do Bugio
Baqueta Bambu Coracao de Boi

Kennel Feuer Frei
 

05.08.2012 Pärnu KV
Tuomari Irina Azen (2+1)

  JUN ERI-1, J-SERT, ROP, EE JMVA
VAL ERI-1, CACIB, VSP

AVO ERI-1, CACIB
Feuer Frei Bang Bang
Lucky

Feuer Frei Avidez
 

04.08.2012 Pärnu KV
Tuomari Tapio Eerola (2+1)

  JUN ERI-1, J-SERT, ROP

AVO EH-1
VAL EH-1
Feuer Frei Bang Bang

Feuer Frei Avidez
Lucky
 

03.08.2012 Pärnu KV
Tuomari L. Terentjeva (2+1)

  JUN ERI-1, J-SERT, ROP
VAL ERI-1, SERT, VSP, EE MVA

AVO ERI-1, SERT, EE MVA
Feuer Frei Bang Bang
Lucky

Feuer Frei Avidez
 

05.08.2012 Kuopio
Tuomari Johan Juslin ( + )

  JUN ERI-1, SA, PN1, SERT, ROP
NUO ERI-1, SA, PU1, SERT, CACIB, VSP

JUN ERI-1, SA, PU2, vara-SERT
JUN ERI
VAL ERI-1, SA, PU3, vara-CACIB
POISSA
AVO ERI, SA
VAL ERI-4
VAL ERI-3, SA, PN4
VAL ERI-1, SA, PN2, CACIB
VAL ERI-2, SA, PN3, vara-CACIB
Feuer Frei Berlin's Lucky Dixon (n)
Snadifrendi Kuliksen Kundi (u)

Blanco Estreella Hombre (u)
Espargo da Casa da Praia
Plushcourt Lapis
Encautom's Costa Magica (n)
Tassurallin Big Bertha
Tassurallin Dooris
Blanco Estrella Pepita
Blanco Estrella Soleado
Encautom's Fennica
 

04.08.2012 Kuopio
Tuomari Birgitta Svarstad, Ruotsi ( + )

  VAL ERI-1, SA, PN1, CACIB, ROP
VAL ERI-1, SA, PU1, CACIB, VSP

JUN ERI-1
JUN ERI-2
NUO ERI-1
JUN ERI-1, SA, PN2, SERT
JUN EH
AVO EH
VAL ERI-4
VAL ERI-2, SA, PN3, vara-CACIB
VAL ERI-3, SA, PN4
Blanco Estrella Soleado (n)
Pluscourt Lapis (u)

Blanco Estreella Hombre (u)
Espargo da Casa da Praia
Snadifrendi Kuliksen Kundi
Encautom's Costa Magica (n)
Feuer Frei Berlin's Lucky Dixon
Tassurallin Big Bertha
Tassurallin Dooris
Blanco Estrella Pepita
Encautom's Fennica
 

03.08.2012 Kuopio
Tuomari Roberto Schill, Romania ( + )

  VAL ERI-1, SA, PN1, CACIB, ROP
VAL ERI-1, SA, PU1, CACIB, VSP
JUN ERI-1, SA, PU2, SERT, JUN ROP

JUN EH
NUO ERI-1, SA, PU3, vara-SERT, vara-CACIB
JUN ERI-1, SA, PN3, vara-SERT
AVO EH
AVO ERI-1, SA, PN2, SERT, vara-CACIB, FI MVA
VAL ERI-3, SA
VAL ERI-2, SA, PN4
Blanco Estrella Soleado (n)
Pluscourt Lapis (u)
Blanco Estreella Hombre (u)

Espargo da Casa da Praia (u)
Snadifrendi Kuliksen Kundi
Feuer Frei Berlin's Lucky Dixon (n)
Tassurallin Big Bertha
Tassurallin Dooris
Blanco Estrella Pepita
Encautom's Fennica
 

22.07.2012 Helsinki, Vinttikoiraliiton Erikoisnäyttely, Portugalinpodengojen Päänäyttely
Tuomari György Tesics (10+10)

  VAL ERI-1, PU1, SA, ROP
VAL ERI-1, SA, VSP

JUN ERI-1, PN2, SA, SERT
JUN ERI-2
JUN ERI-3
JUN ERI-4
NUO ERI-1, PN3, SA, vara-SERT
AVO ERI-1, PN4, SA
AVO ERI-2, SA
AVO ERI-3
AVO ERI-4
JUN ERI-1, PU4, SA, SERT
JUN ERI-2
NUO EH-1
AVO ERI-1
AVO ERI-2
VAL ERI-2, PU2, SA
VAL ERI-3, PU3, SA
VAL ERI-4
VAL ERI
Gelo da Praia do Ribatejo (u)
Encautom's Fennica (n)

Encautom's Costa Magica (n)
Encautom's Carnival Spirit
Feuer Frei Berlin's Lucky Dixon
Bisca D'Eiras Do Bugio
Tähtitaivaan Lotten
Tassurallin Big Bertha
Encautom's Spot On
Tassurallin Caramel
Snadifrendi Hertsikan Hani
Espargo da Casa da Praia (u)
Lill Jägarens Konsta
Heracles de Vale do Criz
Encautom's Made In Ostrobotnia
Snadifrendi Kuliksen Kundi
Divino
Roxinol do Vale Negro
Plushcourt Lapis
Chassellis Francois Ortegat
 

21.07.2012 Mikkeli KV
Tuomari Auli Vitikainen (5+5)

  AVO ERI-1, SA, PU1, SERT, CACIB, ROP, FI MVA
JUN ERI-1, SA, PN1, SERT, VSP

JUN ERI-1, SA, PU2, vara-SERT
JUN EH-1
AVO ERI-2
AVL ERI-3
AVO ERI-1, SA, PN2, vara-SERT, CACIB
VAL ERI-1, SA, PN3, vara-CACIB
VAL ERI-2, SA, PN4
POIS
Feuer Frei Avidez (u)
Feuer Frei Berlin's Lucky Dixon

Feuer Frei Bang Bang (u)
Dr Dolittle Coracoi de Boi
Heracles do Vale de Criz
Divertidos Bernard
Feuer Frei Adaga (n)
Blanco Estrella Soleado
Encautom's Fennica
Tähtitaivaan Lotten
 

28.07.2012 Pori KV
Tuomari Unto Timonen (2+4)

  VAL ERI-1, SA, PU1, CACIB, ROP, RYP-4
AVO ERI-1, SA, PN1, SERT, CACIB, VSP

VAL ERI-2, SA, PU2, vara-CACIB
VAL ERI-1, SA, PN2, vara-CACIB
VAL ERI-2, SA, PN3 JUN EH-1
Tähtitaivaan Häksätin (u)
Tähtitaivaan Lotten

Tähtitaivaan Wiktor
Blanco Estrella Soleado
Lucky
Bisca D'Eiras do Bugio
 

21.07.2012 Kemi KV
Tuomari Markku Mähönen (1+4)

  AVO ERI-1
EVA
Podenero Suntoucher (u)
Beija Bem do Vale Negro (n)
 

15.07.2012 Monografica, Caldas da Rainha, Portugali
Tuomari Joao Paula Bessa (13+18)

  ROP CAC-QC BIS2
VSP CAC-QC
Tähtitaivaan Häksätin (u)
Seta do Vale do Cutileiro
 

15.07.2012 Oulu KV
Tuomari Pirjo Aaltonen (1+1)

  VAL ERI-1, SA, PN1, CACIB, ROP
JUN ERI-1, SA, PU1, SERT, VSP
PEK-1, KP, ROP-pentu

AVO ERI-1
POIS
Beija Bem do Vale Negro (n)
Feuer Frei Bang Bang (u)
Podenero Ghost Warrior (u)

Podenero Suntoucher (u)
Lill Jägarens Heraklees
 

01.07.2012 Laukaa
Tuomari Hans Lehtinen (2+0)

  JUN ERI-1
JUN ERI-2
Feuer Frei Bang Bang (u)
Dr Dolittle Coracoi de Boi
 

10.06.2012 Kangasniemi
Tuomari Harto Stockmari (1+0)
  JUN ERI-1, SA, PU1, SERT, ROP Feuer Frei Bang Bang (u)  

17.05.2012 Kyröskoski RN
Tuomari Harto Stockmari (2+1)
  JUN ERI-1, SA, PU1, SERT, ROP

JUN EH
NUO ERI-1
Blanco Estrella Hombre (u)

Iloinen Koira Leevi (u)
Encautom's Spot On (n)
 

13.05.2012 Tampere KV
Tuomari Juha Putkonen (1+4)
  NUO ERI-1, SA, PN1, SERT, CACIB, ROP
VAL ERI-1, SA, PU1, CACIB, VSP

PEK-1, KP, ROP-pentu
JUN ERI-1, SA, PU3, vara-SERT
NUO ERI-1, SA, PU2, SERT, vara-CACIB
JUN ERI-1, SA, PN3, vara-SERT
AVO ERI-1, SA, PN4
VAL ERI-1, SA, PN2, vara-CACIB
Encautom's Spot On (n)
Chassellis Francois Ortegat

Bisca D'Eiras do Bugio
Blanco Estrella Hombre (u)
Snadifrendi Kuliksen Kundi
Feuer Frei Berlin's Lucky Dixon (n)
Lill Jägarens Joyce
Encautom's Fennica
 

06.05.2012 Lahti RN
Tuomari Fernando Quilis Bonet (2+9)
  VAL ERI-1, SA, PU1, ROP
VAL ERI-2, SA, PN1, VSP

NUO ERI-1, SA, PU2, SERT
AVO ERI-1, SA, PN2, SERT
VAL ERI-2, SA, PN3
VAL ERI-3, SA, PN4
AVO ERI-2, vara-SERT
JUN ERI-1, SA
NUO ERI-1, SA
AVO ERI-3, SA
POIS
Plushcourt Lapis (u)
Encautom's Fennica (n)

Estorian Apollo The Bright (u)
Tassurallin Big Bertha (n)
Goma da Praia do Ribatejo
Tähtitaivaan Odessa
Encautom's Circus Maximus
Feuer Frei Berlin's Lucky Dixon
Estorian Artemis The Wild
Tassurallin Caramel
Tassurallin Dooris
 

05.05.2012 Jämsä RN
Tuomari Anneli Sutela (0+1)
  VAL ERI-1, SA, PN1, ROP Goma da Praia do Ribatejo (n)  

01.05.2012 Hollola RN
Tuomari Saija Juutilainen (2+8)

  AVO ERI-1, SA, PN1, SERT, ROP, FI MVA
AVO ERI-1, SA, PU1, SERT, VSP

NUO ERI-1
JUN ERI-1, SA, PN2, VARA-SERT
AVO ERI-2, SA, PN3
VAL ERI-1, SA, PN4
VAL ERI-2
AVO ERI-3
JUN EH
NUO H
Goma da Praia do Ribatejo (n)
Feuer Frei Avidez (u)

Estorian Apollo The Bright (u)
Feuer Frei Berlin's Lucky Dixon (n)
Tähtitaivaan Carita
Tähtitaivaan Odessa
Encautom's Fennica
Feuer Frei Adaga
Beoline Branca Neve
Estorian Artemis The Wild
 

28.04.2012 Lahti KV
Tuomari Säde Hohteri (3+4)

  VAL ERI-1, SA, PU1, CACIB, ROP
AVO ERI-1, SA, PN1, SERT, CACIB, VSP, FI MVA

VAL ERI-2, SA, PU2, VARA-CACIB
NUO ERI-1
NUO ERI-1, SA, PN2, VARA-SERT, VARA-CACIB
POIS
Tähtitaivaan Wiktor (u)
Tähtitaivaan Odessa (n)

Plushcourt Lapis (u)
Snadifrendi Hagiksen Hemmo
Divertidos Bianca (n)
Tassurallin Caramel
Tassurallin Dooris
 

14.04.2012 Tallinnan Voittaja 2012
Tuomari Krystyna Opara, Puola (1+1)

  AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP, EE MVA, TLN W-12
JUN ERI-1, PN1, JSERT, VSP, TLN JW-12
Tähtitaivaan Wiktor (u)
Tähtitaivaan Lotten (n)
 

01.04.2012 Korpilahti RN
Tuomari Markku Kipinä (2+1)

  AVO ERI-1, SA, PN1, SERT, ROP
PEK-1, KP, ROP-pentu

AVO ERI-1
Tähtitaivaan Carita (n)
Feuer Frei Bang Bang (u)

Feuer Frei Avidez (u)
 

18.03.2012 Riika, Latvia
Tuomari Rita Kadine-Skadina, Latvia (2+1)

  AVO ERI-1, SA, PU1, SERT, CACIB, ROP, LVW-12, LV MVA, C.I.B
VAL ERI-1, SA, PN1, CACIB, VSP, LVW-12, C.I.B

AVO ERI-1, SA, PU2, VARA-CACIB
Gelo da Praia do Ribatejo (u)
Tähtitaivaan Mia (n)

Chassellis Francois Ortegat
 

10.03.2012 Vilna, Liettua
Tuomari Olga Dolejsova (1+1)

  AVO ERI-1, PN1, SERT, CACIB, ROP, LTUW-12, LTU MVA, BALT MVA
AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, LTUW-12, LTU MVA
Tähtitaivaan Kielo (n)
Gelo da Praia do Ribatejo (u)
 

05.02.2012 Lohja, pentunäyttely
Tuomari Kirsi Honkanen (1+3)

  PEK-1, KP, ROP-Pentu
PEK-1, KP, VSP-Pentu

PEK-2
PEK-3
Feuer Frei Berlin's Lucky Dixon (n)
Espargo da Casa da Praia (u)

Bisca d'Eiras do Bugio (n)
Estreita da Casa da Praia (n)
 

05.02.2012 Keuruu
Tuomari Tanya Ahlman-Stockmari (1+2)

  JUN ERI-1, SA, PU1, SERT, ROP

JUN EH
AVO EH
Blanco Estrella Hombre (u)

Blanco Estrella La Luz (n)
Caramelon Best In Show
 

21.01.2012 Turku KV
Tuomari Annika Ulltveit-Moe, Ruotsi (2+9)
  AVO ERI-2, SA, PN1, SERT, CACIB, ROP

NUO H
VAL EH-1

JUN H
NUO ERI-1, SA, PN2, vara-SERT, vara-CACIB
NUO EH-2
NUO poissa
NUO poissa
AVO EH-2
AVO H
VET pois
Vutto's Cravo (n)

Estorian Apollo The Bright (u)
Chasselis Francois Ortegat

Amavelmente (n)
Encautom's Spot On
Estorian Artemis The Wild
Divertidos Bianca
Tessy
Lill Jägarens Joyce
Kohah's Blondy
Blotha da Praia do Ribatejo
 





VALIONARVOT JA VOITTAJATITTELIT 2012

Tähtitaivaan Kielo LTUW-12, LTU MVA, BALT MVA
Gelo da Praia do Ribatejo LTUW-12, LVW-12, LTU MVA, LV MVA, C.I.B
Tähtitaivaan Mia LVW-12, C.I.B
Tähtitaivaan Kielo LTUW-12, LTU MVA, BALT MVA
Tähtitaivaan Wiktor EE MVA, TLN W-12
Tähtitaivaan Lotten TLN JW-12
Tähtitaivaan Odessa FI MVA
Goma da Praia do Ribatejo FI MVA
Feuer Frei Avidez FI MVA, EE MVA, LT MVA
Lucky EE MVA, LT MVA
Feuer Frei Bang Bang EE MVA, LT JMVA, BALT JMVA, LV-12
Baqueta Bambu Coracao de Boi FI MVA
Tassurallin Big Bertha FI MVA
Feuer Frei Berlin's Lucky Dixon LT JMVA, LV-12, BALT JMVA

 



Takaisin ylös | Takaisin näyttelytuloksiin